زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۶۸۲۶
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۱:۲۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
کاش آدما که عوض میشدن توی ذهن ما هم عوض میشدن . مثل سیستم فایلینگ میمونه اونا عوض میشن ولی توی ذهن ما هنوز همون آدم اول اند.
لزوما ما از آدم خوبه خوشمون نمیاد حالا چه توی فیلم باشه چه توی زندگیمون
لزوما با رفتن ی نفر از زندگیمون خاطراتش هم نمیره
خنده اصلا نشونه ی خوبی برای سنجیدن شاد بودن یه نفر نیست , آدم میتونه ساعت ها بخنده ولی ی غم که تو دلشه باعث عذابش بشه.
بدترین قسمت زندگی وقتیه که راه درست رو میدونی ولی نمیتونی بهش برسی اونم نه از روی ناتوانی بلکه از روی نبودن انگیزه.

راهی به انتها هست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: delete4all , ele , Menrva , همیلا
ارسال: #۳۶۸۲۷
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۹:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط nlp@2015.)
..............

سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا , melodi726
ارسال: #۳۶۸۲۸
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۲۴ ب.ظ
بچه ها نقطه نذارین
پای حرفاتون بمونیدSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۳۶۸۲۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۳۶۸۳۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  خواندن این داستان مو به تن آدم سیخ میشه ... از مکافات عمل غافل نشو ، گندم از گندم بروید جو ز جو ...
داستان تکان دهدنه ای بود
ولی یه سوالی که همیشه ذهنم را در گیر میکنه و در سختی های زندگی از خودم میپرسم اینه که آیا از مکافات عمل گذشته است یاامتحان الهی هست. نقش تقدیر و قسمت را دیگه اصلا نمی دونم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۶۸۳۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  خواندن این داستان مو به تن آدم سیخ میشه ... از مکافات عمل غافل نشو ، گندم از گندم بروید جو ز جو ...
داستان تکان دهدنه ای بود
ولی یه سوالی که همیشه ذهنم را در گیر میکنه و در سختی های زندگی از خودم میپرسم اینه که آیا از مکافات عمل گذشته است یاامتحان الهی هست. نقش تقدیر و قسمت را دیگه اصلا نمی دونم
خیلی از سختیا نه مکافات عمله نه تقدیر نه قسمت یا مال ناآگاهیه یا اشتباه خودمون. از یه طرفم زندگی پر از سختیه و اینم یه جز زندگیه. خیلی از سختیام مال اشتباهات اطرافیانمونه. مثلا اگر دو نفر که باهم از لحظ ژنتیکی نزدیکن وقتی ازدواج کنن از قبل میدونن شاید خدایی نکرده بچشون مریض به دنیا بیاد . حالا اون بچه چه گناهی کرده هیچی. یا مثلا یکی میاد با موتور میزنه به یه بچه ،بچه چه گناهی کرده هیچی. متاسفانه خیلی از اشتباهات ادما دامن یکی دیگرو میگیره. اما در نهایت به خود طرف برمیگرده. این وسط یه افرادی بی گناه مجازات میشن تا بوده همین بوده.

در پی یافتن خویش گم شدم.
ارسال: #۳۶۸۳۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۱۰ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  خیلی از سختیا نه مکافات عمله نه تقدیر نه قسمت یا مال ناآگاهیه یا اشتباه خودمون. از یه طرفم زندگی پر از سختیه و اینم یه جز زندگیه. خیلی از سختیام مال اشتباهات اطرافیانمونه. مثلا اگر دو نفر که باهم از لحظ ژنتیکی نزدیکن وقتی ازدواج کنن از قبل میدونن شاید خدایی نکرده بچشون مریض به دنیا بیاد . حالا اون بچه چه گناهی کرده هیچی. یا مثلا یکی میاد با موتور میزنه به یه بچه ،بچه چه گناهی کرده هیچی. متاسفانه خیلی از اشتباهات ادما دامن یکی دیگرو میگیره. اما در نهایت به خود طرف برمیگرده. این وسط یه افرادی بی گناه مجازات میشن تا بوده همین بوده.
شاید از دید مذهبی حرف جالبی نباشه و ی سری از دوستان از حرف من ناراحت بشن ولی بعضی وقتا فکر میکنم که هیچ جزاء و پاداشی غیر مستقیمی توی این دنیا وجود نداره و اگر قرار به این باشه که اعمال ما جزاء یا پاداش غیر مستقیمی داشته باشند توی دنیای دیگه ای بررسی میشن.
مستقیم : به افرادی کمک میکنیم و از لحاظ روحی حال و احوالمون بهتر میشه و ی حس خیلی خوب رو تجربه میکنیم , به دوستان دیگه توی یادگیری موضوعی کمک میکنیم و در نتیجه تجربه خودمون بالاتر میره و موفق تر میشیم و ...
غیر مستقیم : به ی نفر بدی میکنیم و دو روز بعد موتور میزنه پرتمون میکنه . حسادت میکنیم در نتیجه فلان چیز رو از دست میدیم و ...

