زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۷۰۸۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۴۶ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
نقل قول: واقعا یه چیزایی میگه من نمیتونم درک کنم.!!!!!!! خیلییی تفاوتها زیاده...بیش از حد...
نمی خوام جواب دوستمون رو بدم . فقط می خوام یک تجربه شخصی رو بگم . خلاصه ما از بعضی ها لااقل ۲ تا پیرهن بیشتر پاره کردیم Cool شاید مادربزرگ این جمع محسوب بشیم Big Grin
پیرو صحبتهای نقل قول شده منم یک مدتی خیلی این چیزها ذهنم رو درگیر کرده بود . خیلی مواقع حرف مادرم رو نمی فهمیدم. اما وقتی یک جا بهم ثابت شد مامانم الکی نیست که بعضی چیزا رو گوشزد می کنه و واقعا حق با اوست دیگه از اون به بعد واقعا حرفش برام سنده. حتی حرفهاییش رو که درک نمی کنم هم برام سنده. چون مطمئنم اون با تجربه تر از منه. و هزار راه نرفته منو رفته . (البته گاهی یه چیزی رو اینقدر میگه میگه میگه که من به مرض دیوا... می رسم Angry اما مادره و احترامش واجب. البته گاهی هم از کوره در می رم و یقینا چند دقیقه بعد به دنبال منت کشی می رمBig Grin چون اصلا نمی تونم ببینم مامانم ازم ناراحت باشه)

یک چیز دیگه هم که منو آرام می کنه اینه که واقعا یک روزی نشستم با خودم دو دو تا چهارتا کردم دیدم خدا مگه ما رو خلق نکرده ؟ خوب پدر و مادر ما رو هم خدا خلق کرده دیگه . خوب ! اون روزی که داشت ما رو یک نسل بعد از پدر و مادرهامون خلق می کرد حتما می دونست این تفاوت نسلها، تفاوت ایده ها و درک رو ایجاد می کنه ، مگه نه ؟ می دونست وقتی من در ۱۰ سالگی با آتاری دستی بازی می کنم بابام در ۳۰ -۴۰ سالگی تازه تلویزیون رنگی رو خواهد دید و شاید وقتی من عین فر فره با کامپیوتر کار می کنم مادرم فراموش خواهد کرد عینکی که به گردنش آویزونه رو کجا گذاشته و می دونست پدرم در یک مکالمه کوتاه ۴ بار از من راه انجام یک کار ساده رو خواهد پرسید و وقتی من عصبانی شدم خواهد گفت خوب این راهو از اول می گفتی ! حتی روزی که من رو خلق می کرد می دونست فرزندان من قبل از اینکه من تصمیم بگیرم چیزی را به ایشان بیاموزم در کشاکش تکنولوژی یاد خواهند گرفت ... با این حال گفت بعد از اطاعت از خدا اطاعت از پدر و مادر واجب هست مگر در موارد خلاف دین خدا . خوب پس حتما حکمتی داره و ما باید ببینیم در این اختلافاتی که با پدر و مادرمون داریم خدا چی رو می خواد به ما یاد بده. مگه غیر اینه که خدا رب العالمینه ! و برای همه بندگانش برنامه آموزشی خاص خود اونها رو تدوین کرده ؟!

پرحرفی کردم ببخشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Dark Knight , Pakzad , reyhaneh64 , maryam70 , nina69 , Lantern , LORD0098 , Autumn.Folio , Mohammad-A , ReihanehTorkzadeh
ارسال: #۷۰۸۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۴۶ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  چقدر حس بدی که احساس کنی با وجود توبه هایی که کردی و از کارهای اشتباهت پشیمونی
ولی باز خدا تو رو نبخشیده
و مدام سنگینی بار گناه روی دوشت حس کنی
همش حس کنی خدا به خاطر اون گناه داره تنبیه ات میکنه، دیگه به دعاهات گوش نمیده و دعاهات به سقف اتاقت هم نمیرسه
چه برسه به عرش اسمون

و بدتر از اون حسیه که بعد از شکستن قسمی داری که روی قرآن خوردی و به عللی شکستیش
این حس منه و هیچ وقت براش خودمو نبخشیدم. و تا زمانی که تا پایان عمرم ظرفیت درک بعضی مفاهیمو ندارم دیگه سر هیچ مساله ای قسم نمیخورم.
Sad

