زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۰۰۴۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  چند تا تفسیر خوندی تفاوت دیدگاه ازشون دیدی ؟
چند تا تفسیر از یه مذهب دیگه مثل شافعی خوندی ؟

دقیقا سوال منم همینه
هیچی نخوندم
مگه من چقدر باید برای فهم کلام ساده خداوندم وقت بزارم؟
اگه قرار باشه چند تفسیر از چند مفسر و از مذهب شیعه و سنی بخونم کی به بقیه کارهام برسم؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , Paraande , ts2927
ارسال: #۳۰۰۴۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  چند تا تفسیر خوندی تفاوت دیدگاه ازشون دیدی ؟
چند تا تفسیر از یه مذهب دیگه مثل شافعی خوندی ؟

دقیقا سوال منم همینه
هیچی نخوندم
مگه من چقدر باید برای فهم کلام ساده خداوندم وقت بزارم؟
اگه قرار باشه چند تفسیر از چند مفسر و از مذهب شیعه و سنی بخونم کی به بقیه کارهام برسم؟
این هم حرف درستیه و من قبول دارم.
منم زیاد نخوندم ( کم هم نخوندم)
اما همینایی رو که خوندم کنار هم که میذارم اصلا نه واضحه نه کامله نه درسته ....
البته تا وقتی درسته که عقل رو کنار بذاری و بگی من کاری ندارم من ایمان دارم که مثلا فلان چیز بوده... اما وقتی معقول و با علم فکر میکنی مبینی اونقدرها هم درست نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , ts2927
ارسال: #۳۰۰۴۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۱ ب.ظ
دعاى روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَکَ وأنـْزِل علیّ فیهِ بَرَکاتِکَ وَوَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِکَ واسْکِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِکَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین.

خدایا بگشا به رویم در این ماه درهاى فضلت وفرود آر برایم در آن برکاتت را وتوفیقم ده در آن براى موجبات خوشنودیت ومسکنم ده در آن وسطهاى بهشت اى اجابت کننده خواسته ها ودعاهاى بیچارگان.

امشب به آرزوی دلش
هر کسی رسید

یادی از این
شکسته دلِ بـی نوا کند!..

#سهیل

خدا جونم ...Heart

شب قدرتہ امشب...Confused

همون شبے ڪِ گفتے بهتر از ۱۰۰۰شبہ ...HeartHeart

خدایے؟!
بهم لیاقت میدے ڪنار بنده هاے خوبت بشینمُ اِسماے قشنگتُ دونہ دونہ صدا بزنم؟؟Confused

یا ڪاشِفَ ڪُلّ مَڪروب...غمگینم، غمخوارم میشے؟؟
یا مَن یَشْفِے المَرضے...مریضم منُو شفا میدے؟؟
یا اَنیسَ مَن لا اَنیسَ لَہ...همدمِ تنهاییام میشے؟؟
یا رَفیقَ من لا رَفیقَ لَہ...میخوام باهات آشتے ڪنم، دوستم میشے؟؟
سُبحانَڪَ یا لا الہ الّا انت الْغَوث الّغَوث خلّصنا مِنَ النّارِ یا رب
ما ڪه دعامون از سقف خونمون بالاتر نمیره..
شاید دلمون هم به اندازه شما پاڪ نباشہ..التماس دعا

....
سبحانڪ یا لا اله الا انت
الغوث الغوث
خلصنا من النار یارب

(الهے ب حق فرق شڪافته شده امیرالمومنین)

( اللهم عجل لولیڪ الفرج)

️التماس دعا
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei , pezhman.m-AI
ارسال: #۳۰۰۴۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
من با آدمای زیادی بحث کردم، شاید بیشتر اونها خدا رو یه حس میدونن که در مواقع نیاز ازش کمک بخان
خدایی اگه بخواد جواب بده جواب بنده های بیچاره ی عراقی، سوری، لبنانی، یمنی، فلسطینی، و ... رو میده..
اگر خدا بود بت پرستی نبود. خدا کجاست ، خونش کجاس ، چرا مهربونه ولی باید التماسشو کنیم. ..

