زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۰۲۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۳۰ ق.ظ
من ماه رمضون رو خیلی دوست دارم
اینکه سحر با چشم های خوابالو غذا بخوریم هی به هم بگیم زود باش اذان گفتن زود باش، از یه ساعت مونده به افطار یه هیجان خاص توی خونه باشه همه تدارک سفره افطار ببینند و بشینند دور سفره کنار همدیگه و چشم انتظار اذان باشن
دور هم بودن خیلی قشنگه
با چشم های خوابالو غذا خوردن
لحظه شماری برای اذان
و خیلی چیزای دیگه
همشو دوست دارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: naghmeh70 , Menrva , RASPINA , همیلا , SepidehP
ارسال: #۳۷۰۲۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۴۹ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  چرا lost منو خسته کرد وسطش ؟ [تصویر:  dodgy.gif][تصویر:  dodgy.gif] حس میکنم به خاطر این بود که واقعا دیگه خیلی داشتن کشش میدانن . بعد از اینکه منصرف شدم ادامه اش رو ببینم شنیدم که اخرش رو هم مثل اینکه بد تموم کردن و ...

به نظر من دلیل خسته‌کننده شدنش واسه خیلی‌ها، همین کش دادن در قالب ماورایی کردن داستان بود.
تا انتهای فصل چهارم، داستان طبیعی بود و برای اکثر معماها دلایل علمی وجود داشت، ولی از ابتدای فصل پنجم که بحث انتقال فیزیکی و زمانی مطرح شد و اون Flash Forward ها و بحث جهان‌های موازی، شاید واسه خیلی‌ها دیگه گیج کننده یا از نظر قوانین فیزیک، غیرعلمی شد و بیشتر به سمت متافیزیک و مذهب تغییر مسیر داد، شاید نویسنده‌هاش با این کار می‌خواستن محدوده فکری داستان رو وسیع‌تر کنند که نتیجه اون هم بدون جواب موندن خیلی از معماها بود، همون پایان باز خودمون؛

ولی با همه اینا به نظرم این سریال از نظر به کار انداختن فکر و وجود آوردن سوالات علمی - فلسفی بی‌نظیر بود و باقی موند و الکی نبود که به انتخاب مجله Time به عنوان بهترین سریال تاریخ شناخته شد. شما هم بشین بقیشو ببین! حیفه واقعا! راستی من از بازاریاب‌های این سریال نیستم! Big Grin یه وقت سوء تفاهم پیش نیاد! Smile)))
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۳۷۰۲۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۴۰ ق.ظ
بله...بنده هم اولین سحر ماه مبارک رو تک و تنها تو خوابگاه سر می کنم....سحری خوردن تنهایی بسی زجر اوره?????خدایا از ابر هدایت برسان بارانی....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence , moslem73421 , Menrva , RASPINA
ارسال: #۳۷۰۲۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۵:۱۱ ق.ظ
تلنگر !
ماه مبارک رمضان نخوردن و نیاشامیدن نیست فقط ! اصلا این نیست اینکه دقیقا بگیم تا یک دقیقه بعد اذان صبح اگه چیزی بخوریم روزمون باطل میشه نیست ! برای خدا این چیزا اهمیتی نداره اینکه تو ۱۰ دقیقه بعدشم یه چیزی بخوری براش مهم نیست چون بی نیاره خودش گفته باید دید هدفش چی بوده از این ماه مبارک باید سعی کنیم انسان باشیم بیشتر تو این ماه از گناهان دوری کنیم احساس تعلق بیشتری به معبود داشته باشیم عجله ای و تند تند نماز یا قران نخونید که بعدش زود بخوابید مهم نیست شما حتما باید قران رو تموم کنی این مهمه اگه تو کل ماه رمضان یه صفحه از قران رو هم خوندی قشنگ درکش کنی و تو زندگیت استفاده کنی نه اینکه بدون در نظر گرفتن تجوید زود زود بخونی تا بگن تو ماه رمضان قران رو تموم کرد !

از نظر من انسان باید انسانیت خودش رو پیدا کنه و همچنین هدف خلقتش رو که این ماه کمک شایانی خواهد کرد در این راستا !