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۳۶۸۳۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  غیر مستقیم : به ی نفر بدی میکنیم و دو روز بعد موتور میزنه پرتمون میکنه . حسادت میکنیم در نتیجه فلان چیز رو از دست میدیم و ...
اصلن بحث مذهب نیست قانون دنیا همینه هر کاری کنی به خودت بر میگرده
قانون کارما یا به قول مولوی:
این جهان کوهست و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدا

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod , shahraz
ارسال: #۳۶۸۳۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۶ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۷ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  غیر مستقیم : به ی نفر بدی میکنیم و دو روز بعد موتور میزنه پرتمون میکنه . حسادت میکنیم در نتیجه فلان چیز رو از دست میدیم و ...
اصلن بحث مذهب نیست قانون دنیا همینه هر کاری کنی به خودت بر میگرده
قانون کارما یا به قول مولوی:
این جهان کوهست و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدا

میتونید اثبات کنید؟ میدونم توی کار این دنیا اثبات معنی نداره ولی نگاه کنید برای هر کسی اتفاق های خوب و بد میفته و ما فقط میایم میگیم این اتفاق خوب نتیجه ی اون کارشه و فلان اتفاق بد نتیجه اون یکی کارش . در صورتی که خیلی افرادی رو اطرافمون میبینیم که خیلی آدم های خوبین ولی وضعیت زندگی (نه لزوما مالی) خوبی ندارن و برعکسش هم هست و خیلی از آدمای ناجور رو میبینیم که زندگی های خیلی خوب رو دارن و مشکلاتشون پیش چیزای دیگه اشون قابل چشم پوشیه . حالا اینجا چی میگیم ؟ میایم میگیم اینا امتحان خداست . دارم میگم اکثر اینا دلایلیه که خودمون داریم نتیجه میگیریم

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۳۶۸۳۵
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۳۳ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  میتونید اثبات کنید؟ میدونم توی کار این دنیا اثبات معنی نداره ولی نگاه کنید برای هر کسی اتفاق های خوب و بد میفته و ما فقط میایم میگیم این اتفاق خوب نتیجه ی اون کارشه و فلان اتفاق بد نتیجه اون یکی کارش . در صورتی که خیلی افرادی رو اطرافمون میبینیم که خیلی آدم های خوبین ولی وضعیت زندگی (نه لزوما مالی) خوبی ندارن و برعکسش هم هست و خیلی از آدمای ناجور رو میبینیم که زندگی های خیلی خوب رو دارن و مشکلاتشون پیش چیزای دیگه اشون قابل چشم پوشیه . حالا اینجا چی میگیم ؟ میایم میگیم اینا امتحان خداست . دارم میگم اکثر اینا دلایلیه که خودمون داریم نتیجه میگیریم
ببینید چندتا چیزه که با هم نباید قاطی بشه مثلا یه نفر استعداد خوبی داره و موفق میشه و لزوما ادم خوبیم نیست حتی بد هم هست اما شاید از فرصتها بهتر استفاده کرده مثلا همین کنکور یکی میاد به همه کمک میکنه اما سرجلسه یهو سوالا زمانش عوض میشه و... این ادم خوب نمی تونه خودشو کنترل کنه و نتیجه رو خراب میکنه بر عکس اون ادم بده خودشو بهتر کنترل میکنه و نتیجه میگیره یعنی یه بعدش استعداد و توانایی افراد هست
اما اینکه کمکاش چی میشه چجوری خوب بودنش چی میشه کی پس به دادش میرسه؟ این چیزی نیست که ما با دید محدودمون بتونیم جواب بدیم اینقد اتفاقهای نیافتاده وجود داره که تصورش از ذهن ما خارجه
و اما جبر طبیعت میگه اون ادم خوبه هم باید نقاط ضعفشو بر طرف کنه تا بتونه موفق باشه. مثلا جبران کار خوبش می تونه یه ادمی باشه که سر راهش قرار میگره کتاب یا فیلم الهام بخشی تصادفی ببینه و... و کمکش کنه که اونم نقطه ضعفش برطرف شه

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , Hopegod , sss
ارسال: #۳۶۸۳۶
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۵۸ ب.ظ
عجیبه واقعا دنیا عجیبه
خیلی از سختی ها مشکلات همین چیزاییی که من میگم امتحان شاید اومدن تا ما را بسازن یا شاید ما را از رفتن به یه سفر پر خطر دور کنن
هیچ وقت تو پیچ و خم زندگی دوست ندارم حکت یه چیزایی را بفهمم فکر میکنم اونوقت گرون تموم میشه برام.....

