زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۴۸۰۶
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۱:۱۰ ق.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۰۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  [تصویر:  biggrin.gif]
دیشب یکم عصبی بودم یه چیزی نوشتم. امروز King's Day بود؛ همه چیزو فراموش کردم بجاش سرودایی که ملت امروز میخوندن شبیه چیزی بود ک توی ادیت نوشتم [تصویر:  biggrin.gif]
عصبی نبودی، اومدی حرکت سیاسی بزنی ترسیدی برات ابد ببُرن زود پاک کردی :'))) اون تشکر از پست منم میخوای بردار، ۱۰ سال داره خودش Big GrinBig Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , crevice , RASPINA
ارسال: #۴۴۸۰۷
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۲:۵۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۲ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  vbhnjklkjhgfrgthujkl;'

میبینیم که داری زبون شیوای هلندی رو یاد میگیری Big Grin

جالب تر از نوشته شون کسایی هستن که لایک دارن یعنی واقعا منظور جمله شونو فهمیدید؟؟
ارسال: #۴۴۸۰۸
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۲۲ ق.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۰ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۰۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  [تصویر:  biggrin.gif]
دیشب یکم عصبی بودم یه چیزی نوشتم. امروز King's Day بود؛ همه چیزو فراموش کردم بجاش سرودایی که ملت امروز میخوندن شبیه چیزی بود ک توی ادیت نوشتم [تصویر:  biggrin.gif]
عصبی نبودی، اومدی حرکت سیاسی بزنی ترسیدی برات ابد ببُرن زود پاک کردی :'))) اون تشکر از پست منم میخوای بردار، ۱۰ سال داره خودش Big GrinBig Grin
Big GrinBig GrinBig Grin
ارسال: #۴۴۸۰۹
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۴۱ ق.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  دنیا مثل یه تابلو میمونه که افراد تحصیل کرده زیبایی های این تابلو رو واضح تر میبینن
شما زیبایی ها رو دیدی به ما هم نشون بده بی زحمت، یا حتما باید فوق لیسانست تموم بشه تا ببینی؟
ارسال: #۴۴۸۱۰
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۴۸ ق.ظ
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  خب شروع می کنیم با نام یاد خدا !

