زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۵۸۶۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۱۵ ب.ظ
هر زمان که از جور زمان
و رسوایی میان مردمان
در گوشه تنهایی بر بینوایی خود اشک می ریزم
و گوش ناشنوای آسمان را با فریادهای بی حاصل خویش می آزارم
و بر خود می نگرم و بر بخت بد خویش نفرین می فرستم
و آرزو می کنم که ای کاش چون آن دیگری بودم
که دلش از من امیدوارتر
و قامتش موزون تر
و دوستانش بیشتر است
و ای کاش هنر این یک
و شکوه و شوکت آن دیگری از آن من بود
و در این اوصاف چنان خود را محروم می بینم
که حتی از آنچه بیشترین نصیب را برده ام
کمترین خرسندی احساس نمی کنم
اما در همین حال که خود را چنین خوار و حقیر می بینم
از بخت نیک، حالی به یاد تو می افتم،
و آنگاه روح من
همچون چکاوک سحرخیز
بامدادان از خاک تیره اوج گرفته
و بر دروازه بهشت سرود می خواند
و با یاد عشق تو
چنان دولتی به من دست می دهد
که شان سلطانی به چشمم خوار می آید
و از سودای مقام خود با پادشاهان عار دارم

این نیایش از شکسپیر رو خیلی دوست دارم Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad90 , Hopegod , my major
ارسال: #۳۵۸۶۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  در مورد انتخاب همسرم، مرد باید مردانگی داشته باشه . تیپ و قیافه و پول و اینا مهم نیست
آفرین بر شما. اونور قضیه رو هم بگیم خیلی از پسرا محو قیافه و ناز و عشوه و ... میشن . ای کاش ما پسر ها هم بیشتر به اخلاق و رفتار و درک متقابل توجه کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad90 , Hopegod , *tarannom* , elhamgh , Innocence
ارسال: #۳۵۸۶۸
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۴:۲۱ ق.ظ
ساعت ۳:۲۰ صب
۱۴ اسفند ۹۵
فردا عصر جلسه دفاعمه
استریش ب کنار
الان توی سالن مطالعه خوابگاه هستم و من تنها توی یه سالن به این بزرگی
هر لحطه از هر کدوم از وسایل یه صدایی میاد ادم خوف میکنه
برام دعا کنید فردا دفام خوب باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۵۸۶۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۲۱ ق.ظ)computerman نوشته شده توسط:  ساعت ۳:۲۰ صب
۱۴ اسفند ۹۵
فردا عصر جلسه دفاعمه
استریش ب کنار
الان توی سالن مطالعه خوابگاه هستم و من تنها توی یه سالن به این بزرگی
هر لحطه از هر کدوم از وسایل یه صدایی میاد ادم خوف میکنه
برام دعا کنید فردا دفام خوب باشه

ایشالا موفق باشیدHeart

در پی یافتن خویش گم شدم.
ارسال: #۳۵۸۷۰
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۱:۲۴ ب.ظ
یه سوال دارم البته یه جورایی شبیه نظرسنجیه فکر کنم جالب باشه اگه همه ی آقایون جواب بدن

سوال اینه: اگه دختر خانومی علاقه مندی خودشو نسبت به شما نشون بده و بخواد با شما آشنا بشه چه نظری دارید
آیا خوشتون میاد یا ترجیح میدین همیشه شروع کننده یه رابطه خودتون باشین ؟؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا
ارسال: #۳۵۸۷۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۳:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
تفریح کودکی من Big GrinTongue
[تصویر:  432506_5y22_maxresdefault.jpg]

اینم آموزش درست کردنش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پ.ن: تازه یه حرکتی هم بود که با زیر بغل تاهاشو محکم می کردیم که صداش بیشتر بشه. Cool

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , James Sullivan
ارسال: #۳۵۸۷۲
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۴:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۳۳ ب.ظ، توسط James Sullivan.)
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۲۴ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  یه سوال دارم البته یه جورایی شبیه نظرسنجیه فکر کنم جالب باشه اگه همه ی آقایون جواب بدن

سوال اینه: اگه دختر خانومی علاقه مندی خودشو نسبت به شما نشون بده و بخواد با شما آشنا بشه چه نظری دارید
آیا خوشتون میاد یا ترجیح میدین همیشه شروع کننده یه رابطه خودتون باشین ؟؟؟؟؟
به نظرم خودشون اقدام نکنند بهتره .از طریق واسطه (در واقع هویت دختر ناشناس بمونه).واسطه بهتره چون مثلا ممکن پسر اصلا قصد ازدواج نداشته باشد.یا پسر تو شهرشون نامزد داشته باشه یا مثلا پسر ظرفیت نداشته باشه و...

برای اطلاع بشتر فایل صوتی حاج اقا دهنوی در برنامه گلبرگ را گوش بدید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence
ارسال: #۳۵۸۷۳
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  در مورد انتخاب همسرم، مرد باید مردانگی داشته باشه . تیپ و قیافه و پول و اینا مهم نیست

شما مطمئن هستید که مردانگی داشته باشه کافیه !!!

