زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۳۲۱
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
یه رفیق دارم فیسبوک کار می‌کنه؛ این ویژگی‌های جدیدی که به فیسبوک اضافه می‌کنند رو قبلش رووی پروفایل اونا تست می‌کنند. این کلیدای لایک و اینا که گنده شده رو قبلاً دیده بودم Big Grin الانم ظاهراً News Feed چند ستونه شده و trendها رو جدا کرده، منتهی مشخص نیست ما کی ببینیم Dodgy

(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  فک کن این سه روز که همه میزن مهمونی ومسافرت و تفریح
ما باید بمونیم خونه که درودیوار را نگاه کنیم یا خیلی بخوایم حال و هوامون راتغییر بدیم بیام مانشت
فیلم ببینید، کتاب بخونید، اخبار نگا کنید، نقل و انتقالات تراکتورسازی رو پیگیر باشید، آشپزی کنید، آهنگ گوش کنید، زبان بخونید، جدول حل کنید، مسابقه‌ی علمی نگا کنید اطلاعات عمومیتون زیاد بشه و ...
کارهایی که من اگه وقت داشتم انجام میدادم اینا بودن Smile
پی‌نوشت: بلاد کفر که بودم به این لیست "خرید" هم اضافه شده بود که خیلی حال میداد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , RASPINA , Pure Liveliness , **sara** , نارین
ارسال: #۲۲۳۲۲
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ ب.ظ، توسط samane .gh.)
چه دردناک است این مشکل

برای فرار کردن از فکر کردن به یک آدم

به آدم دیگری پناه برده اییم .......

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , RASPINA , Menrva
ارسال: #۲۲۳۲۳
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  پی‌نوشت: بلاد کفر که بودم به این لیست "خرید" هم اضافه شده بود که خیلی حال میداد.
تقبل الله Big Grin از ماه رمضان تا حالا بیرون نرفتم، جز مکانهای خاص ... احتیاج به خرید درمانی دارمBlush

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , **sara** , tabassomesayna
ارسال: #۲۲۳۲۴
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۹ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  فیلم ببینید، کتاب بخونید، اخبار نگا کنید، نقل و انتقالات تراکتورسازی رو پیگیر باشید، آشپزی کنید، آهنگ گوش کنید، زبان بخونید، جدول حل کنید، مسابقه‌ی علمی نگا کنید اطلاعات عمومیتون زیاد بشه و ...
کارهایی که من اگه وقت داشتم انجام میدادم اینا بودن
ممنون حتما اولین پیشنهاد را انجام میدم یه هفته پیش دوتا کتاب خرید حتما یکی اش را می خونم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۲۲۳۲۵
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۱۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۳ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  کفاره ی روزه نگرفتن به ازای هر روز ۱۲۰ هزار تومنه(برای بعضی مراجع کمتر). ترجیح میدم روزه نگیرم و این پولو به یه نیازمند بدم تا اینکه ۳۰ روز هیچی نخورم و فقط بتونم نیازمندان رو "درک" کنم...!
آوااااااااااااا
۱۲۰!!!!
تا اونجا که من مطلع هستم، کفاره غیر عمد ۱۵۰۰ و عمدی ۱۵۰۰۰

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال: #۲۲۳۲۶
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۳۴ ب.ظ
یکم خسته شدم دلم بر ای کسی تنگ شده کاش ......................

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , samane .gh , Menrva , 10:30 , termeh93
ارسال: #۲۲۳۲۷
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۳۷ ب.ظ
نه دیگه اون پول را به نیازمند بده و خودت هم روزه بگیر این جور خلوص نیت به شدت میره بالا
Smile