چرا ازدواج نمی کنید !؟ Sad

این پست رو گذاشتم فقط برای اینکه چند تا پست پشت سرش بیاد Big Grin

چون هر کسی شرایطی رو مد نظرش هست که میخواد فراهم بشه و بعد ببینه ازدواج میکنه یا همچنان مجردی رو ترجیح میده!
به نظرم ازدواج اگه اون کسی که مد نظر هست باشه خب خوبه، گذشته از جزئیات اگه زندگی رو مثل یه مسافرت در نظر بگیریم
به هرحال بودن یه همراه و یه رفیق خوب از تنهایی بهتره، آدم حوصلش سر نمیره!
اگه هم اون آدم خوبه یافت نشد تنهایی خیلی بهتره از بودن در کنار کسی که اونی که میخواستی نیست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۴۴۸۱۱
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۴۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  دنیا مثل یه تابلو میمونه که افراد تحصیل کرده زیبایی های این تابلو رو واضح تر میبینن
شما زیبایی ها رو دیدی به ما هم نشون بده بی زحمت، یا حتما باید فوق لیسانست تموم بشه تا ببینی؟
به نظر من منش و عمق نظر و وسعت دید آدما مهم تره تا تحصیلاتشون.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , قاصدک۲۳ , Riemann
ارسال: #۴۴۸۱۲
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵ ق.ظ، توسط big cloud.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  یه بار یکی از استادا یه حرفی زد در رابطه با ادامه تحصیل، خیلی خوب بود به نظرم.
گفتند دنیا مثل یه تابلو میمونه که افراد تحصیل کرده زیبایی های این تابلو رو واضح تر میبینن اما افراد تحصیل نکرده مثل کسانی که چشماشون ضعیفه تار میبینن.
حرف شما از چند نظر قابل نقد هست. اول این که یک فرد آکادمیک که استاد بوه از دیدگاه خودش یه مطب را گفته و این قضاوت یک طرفه است!
علم تو ایران درست تعریف نشده همونطور که کار و خیلی موارد دیگه هم در جایگاه خودشون قرار ندارند.
علم یعنی اگر به ریاضیات علاقه مندی فقط فیلد تخصصی ریاضی را انتخاب کنی و پیش بری و...، اما تو کشور ما انقد مباحث میان رشته ای بیان میشه که به هیچ دردی نخواهد خورد! یک مهندس کامپیوتر باید بدون این که به یک ورق نگاه کنه بتونه پس زمینه فرآیند های یک سیتم عامل را تو ذهنش تصور کنه ! اما علم ما منحصر به ورقه و تمام!
بنده خودم به شخصه ترجیح میدم یک تابلو را تو دنیا نبینم یا تار ببینم تا واضح ببینم و هیچی ازش متوجه نشم!
یک فرد بازاری برای شغلش به هیچ داستانی متوسل نمیشه و فقط با تجربه مدیریت کسب و کارش را انجام میده! اما شما بعد از ۱۳ یا ۱۴ سال درس خوندن و دکترا گرفتن تو ایران تازه میفهمی که نه انقد آکادمیک بلدی که درس بدی و نه اونقدر تجربه داری که وارد بازار بشی!
علم در ایران اقیانوسی پهناور به عمق یک سانته که همه چی بلدی ولی هیچ وقت نمیتونی ازشون استفاده کنی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , nlp@2015 , Riemann
ارسال: #۴۴۸۱۳
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۱۴ ب.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۱۱ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۴۰ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من پارسال کنکو دادم و قبول شدم ...
منم!
...
دقیقاااا
کنکور پارسال خیلی بد بود به هر کی هم میگفتم میگفت هر سال همینه:| اخه کدوم سالی بود ک تخصصی هوش و نرم افزار و از هم جدا کردن و با هم ندادن؟ بعد از مراقب میپرسیدی دفترچه بعدی چیه میگفت سوالات تخصصی تــــــر =ـ= خلاصه فمیدیم سوالات تخصصی هوش ینی سوالات تخصصی تــــر و ... o_o
اصلا انتظار نداشتم اونطوری باشه بخاطر همونم خیلی برام سخت بود قبول کردنش و تا یه ماه نمیفمیدم چی به چیه و اون موقع تازه تاپیک های بجز تاپیک های مصاحبه کنکوری های مانشت رو پیدا کردم:‌ )

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۱ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بیشتر در راستای نچسبیدن به کنکور بود تا روش درس خوندنو اینا. Big Grin
بالاخره برای بعضیا مثل خودم مهمه Smile مطمئنم هیچ چیز خاصی از درس خوندن نصیبم نمیشه , ولی ی قسمتایی از تحصیل واقعا لذت بخشه (شاید ده درصد هم نشه ولی لذت هاییه که نمیتونه از جای دیگه پر بشه)
با اجازه این جمله رو زیاد قبول ندارم،‌ چند تا کلمه خطرناک رو پشت هم به کار بردید Smile مطمعنم :| هیچ:|

یه بار یکی از استادا یه حرفی زد در رابطه با ادامه تحصیل، خیلی خوب بود به نظرم.
گفتند دنیا مثل یه تابلو میمونه که افراد تحصیل کرده زیبایی های این تابلو رو واضح تر میبینن اما افراد تحصیل نکرده مثل کسانی که چشماشون ضعیفه تار میبینن.
مسلما اینجا منظور از ادامه تحصیل، مطالعه با علاقه اس نه صرف مدرک گرفتن. (برای جلوگیری از بحث های ناقص خوندن مطلب گفتم)
حالا هر کس با توجه به علایق و اهداف خودش مسیر زندگیشو تعیین میکنه.

سلام
من با حرفتون موافقم، البته به شرطی که خودتونم اشاره کردین منظور از تحصیل خیلی متفاوت تر از تحصیلات خیلی از جوون های امروز ایرانیه!
به قول یه بنده ی خدایی مدرکی که درکی به همراه نیاورد کاغذ پاره ای بیش نیست
طبق تجربه هایی که از زندگی دیدم و شنیدم و خوندم قطعا مدرک و تحصیلات آنچنانی برای آدم ها شعور و انسانیت و درک لازم رو به همراه نمیاره
این رو دقیقا با چشمای خودم دیدم دیگه باورم شد!
گاهی آدم ها شخصیت اصلیشون رو زیر لباس های شیک و حرف زدن های جذابشون قایم میکنن ، غافل از اینکه یه روزی که پرده ها میفته همه چی واضح و آشکار میشه..!
برعکس هم دیدم آدمایی که تحصیلات ابتدایی و یا در حد دیپلم داشتن ولی شعورشون خیلی بالا بوده.
اما خب انتظار میره یه آدم تحصیل کرده سطح درک بالاتری داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA
ارسال: #۴۴۸۱۴
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۱:۱۴ ب.ظ
پیش از این می‌گفتم: هر کس باید راهش را انتخاب کند.
اما گفته‌ام ناقص بود؛ درستش این است:
هر کس باید راهش را اختراع کند، بسازد، بیافریند.

