زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۷۱۱
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۰۹:۲۱ ب.ظ
عه عه شبکه ۴ استادم داره حرف میزنه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۳۴۷۱۲
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۰۹:۳۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۷:۵۷ ب.ظ)samane .gh نوشته شده توسط:  کتاب که می خونم لابلای تموم جمله ها و سطرهاش دنبال چیزایی می گردم که رنگ و بوی زندگی داشته باشند و حالمو خوب کنن.
...
حتی فیلم ها هم همین طور بودند برای من.حوض نقاشی رو که دیدم تصمیم گرفتم کلکسیونر دکمه بشم و علاقه ام به فلفل دلمه های رنگی از "سعادت آباد "شروع شد.حتی از همون فیلم بود که یکی از سبدهای مخصوص نون رو اختصاص دادم به داروهای مصرفی خونه.بعد از دیدن "یه حبه قند"هم نگاهم دنبال لباس های گل گلی و سر آستین های دگمه دار بود حتی.و...

وقتی میزان تاثیر پذیری اینقدر زیاده پس خوب بخونیم و خوب ببینیم لطفا".

ببخشید نویسنده ی این متن کیه؟
خیلی حس و حالش شبیه منه. حرفهاش رو دوست داشتم.

(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۸ ب.ظ)samane .gh نوشته شده توسط:  حوصله ام سر رفته Sad

حوصله ی من هم... Sad

پشیمونم جایی که امروز میخواستم برم رو نرفتم.

یه کارهایی هست میدونم درست نیستن ولی اگه انجامشون ندم یه عمر داغش به دلم میمونه...

فردا...

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: samane .gh , SepidehP
ارسال: #۳۴۷۱۳
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۴۴ ب.ظ، توسط shahraz.)
یک جمله زیبا از خودمBlush
توانایی هاتو بشناس تقویتشون کن و به واسطه این توانایی ها به خودت اعتماد کن اینجوری اعتماد به نفست میره بالا. آدمی هم که اعتماد به نفسش بالاس خیلی جذابه

اگه جاییش غلطه بهم بگینBlush
challenge accepted Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , RASPINA
ارسال: #۳۴۷۱۴
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  تا حالا تلاش کردین برای دشمنتون آرزوی رستگاری کنید و براش چیزهای خوب و سعادت بخواید؟ منظورم بدترین دشمن زندگیتون و کسی که بهتون خیلی بدی کرده. اگر تلاش کردین دوست دارم تجربتونو بدونم؟ سخت بود؟ آسون بود؟

خیلی دوست داشتم راجع به این موضوع صحبت کنم ! من تجربه ام رو میگم ولی میدونم خیلی متنقاض به نظر میرسه و خودمم نمیدونم چرا . شما بهم بگید چرا
من خیلی سعی کردم کسی رو که خیلی بدی بهم کرد رو ببخشم و الآن واقعا از ته دل میخوام که خوشبخت بشه و موفق . ولی این از ذهنم نمیره که اگه دنیای دیگه وجود داشته باشه و ما جوابگوی گناهانمون باشیم مطمئنم که اونجا ازش نمیگذرم میخوام که جوابگو باشه !

راجع به اینکه گفتید ببخش به خاطر اینکه آرامش پیدا کنی هم من آرامش پیدا نکردم هنوز

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۳۴۷۱۵
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷ ب.ظ، توسط codin.)
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  تا حالا تلاش کردین برای دشمنتون آرزوی رستگاری کنید و براش چیزهای خوب و سعادت بخواید؟ منظورم بدترین دشمن زندگیتون و کسی که بهتون خیلی بدی کرده. اگر تلاش کردین دوست دارم تجربتونو بدونم؟ سخت بود؟ آسون بود؟

خیلی دوست داشتم راجع به این موضوع صحبت کنم ! من تجربه ام رو میگم ولی میدونم خیلی متنقاض به نظر میرسه و خودمم نمیدونم چرا . شما بهم بگید چرا
من خیلی سعی کردم کسی رو که خیلی بدی بهم کرد رو ببخشم و الآن واقعا از ته دل میخوام که خوشبخت بشه و موفق . ولی این از ذهنم نمیره که اگه دنیای دیگه وجود داشته باشه و ما جوابگوی گناهانمون باشیم مطمئنم که اونجا ازش نمیگذرم میخوام که جوابگو باشه !