خدایی اگر بود عدلی بود. وقتی عدلی نیست مهربونی نیست. خدا کجاس...
کسانی هم که دم از خدا میزنن حس میکنن خدا باید باشه وگرنه کم میارن میخان به یه چیزی تکیه کنن. این هست و اینو خیلیا دارن .
اما خدایی که با حضرت محمد حرف زده باشه خدایی که منتظره بنده هاشو ببره جهنم بودنش درست نیست..

خدا همون حس خوب آدماس بعد از اینکه بهش توسل میکنن، به یه چیزی حالا چیه کی میدونه همون قانون جذبه..

اما اینکه واسه بهشت گریه کنیم واسه کسانی که سالها پیش مردن خودزنی کنیم کار درستی نیست . اگر عبرتی دارن عبرت بگیریم اما گریه وخودزنی ....

حضرت محمد با توجه به شرایط زمانش اینها رو درست کردن و واسه اونموقع مفید بوده شاید. اما اینکه الان کارامد باشه و بتونه درد کسی رو دوا کنه فک نکنم خیلی ها باهاش موافق باشن.
شرایط فرق کرده . اما ما رو از بچگی با تفکرات ۱۴۰۰ سال پیش بار میارن بدون اینکه خودمون نقشی در انتخابش داشته باشیم.
اگر همه چیزا رو کنار هم بذاریم باید قبول کرد که کلی ضعف توشه
حضرت محمد ۴۶ تا زن گرفتن. شاید بگین حتما حکمتی داشته ولی نداشته

من کاری به اینکه اونموقع چی شده و نشده ندارم و همه این ها واسم قابل احترامن اما در موردشون فکر میکنم و خیلی هاش رو نمیتونم با موازین عقلی اثبات کنم.

اگر کسانی هستن که میخان بگن خدا رو حس کردن باید بگم که منم حسش کردم. . .

ولی اینکه باشه یا نباشه رو شک دارم

چون به حضرت محمد خیلی شبهه وارده و هیچ جوابی واسش نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , Paraande , Saman , ts2927
ارسال: #۳۰۰۵۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۹ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  خدا همون حس خوب آدماس بعد از اینکه بهش توسل میکنن، به یه چیزی حالا چیه کی میدونه همون قانون جذبه..

گفتمش پس آن خدای خشمگین
خانه اش اینجاست اینجا در زمین؟

گفت آری خانه او بی ریاست
فرش هایش از گلیم و بوریاست

مهربان وساده وبی کینه است
مثل نوری در دل آیینه است

می توان با این خدا پرواز کرد
سفره دل را برایش باز کرد

می شود درباره گل حرف زد
صاف و ساده مثل بلبل حرف زد

چکه چکه مثل باران حرف زد
با دو قطره از هزاران حرف زد

می توان با او صمیمی حرف زد
مثل یاران قدیمی حرف زد

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , Saman
ارسال: #۳۰۰۵۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دوباره اشتباه برداشت کردیم بهبودی زندگی کنونی هیچ ربطی به دین نداره کشوری وجود داره که همین دین رو داره ولی زندگی مردمش روی رفاه است و کشوری هم وجود داره مثل ژاپن که این دین توش نیست ولی بازم زندگی مردمش روی بهبودی و رفاه است .

اگه الان زندگی برای من و تو و خیلی های دیگه سخت شده دلیلش دین نیست چیز دیگری است .
دین یه چیز قلبی و معنوی هست که هر کس اونو درک کنه چنان به آرامشی می رسه که همه ی سختی ها براش مسخره میاد و از لحظه به لحظه زندگیش لذت می بره در واقع کسی که به نفس مطمئنه دست پیدا کنه ، هستند کسانی در گوشه و کنار این دینا به نفس مطمئنه دست پیدا کنن ...

کاش روزی دین رو درک کنم

ببخشید دوست عزیز شما چند تا کتاب که اسلام رو نقد کرده خوندین که اینقد با اطمینان درمورد شالوده و کل اصل و اساس دین حرف میزنینHuh
من کسانی رو میشناسم که حافظ قرآن هستند و تو حوزه علمیه فعالیت داشتن و کلی فعالیت های دینی و اسلامی خفن داشتن اونقدر که شما مطمئن راجع به دین حرف میزدین حرف نمیزنن،
اون چیزی هم که شما به عنوان آرامش معنوی ازش یاد میکنی به خاطر دین نیست و کاملا درونی هست، چون انسان معمولا دوست دارن به یه چیزی تکیه کنن، یکی باشه که راه و چاه رو بهش نشون بده .
من بهت یه کتاب معرفی میکنم به نام نقد قرآن خط به خط قران رو با آوردن هم عربی و هم ترجمه نقد کرده اگه شما برای این شبهات حرفی برای گفتن داشتی بعد بیا اینجا اینقدر با اطمینان حرف بزن.