خوشا به حال آن کس که هدف والایی دارد برای عبادت ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , RASPINA , SepidehP , ele , sss
ارسال: #۳۷۰۲۵
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۱۱ ق.ظ
ادم این اساتید فیزیک دانشگاه های خارجکی می بینه دوست با دنیای کامپیوتر خدافظی کنه وارد دنیای سحرامیز quanntum mechanic و balckholeوGeneral relativityوSpecial relativity کلا دنیای فیزیک بشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Soldier's life
ارسال: #۳۷۰۲۶
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۲۶ ق.ظ
نمیدونم واقعا چرا...
ادامش رو نمیتونم بنویسم اما همینکه همین چند کلمه رو نوشتم کمیِ کمی سبک شدم..

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , diligent
ارسال: #۳۷۰۲۷
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۲۶ ب.ظ
کنکور ادم و فارغ از نتیجه عوض می کنه دارم یه کتاب ترجمه می کنم تیکه هاشو براتون میزارم تا ببینید کنکور قبول شدن یا نشدن همه چیز نیست
در دفتر یک فروشگاه زیبا در قسمت غربی شهر با یکی از دوستان قدیمی خود که مالک فروشگاه هم بود نشسته بودیم سال ها قبل همراه با همسرش زمانی که فقط پنجاه دلار پول داشت به شهر آمده بود اولین مغازه اش آنقدر کوچک بود که او آن را" سوراخی در دیوار" خطاب می کرد بعدا او کارش را در این فروشگاه توسعه داد سپس با توجه به شرایط غیر قابل پیش بینی با یک شریک کلاه بردار کار خود را از دست داد " پس از بررسی شرایط تصمیم گرفتم که نباید ناامید بشم زمانی که دارایی خود را جمع زدم شرایطم از زمان شروع هم بهتر بود همچنان همسرم را داشتم و به جای پنجاه دلار هزار دلار داشتم بعلاوه تجربه و ایمان زیادی هم داشتم"
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۳۷۰۲۸
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۸ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  تلنگر !
ماه مبارک رمضان نخوردن و نیاشامیدن نیست فقط ! اصلا این نیست اینکه دقیقا بگیم تا یک دقیقه بعد اذان صبح اگه چیزی بخوریم روزمون باطل میشه نیست ! برای خدا این چیزا اهمیتی نداره اینکه تو ۱۰ دقیقه بعدشم یه چیزی بخوری براش مهم نیست چون بی نیاره خودش گفته باید دید هدفش چی بوده از این ماه مبارک باید سعی کنیم انسان باشیم بیشتر تو این ماه از گناهان دوری کنیم احساس تعلق بیشتری به معبود داشته باشیم عجله ای و تند تند نماز یا قران نخونید که بعدش زود بخوابید مهم نیست شما حتما باید قران رو تموم کنی این مهمه اگه تو کل ماه رمضان یه صفحه از قران رو هم خوندی قشنگ درکش کنی و تو زندگیت استفاده کنی نه اینکه بدون در نظر گرفتن تجوید زود زود بخونی تا بگن تو ماه رمضان قران رو تموم کرد !

از نظر من انسان باید انسانیت خودش رو پیدا کنه و همچنین هدف خلقتش رو که این ماه کمک شایانی خواهد کرد در این راستا !

خوشا به حال آن کس که هدف والایی دارد برای عبادت ....
دوران دبستان خیلی این رو به ما میگفتن
چه قدر هم هواسمون بود
ولی یه دفعه انگار روزه شد نخوردن غذا ...... یا چه کار کنیم و چی بخوریم که در طول روز عطش نداشته باشیم
تلنگر خوبی بود

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۷۰۲۹
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۳ ب.ظ، توسط Soldier's life.)
سلام طاعات قبول
پیشنهاد شما در رابطه با ساعات مطالعه دروس در ماه مبارک رمضان با حفظ ساعات خواب شبانه چیست ؟ ( یعنی بدون در نظر گرفتن بیداری در تمام ساعت شب تا سحر )

(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  ادم این اساتید فیزیک دانشگاه های خارجکی می بینه دوست با دنیای کامپیوتر خدافظی کنه وارد دنیای سحرامیز quanntum mechanic و balckholeوGeneral relativityوSpecial relativity کلا دنیای فیزیک بشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
واقعا دنیای فیزیک اعجاب برانگیزه ...
ارسال: #۳۷۰۳۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۲۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۲ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام طاعات قبول
پیشنهاد شما در رابطه با ساعات مطالعه دروس در ماه مبارک رمضان با حفظ ساعات خواب شبانه چیست ؟ ( یعنی بدون در نظر گرفتن بیداری در تمام ساعت شب تا سحر )

(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  ادم این اساتید فیزیک دانشگاه های خارجکی می بینه دوست با دنیای کامپیوتر خدافظی کنه وارد دنیای سحرامیز quanntum mechanic و balckholeوGeneral relativityوSpecial relativity کلا دنیای فیزیک بشه

واقعا دنیای فیزیک اعجاب برانگیزه ...

