زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۱۷۳۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۵ ق.ظ)هانی الرضا نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۵ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  واینکه کسایی که به عقاید ایشون اعتقاد دارن این مدل طنزها به دیدگاهشون صدمه نمیزنه(چون خودتون میگین طنز) که به قول شما موج جلوگیری از افکار شریعت شناسی باشه و برای کسایی هم که ایشون رو نمیشناسن یه جرقه یا هر چی برای شناخت ایشون میتونه باشه

به نظره من طنز نویسها تنها در مورد چند دسته حق شوخی کردن ندارن

آقای اردشیری بحث طنزنویس‌ها کاملا جداست، طنزنویس‌ها اتفاقا افراد خیلی محترمی هستند. کلا بحث طنز و لطیفه نیست، اصلا فلسفه طنز این نیست، بحث تمسخره، بحث سر توهین به شخصیت یک انسانه. حالا فرق نمی‌کنه من و شما یا دکتر شریعتی و اگه مضمونشون بررسی بشه مشخصا معلوم میشه که بی‌هدف نیست و یه عده هم ناآگاهانه در این جریان قرار می‌گیرند، بدون اینکه بدونند واقعا این قضیه نهایتا فقط به طنز ختم میشه یا به قیمت نابودی ارزش‌های اخلاقی یک جامعه؟ چه کسی از خنده بدش میاد؟ گل آقا با اون همه جذابیت و مقبولیت رسانه‌ای کجا به افراد توهین کرد؟ پس ما می‌فهمیم که بدون توهین هم میشه خندوند و میشه خندید، ولی چون هنرش رو نداریم، چون سطحی نگرییم، چون از درک اجتماعی، دینی و اخلاقی بالایی برخوردار نیستیم، راه ساده‌تر از خنده همراه با توهین پیدا نمی‌کنیم.

بحث شناخت بیشتر مردم از ایشون با پیامک‌های توهین آمیز نیست، بحث آزادی در طنزنویسی و شکستن قبح نقد شخصیت‌های بزرگ نیست، اصلا بحث فرد نیست، بحث فقط سر اخلاقه که خط و مرزهاش هم مشخص هست. متاسفانه شیب ابتذال فرهنگی و فکری جامعه ما خیلی داره تند میشه و نمودش تو پیامک‌ها، ورزشگاه‌ها، خیابون‌ها و... به وضوح قابل رویته و این اصلا یک شوخی نیست. اگه نمی‌تونیم واسه توقف این جریان زشت کاری کنیم، حداقل اشاعه‌گر این فرهنگ نباشیم.
من تا به حال خودم چیزی نخوندم که احساس کنم توهین به ایشون اتفاقا با چندتا از این جمله ها کلی خندیدم
و اینکه دقیقا مرز بین توهین و تمسخر و طنز خیلی ظریف هست .شما یه زمان توی طنز به کسی میگین آقا و یه زمانم میگیم آقـــــــــــــــــــــا ویه زمانم میگین تو و یه زمانم میگین ........ تو جامعه هر کسی یه ظرفیتی داره و یه عده ممکنه به آقـــــــــــــــا بگن توهین یه عده ظرفیت بالاتری داشته باشن به تو بگن توهین و یه عده هم به ....... بگن توهین به نظرم یهتره ظرفیت خودمونو بالا ببریم تا اینکه ظرفیت طنزو پایین بیاریم. طنز نویس نمیتونه فقط برای گروه اولی تو جامعه طنز بنویسه مگر اینکه طنز پردازه ضعیفی باشه

تشخیصش برای من حداقل خیلی سخته نمیتونم قاطع گفتن تمسخر به طنز فکر کنم یه چند سالی علم طنازی میخواد که من باید بگم این علم رو ندارم .
در مورد گل آقا هم این هفته نامه مدام با شخصیت های بزرگ شوخی میکرد و هفته نامه سال ۱۳۸۱ تعطیل شد(دلیلش دقیقا مشخص نشده ولی خیلی ها دلیلشو توهین ) و کیومرث صابری فومنی(گل آقای ملت ایران) ساله ۱۳۸۳ فوت کرد روحشم شاد. بازم اون موقعه من خیلی کوچیک بودم قدرت تشخیص اینو نداشتم که مرز بین طنز و توهین رو کشف کنم

درمورد اون جمله ام "به نظره من طنز نویسها تنها در مورد چند دسته حق شوخی کردن ندارن" منظورم گروه خیلی خاص تر از دکتر شریعتی بود

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: هانی الرضا
ارسال: #۱۱۷۳۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ
بچه ها ببخشید، میدونم که نباید بیشتر از این ادامه بدیم این بحثو اما من فقط و فقط به خاطر اینکه اسم دکترشریعتی برده شد، و خودم خیلی وقته به خاطر این جک ها ناراحتم توی این بحث شرکتم کردم،
امیدوارم بودم و هستم که ذره ای متوجه این نامهربونی که در حق این بزرگوار داره میشه،بشیم.