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , Bahar_HS , dr.a_AI , نارین , termeh93
ارسال: #۲۲۳۲۸
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۱ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  کفاره ی عمد طبق عکس زیر
وستا تورم رو در نظر نگرفتی [تصویر:  biggrin.gif]
واه واه، چه خبره
اصلا نمیصرفه روزه نگیری Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۲۲۳۲۹
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ب.ظ
قصرالدشت ، سرپل معالی آباد، ادبیات؛ هفت تن Smile
نیست اقا نیست همشون گرونه Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۲۲۳۳۰
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۵۲ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۱ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  واه واه، چه خبره
اصلا نمیصرفه روزه نگیری
نه روزه میگیریم، نه پولشو میدیم Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , shayesteNEY
ارسال: #۲۲۳۳۱
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  ممنون حتما اولین پیشنهاد را انجام میدم یه هفته پیش دوتا کتاب خرید حتما یکی اش را می خونم
حالا که کتاب داری هیچ، ولی با توجه به شناختی که ازتون دارم کتاب "الامام علی صوت العدالة الانسانیة" نوشته‌ی جرج جرداق، مخصوصاً جلد اول و آخرش کتاب خوبی هست و فکر کنم خوشتون بیاد. ۵ جلدش یه کم گرون در میاد ولی تکی هم باید بفروشن، PDFش هم هست.

(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۳ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  کفاره ی روزه نگرفتن به ازای هر روز ۱۲۰ هزار تومنه(برای بعضی مراجع کمتر). ترجیح میدم روزه نگیرم و این پولو به یه نیازمند بدم تا اینکه ۳۰ روز هیچی نخورم و فقط بتونم نیازمندان رو "درک" کنم...!
یه بار منم با مامانم سر این بحثم شد. من گفتم که در حالت عادی من میتونم روزی ۱۴ ساعت کار کنم ولی روزه ۷ ساعت. نمیشه روزه نگیرم و ۱۴ ساعت کار کنم و پول ۷ ساعت رو بدم به نیازمندا؟ ایشون دچار هنگ فلسفی Big Grin شد و شاکی شد. اما خب یه جوابش شاید این باشه که هدف از روزه‌ی واقعی درک نیازمندان نیست، "خودسازی" هست و احتمالاً اثرات مثبت این "خودسازی" باید از کمکِ پول اون ۷ ساعت بیشتر باشه (که به حرف قشنگه ولی در من نیست).
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Riemann , Pure Liveliness , IT.girll
ارسال: #۲۲۳۳۲
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ب.ظ
یکی از ایرانی های مقیم هلند
چنین پیامی به دوستش در ایران داده که خواندنش خالی از لطف نیست:

در هر سفری که به ایران دارم
وقتی گوشی های همراه، وسایل زندگی، تلویزیون ها، یخچال، وسایل برقی و ... را در زندگی عموم جامعه می بینم، باور کنید
این حس به من دست میدهد که
به جای یک کشور به اصطلاح اروپایی، از یک روستا به ایران برگشته ام!
در ایران چه خبر است؟!....
باور کنید که در سه سال و نیم زندگی در هلند، هنوز که هنوز است در خانه یک هلندی، یخچال ساید بای ساید ندیده ام!
نه در خانه رییس دانشکده، نه مدیر گروه، نه استاد ،نه صاحبخانه، نه همسایه و نه جای دیگر!....

شاید باورش برای ما که داخل کشور هستیم بسیار سخت باشد وقتی اینجا( در هلند)می بینی که دختر و پسری که میخواهند زندگی اولیه شان را شروع کنند ، اولا اینگونه نیست که تمام وسایل زندگی را آن هم از چند نوع و چند دست داشته باشند بلکه تنها وسایل ضروری زندگی را ابتدای زندگی خرید می کنند و بعد کم کم با گذشت زمان وسایل دیگرشان را خودشان تهیه می کنند و جالب تر آنکه برخی لوازم ضروری زندگی برای شروع زندگی را حتی دست دوم تهیه می کنند مانند ماشین لباسشویی.
مهمانی و عروسی هایی هم که برگزار می شود بسیار بسیار ساده است. اینگونه نیست که کمر پدر و مادر خانواده عروس و داماد برای شب عروسی بشکند!
در هلند و برخی کشورهای دیگر، عروس و داماد ضمن دعوت نزدیک ترین افراد و اقوام شان، ازدواج شان را در کلیسا و بعد در شهرداری ثبت کرده و بعد به یک رستوران رفته و تمام مراسم عروسی را به همان شام رستوران ختم می کنند آنهم نه برای دویست و پنجاه یا پانصد نفر مهمان بلکه نهایت سی
یا چهل نفر که این هم خیلی دست بالا اشاره کردم!....

حالا تصورش را بکنید که یک دختر و پسر در ایران بخواهند زندگی شان را با برخی وسایل دست دوم شروع کنند!!
باور کنید این ریخت و پاشی که
در زندگی های ایرانی مرسوم و معمول شده در اروپا و به ویژه هلند مرسوم و معمول نیست بلکه عجیب و غیرمنطقی است!...

