زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۰۴۱۶
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۱۰:۳۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  دیروز پس از چند ماه وقفه در زبان رفتم تعین سطحUndecided
۴۰ دقیقه آزمونگر داشت سوالهای مربوط به زمان حال و آینده و گذشته و ... را در هم میپرسید. ما تو زبان مادریمون هم اینجوری حرف بزنیم و سوالای عجیب و در هم بپرسیم گیج میشیم چه برسه وقتی زبان آموز هستیم.
بعضی ها واقعا فکر میکنن این روش های امتحان کولاکه و خیلی گولاخن.Exclamation
سوال کلیشه ای می پرسم ولی واقعا چیکار کنیم زبان یاد بگیریم ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۰۴۱۷
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۱۰:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸ ق.ظ، توسط big cloud.)
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  دیروز پس از چند ماه وقفه در زبان رفتم تعین سطحUndecided
۴۰ دقیقه آزمونگر داشت سوالهای مربوط به زمان حال و آینده و گذشته و ... را در هم میپرسید. ما تو زبان مادریمون هم اینجوری حرف بزنیم و سوالای عجیب و در هم بپرسیم گیج میشیم چه برسه وقتی زبان آموز هستیم.
بستگی داره زبانت در چه حد باشه. اگر سطح زبانت Elementary یا Pre-Intermediate هست( مبتدی و متوسط)، باید کلاس بری تا بتونی گرامر را یاد بگیری و استارت اولیه کار را بزنی.
اگر سطح زبانت Intermediate (متوسط رو به بالا )هست میتونی کم کم لغت اضافه خوندن را شروع کنی و فیلم و... ببینی.
اگر سطح زبانت Upper-Intermediate (خوب) هست میتونی فیلم تماشا کنی، اخبار روز را گوش کنی، مقاله بخونی و... تا زبانت بهتر شه
اگر سطح زبانت Advanced و Upper-Advanced( عالی) هست دیگه از همه منابع میتونی برای بهبود زبانت استفاده کنی.

زبان تلاش میخواد. باید به فرهنگ های مختلف علاقه مند باشی.
صبور هم باید باشی. برای کسی که از صفر شروع میکنه از دو تا سه سال طول میکشه تا دانش زبان به حد قابل قبولی برسه
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , negarin_ , Soldier's life , khayyam
ارسال: #۵۰۴۱۸
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۱۰:۵۳ ق.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۴۷ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  دیروز پس از چند ماه وقفه در زبان رفتم تعین سطحUndecided
بستگی داره زبانت در چه حد باشه. اگر سطح زبانت Elementary یا Pre-Intermediate هست( مبتدی و متوسط)، باید کلاس بری تا بتونی گرامر را یاد بگیری و استارت اولیه کار را بزنی.
اگر سطح زبانت Intermediate (متوسط رو به بالا )هست میتونی کم کم لغت اضافه خوندن را شروع کنی و فیلم و... ببینی.
اگر سطح زبانت Upper-Intermediate (خوب) هست میتونی فیلم تماشا کنی، اخبار روز را گوش کنی، مقاله بخونی و... تا زبانت بهتر شه
اگر سطح زبانت Advanced و Upper-Advanced( عالی) هست دیگه از همه منابع میتونی برای بهبود زبانت استفاده کنی.

زبان تلاش میخواد. باید به فرهنگ های مختلف علاقه مند باشی.
صبور هم باید باشی. برای کسی که از صفر شروع میکنه از دو تا سه سال طول میکشه تا دانش زبان به حد قابل قبولی برسه

Sad
ارسال: #۵۰۴۱۹
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۱۲:۲۴ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سوال کلیشه ای می پرسم ولی واقعا چیکار کنیم زبان یاد بگیریم ؟
اولین قدم: Vocab - Collocation - Grammar