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69
ارسال: #۷۰۸۳
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ق.ظ
این که دلم گرفته و نمی تونم دل بکنم
دلیل دلتنگی من تنها فقط خود منم
تموم حرفام و باید فقط واسه تو بزنم
درگیر این دنیا شدم دنیای من محدود شد
وقتی فراموش کردمت دار و ندارم دود شد
دوری من از تو فقط عذاب بی اندازه داشت
بی خبر از اینکه نگاهت من و تنها نمیزاشت
هر لحظه که فکر می کنم این همه از تو دور شدم
دوباره گریم می گیره دلم می گیره از خودم
همهمه ی این روزگار منو به تنهایی سپرد
فکر زمین و آدماش از دل من یاد تو برد
دوست دارم دوست داشتنم مهم تر از جونه برام
این بدترین گناهه که از تو بجز تورو بخوام
سخاوت دستهای تو دنیام و می سازه هنوز
با این همه گناه من آغوش تو بازه هنوز

دلم گرفته بود و دنبال دلیل میگشتم.
دلیلشو که پیدا کردم، یاد این آهنگ افتادم که فقط یکمیش یادم بود.
اومدم تو نت بقیه متنشو پیدا کنم گفتم بزارمش اینجا شاید دلیل دلتنگی های خیلیا همینه.
این آهنگ گروه سون هست که تو سریال زمانه هم پخش شد.

خدا آن حس ریبایی است که در تاریکی صحرا
زمانی که هراس مرگ میدزدد سکوتت را
یکی مثل نسیم آرام میگوید
کنارت هستم ای زیبا، و دل آرام میگردد

سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , Dark Knight , SaMiRa.e , sahar121 , atti joon , مهندس زهره
ارسال: #۷۰۸۴
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
گلوم داره از درد میترکه...
بچه ها...تو رو خدا مواظب باشید
این ویروس جدیده که پخش شده...علائمش هم عفونت لوزه و گوشه!!...وبعدش هم تب
مواظب باشید که بد جوری شیوع پیدا کرده!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , GoodStudent67
ارسال: #۷۰۸۵
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  گلوم داره از درد میترکه...
خدا شفا بده. منم متاسفانه نزدیک ده روزه درگیرش شدم. یک دوره دارو خوردم اثر نکرد. الان دیگه به بخور پیاز و استنشاق با سرم شستشو روی آوردم Big Grin

انشالله که هرچه زودتر حالتون بهتر بشه. پیاز، عسل، لیموترش، سرکه اینا همه باعث بهبود گلو درد می شوند. همشونو باهم قاطی کنید فکر کنم تا آخر عمر دیگه گلو درد سراغتون نیاد Smile

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes
ارسال: #۷۰۸۶
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  گلوم داره از درد میترکه...
بچه ها...تو رو خدا مواظب باشید

یه حدیث هست از پیامبر نقل به مضمون میکنم:که برای گلودرد هیچ دارویی بهتر از شیر نیست
Smile
تست کن صبح بعد از خواب
شب قبل از خواب
واقعا جواب میده.
Smile

آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes
ارسال: #۷۰۸۷
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۵۵ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  یه حدیث هست از پیامبر نقل به مضمون میکنم:که برای گلودرد هیچ دارویی بهتر از شیر نیست
متأسفانه تاریخ انقضاش گذشته...این حدیث اون زمانی جواب میداده که مردم از گرد و خاک گلو درد میگرفتن
این بیماری متأسفانه با تب همراهه...اگه قراره شیر هم مصرف کنید حتما ً با استفاده از عسل یا پیاز طعمشو عوض کنید که منجر به حالت تهوع نشه
تقریبا ً ۸۰ درصد اطرافیانم یا این بیماری رو رد کردن ، یا در حال حاضر باهاش درگیرن
برای موارد خفیف از آموکسی سیلین ۵۰۰ و برای موارد حاد و دردناک از سفیکسیم ۴۰۰ استفاده میشه
آموکسی سیلین رو هر ۸ ساعت و حتما ً ۲ بسته را کامل مصرف کنید
سفیکسیم رو هر ۱۲ ساعت و حتما ً یک بسته ی ۱۰ تایی را کامل مصرف کنید
پزشک نیستم...ولی اینها اطلاعات جامعی هستن!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty
ارسال: #۷۰۸۸
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  یه حدیث هست از پیامبر نقل به مضمون میکنم:که برای گلودرد هیچ دارویی بهتر از شیر نیست
متأسفانه تاریخ انقضاش گذشته...این حدیث اون زمانی جواب میداده که مردم از گرد و خاک گلو درد میگرفتن

البته لازم به ذکره متاسفانه یقینا واسه شما تاریخش گذشته
والا احادیث تاریخ مصرف ندارن.
Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Autumn.Folio , slinda , nasrin631
ارسال: #۷۰۸۹
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ق.ظ
چه خوبه وقتی دلت میگیره موسیقی هست همه چی همینجاست

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۰۹۰
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۷ ق.ظ
عجب روز غریبی بود .
عاقبت طرف ازدواج کرد و رفت .
لعنت بر این بیکاری و . . .
فقط همین
تو این دنیای به این بزرگی به جز اینجا نمی تونم حرف دلم رو بگم . عجب روزگاری است.