در برابر تلاطم قلبم سکوت میکنم شاید سکوتم مقدمه ای بر انفجار باشدAngel

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال: #۳۰۰۵۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط salam5.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۹ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  من با آدمای زیادی بحث کردم،
با چه قشر آدمایی راجع بهش بحث کردی؟
با کسایی که درس دین خوندن، کسایی که عمرشون برای خوندن دین سپری کردن هم سوالاتو مطرح کردی؟

دیروز یه آخوند تو تلویزیون داشت از اشتباه یکی از هم لباس های خودش تو منبر میگفت و میگفت اگه میخواین پای منبر برین، پای منبر آخوندِ با سواد برین

منظورم اینه که اگه اینا خیلی برات دغدغه س باید با آدمای بزرگی درباره شون بحث کنی(اگه اولین طلبه ای که دیدی نتونست بهت جواب بده، نمی تونی بگی پس دیگه جوابی وجود نداره)

منم قبول دارم همه ی اینا بحثای پیچیده ایه(هممون تو یه جبهه ایم) ، وقتی بهش فک میکنی مغزت سوت میکشه(بعضی هاشون مث سوالات راجع به خدا، به نظرم بحث های اساسی بشر از ازل و شاید تا ابد باشه) پس اگه واقعا میخوای به جواب برسی باید با آدمای خبره و کارکشته ای مطرح شون کنی.هرکسی شاید نتونه جواب تو بده

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۳۰۰۵۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط Milestone.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بنظرم اگر دنبال حل شبهه تان هستید، اینجا جای خوبی نیست. به سایت های تخصصی مراجعه کنید و اونجا در این خصوص سوال پرسیده و بحث کنید. لینک سوال و شبهه تون هم اینجا بزارید تا هر کس دوست داره اونجا این بحث رو دنبال کنه.
تقریبا هر بحث اینطوری که توی مانشت میشه بدون نتیجه تمام میشه چون هیچ یک از طرفین بحث توانایی کافی پاسخگویی ندارن و ضمنا دید همه مون بایاس هست و کامپیوتری فکر میکنیم.

آقا مسعود همه که پای منبر نیشین نیستند.
به نظر من بخش وسیعی از جوانان نسل جدید اهل رفتن به اینطور انجمن‌های دینی و محافل تخصصی که معمولا پاسخ‌هاشون شامل ردیف کردن چندین حدیث و آیه و بعضا همراه با مفاهیم و اصلاحات پیچیده که گاهی خودشون هم نمی‌فهمن چی‌ می‌گن یا التزام عملی ندارن، نیست، یا متاسفانه دینی که داره از طرف بعضی از برنامه‌های صدا و سیما، هیئت‌های مذهبی، نهادهای تبلیغی و... معرفی می‌شه معمولا دین خالص نیست و با جهت‌گیری‌هایی همراه هست، که این موارد غالبا نه تنها جذب کننده نیست که شدیدا دفع کننده هم هست که اگه بود الان این همه فرد به‌اسم مسلمان و به‌رسم بی‌دین نداشتیم، اگه نیست بگین نیست، ولی همه می‌دونیم هست.

معمولا ما صحبت‌های خودمون رو بهتر می‌فهمیم و قبول می‌کنیم تا افرادی که به طبقه دیگه‌ای از جامعه تعلق دارند. پس به نظر من بهتره تا جایی که باعث توهین به کسی یا زیر سوال بردن جایگاهی نشده از طرح این مسائل جلوگیری نکنید، چون طرح این مباحث خیلی مهم‌تر از بعضی از مباحث دیگه انجمن مثل جوک، طنز و... هست که آزادانه مطرح می‌شن و اگر بخوایم اینطوری برداشت کنیم پس مسئله ازدواج هم مسئله تخصصی و نیاز به مشاور خانواده داره ولی گویا از پررنگ‌ترین موضوعات آزاد انجمن هست. ضمن اینکه ما بالاخره باید روزی یاد بگیریم که بتونیم با هم گفتگو کنیم و اگه نمی‌تونیم و تو هر بحثی هرج و مرج پیش میاد شاید بهتر باشه به جای پاک کردن صورت مسئله، حلش کنیم.