بله این داستان تجمل گرایی و مصرف زدگی و چشم و هم چشمی ماست! شاید جهان سومی بودن یعنی همین!
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , **sara** , vesta , nlp@2015 , Riemann , Bahar_HS , dr.a_AI , targol , tabassomesayna , shayesteNEY , termeh93 , alim93 , tayebe68
ارسال: #۲۲۳۳۳
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۵ ب.ظ
از تـمام دوســت داشتن تـــو

به بـغـضـی رسیدم که

با هــر خــاطره ای

مـــرگ درون ســـینه ام وزیـد

و مـن با هــر نــفس

تـــکیده تر

تـــنها تر

به مـــرگ رســـیدم

و هـــیچ کس

هـیچ گاه نـــفهمید

مــرگ لـزومن این نــیست که نـفس نـکشی

عاشــق کسی باشـی که

عاشــقت نــباشد

بـرابـر مـــــرگ است .......

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Pure Liveliness , MajidManesht2012
ارسال: #۲۲۳۳۴
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۶ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اگر خود سازی هست، خودسازی رو میشه با روزی ۱۲۰ هزار تومان خرید؟
من کلا با این مورد که میشه با پول این مواردو حل کرد مشکل دارم، مثلا همین که بعد از فوت یه نفر پول میدن به کسی تا براش نمازای قضاشو بخونه عجیب نیس؟!
اینطور نیست که اگه کسی کفاره گناهش را داد دیگه پاک میشه و برائت پیدا میکنه.
در هر صورت برای هر خلافی یه مجازاتی هست واسه اینکه خلاف عادی نشه. مثلا" تو زندگی عادی یه نفر خلاف میکنه جریمه اش میکنن.
از دید یک مسلمان مهمتر از خودسازی روزه اطاعت امر خداست.
در مورد کسیکه فوت میکنه و نماز یا روزه قضا داره این بعهده پسر ارشدش هست. اگه نباشه یا فرزندانش نتونن بگیرند چیکار کنن؟؟
بالاخره امر خداست و نمیشه روی زمین بمونه. البته میشه اصلا" هم بیخیال باشند.یا بعضیها خودشون فتوا میدن و کار خیر میکنن.

اصل قضیه اینجاست که ما میگیم ما مسلمانیم. یعنی تسلیم امر خداییم. در مسائل اعتقادی بحث میکنیم . وقتی مشکلاتمون حل شد و دیگه پذیرفتیم که مسلمانیم دیگه بحثی نمیکنیم. میگیم تسلیم هستیم. مسلمان هم از همین تسلیم میاد.
حالا ممکنه یکی بپرسه چرا صبح دو رکعت نماز میخونیم ظهر چهار رکعت. این برمیگرده به اون تسلیمه. یعنی مناسک دینی بطور کلی فلسفه دارند مثلا" واسه چی نماز میخونیم واسه چی روزه میگیریم ولی در طریقه ادا کردنشان دیگه سوال نمیکنم. به پیامبر و ائمه اقتدا میکنیم.
اینه که رجوع میکنیم بآنچه انها گفته اند.
خودسازی را با ۱۲۰ تومن نمیخریم. جریمه نافرمانی خداست که موظفیم کمک کنیم به فقیر. ولی اینجوری هم نیست که کسی روزه بگیره یه نفر ۱۲۰ تومن بدهد همانجوری بشود. واسه همین هم هست که کسی تا زنده است نمیتونه کسی را اجیر کنه واسه اش نماز بخونه یا روزه بگیره.
البته خیلیا که عمدا" روزه نمیگیرن میدونید که این کار را هم نمیکنن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , targol , Aurora , so@ , RASPINA , sabafarhadi , amineh89 , pezhman.m-AI , termeh93
ارسال: #۲۲۳۳۵
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ب.ظ
خوشم میاد گروه آقایان Faridfo و MShariati و Fardad-A قوی هست Smile هر وقت توو این سایت یه مسأله‌ی نیمه شرعی پیداش شده به نیم دقیقه هم نکشیده که یکی از دوستان شرفیاب شده Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۱۳۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۴۸۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close