زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۲۹۱
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  سلام
بله همینطوره.
اما اینم بگم که بعدا نگن طرف چی میگه.
راسل و هیوم و چندی از آدم های خیلی مطرح دیگه اثر آموزش و اکتساب رو بیشتر میدونن.راسل که امروزی تر بود اعتقاد به اصلاح ساختار آموزش داشت. و هیوم نگاهش استعلایی(به تجربه چیزی را به دست آوردن) بود .بعد ها هم کانت این نگاه رو توسعه و گسترش میده و از هیوم اینو به عاریت میگیره یه جورایی یا از ارتباطی دورا دور!
منم نمیدونم دقیقا کدوم درسته اما اثر اولی رو که گفتم بیشتر میبینم و مصداق های تاریخی زیادی از باستان تا امروز براش هست.

بعد خیلی جالبه توی فیلم فرار از زندان : پسره و مادرش هر دو باهوش بودن!!! و خیلی از فیلم های دیگه. یه سری هم یه فیلم پخش شد که مادره توی هاروارد بود و دیونه شده بود. پسره هم آرزوش رفتن به هاروارد آخرشم رفت. این ارتباط مادر و فرزندی کلا خیلی جالبه!(خلاصه یه چیزی هستش که فیلم در این سطح هم ازش میسازن) Undecided
چنین چیزهایی با فیلم و مشاهده نمونه و اینها به دست نمیاد. باید تحقیق علمی با روش درست صورت بگیره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۴۲۹۲
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  منم نمیدونم دقیقا کدوم درسته اما اثر اولی رو که گفتم بیشتر میبینم و مصداق های تاریخی زیادی از باستان تا امروز براش هست.
چنین چیزهایی با فیلم و مشاهده نمونه و اینها به دست نمیاد. باید تحقیق علمی با روش درست صورت بگیره.
اگه بتونم مقاله رو پیدا کنم براتون میگذارم.
و البته اونا هم تحقیقشون که روی همه ی آدما نبود.
یه گروه مثلا ۲ یا ۳ هزار نفری رو تحت آزمایش های خاصی قرار دادن و به نتایجی مشابه رسیدن.
تحقیق قرار نیست روی همه آدم ها باشه بلکه از نمونه گیری (با حفظ شرایط نمونه گیری) استفاده میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۴۲۹۳
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۳۴۲۹۴
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  [
تحقیق قرار نیست روی همه آدم ها باشه بلکه از نمونه گیری (با حفظ شرایط نمونه گیری) استفاده میشه.

Dodgy

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۳۴۲۹۵
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  ولی به طور کلی با مشاهده نمونه و شهود ، میشه فرضیه های علمی ساخت ، و تا وقتی که با تحقیق های علمی قبلا اثبات شده تناقضی نداشته باشد میشه اونها رو درست فرض کرد . تا وقتی که امکان و وسیله آزمایشش به وجود بیاد.( بعضی مواقع شاید هیچ وقت امکان آزمایش به وجود نیاد ) . فلسفه هم کارش همینه.
ما داریم در مورد علوم تجربی صحبت می کنیم. فلسفه علم تجربی نیست اصلا.
مشاهده تک نمونه ها فقط میتونه ایده یه فرضیه رو بده. بعدش باید طی تحقیق علمی به نظریه یا مدل تبدیل بشه. خود فرضیه چندان ارزشی نداره چون درستیش مشخص نیست و هر کسی با هر سطحی میتونه یه فرضیه از خودش تولید کنه. مثال: من به عنوان کسی که آشنایی بسیار محدودی با نجوم و همینطور هواشناسی دارم یه فرضیه از خودم تولید می کنم: سیاه چاله مرکز کهکشان راه شیری میتونه روی شرایط آب و هوایی زمین تاثیر بذاره (تازه بگذریم از اینکه خود این گزاره مشکل داره مثلا ابهام داره).
شما میتونید هر چیزی که درستیش ثابت نشده و همینطور ثابت نشده که اشتباهه رو درست یا نادرست در نظر بگیرید اما این فقط تصور شما از جهانه که ممکنه با واقعیت همخوانی داشته باشه یا نه. مثال فرضی: تا به حال ثابت نشده ارتباطی بین استفاده از موبایل و تومور مغزی وجود داره. طبق استدلال شما، میتونید مقداری زیادی از موبایل استفاده کنید. اما اگه ۱۰ سال دیگه مشخص شد استفاده از موبایل احتمال تومور مغزی رو افزایش میده چی؟ اونوقت شما این ۱۰ سال رو ضرر کردید.

سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۳۴۲۹۶
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۳ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ما داریم در مورد علوم تجربی صحبت می کنیم. فلسفه علم تجربی نیست اصلا.
مشاهده تک نمونه ها فقط میتونه ایده یه فرضیه رو بده. بعدش باید طی تحقیق علمی به نظریه یا مدل تبدیل بشه. خود فرضیه چندان ارزشی نداره چون درستیش مشخص نیست و هر کسی با هر سطحی میتونه یه فرضیه از خودش تولید کنه. مثال: من به عنوان کسی که آشنایی بسیار محدودی با نجوم و همینطور هواشناسی دارم یه فرضیه از خودم تولید می کنم: سیاه چاله مرکز کهکشان راه شیری میتونه روی شرایط آب و هوایی زمین تاثیر بذاره (تازه بگذریم از اینکه خود این گزاره مشکل داره مثلا ابهام داره).
شما میتونید هر چیزی که درستیش ثابت نشده و همینطور ثابت نشده که اشتباهه رو درست یا نادرست در نظر بگیرید اما این فقط تصور شما از جهانه که ممکنه با واقعیت همخوانی داشته باشه یا نه. مثال فرضی: تا به حال ثابت نشده ارتباطی بین استفاده از موبایل و تومور مغزی وجود داره. طبق استدلال شما، میتونید مقداری زیادی از موبایل استفاده کنید. اما اگه ۱۰ سال دیگه مشخص شد استفاده از موبایل احتمال تومور مغزی رو افزایش میده چی؟ اونوقت شما این ۱۰ سال رو ضرر کردید.
حاج آقا آب و هوای بالای منبر چطوره؟ Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۳۴۲۹۷
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۳ ب.ظ
جالب بود:

سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۴۲۹۸
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۳۴۲۹۹
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مشاهده تک نمونه ها فقط میتونه ایده یه فرضیه رو بده.....
بله با مشاهده تک نمونه نمیشه فرضیه ساخت چون خیلی زود به تناقض میرسیم ، و همینطور میشه فرضیه هایی ساخت که موضوع اون اصلا مهم نباشه ، مثلا بگم فلان کهکشان در فضا وجود داره چون خواب دیدم حالا یکی بیاد رد کنه ، اصلا مهم نیست این موضوع ، ولی اگه یک جامعه آماری تصادفی داشته باشید که در مورد تاثیر موبایل روی مغز در موردشون تحقیق بشه و به یک فرض رسید میشه اون رو درست فرض کرد ، تا به تناقضی برسد
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا به حال ثابت نشده ارتباطی بین استفاده از موبایل و تومور مغزی وجود داره. طبق استدلال شما، میتونید مقداری زیادی از موبایل استفاده کنید.
دقیقا منظورم عکس اینه ، میگم که اثبات مهم نیست چون ممکنه وسیله اثبات وجود نداشته باشد ،اینجور مواقع حساس باید با بررسی نمونه های تصادفی به نتیجه رسید و نه با آزمایش روی موش ها .
علاوه بر این ممکنه که هیچ وقت هیچ وقت مسیر اثباتی وجود نداشته باشه . به عنوان مثال ریاضی دان هندی به نام "رامانوجان" که هزاران "سری" نوشته که هیچ اثباتی براشون وجود نداره ولی بعد از سال ها الان داره در کارهای فضایی ازشون استفاده میشه و وقتی ازشون پرسیدن این سری ها رو چجوری پیدا میکنه گفته : وقتی میخوابم خدا میاد واسم میگه.
اسم فیلمی از زندگی ایشون : The.Man.Who.Knew.Infinity
در ضمن اگه مایل هستید دو قضیه "ناتمامیت" از "گودل" رو مطالعه کنید.
جنس یه چیزی مثل پزشکی با یه چیزی مثل ریاضیات خیلی متفاوته (دیگه علوم انسانی رو نمیگم که خیلی خیلی متفاوته). راجع به روند یه تحقیق علمی تو پزشکی مطالعه کنید. همچنین در مورد روش اثبات یه چیز در پزشکی هم مطالعه کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421
ارسال: #۳۴۳۰۰
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۵۹ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  هر آدمی در زندگی‌اش
لااقل برای یکبار هم که شده
یک چیزی در زندگی‌اش بوده
که نه توانسته به دست بیاورد
و نه توانسته از خیرش بگذرد ...