من شخصا دین رو یک مسئله تخصصی و دارای خط قرمزهای خیلی شدیدی که گاها ترسیم می‌شه نمی‌دونم، ذهن بایاس شده دیگه چیه! Smile اگه اینطوری بود یه فردی مثل برتراند راسل با دیدگاه "ذهن تک بعدی" هیچوقت نمی‌تونست بعد از فلسفه بره سراغ جامعه شناسی و بعد ریاضیات و بعد تاریخ و بعد مذهب و نهایتا سیاست و تو اکثر این موارد هم آثار ماندگاری رو تالیف کنه! به نظر من دین اصلا دارای معادلات پیچیده محاسباتی نیست که نیاز به معلم داشته باشه و می‌شه اون رو توی درس دادن یک معلم ریاضی یا جامعه شناس یا نگاه یکی از کاربران همین انجمن پیدا کرد نه لزوما در صحبت‌های یک روحانی یا طلبه یا فارغ‌التحصیل علوم دینی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , saeidkhan , explorer , Paraande , diligent , kilookiloo , sss
ارسال: #۳۰۰۵۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
من هم با روحانی ای که میشناختم با دوستان خوابگاه کلی مناظره کردم اما جواب قاطعی نداشت و حق هم داشت. چون جواب قاطعی برای اثباتش نیست و اگر هست توجیحی و آسمونیه
کشورهایی که دین ندارن خیلی روبه راه تر از ماها هستن . این خودش ضعف دینه چون فقط باعث شده که سر همو شیره بمالیم و به مسائل شرعی گرش بزنیم و اخلاق و وجدان رو کنار بذاریم . سر چی!! سر اینکه یه نفر هزار سال پیش با خدا حرف زده... خب چرا الان نمیاد حرف بزنه!!!
چرا الان معجزه نمیشه که در یک لحظه در کل دنیا پخش شه و همه ایمان بیارن...
چون نمیشه . چون ساخته ذهن بشره .... (شاید)
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , Paraande
ارسال: #۳۰۰۵۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۷ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  معمولا ما صحبت‌های خودمون رو بهتر می‌فهمیم و قبول می‌کنیم تا افرادی که به طبقه دیگه‌ای از جامعه تعلق دارند. پس به نظر من بهتره تا جایی که باعث توهین به کسی یا زیر سوال بردن جایگاهی نشده از طرح این مسائل جلوگیری نکنید، چون طرح این مباحث خیلی مهم‌تر از بعضی از مباحث دیگه انجمن مثل جوک، طنز و... هست که آزادانه مطرح می‌شن و اگر بخوایم اینطوری برداشت کنیم پس مسئله ازدواج هم مسئله تخصصی و نیاز به مشاور خانواده داره ولی گویا از پررنگ‌ترین موضوعات آزاد انجمن هست. ضمن اینکه ما بالاخره باید روزی یاد بگیریم که بتونیم با هم گفتگو کنیم و اگه نمی‌تونیم و تو هر بحثی هرج و مرج پیش میاد شاید بهتر باشه به جای پاک کردن صورت مسئله، حلش کنیم.
این پارگرافت خیلی به دلم نشست ایول خیلی لایک داری Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال: #۳۰۰۵۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  با چه قشر آدمایی راجع بهش بحث کردی؟
با کسایی که درس دین خوندن، کسایی که عمرشون برای خوندن دین سپری کردن هم سوالاتو مطرح کردی؟

دیروز یه آخوند تو تلویزیون داشت از اشتباه یکی از هم لباس های خودش تو منبر میگفت و میگفت اگه میخواین پای منبر برین، پای منبر آخوندِ با سواد برین

منظورم اینه که اگه اینا خیلی برات دغدغه س باید با آدمای بزرگی درباره شون بحث کنی(اگه اولین طلبه ای که دیدی نتونست بهت جواب بده، نمی تونی بگی پس دیگه جوابی وجود نداره)