تو ثروتمند نیستی مگر آنکه چیزى داشته باشی که با پول نتوان خرید ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , GoodStudent67 , Mehman , slinda , yasemi
ارسال: #۷۰۹۱
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۶ ب.ظ
روزها نمی گذرند
ما میگذریم از هم
و هیچکس سوالى نکرد
حداکثر سرعت مجاز چه بود ! Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehman , maryami , good-wishes , yasemi , kati , Eternal , Autumn.Folio
ارسال: #۷۰۹۲
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ب.ظ
صدای زنگ تلفن میاد .... شیوا بیا باتو کار دارن
شیوا: سلام پریسا خوبی ؟.... مشغول مطالعه بودم و باقی مکالمه رو گوش ندادم چند دقیقه بعد شیوا(دختر داییم) اومد کنارم نشست ... دیدم کتاب و دفتر آورد و شروع کرد به خوندن ... خوشحال شدم و بهش گفتم به به بلاخره دیدم که توهم رفتی سراغ درسو... زد زیر خنده وگفت داشتم با دوستم حرف میزدم قرار شده ریسک کنیم و واسه فردا کتاب رو نخونیم و با باقی بچه ها کاری کنیم خانم معلم امتحان نگیره گفتم پس اگه قرار گذاشتین ریسک و کنید و... پس چرا کتاب و دفتر آوردی و داری میخونی ؟!! گفت خب من میخونم چون میدونم دوستمم میخونه و الکی به من میگه ریسک کنیم خودش تا حالا ۱۰ دور کتاب رو خونده ....منو بگو اینجوری؟؟!!!DodgyHuh با خودم گفتم عجب دوره زمونه ای شده دروغ و کلک حتی تو درس خوندن؟!چرا؟؟؟ چرا باید بچه های ما به این سمت و سو برن؟ Sad
به یاد ندارم که تو تمام دوران تحصیلم همچین کاری کرده باشم همیشه دوستام رو تشویق بخوندن میکردم و هرچی بلد بودم یادشون میدادم و متقابلا از اونا یاد میگرفتم
هییییییییییییییییییی روزگار
ارسال: #۷۰۹۳
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۳۳ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)Mehman نوشته شده توسط:  
صدای زنگ تلفن میاد .... شیوا بیا باتو کار دارن
شیوا: سلام پریسا خوبی ؟.... مشغول مطالعه بودم و باقی مکالمه رو گوش ندادم چند دقیقه بعد شیوا(دختر داییم) اومد کنارم نشست ... دیدم کتاب و دفتر آورد و شروع کرد به خوندن ... خوشحال شدم و بهش گفتم به به بلاخره دیدم که توهم رفتی سراغ درسو... زد زیر خنده وگفت داشتم با دوستم حرف میزدم قرار شده ریسک کنیم و واسه فردا کتاب رو نخونیم و با باقی بچه ها کاری کنیم خانم معلم امتحان نگیره گفتم پس اگه قرار گذاشتین ریسک و کنید و... پس چرا کتاب و دفتر آوردی و داری میخونی ؟!! گفت خب من میخونم چون میدونم دوستمم میخونه و الکی به من میگه ریسک کنیم خودش تا حالا ۱۰ دور کتاب رو خونده ....منو بگو اینجوری؟؟!!!DodgyHuh با خودم گفتم عجب دوره زمونه ای شده دروغ و کلک حتی تو درس خوندن؟!چرا؟؟؟ چرا باید بچه های ما به این سمت و سو برن؟ Sad
به یاد ندارم که تو تمام دوران تحصیلم همچین کاری کرده باشم همیشه دوستام رو تشویق بخوندن میکردم و هرچی بلد بودم یادشون میدادم و متقابلا از اونا یاد میگرفتم
هییییییییییییییییییی روزگار
اینا بچه نیستن که.... هیولان Big Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehman , nasrin631
ارسال: #۷۰۹۴
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ
دلم گرم خداوندی است
که با دستان من گندم برای یاکریم خانه می ریزد
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , s.sadri , maryami , SaMiRa.e , GoodStudent67 , **sara** , nina69 , Autumn.Folio , مهندس زهره
ارسال: #۷۰۹۵
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ
بعضی وقتا مرور گذشته چه زیباست. وقتی یاد روزای اول این تالار می افتم، دوستان بسیار خوبی که در این تالار پیدا کردم، دیدگاه های جدیدی که باهاش روبرو شدم و ...!
امیدواریم تمام افرادی که منو اینجا میشناسن این پست رو بخونن. خواستم تشکر کنم به خاطر لحظات خوبی که در اینجا برای من و برای بقیه ساختن. Smile

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , diligent , maryami , Bache Mosbat , SaMiRa.e , Mehman

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۹۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۵۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close