ژان پل سارتر

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!
بهم برمی‌خوره وقتی که می‌گی تنهایی...

امضاء:
خدا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA
ارسال: #۴۴۸۱۵
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۱:۱۹ ب.ظ
بودن در کنار یه آدم با تحصیلات کمتر ولی خوشحال تر و مهربون تر خیلی جالب تره از بودن کنار یه آدم فوق تحصیلکرده ولی بی اعصاب. من قبلا نظرم برعکس بود ولی الان کاملا عوض شده. کلا تحصیلات یا پول و شغل به آدما ارزش نمیده بلکه انسانیت و معرفتشون تو لحظه های حساس یا بحرانی مهمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , αɾια , RASPINA , diligent , wisewoman
ارسال: #۴۴۸۱۶
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۳۰ ب.ظ
یه سری دوستانم هستن میان توی گروه ها مینوسن کنکور همه چیز نیست و به زندگیتون برسین و شروع میکنن شوعاف که آره من فلان شرکت مشغول کار شدم و محیط کاری خیلی متفاوته و دروس دانشگاهی همش تئوری هستن و استادای بیسواد و درسای غیر عملی میدن...میخوام بگم دوستان، همه این چیزا رو میدونن...نمک نباید پاشید رو زخم...
میخوام اینو بگم که اهداف هر کسی توی زندگی متفاوته....یکی میخواد ارشد بخونه واسه جایگاه اجتماعیش، یکی میخواد ارشد بخونه واسه اینکه واقعا علاقه داره به کار پژوهشی انجام دادن ، تحقیق و مطالعه(خیلی از دوستان توی همین دسته هستند، یعنی یه سریا هستن فقط میتونن درس بخونن و باید هم همین کار رو کنن، اینجوری مفیدتر واقع میشن واسه جامعه و بعدش هم تدریس میکنن درسایی که خوندن رو) یکی هست اصن میخوان ارشد بخونه واسه اینکه بره یه شهر بزرگتر تا شاید اونجا بتونه مشغول به کار بشه(این دسته هم زیادن، به امید اینکه از شهر کوچیک برن یه شهر بزرگ و کسب تجربه جدید و کار و غیره..) یکی هم میخواد واسه فرار از سربازی و یا شاید چشم و هم چشمی کنکور ارشد بخونه...
میخوام بگم اهداف و خواسته های افراد توی زندگی متفاوته...کسی رو قضاوت نکنید از دیدگاه خودتون...اینکه یکی نشسته ارشد خونده ۴ ماه یا ۷ ماه و یا یک سال دلیل نمیشه که نمیتونسته کار کنه و بیکار بوده و واسه همین نشسته ارشد خونده....هرکسی بره دنبال کار پیدا میشه واسه یکی یخورده زودتر واسه یکی دیگا یخورده دیرتر و سخت تر پیدا میشه ولی پیدا...
-> -> -> به اهداف و خواسته های همدیگه توی زندگی احترام بزاریم <- <- <-