راجع به اینکه گفتید ببخش به خاطر اینکه آرامش پیدا کنی هم من آرامش پیدا نکردم هنوز
قشنگ بود پستتون. منظورم از آرامش اینه که آدم وقتی از یکی خشم و کینه داشته باشه تا بهش فکر میکنه مثل آتش فشان فوران میکنه. من میگم شاید بهتر باشه با خودمون بگیم خدایا این آدم رو سر به راه کن و کاری کن که در دنیا و آخرت "اعمالش" براش سعادت بیاره. در مورد بدی هایی هم که به من کرده خودت با عدل و صلاحدید خداییت عدالتو جاری کن.
این سه جمله رو بگی و دیگه نه به اون دنیا فکر کنی نه به بدی که بهت اومده. همه چیو بسپری به خدا.

ببینید بخشیدن قرار نیست لطفی باشه که شما به اون فرد میکنید. قراره لطفی باشه که شما به خودتون میکنید. قرار نیست بعد بخشش با اون آدم مثل سابق بشید یا بهش مهربانی کنید مثل قبل.بخشش یک مرحله ذهنی برای خودتونه فقط. اخه خود واژه، کمی مبهمه برای همین شاید منظورم خوب منتقل نشه.

ضمن این که اعتراف میکنم خودم روی این حرفایی که میزنم ایمان ۱۰۰ درصدی ندارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , SepidehP , mostafaheydar1370 , The BesT , sss
ارسال: #۳۴۷۱۶
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  ----------------------------------------------------------------------
تا حالا تلاش کردین برای دشمنتون آرزوی رستگاری کنید و براش چیزهای خوب و سعادت بخواید؟ منظورم بدترین دشمن زندگیتون و کسی که بهتون خیلی بدی کرده. اگر تلاش کردین دوست دارم تجربتونو بدونم؟ سخت بود؟ آسون بود؟

اعتراف میکنم نتونستم ببخشم. ولی یک حس ترحم خاصی نسبت بهش پیدا کردم، که حداقل دنبال تلافی یا انتقام نبودم. ولی نتونستم براش آرزوی سعادت بکنم. یعنی اصلا نتونستم تو ذهنم تصور کنم که این فرد سعادت یا خوشبختی رو تو چی میبینه. در چه صورت از زندگی خودش راضیه و کمتر به زندگی دیگران سرک میکشه. تنها کاری که تونستم بکنم این بود که به حال خودش رها کنم. وفاصله خودم رو باهاش حفظ کنم، تا ضرر کمتری بهم برسونه.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۳۴۷۱۷
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۵ ۰۷:۰۰ ب.ظ)Szare295@gmail.com نوشته شده توسط:  یه خبر مهم راجب یکی از اساتید کنکور...
که خودشو دکتر معرفی میکنه
دکترررررر یوسفی این بنده خدا لیسانسشم بزور گرفته مدرک فوق لیانسم نداره و به دروغ میگه هیت علمی
تاحالا دقت کردین چرا نمیگه هیت علمی کدوم دانشگااه؟
فقط میگه هیت علمی
اینم لینک اثباتش.. خودشو تو سایت پارسه طبق لینک زیر هیت علمی دانشگاه علم و فرهنگ معرفی کرده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم لیست اعضای هیت علمی دانشگاه علم و فرهنگ (که از خود سایت علم و فرهنگه)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن کتاباشم از کتاب های کنکوری خوب کپی کرده مثلا مدار منطقی شو از کتاب دکتر اجلالی کپی کرده و با سرهم کردن کتب کنکوری خوب تونسته واسه خودش دکون باز کنه...
نمیدونم هدفتون چی هست از این کار اما ایشون واقعا توی علم و فرهنگ درس میدن و من اینو از شاگرداشون شنیدم. خودم باهاشون توی پوران درس داشتم نگفتن عضو هیئت علمی هستن. گفتن درس میدن.
بعدشم کتاب مدار منطقی دکتر اجلالی که پارسال چاپ شده چه دخلی به پوران داره؟ اصلا هیچ جوره این دو تا شبیه نیستن.

شما اگه بررسی کنی همین پارسال که کتاب یوسفی منتشر شدتغییرات اساسی کزد و دقیقا کپی پیست کتاب دکتر اجلالی شده بررسی کن خودت متوجه میشی...
بعدشم همه جاو تو کتاب های پوران خودشه دکتر مغرفی کرده که دکتر نیست و هییت علمی ....
در ضمن ابرو کسی رو‌نبردم فقط چون تو ایران چیزی به اسم قانون کپی رایت وجود نداره این ماییم که باید همچی مسالی و پیگیری کنیم و نذاریم حق کسی ضایع بشه....
لطفا شما خودت کتاب دکتر احلالس پ بررسی کن
ارسال: #۳۴۷۱۸
۰۷ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ ب.ظ
مهندس درد
هادی پاکزاد
من یک مهندس هستم

من در بدنِ پدری م زندگی میکنم, بدنی که از خانواده م به ارث برده و در آن بزرگ شده ام.