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که حق نداریم کوچکترین شوخی با کسایی که خیلی خیلی خیلی پایین تر از دکترشریعتی هستن انجام بدیم، خب در این موارد ازطرفی کسی جرات بی احترامی به افراد مورد تایید رو نداره و از طرفی از تمام روش های مختلف من جمله رسانه ها استفاده میشه تا افکار و اعتقادات این افراد به مردم شناسونده بشه.که البته این خیلی خوبه و خیلی بهتر میشد اگه این نظارت درمورد همه یکسان انجام میشد.
اما
درمورد دکتر شریعتی و خیلی از امثال دیگر چون دیگه زور و نظارتی در کار نیست به مردم اجازه داده میشه که هرطوری خواستن رفتار کنند(که متاسفانه ما با این رفتار نشون میدیم که همیشه باید یک زوری بالای سرمون باشه تا رعایت کنیم)و ازطرفی هیچگونه ساپورتی واسه زنده نگه داشتن این بزرگواران و ترویج افکار و اعتقاداتشون انجام نمیشه.
پس فقط این خود ما هستیم که باید حقی که نسبت به اینها بر گردنمون هست را ادا کنیم.

اما شوخی طنز
شوخی طنز خوبه اما در رابطه با شریعتی فاجعس، چرا؟ شما میگید که خیلیا با همین جک ها، شریعتی رو شناختن، اما چه شناختنی؟؟!!! آیا شناختن فقط شنیدن یک اسم است؟؟!! بین شناختن با یک جمله مفهومی و عمیق و زیبا با شناختن با جک و طنز زمین تا آسمون تفاوت وجود داره!!
کدوم انسانی با شنیدن مثلا شریعتی در صف مرغ یا شریعتی روبه رو پنکه به ذهنش خطور میکنه که بره ببینه که شریعتی کیه؟؟ چی گفته؟؟ اما خیلی ها دنیاشون میتونه فقط با یه جمله خوب عوض بشه و اونموقعس که تازه تلنگری بهش میخوره و میره ببینه که این جمله قشنگ رو کی گفته.

با همه تفاسیر چون ما خیلی کوچیک هستیم، کسی نمیتونه حرفامونو بپذیره اما یک توصیه دوستانه:

اگه مسلمون هستیم ولی تو مسلمون بودن خودمون شک داریم!! اگه تناقضاتی برامون وجود داره که نمیزاره یک دل بشیم !!باید بریم و به هر سختی شده بفهمیم شریعتی چی گفته و چه اعتقادی داشته، اونوقته که به آرامش میرسیم.
اگه هم مسلمون نیستیم باز باید بریم سراغ شریعتی، باور کنید اگه دیدگاهی که شریعتی نسبت به خدا و آفرینش ما رو داره بدونیم دنیامون عوض میشه.

خستتون کردم، ببخشید، باور کنید خیلی جاها سعی میکنم حرفی نزنم، اما یه جاهایی کنترل خودمو از دست میدم، شما به بزرگی خودتون ببخشید.

سربلند باشد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kati , هانی الرضا , mohammad.ardeshiri , manam... , sahar salehi
ارسال: #۱۱۷۳۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ
این مدت نخواستم وارد بحث بشم که دوستان با خیال راحت باهمدیگه تبادل نظر داشته باشند .
ممنون که با آرامش به صحبتهای هم گوش کردید . Smile

فقط بگم دوست عزیزی که یکبار تذکر داده شده ولی توجه نکردند اگر ادامه بدند با برخورد جدی تری روبه رو میشوند .
باز هم ممنون از همه Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , vesta , sahar bano , M*Gh , **sara**
ارسال: #۱۱۷۳۴
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ب.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۱ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۰ ب.ظ)SaMiRa.e نوشته شده توسط:  این مدت نخواستم وارد بحث بشم که دوستان با خیال راحت باهمدیگه تبادل نظر داشته باشند .
ممنون که با آرامش به صحبتهای هم گوش کردید . Smile

باز هم ممنون از همه Smile
عاشق رنگ صورتیتم خانم مدیرShy اصلا سرو کله ی این رنگ که پیدا میشه صلح برقرار میشه
از دوستانی هم که صلوات فرستادن ممنون، دیگه سپاس نزدم پای ارسالاتونSmile
خانوم وستا به شما خیلی میاد خانوم مدیر بشین حرفاتون ب دل میشینه... انشاا یروز صورتی بشبن Tongue ..