اگه مردانگی داشته باشه ولی پول نداشته باشه خونه ای رو رهن کنه یا هزینه عروسی اینا رو داشته باشه چی بازم مهم نیست !!!؟

مهم تر از همه ی اینا کار نداشته باشه چی !

خواهشا شعاری صحبت نکنید هم پسرا هم دخترا تابع واقعیت های جامعه باشید نه آرمان های ذهنی !
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , gogooli , blackhalo1989
ارسال: #۳۵۸۷۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۴:۳۹ ب.ظ
به نظرم تا زمانی که پسر پول مراسم عروسی و از همه مهمتر اجاره مسکن نداشته باشه تاهل معنایی ندارد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , gogooli
ارسال: #۳۵۸۷۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۰۵ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۳۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  در مورد انتخاب همسرم، مرد باید مردانگی داشته باشه . تیپ و قیافه و پول و اینا مهم نیست

شما مطمئن هستید که مردانگی داشته باشه کافیه !!!

اگه مردانگی داشته باشه ولی پول نداشته باشه خونه ای رو رهن کنه یا هزینه عروسی اینا رو داشته باشه چی بازم مهم نیست !!!؟

مهم تر از همه ی اینا کار نداشته باشه چی !

خواهشا شعاری صحبت نکنید هم پسرا هم دخترا تابع واقعیت های جامعه باشید نه آرمان های ذهنی !

ببخشید دخالت می کنم.
فکر می کنم خیلی واضح باشه که در اینجا، منظور از پول، پول زیاد (ثروتمند بودن) باشه.
وگرنه داشتن کار و درآمد برای گذران زندگی که زیربنائی ترین اصل هست.
اما ثروت (به معنای رایج و عرفی) و زندگی تجملاتی، خواستۀ بعضی افراد هست و خواستۀ بعضی افراد هم نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod , khayyam , stateless
ارسال: #۳۵۸۷۶
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۰۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  ببخشید دخالت می کنم.
فکر می کنم خیلی واضح باشه که در اینجا، منظور از پول، پول زیاد (ثروتمند بودن) باشه.
اما ثروت (به معنای رایج و عرفی) و زندگی تجملاتی، خواستۀ بعضی افراد هست و خواستۀ بعضی افراد هم نیست.
همونطور که قبلا گفتم مشکل از اینه که یه توقع معمولی از طرف دخترا برای پسرا (وقتی به جیبشون نگاه می کنن) میشه توقع زیاد.
اگه یه پسری به طور معقولی (نه هر ترم مشروط) زندگی کرده باشه و نخواد از باباش پول بگیره (یا اصلا باباهه بهش پول نده، به هر دلیلی) چطور میتونه موقع ازدواج هزینه های عقد و عروسی و خونه و ماشین رو بده؟ در نظر بگیرید یه پراید هاچ بک نزدیک ۲۰ تومان قیمتشه.

پ.ن ۱: در نظر بگیرید سن ازدواج برای پسر ها ۳۰ سالگی نیست. شما ۲۳-۲۶ سالگی رو در نظر بگیرید (تازه همینشم برای بعضیا دیره).
پ.ن ۲: فقط هم توقعات دخترا نیست. ممکنه خانواده دختر هم توقعاتی داشته باشن.

سپاس‌گزاری شده توسط: blx , khayyam
ارسال: #۳۵۸۷۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۲۹ ب.ظ
من که نگفتم بی پول باشه
اصلا ادم بی پول چیکار میتونه کنه که بخواد ازدواج کنه
منظورم این بود مردانگی خیلی مهمه همین
کسی که مردانگی داره که بی پول نمیمونه
اصلا علت خیلی بدبختیا بی پولیه
مردانگی یعنی تلاش غیرت قدرت وفاداری صداقت غرور جسارت تعهد احترام
فقط منحصر ب مردا هم نیست اینا که میگم
مردی که مردانگی داره بی پول نمیمونه مطمئنا

در پی یافتن خویش گم شدم.
ارسال: #۳۵۸۷۸
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۳۶ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۲۹ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  مردی که مردانگی داره بی پول نمیمونه مطمئنا
انقدر پول در میاره که در سن ازدواج بدون کمک پدرش از پس هزینه های عقد و عروسی و ... بر بیاد؟

سپاس‌گزاری شده توسط: blx , khayyam
ارسال: #۳۵۸۷۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۴۸ ب.ظ
نخیر نمیتونه اینکارو کنه با جامعه ی الان ایران هیچ پسری نمیتونه تو سن درست ازدواج کنه بدون کمک پدرش
اما من بازم رو حرفم هستم پولدار بودن مهم نیست در حدی که بشه یه زندگی معمولی داشت خودم میدونم که الان عشق و ازدواج مال پولدارتراس اما
ای کاش توقعاتمونو با نسل پدر مادرامون مقایسه کنیم اونوقت میفهمیم پول چقدر مهمه
الان تو ایران جوونا به خاطر بیکاری به خاطر بی پولی دارن تباه میشن
اینا همرو میدونم