اهل هیچ جای دیگری نیستم, بدنم تنها جاییست که اجازه دارم در آن زندگی کنم.

گاهی به بدن های دیگر نگاه میکنم و دلم میخواهد در آنها سر کنم, میگویند نمیشود, اما من هرگز نفهمیدم چرا

در بدنم بجز من چیزهای دیگری نیز زندگی میکنند, موجوداتی به نام "درد"

آنها جاهای مختلفی در من زندگی میکنند, بعضی در ناحیه سینه, بعضی اطراف گلو و لوله مِری و بعضی در مرکز سر, زیر و هسته قلب, بعضی هم در شکم و همان اطراف.

من آدم اجتماعی نیستم, اما با درد هایم رفت و آمد میکنم. از کودکی با آنها سرگرم میشدم.

بعضی از آنها از دردهای اصیل و قدیمی هستند و همه جا میشود راجع به آنها خواند, همه هم دارند, هیچکسی هم پنهانشان نمیکند, دسته ای هم معلوم نیست واقعا چه کسی دارد و چه کسی نه, چون هیچکس در موردشان حقیقت را نمیگوید, اغلب آدم ها فکر میکنند دردها جای خالی لذت ها هستند, اما من که به آنها نزدیکم, خوب میدانم غیر از این است.

اول آنها را خوب نمی شناختم, اصلا کاری به کارشان نداشتم, اما کم-کم خودشان سراغم آمدند,آنها خودشان را معرفی نمیکردند,به نظر میرسید برای بازی آمده اند, اما سر به سرم می گذاشتند, گاهی که خیلی اذیت میکردند پدرم چیزهایی به من میداد, میخوردم! و دردها موقتا میرفتند. بعدها فهمیدم اینها غذایشان است.

دردها رفتار عجیبی دارند, بخصوص آنهایی که در سَرَم زندگی میکنند, اصلا متمدن تر از بقیه هستند, آنها میتوانند حرف بزنند, هر روز هم بیشتر میشوند. گاهی همه باهم حرف میزنند, طوریکه به سختی میشود فهمید!

من خیلی با آنها سر و کله زده ام, خیلی راجع به آنها تحقیق کردم, چیزهای زیادی از آنها میدانم

آنها موجودات دیکتاتور و خودخواهی هستند, مثلا شبها تا آنها نخوابند تو حق نداری بخوابی, صبح ها هم هروقت دلشان بخواهد بیدارت میکنند, من بارها در این مورد به آنها اعتراض کردم, اما حتی وقتی غذایشان را میدهی دست بر نمیدارند, هر روز هم غذایشان بیشتر میشود! هر کدام از آنها شبیه یکی از آدمهایی که میشناسم هستند, انگار خودشان را از روی آن آدمها کپی میکنند.

آنها برای خودشان ارزش زیادی قائل هستند, یک بار از یکی شنیدم دردها به رشد کمک میکنند,مثل سواد! اصلا دانشگاه دارند.

پدرم همیشه دوست داشت من مهندس شوم, من هم دیدم خیلی وقت است با دردها زندگی کردم, آنها من را دوست دارند, به من برای زندگی و تغذیه احتیاج دارند, دیدم خوب بلدم درستشان کنم, آرامشان کنم, خوب بلدم از پسشان برآیم و همراهشان بخندم, به آنها رسیدگی کنم و بفرستم سراغ زندگی خودشان.

من الان یک "مهندسِ درد" هستم.

با این حال پدرم به وجودم افتخار نمیکند.

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
 سپاس‌گزاری شده توسط: samane .gh , shahraz , codin
ارسال: #۳۴۷۱۹
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۱۲:۰۵ ق.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ ب.ظ)MajidManesht2012 نوشته شده توسط:  مهندس درد
هادی پاکزاد
من یک مهندس هستم

.
.
.
من الان یک "مهندسِ درد" هستم.

به نظر من ایشون افسردگی داشت به خاطر همین هم خودکشی کرد . Undecided

اصلا هم قشنگ نبود Dodgy

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz
ارسال: #۳۴۷۲۰
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ق.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  قشنگ بود پستتون. منظورم از آرامش اینه که آدم وقتی از یکی خشم و کینه داشته باشه تا بهش فکر میکنه مثل آتش فشان فوران میکنه. من میگم شاید بهتر باشه با خودمون بگیم خدایا این آدم رو سر به راه کن و کاری کن که در دنیا و آخرت "اعمالش" براش سعادت بیاره. در مورد بدی هایی هم که به من کرده خودت با عدل و صلاحدید خداییت عدالتو جاری کن.
این سه جمله رو بگی و دیگه نه به اون دنیا فکر کنی نه به بدی که بهت اومده. همه چیو بسپری به خدا.