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , Soldier's life , RASPINA , ftmbghrn
ارسال: #۴۴۸۱۷
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۲۰ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۰ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  یه سری دوستانم هستن میان توی گروه ها مینوسن کنکور همه چیز نیست و به زندگیتون برسین و شروع میکنن شوعاف که آره من فلان شرکت مشغول کار شدم و محیط کاری خیلی متفاوته و دروس دانشگاهی همش تئوری هستن و استادای بیسواد و درسای غیر عملی میدن...میخوام بگم دوستان، همه این چیزا رو میدونن...نمک نباید پاشید رو زخم...
میخوام اینو بگم که اهداف هر کسی توی زندگی متفاوته....یکی میخواد ارشد بخونه واسه جایگاه اجتماعیش، یکی میخواد ارشد بخونه واسه اینکه واقعا علاقه داره به کار پژوهشی انجام دادن ، تحقیق و مطالعه(خیلی از دوستان توی همین دسته هستند، یعنی یه سریا هستن فقط میتونن درس بخونن و باید هم همین کار رو کنن، اینجوری مفیدتر واقع میشن واسه جامعه و بعدش هم تدریس میکنن درسایی که خوندن رو) یکی هست اصن میخوان ارشد بخونه واسه اینکه بره یه شهر بزرگتر تا شاید اونجا بتونه مشغول به کار بشه(این دسته هم زیادن، به امید اینکه از شهر کوچیک برن یه شهر بزرگ و کسب تجربه جدید و کار و غیره..) یکی هم میخواد واسه فرار از سربازی و یا شاید چشم و هم چشمی کنکور ارشد بخونه...
میخوام بگم اهداف و خواسته های افراد توی زندگی متفاوته...کسی رو قضاوت نکنید از دیدگاه خودتون...اینکه یکی نشسته ارشد خونده ۴ ماه یا ۷ ماه و یا یک سال دلیل نمیشه که نمیتونسته کار کنه و بیکار بوده و واسه همین نشسته ارشد خونده....هرکسی بره دنبال کار پیدا میشه واسه یکی یخورده زودتر واسه یکی دیگا یخورده دیرتر و سخت تر پیدا میشه ولی پیدا...
-> -> -> به اهداف و خواسته های همدیگه توی زندگی احترام بزاریم <- <- <-
دقیقا اهداف ادم ها در زندگی با هم متفاوت هست و قرار نیست همه از یک نسخه کپی کنند ...
ارسال: #۴۴۸۱۸
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۰ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  یه سری دوستانم هستن میان توی گروه ها مینوسن کنکور همه چیز نیست و به زندگیتون برسین و شروع میکنن شوعاف که آره من فلان شرکت مشغول کار شدم و محیط کاری خیلی متفاوته و دروس دانشگاهی همش تئوری هستن و استادای بیسواد و درسای غیر عملی میدن...میخوام بگم دوستان، همه این چیزا رو میدونن...نمک نباید پاشید رو زخم...
نمیدونم چرا هر موقع من میام راجع به موضوعی نظر میدم اینجا دقیقا بعدش یه فرد دیگه میاد مثال نقضشو میاره!! واقعا چرا؟؟ آیا نوع بیان من خوب نیس؟
ولی کلا این نظری هم که من داشتم از روی کم کم سه سال درگیری با کنکور و برنامه نویسی بود. عمرمون رفته واسه این تجربه، برای تشویش اذهان عمومی نبود که. شاید برای برای همه درست نباشه ولی شایدم واسه یه سری همینطور باشه.
ارسال: #۴۴۸۱۹
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۲۱ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۳۴ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(08 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۰ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  یه سری دوستانم هستن میان توی گروه ها مینوسن کنکور همه چیز نیست و به زندگیتون برسین و شروع میکنن شوعاف که آره من فلان شرکت مشغول کار شدم و محیط کاری خیلی متفاوته و دروس دانشگاهی همش تئوری هستن و استادای بیسواد و درسای غیر عملی میدن...میخوام بگم دوستان، همه این چیزا رو میدونن...نمک نباید پاشید رو زخم...
نمیدونم چرا هر موقع من میام راجع به موضوعی نظر میدم اینجا دقیقا بعدش یه فرد دیگه میاد مثال نقضشو میاره!! واقعا چرا؟؟ آیا نوع بیان من خوب نیس؟
ولی کلا این نظری هم که من داشتم از روی کم کم سه سال درگیری با کنکور و برنامه نویسی بود. عمرمون رفته واسه این تجربه، برای تشویش اذهان عمومی نبود که. شاید برای برای همه درست نباشه ولی شایدم واسه یه سری همینطور باشه.

من اصن پیام شما رو نخوندم و جسارتی هم نمیکنم به نظر شما.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۴۴۸۲۰
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۰۴ ب.ظ
اینو حتما گوش بدید، مخصوصا Suite bergamasque

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud , crevice

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۵۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۴۵۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۹۳۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close