در پی یافتن خویش گم شدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , *tarannom* , khayyam
ارسال: #۳۵۸۸۰
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۴۸ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(14 اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۰۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  ببخشید دخالت می کنم.
همونطور که قبلا گفتم مشکل از اینه که یه توقع معمولی از طرف دخترا برای پسرا (وقتی به جیبشون نگاه می کنن) میشه توقع زیاد.
اگه یه پسری به طور معقولی (نه هر ترم مشروط) زندگی کرده باشه و نخواد از باباش پول بگیره (یا اصلا باباهه بهش پول نده، به هر دلیلی) چطور میتونه موقع ازدواج هزینه های عقد و عروسی و خونه و ماشین رو بده؟ در نظر بگیرید یه پراید هاچ بک نزدیک ۲۰ تومان قیمتشه.

پ.ن ۱: در نظر بگیرید سن ازدواج برای پسر ها ۳۰ سالگی نیست. شما ۲۳-۲۶ سالگی رو در نظر بگیرید (تازه همینشم برای بعضیا دیره).
پ.ن ۲: فقط هم توقعات دخترا نیست. ممکنه خانواده دختر هم توقعاتی داشته باشن.

بله.
با صحبت های شما کاملا موافقم.
البته من قبلا فکر می کردم بهتره آدم ها تو زمینه ازدواج تا حد ممکن آسون بگیرند، اما جدیدا با اتفاقاتی که تو جامعه دیدم به این نتیجه رسیدم که بهتره هر کس از همون اول بر اساس سطح واقعی توقعاتش از زندگی، انتظاراتش از طرف مقابل رو بیان کنه. مثلا اون خانمی که خونه و ماشین و پول براش مهمه بهتره از همون اول بگه. چون تجربه ثابت کرده تو این دوره زمونه با این درآمدهای معمولی و هزینه های زیاد زندگی و گرونی روزافزون (زندگی معمولی) حتی تا سالهای سال نمیشه خونه و ماشین خرید.
چقدر مورد تو جامعه هست که اولش به امید پیشرفت و بهبود وضعیت مالی ازدواج کردند اما بعد از گذر چند سال که اون محبت و علاقۀ اول ازدواج فروکش کرده دیگه نتونستن به اون زندگی پائین تر از سطح توقعاتشون ادامه بدن. طرف مقابل رو به کم کاری و نداشتن توانائی ادارۀ زندگی محکوم کردن و ازش جدا شدن. در صورتی که هر جور نگاه کنی می بینی اون بندۀ خدا تمام تلاششو کرده اما وضعیت بد اقتصادی جامعه اجازۀ نفس کشیدن هم بهش نداده، چه برسه به پیشرفت.
البته خیلی موارد هم هست که کم و زیاد زندگی رو تحمل کردند و وضعیت زندگی شون هم به مرور بهتر شده.
منظورم اینه که آدما باید با خودشون صادق باشند. هیچ کس بهتر از خود آدم خودشو نمی شناسه. آدم باید فکر ۵ سال بعد از ازدواج رو هم بکنه و ببینه اون موقع هم میتونه تا سال های سال به زندگی پائین تر از سطح توقعاتش قناعت کنه یا نه. اگر واقعا این توانائی رو تو خودش دید که بسم الله. اگر هم دید نمیتونه بهتره نه خودش رو گول بزنه و نه باعث جهنم شدن زندگی به خودش و همسر آینده اش بشه.
پ.ن ۱: آدمای کم توقع و اهل زندگی کم نیستند. تو زندگی عادی مون احتمالا موارد متعددی رو هم بشناسیم. اما قضیۀ خواستگاری فرق می کنه. بدون شناخت قبلی، خیلی سخته تشخیص اینطور افراد. چونکه معمولا تو جلسات خواستگاری اکثرا خودشون رو همه چی تموم فرض می کنند و مطمئن هستند که از پس تمام مشکلات زندگی بر خواهند اومد... جواب سؤالات طرف مقابل رو هم بر اساس همین فرض میدن...
پ.ن۲: پدرها (پدر دختر خانم) معمولا فکر همون چند سال آینده رو می کنند و یک مقدار در باب مسائل مالی حساسیت نشون میدن... یک نمونه اش هم مرحوم پدربزرگ خودم بودند، که موقع ازدواج عمه کوچیکم گفتند خواستگار کارمند رو قبول نمی کنند، چون بعدها تو زندگی به سختی و اختلاف و مشکل می خورند...
بنده اما در مورد درست و غلط عقیده شون هیچ نظری ندارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Hopegod , blx , sss , nlp@2015 , *tarannom* , khayyam , stateless

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۶۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۵۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close