منم قبول دارم همه ی اینا بحثای پیچیده ایه(هممون تو یه جبهه ایم) ، وقتی بهش فک میکنی مغزت سوت میکشه(بعضی هاشون مث سوالات راجع به خدا، به نظرم بحث های اساسی بشر از ازل و شاید تا ابد باشه) پس اگه واقعا میخوای به جواب برسی باید با آدمای خبره و کارکشته ای مطرح شون کنی.هرکسی شاید نتونه جواب تو بده

بحث اثباته، کی میتونه دنیای پس از مرگ رو ثابت کنه وقتی هیچ کسی نرفته و ندیده !!! کی میتونه خدارو ثابت کنه وقتی معلوم نیست کجاس !!
کی میدونه ۱۴۰۰ سال پیش حضرت محمد چه برنامه ای داشته !!! ما چنان در این مسائل غرق شدیم که اگه فک میکنیم اگه بگیم اینا نیستن انگار زندگی نمیشه کرد..
واقعا ممکنه نباشه.. کی دیده که حضرت محمد معراج رفته. خب الان شق القمر شه تا همه ببینن الان یه نفر مرده رو زنده کنه که همه ببینن
اینکه هزار سال پیش اینا بوده درد ما نیست بوده که بوده الان بدرد نمیخوره.. مال زمان الان نیست . الان دیگ بیشتر از ۵۰ درصد خانوما دوس ندارن حجابو . حالا این که اونموقع حجاب بوده الان چه گناهی کردن. ...
اسلامی که به حضرت محمد اجازه داده ۴۶تا زن بگیره درسته!!!من که فک نمیکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , Saman
ارسال: #۳۰۰۵۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۶ ب.ظ
یکی از دلایلی که خیلی از دیندارا دوست ندارن وارد این بحثا بشن اینه که مبادا این حرفا رو بشون ایمانشون ضعیف میشه!!!
اینو عینن بارها شنیدم از دوستان دیندارم

سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۳۰۰۵۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۸ ب.ظ
رو حرفم تاکید میکنم اولین روحانی که دیدی شاید نتونه جوابتو بده .این دلیل نمیشه جوابی وجود نداشته باشه

(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  کشورهایی که دین ندارن خیلی روبه راه تر از ماها هستن . این خودش ضعف دینه

این حرف شما به شرطی درسته که تمام قواعد و احکام دین، اونجوری که شایسته س تو یه کشور انجام بشه باز وضع اون مملکت خراب باشه.در اون صورت میتونیم بگیم دین نتونست ادعایی که میکرد و ثابت کنه.

الان این کشورهایی اسلامیی که میگین (از جمله خودمون)کدومشون دارن اسلام و اجرا میکنن؟ همین که زنا باید به زور روسری سرشون باشه و مردا بتونن چهارتا زن بگیرن، شده اسلام؟

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۳۰۰۵۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۳۳ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۸ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  الان این کشورهایی اسلامیی که میگین (از جمله خودمون)کدومشون دارن اسلام و اجرا میکنن؟ همین که زنا باید به زور روسری سرشون باشه و مردا بتونن چهارتا زن بگیرن، شده اسلام؟

باز جای شکرش باقیه که اسلام واقعی رو اجرا نمیکنن، والا الان از کره شمالی بدتر بودیم

سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , ts2927
ارسال: #۳۰۰۶۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۳۸ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۳ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۸ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  الان این کشورهایی اسلامیی که میگین (از جمله خودمون)کدومشون دارن اسلام و اجرا میکنن؟ همین که زنا باید به زور روسری سرشون باشه و مردا بتونن چهارتا زن بگیرن، شده اسلام؟

باز جای شکرش باقیه که اسلام واقعی رو اجرا نمیکنن، والا الان از کره شمالی بدتر بودیم

چرااا؟Huh دلایل تو میتونی بگی
نمیدونستم حکومت کره شمالی م اسلامیه

+همه ی ادما با هر تفکر و دین مذهبی تو یه جبهه ن.اونا فقط می خوان حقیقت و بفهمن و این کار سختیه
آدمی گر خون ببارد از گرانباری رواست
آنچه نتوانست بردن آسمان، بر دوش اوست

"یارب نظر تو برنگردد"

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۵۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close