بهترین حالت ممکن اینه که ۱۱ شب تا ۵ صبح که ساعت خواب عمیقه شما حتما خواب باشید اما چون توی ماه رمضون باید برای سحر بیدار شد باید شب رو زودتر خوابید
واسه مطالعه بهترین زمان بعد از سحر تا قبل از ظهره که انرژی اونقدرا افت نکرده
چون از ظهر به بعد آدم انرژیش تحلیل میره به خاطر گرمی هوا تشنگی آدمو یکم اذیت میکنه
بهتره که توی فاصله افطار تا سحری میوه ها و سبزیجات رو تناوبا مصرف کنید آب هم زیاد بخورید البته نه یهویی توی همون فاصله ک گفتم، که آب بدنتون کم نشه و مشکلی براتون ایجاد نشه در طول روز برای مطالعه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life
ارسال: #۳۷۰۳۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط codin.)
آقا ما ۴-۵ روز رفتیم ارمنستان الان اومدم جای شما خالی الان دیدم این بحث هدف را حیف شد من کلی حرف داشتم Smile)) ولی در کل آدم باید با خودش بپرسه خب به هدف A رسیدم بعدش به B رسیدم بعدش به C رسیدم و ... و بعدشم مردم همش رفت رو هوا. خب حالا چی دستمو گرفت؟
بعضیا میگن خدا پاداش میده ولی خب خدا تا جایی که من میدونم به نیت و تلاش افراد پاداش میده و نه به دستاوردها ضمن این که مطابق با عدالت خدا به همه یک میزان استعداد (هوش، خانواده، شرایط و محیط و ...) نداد و از هرکی همونقدری میخواد که داده.
اگرم فکر کنند که خدا وجود نداره طبیعتا باید آدم یک توجیحی برای این زنجیره ای که پایانش فنا هست داشته باشیم دیگه درسته؟

جوابی ندارم ولی همیشه میگفتم اگر برای این سوالم جواب دقیق داشته باشم مشکلات فکری ام خیلی هاشون حل میشن.

غیر این باشه حالا من بهترین ماشین و خونه هم گیرم بیاد با خوشگلترین دختر شهر هم ازدواج کنم خب تهش که چی؟

--------------------------------------------------

بعضیا هم به آدم میگن زندگیو جدی نگیر خب شما اول ثابت کن زندگی جدی نیست من که از خدامه ول بدمش راحت شم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , The BesT , Skyrim , blx , RangiRangi , sss
ارسال: #۳۷۰۳۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۵۱ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۶ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  آقا ما ۴-۵ روز رفتیم ارمنستان الان اومدم جای شما خالی الان دیدم این بحث هدف را حیف شد من کلی حرف داشتم Smile)) ولی در کل آدم باید با خودش بپرسه خب به هدف A رسیدم بعدش به B رسیدم بعدش به C رسیدم و ... و بعدشم مردم همش رفت رو هوا. خب حالا چی دستمو گرفت؟
بعضیا میگن خدا پاداش میده ولی خب خدا تا جایی که من میدونم به نیت و تلاش افراد پاداش میده و نه به دستاوردها ضمن این که مطابق با عدالت خدا به همه یک میزان استعداد (هوش، خانواده، شرایط و محیط و ...) نداد و از هرکی همونقدری میخواد که داده.
اگرم فکر کنند که خدا وجود نداره طبیعتا باید آدم یک توجیحی برای این زنجیره ای که پایانش فنا هست داشته باشیم دیگه درسته؟

جوابی ندارم ولی همیشه میگفتم اگر برای این سوالم جواب دقیق داشته باشم مشکلات فکری ام خیلی هاشون حل میشن.