بنظرم کتابهای English vocab in use , English Collocation in use و English grammar in use که هر کدوم سه سطح ابتدایی، و متوسطه، و پیشرفته دارن رو باید از سطح پایه ش شروع کرد. خوندن کتابهای کلمه مثل ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و اینا به خودی خود هیچ سودی نداره و من حتی بنظرم وقت تلف کردنه. من ترکیب این سه سری کتاب رو برای استارت زبان خوندن خیلی مفید میبینم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam , Soldier's life , RASPINA
ارسال: #۵۰۴۲۰
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۰۱:۰۶ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سوال کلیشه ای می پرسم ولی واقعا چیکار کنیم زبان یاد بگیریم ؟
اولین قدم: Vocab - Collocation - Grammar

بنظرم کتابهای English vocab in use , English Collocation in use و English grammar in use که هر کدوم سه سطح ابتدایی، و متوسطه، و پیشرفته دارن رو باید از سطح پایه ش شروع کرد. خوندن کتابهای کلمه مثل ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و اینا به خودی خود هیچ سودی نداره و من حتی بنظرم وقت تلف کردنه. من ترکیب این سه سری کتاب رو برای استارت زبان خوندن خیلی مفید میبینم.
من همین الان کتاب ها را بررسی کردم. عالی بودن سپاس. اگر برای بهبود وضعیت اسپیکینگ هم راه حلی دارید بنده مشتاقم یاد بگیرم. مغز من نمیتونه سوم شخص را درک کنه و این اس مزاحم همیشه دردسره برامBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۵۰۴۲۱
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۰۳:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط crevice.)
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۰۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  اگر برای بهبود وضعیت اسپیکینگ هم راه حلی دارید بنده مشتاقم یاد بگیرم. مغز من نمیتونه سوم شخص را درک کنه و این اس مزاحم همیشه دردسره برامBig Grin
واسه اسپیکینگ اول باید یه پایه ای باشه، که با همون کتابا بدست میاد. منظورم این نیست که بعد از اون کتابا بری سراغ اسپیک بلکه باید همزمان با همون کتابها روی اسپیکینگ هم کار کرد ( مثلا روزی نیم تا ۱ ساعت بسته به زمانی که داری). بعد از اون تنها با صحبت کردنه که میشه تقویتش کرد. هر روز موضوعی رو مشخص کنی و سعی کنی در موردش یکم مطلب به انگلیسی توی اینترنت بخونی و نوت برداری. بعد، سعی کنی حرف بزنی در مورد اون تاپیک: یا با دوستت بحث کنی - یا جلوی آینه با خودت حرف بزنی - و یا صداتو ضبط کنی و بعد گوش بدی و ایراداتشو ببینی و با تکرار و تکرار بتونی در مورد اون موضوع خوب صحبت کنی. ساختارهای مفید و اصطلاحاتی رو هم که یاد میگیری چون ممکنه فرار باشن با یه نرم افزار لایتنر مثل Anki به همراه مثال ثبت کنی و مرور کنی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , negarin_ , Soldier's life
ارسال: #۵۰۴۲۲
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط Riemann.)
ولش کن بابا .........
به قول یکی از دوستام، تو درست میگی ! تو خوبی !
ارسال: #۵۰۴۲۳
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۲۱ ب.ظ، توسط negarin_.)
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  برنامه‌نویسی قوی یه کمی مبهم هست چون تعریف هر کسی از برنامه‌نویسی قوی متفاوت هست (از تولید نرم‌افزار تا اپلیکیشن و پیاده‌سازی سریع الگوریتم) ولی در کل با هر تعریفی گمون نمی‌کنم آپشن کافی برای پذیرشِ آکادمیک باشه (اگر منظورتون آکادمیک هست و نه پیشنهاد کاری، که در حالت دوم بحثش فرق می‌کنه). به هر حال همه‌ی ما بستگی به فیلدی که کار می‌کنیم باید حداقل توانایی لازم برای پیاده‌سازی کد و الگوریتم رو داشته باشیم و این نداشتنش هست که عیب هست، داشتنش مزیت نیست. هم اینکه کسی که صرفا برنامه‌نویسی قوی داره قطعا توو جلو بردن ریسرچ‌اش به مشکل می‌خوره چون دو مقوله‌ی کاملا مجزا هستند. توو شرایط خاص مثلا یه پروژه‌ی بزرگ که نیاز به یه نفر مسلط به طراحی کامپایلر یا DSL و ... هست اون موقع امتیازِ این توانایی bold میشه. البته یه سری دانشگاه‌ها هستند مخصوصا توو اروپا که خیلی صنعت‌محور هستند، یا یه سری پروژه دارند که بعضی توانایی‌های عملی خیلی مهم هست، اون موقع شرایط یه مقدار فرق می‌کنه.
ممنونم توضیح کاملی بود، استفاده کردم .