و این "از خیرش نگذشتن" دستِ خودِ آدم که نیست... حتی وقتی مطمئنی نمیتونی به دستش بیاری.

بدیش وقتیه که اون یک چیز (فقط همون یک چیز) میشه ملاک و معیارِ تمامِ زندگیت... دیگه هرچی پیش میاد رو با اون میسنجی...

بدترش هم وقتیه که هرجایی حرفی داشته باشی و برای هرکی کسی باشی، دربرابر همون یک چیز، دستهات خالیه...

اینجاست که شاعر خیلی بهتر از ما موجز و مفید میگه: "هرگز به تو دستم نرسد ماهِ بلندم..."

(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۰ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  خب ظاهرا فقط یک نفر منظور اصلی رو گرفت (یا حداقل فقط یک نفر متن رو کامل خوند) و بحث کلا رفت به سمت مسواک
این مشکل من در دنیای واقعی هم هست. یه چیزی میگم همه یه چیز دیگه برداشت میکننUndecided

هروقت حال نداشتی مسواک بزنی، به این فایل صوتی گوش بده.

ممنون بابت متن، البته بابت هدف اصلیش. قسمتی رو که بولد کردید کمک کننده بود که بهتر منظور رسونده بشه. منم خیلی وقتها فکر میکنم شاید من نمیتونم منظورمو درست برسونم. راهِ حل داشت به ما هم بگید.Smile

فایل رو با کلی ذوق که شاید شعری، ترانه ای، چیزی راجع به فواید مسواک زدن باشهTongue گوش دادم... وای... چی بود... من از دندون پزشکی میترسم...ConfusedSad

پی نوشت: امیدوارم حرفهای خارج از موضوع انجمن نزده باشیم، باز بهمون انتقاد بشه! Big GrinBig Grin

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , SepidehP
ارسال: #۳۴۳۰۱
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۳۴۳۰۲
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۷ ب.ظ
بنده قصد نصیحت ندارم!

چرا که فایده ای هم ندارد!

اصلا به زور هم نمی‌شود...

این است که...

....
ارسال: #۳۴۳۰۳
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۱۳ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۵:۲۹ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  در مورد روش اثبات یه چیز در پزشکی هم مطالعه کنید.
اگه متن یا مقاله خاصی در این مورد مطالعه کردید ممنون میشم به اشتراک بزارید.
نه متاسفانه.

ارسال: #۳۴۳۰۴
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۸ ب.ظ
نمی دونم گفتن بعضی چیزها دفاع از حق است یا بچه بازی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , sara9009
ارسال: #۳۴۳۰۵
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ب.ظ
اگه دوست داشتید

ببخش باران ....

تو می باری و ما

هی شسته نمی شویم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۹۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۹,۷۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۲۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۸,۲۴۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۱۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۶۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۶۰۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۵۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۰۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close