غیر این باشه حالا من بهترین ماشین و خونه هم گیرم بیاد با خوشگلترین دختر شهر هم ازدواج کنم خب تهش که چی؟

--------------------------------------------------

بعضیا هم به آدم میگن زندگیو جدی نگیر خب شما اول ثابت کن زندگی جدی نیست من که از خدامه ول بدمش راحت شم.
داداش خارج از مملکت بودی یه کم تنوع فکریت رفته بالا
بزار یه دو سه روز بمونی ایران حل میشه نگران نباش
خخخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , RASPINA , codin , ele
ارسال: #۳۷۰۳۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط The BesT.)
این جواب PHPDeveloper را در پاسخ به آقای کدین خوندم کلی خندیدم.خخخ خیلی خنده دار نوشته بودید Smile)))

حالا جناب کدین خوش گذشت؟ خارج چطور بود؟ ارمنستان قشنگه؟ می ارزه بریم؟ از این تایلند و ترکیه که هرکسی از راه میرسه میره فکر کنم صددرصد بهتر باشه .درسته؟
البته من بخوام برم ارمنستان حتما فکر کنم زمینی میرم خیلی جذابه برام. از شهرهای مختلف میگذری و تو خود ایران هم تبریز و اون بالاها تا حالا نرفتم بهونه میشه اونورها هم میبینم .هواپیما انگار برای تور تفریحی خوب نیست. ادم میخواد بره تفریح همه جا را ببینه .زمینی بیشتر کیف داره Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۳۷۰۳۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... این جواب PHPDeveloper را در پاسخ به آقای کدین خوندم کلی خندیدم.خخخ خیلی خنده دار نوشته بودید [تصویر:  smile.gif])))
گفتم بخندیم آقا از بس بعد کنکور جو سنگین بود
ارسال: #۳۷۰۳۵
۰۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط codin.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  این جواب PHPDeveloper را در پاسخ به آقای کدین خوندم کلی خندیدم.خخخ خیلی خنده دار نوشته بودید Smile)))

حالا جناب کدین خوش گذشت؟ خارج چطور بود؟ ارمنستان قشنگه؟ می ارزه بریم؟ از این تایلند و ترکیه که هرکسی از راه میرسه میره فکر کنم صددرصد بهتر باشه .درسته؟
البته من بخوام برم ارمنستان حتما فکر کنم زمینی میرم خیلی جذابه برام. از شهرهای مختلف میگذری و تو خود ایران هم تبریز و اون بالاها تا حالا نرفتم بهونه میشه اونورها هم میبینم .هواپیما انگار برای تور تفریحی خوب نیست. ادم میخواد بره تفریح همه جا را ببینه .زمینی بیشتر کیف داره Smile
ولی انصافا همینه آدم میره خارج بس که زندگی زیبا میشه تفکرات فلسفی میکنه میای ایران بیاد دوباره بیفتی دنبال یک لقمه نون همه چی یادت میره Smile))

منم زمینی رفتم و بسیار عالی بود جاده ها و بسیار زیبا و عالی هستند اگر همسفرها هم مناسب باشند یا با دوست و آشنا برید خب میشه حرف زد و اینا .من که کلا سختی نکشیدم و در واقع از جاده هم لذت بردم. مخصوصا که اتوبوس هاشم VIP هستند و خوبن.

والا برای من که اولین بار بود پامو از کشور بیرون میذاشتن خیلی جالب بود یعنی همینطور توی خیابونو راه میرفتم ملتو نگاه میکردم جالب بود. شهر خیلی قشنگه با معماری خاص و اصیل و البته در عین حال شهر مدرنی هست. هر شب توی میدون شهر جشن هستش و جالب اینه ارمنی ها هم هرشب این جشته را میان. جاهای تاریخی خیییلی زیاد داره. کلیساهای قدیمی و زیبا و اینا زیاد داره. دریاچه سوان و دره گل ها و ایناشم جالب هستند. کلا برای ۳-۴ روز اقامت به نظرم خوبه. از خود ارمنستان هم با حدود ۸۰۰۰۰ هزارتومان تور تفلیس (گرجستان) میبرن که من نرفتم ولی شاید اونم جالب باشه توی سفرتون گرجستان هم برید.

هزینه ها هم کلا نسبتا خوبه. غذا نسبت به ایران به صورت محسوسی ارزون تره. مثلا برید KFC فیله سوخاری سه تیکه با سیب زمینی و نوشابه بخورید میشه حدود ۱۵۰۰ درام یا ۱۲ تومن یا پیتزای بزرگ که راحت دو نفر سیر میشن حدود ۲۰۰۰۰ تومن. نوشیدنی اینا هم خیلی ارزونه. کلا مواد غذایی ارزونه.

یه چیز دیگه هم اینه که وایمیستی توی میدون مثلا از قیافت میفهمن ایرانی هست هی میان بهت پیشنهاد دیسکوی ایرانی و "ماساژ" میدن Smile) البته به آقایون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , crevice , The BesT , moslem73421 , kilookiloo

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۴۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۴۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close