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , diligent , **sara** , vesta , نارین
ارسال: #۱۱۷۳۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷ ق.ظ، توسط vesta.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ ب.ظ)Snow White نوشته شده توسط:  خانوم وستا به شما خیلی میاد خانوم مدیر بشین حرفاتون ب دل میشینه... انشاا یروز صورتی بشبن Tongue ..
شما لطف دارید، اما خب اینکه تنها دلیل مدیر شدن کسی، فقط نوع نوشته اش باشه خوب نیست چون مطمئنا خیلیا اصلا نوع نگارش من و حرفهای من رو برعکس شما نمیپسندنTongue
من همیشه ته دلم دوست دارم diligentمدیر شهShy یا Aurora خب خیلی تو بخش مقاله ها زحمت میکشن و به بچه ها کمک میکنن و mar_zieh هم حواسش هست هر کی کمک خواست کمکش کنه

ولی دلم میخواد رنگ اسم کاربریم سبز شهBig Grin الاناست که admin بیاد و بشم کاربر محرومTongue

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Menrva , diligent , **sara** , M*Gh , nina69 , Aurora
ارسال: #۱۱۷۳۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  شما لطف دارید، اما خب اینکه تنها دلیل مدیر شدن کسی، فقط نوع نوشته اش باشه خوب نیست چون مطمئنا خیلیا اصلا نوع نگارش من و حرفهای من رو برعکس شما نمیپسندنTongue
من همیشه ته دلم دوست دارم diligentمدیر شهShy یا Aurora خب خیلی تو بخش مقاله ها زحمت میکشن و به بچه ها کمک میکنن و mar_zieh هم حواسش هست هر کی کمک خواست کمکش کنه

ولی دلم میخواد رنگ اسم کاربریم سبز شهBig Grin الاناست که admin بیاد و بشم کاربر محرومTongue
خواهش میکنم،منم خیلی خیلی دوست دارم خانوم diligent وهمچنین خانوم mar_ziehمدیر بشن،مانشت یکم نامنظم شده...
------
Big Grin

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , vesta , M*Gh
ارسال: #۱۱۷۳۷
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۳ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  من همیشه ته دلم دوست دارم diligentمدیر شهShy
(۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ ق.ظ)Snow White نوشته شده توسط:  خواهش میکنم،منم خیلی خیلی دوست دارم خانوم diligent
من اعصاب مدیریتو ندارم Big Grin
مانشت یه مدیر کل در حد و اندازه های آقا فرداد میخواد

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , vesta , M*Gh , Aurora
ارسال: #۱۱۷۳۸
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
اینجا کسی هست که گروه خونیش o- باشه؟.یه بچه ۱۰ ساله پلاکت خون میخواد من خودم o+ هستم خواستم بدم o+ اش تکمیل بود و دنباله o- میگرده.اگه هست بهم بگه البته اگه دوست داره

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

سپاس‌گزاری شده توسط: نارین
ارسال: #۱۱۷۳۹
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ
متاسفانه گروه خونی من o- نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۱۷۴۰
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ
دیدم بحث زیاد از دکتر شریعتی شده یه مطلب ازش بگذارم شاید بد نباشه:
اولین روز بارانی به خاطر داری؟
غافلگیر شدیم چتر نداشتیم خندیدیم و دویدیم و به شالاپ شلوپ گل آلود عشق ورزیدیم

دومین روز بارانی چطور؟
پیش بینی اش را کرده بودی چتر آورده بودی. من غافلگیر شدم سعی می کردی من خیس نشوم
و شانه سمت چپ تو کاملا خیس شد.

سومین روز چطور؟
گفتی سرت درد می کند حوصله نداشتی سرما بخوری چتر را کاملا بالای سر خودت گرفتی و شانه سمت راست
کاملا خیس شد.

و چند روز پیش را چطور؟
به خاطر داری؟
که با یک چتر اضافه آمدی و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر برویم.

فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم.
تنها برو!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۱۰:۳۰ , نارین , vesta , sahar salehi , نازین , azarakhsh1986 , eng_majid , mohaddeseh70
ارسال: #۱۱۷۴۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۷ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۸ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  مسئله این است فردا برم قم یا نه
مامانم دوست داره باهاش برم... اما خب چیکار کنم درس دارمSad عذاب وجدان گرفتم
مگه چقدر طول میکشه!! فوقش یه نصف روزتون میرین و برمیگردین! ان شاالله برین و واسه همه خواسته هاتون مخصوصا درستونم دعا کنین، اینجوری با ۱ تیر ۲ تا نشون می زنین. پس حتما برید و با دست پر برگردین.

اگه رفتین، ما رو هم یادتون نره، خیلی التماس دعا داریم بابت همه چیز! Angel

" وَ عَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَ هُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَ عَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَ هُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَ اللّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ "

" و چه بسا چیزی را خوش نمی دارید، حال آنکه خیر شما در آن است، و چه بسا چیزی را دوست می دارید حال آنکه شر شما در آن است،و خدا می داند و شما نمی دانید. " بقره، ۲۱۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , **sara**
ارسال: #۱۱۷۴۲
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ب.ظ
Re: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
خداوندا کاری کن یادم بماند همیشه راهی برای تغییر هست!راهی که هنوز امتحانش نکرده ام.خدایا : گاهی کسالت روزهای قشنگم را خراب میکند،به یادم بینداز که انتخاب خودم مرا به اینجا رسانده است.پرودگار خوبم راه درست تغییر کردن و روش درست انتخاب کردن را به من بیاموز

و جز این آرزویی ندارم...

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , sahar salehi , M*Gh , **sara** , elham_sh219 , mohaddeseh70
ارسال: #۱۱۷۴۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ
منم موافقم. وقتی مامان خونه نیست خونه خیلی سوت و کوره.
اصلا یه جوری شارژر اعضای خونواده است مامان.
 سپاس‌گزاری شده توسط: M*Gh , vesta , **sara** , mohaddeseh70 , Donna , kingmax
ارسال: #۱۱۷۴۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط vesta.)
ممنون از دوستان که نظرشونو گفتن
من بچه بدی نیستم یعنی زندگیم یجورایی وقف خانوادمه واسه همین وقت برای خودم کم میارم، یعنی از این بابت خیالم راحته چون همه کارای خونه با منه به من میگن بابای خونهSmile مامان و مادبزرگمم بچه هامن
میخواستم فردا یواشی پاشم و برم ولی خب وقتی نبودم زنگ زدن خونه و کلا دیگه اسم یک نفر تو لیست رد شده
نصف روز نیست، با این کاروان که میریم، صبح راه میفتیم و شب برمیگردیم همیشه، حالا فردا رو نمیدونم چطوره فقط صبح زودتر از همیشه راه میفتن
ولی خدایی ته دلم موندSad
خدایا آبجی دوستم خوب شه و از نگرانی دران
هی... الان که چی بیدارم، از صبح بیدارم، یسره هم خونه رو مرتب کردم و غذای خوشمزه پختم، کلی هم دعام کردن. باز خوابم نمیبره، مامانم گفت نیا خسته میشی آخه سه شنبه صبح ساعت ۷/۳۰ کلاس دارم .... ناراحتم واقعا از خودم الان، دوست داشتم کنار مامان باشم و دلم واسه جمکران تنگ شده، آخ یادش به خیر اون سال... بیرون محوطه، دم غروب... نم بارون...گنبد فیروزه ای... فراموش شدنی نیست................. هی.... دلمان گرفت

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , **sara** , elham_sh219 , mohaddeseh70
ارسال: #۱۱۷۴۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)sana2014 نوشته شده توسط:  دیدم بحث زیاد از دکتر شریعتی شده یه مطلب ازش بگذارم شاید بد نباشه:
اولین روز بارانی به خاطر داری؟
غافلگیر شدیم چتر نداشتیم خندیدیم و دویدیم و به شالاپ شلوپ گل آلود عشق ورزیدیم

دومین روز بارانی چطور؟
پیش بینی اش را کرده بودی چتر آورده بودی. من غافلگیر شدم سعی می کردی من خیس نشوم
و شانه سمت چپ تو کاملا خیس شد.

سومین روز چطور؟
گفتی سرت درد می کند حوصله نداشتی سرما بخوری چتر را کاملا بالای سر خودت گرفتی و شانه سمت راست
کاملا خیس شد.

و چند روز پیش را چطور؟
به خاطر داری؟
که با یک چتر اضافه آمدی و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر برویم.

فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم.
تنها برو!!

فوق العاده بود

رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: eng_majid

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۶۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۸۱۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۰۴۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۳ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close