حالا این که میگم پیچ و خم نه این که پیچش تند باشه Smile خب چه کار کنیم ما آدما وقتی یه چیز ولو کوچیک را بخوایم و نشه زودی فکر میکنیم بدبختیم و شکست خورده یا خودمون را را توی تنگنا میبینیم یا میگیم عرصه برما تنگ شده است واز این حرفا
کاش ما با ایمان قوی تری رشد میکردیم کاش معنویات توی جامعه بیشتر بود

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod
ارسال: #۳۶۸۳۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۳ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  ببینید چندتا چیزه که با هم نباید قاطی بشه مثلا یه نفر استعداد خوبی داره و موفق میشه و لزوما ادم خوبیم نیست حتی بد هم هست اما شاید از فرصتها بهتر استفاده کرده مثلا همین کنکور یکی میاد به همه کمک میکنه اما سرجلسه یهو سوالا زمانش عوض میشه و... این ادم خوب نمی تونه خودشو کنترل کنه و نتیجه رو خراب میکنه بر عکس اون ادم بده خودشو بهتر کنترل میکنه و نتیجه میگیره یعنی یه بعدش استعداد و توانایی افراد هست
اما اینکه کمکاش چی میشه چجوری خوب بودنش چی میشه کی پس به دادش میرسه؟ این چیزی نیست که ما با دید محدودمون بتونیم جواب بدیم اینقد اتفاقهای نیافتاده وجود داره که تصورش از ذهن ما خارجه
و اما جبر طبیعت میگه اون ادم خوبه هم باید نقاط ضعفشو بر طرف کنه تا بتونه موفق باشه. مثلا جبران کار خوبش می تونه یه ادمی باشه که سر راهش قرار میگره کتاب یا فیلم الهام بخشی تصادفی ببینه و... و کمکش کنه که اونم نقطه ضعفش برطرف شه
بحث توانایی رو ۱۰۰ درصد قبول دارم . این رو هم قبول دارم که درک انسان محدوده و خیلی چیزها تصورش از ذهن ما خارجه . ولی دلیل نمیشه هرچیزی که از ذهن ما خارجه رو بخوایم براش دلیل تراشی کنیم
همین چند روز پیش بود خبردار شدم که کسی در حقم خیلی بدی کرده بود و باعث تغییر قسمت زیادی از زندگیم برای ی مدت شده بود براش ی اتفاق خیلی خیلی بد افتاده . خیلی ناراحت شدم و خیلی خیلی دلم براش سوخت و داشتم به همین موضوع فکر میکردم که شاید دلیلش کاری بود که با من کرده بود. ولی بعد از چندساعت فکر کردن دیدم غیرمنطقیه که ی اتفاق رو به اعمالی که ی نفر قبلا انجام داده مرتبط بدونیم . اینکه غیرمنطقی به نظر میرسه میتونه ناشی از ذهن محدود ما باشه ولی بازم میگم دلیلی نداره برای چیزهایی که درک نمیکنیم دلیل تراشی کنیم

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod
ارسال: #۳۶۸۳۸
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۸ ب.ظ، توسط Hopegod.)
به نظر من هر آدمی یه نیرویی داره که ماورا خودش و توسط ذهنش رو جهان تاثیر میذاره. این نیرو میتونه تاثیر خوب بذاره یا تاثیر بد. میشه همون دعا و نفرین .
مامانم تعریف کرد که عموم میخواست با دختری که دوستش داشت ازدواج کنه . وقتی به عمم میگه و قرار میشه برن سراغش گویا یکی از دستهای اون دختر از ناحیه کتف مشکل داشته. عمم برمیگرده میگه اگر بچه دار بشه نمیتونه بچشو بغل بگیره و هیچی عموم هم منصرف میشه. بعد از این اون دختر با یه مرد معتاد ازدواج میکنه و بدبخت میشه. میگذره و میگذره شاید بگم سی سال بعد دقیقا آخرین بچه ی عمم که تنها پسرش باشه و از همه بچه هاش بیشتر دوستش داره از هر دو دست این مشکلو داره. از هر دو دست. خب اینا همه نشونس. وقتی میگن درباره دیگران حرف نزن قضاوت نکن دل کسیو نشکن یه دلیلی داره.
تازه خیلیا که به جهان پس از مرگ اعتقاد ندارن به اینکه هرکس تو این دنیا نتیجه عملشو میبینه اعتقاد دارن.

در پی یافتن خویش گم شدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz , RASPINA , *tarannom*
ارسال: #۳۶۸۳۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ
حال دل من، بسی خراب است امشب ...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod , moslem73421 , RASPINA , shahlaj
ارسال: #۳۶۸۴۰
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  ولی بعد از چندساعت فکر کردن دیدم غیرمنطقیه که ی اتفاق رو به اعمالی که ی نفر قبلا انجام داده مرتبط بدونیم . اینکه غیرمنطقی به نظر میرسه میتونه ناشی از ذهن محدود ما باشه ولی بازم میگم دلیلی نداره برای چیزهایی که درک نمیکنیم دلیل تراشی کنیم
ببینید تجربه هر کسی از دنیا منحصر به فرد واسه خودش هست و کسی نمی تونه چیزی رو به کسی بقبولونه دیدگاه ها متفاوته، میشه اینجور هم این قضیه رو به حرف انشتین هم بسط داد:
"دو راه برای زیستن در زندگی خود داری، اول اینکه هیچ معجزه ای را باور نکنی و دیگر اینکه همه چیز را معجزه بدانی"
این دیگه دست خودته

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , Hopegod

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۴۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۷۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close