ببینید بخشیدن قرار نیست لطفی باشه که شما به اون فرد میکنید. قراره لطفی باشه که شما به خودتون میکنید. قرار نیست بعد بخشش با اون آدم مثل سابق بشید یا بهش مهربانی کنید مثل قبل.بخشش یک مرحله ذهنی برای خودتونه فقط. اخه خود واژه، کمی مبهمه برای همین شاید منظورم خوب منتقل نشه.

ضمن این که اعتراف میکنم خودم روی این حرفایی که میزنم ایمان ۱۰۰ درصدی ندارم
تا بهش فکر میکنم عصبی میشم خیلی هم عصبی میشم !
به نظرم این حد از بخشش که شما میگید امکان پذیر نیست ولی نمیتونم راجع بهش نظر بدم چون توی ذهنم خیلی تناقض هست . کاش دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۳۴۷۲۱
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط shahraz.)
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ ب.ظ)MajidManesht2012 نوشته شده توسط:  مهندس درد
هادی پاکزاد
من یک مهندس هستم
....

دردی که درون این جملات نهفته هست رو حس کردم Sad...

امیدوارم در پیشگاه خداوند مهربان و بزرگ به آرامش ابدی برسن.

با نور امید و عشق به زندگی درد هایمان را فراموش کنیم و زیبایی های زندگی را ببینیمAngel

(۰۸ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  [quote='codin' pid='428878' dateline='1482866530']

تا بهش فکر میکنم عصبی میشم خیلی هم عصبی میشم !
به نظرم این حد از بخشش که شما میگید امکان پذیر نیست ولی نمیتونم راجع بهش نظر بدم چون توی ذهنم خیلی تناقض هست . کاش دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن
ببخش و براش آرزوی سعادت و خوشبختی دنیوی و معنوی کن . به ۲ دلیل:
۱/ کسی که به شما بدی کرده ، برای اینکه آدم خوبی بشه رنج زیادی تحمل می کنه تا آدم خوبی بشه و به سعادت برسه. شاید رنجی فراتر از رنجی که به شما متحمل کرده.
۲/ اگر نبخشی، کینه روح و روانتون رو مدام عذاب میده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , stateless
ارسال: #۳۴۷۲۲
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۶ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۰۷ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸ ب.ظ)Szare295@gmail.com نوشته شده توسط:  شما اگه بررسی کنی همین پارسال که کتاب یوسفی منتشر شدتغییرات اساسی کزد و دقیقا کپی پیست کتاب دکتر اجلالی شده بررسی کن خودت متوجه میشی...
بعدشم همه جاو تو کتاب های پوران خودشه دکتر مغرفی کرده که دکتر نیست و هییت علمی ....
در ضمن ابرو کسی رو‌نبردم فقط چون تو ایران چیزی به اسم قانون کپی رایت وجود نداره این ماییم که باید همچی مسالی و پیگیری کنیم و نذاریم حق کسی ضایع بشه....
لطفا شما خودت کتاب دکتر احلالس پ بررسی کن
اول شما باید نظرتون رو محترمانه و به دور از تهمت بزنید. یعنی چی آقای یوسفی لیسانسش رو به زور گرفته؟ شما بودید و دیدید که داره زور میزنه لیسانسش رو بگیره؟ مشکلات شخصی‌تون با ایشون رو بهتره با خودشون حل کنید.

دکتر اجلالی به نظرم به اندازه‌ی شما زرنگ باشه که بتونه حق خودش رو به تنهایی بگیره. از این گذشته، یکی دو سال پیش ایشون گفته بودند هر گونه انتقاد یا نظر در مورد کلاس‌ها و جزوه‌ها و ... از ایشون توو مانشت مطرح نشه؛ به همین دلیل خیلی از تاپیک‌های جزوه‌های ایشون بسته شد. پس متقابلاً حق ایشون رو جای دیگه پیگری کنید نه مانشت. منظورم واضح هست بود فکر کنم.

بلک داداچ کجایی، بیا به این دوستمون بگو که پست احساسی و هیجانی نذاره. تو بهتر میتونی.

سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , Iranian Wizard , kilookiloo , moslem73421
ارسال: #۳۴۷۲۳
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۰۲:۵۳ ق.ظ
احساس می کنم مانشت مثل قبل نیست ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , SepidehP
ارسال: #۳۴۷۲۴
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۰۸:۱۲ ق.ظ
سلام از بچه های الزهرا کسی اینجا هست .کار خیلی واجب دارم باهاش لطفا اعلام کنه اگر هست
ارسال: #۳۴۷۲۵
۰۸ دى ۱۳۹۵, ۰۹:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۵۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۱۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۳۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close