(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  چقدر حساس.
you would have a very hard time if we were research/lab fellows
I've learned how to react in every situation and how much time to invest but I will prioritize my peace and happiness

(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۰۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  من همین الان کتاب ها را بررسی کردم.
من اون کتاب هایی که پیشنهاد دادن رو بررسی نکردم ولی پیشنهاد میکنم مجموعه کتاب های mindset رو یه بررسی کنید چهار سطح داره و توی هر درس همه مهارت ها آموزش داده میشه و کلمات و محتوایی هم که داره خیلی جالب و کاربردی هست اینم لینک کانالش هست
@ieltsbank

(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سوال کلیشه ای می پرسم ولی واقعا چیکار کنیم زبان یاد بگیریم ؟
بعد از انتخاب منبع فقط باید پیوستگی و نظم داشته باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , khayyam , big cloud
ارسال: #۵۰۴۲۴
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۰۷:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  سال ۹۲؟ چند سال بعدش من با دلار ۴ تومنی ۱۰ تا اپلیکیشن + تافل جی‌آرایی + سفارت + هواپیما + پولی که با خودم آوردم ۲۵ تومن شد.
وثیقه سربازی گذاشتی؟

باید بری سر کلاس! تا وقتی نرفتی سر کلاس چیزی یاد نمیگیری، من یه خوش شانسی داشتم که همون سوم راهنمایی فرستادنم سر کلاس و یه سه چهار سالی توی فضای یادگیری بودم.
خوبی دیگر کلاس زبان اینه که میتونی کلی آدم جدید ببینی Wink
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , nlp@2015 , big cloud
ارسال: #۵۰۴۲۵
۲۹ فروردین ۱۳۹۸, ۱۱:۰۵ ب.ظ
۱- فکر نمیکنم تو این جمع کسی باشه که زودتر از من کلاس زبان رفته باشه
من اگه اشتباه نکنم سال ۷۵ کلاس زبان رفتم
یعنی قبل از اینکه فارسی یاد بگیرم!
میرفتم مثل بز مینشستم سر کلاس و همش تو ذهنم سوال میپرسیدم این یارو پا تابلو چکار داره میکنه دقیقاً! (اون موقع مثل الان با رقاصی زبان یاد نمیدادن یه کلاس شدیداً خشک و مدرسه ای)
آخرش دووم نیاوردم و کلاً زده شدم از کلاس زبان

۲- "yield"
یه واژه نسبتاً رایج و پرکاربردی هم هست.
فقط خدا میدونه من معنی این یه واژه رو چند بار حفظ کردم و دوباره یادم رفته!
همه ی شما هم مطمئنم یه واژه های خاص واسه خودتونو داشتید که حافظتون باهاش لج افتاده و بارها حفظش کردید
هربار من این میراثی رو حفظ میکردم دیگه مطمئن بودم که این بار آخرمه, اما بازم یادم میرفت
تا اینکه با yield پایتون آشنا شدم و دیگه هیچوقت یادم نرفت.

منظورم از این دوتا نکته اینه که هدف و نیاز از همه چیز مهمتره تو یادگیری زبان
بفهمید که چه زمانی نیاز دارید و واسه چه چیزی نیاز دارید
اگه واقعاً هدفمند نیستید وقتتون رو حروم نکنید
من خیلی کم پیش میاد با لغتی تو یه متن مواجه بشم که حداقل یه بار حفظش نکردم

زبان آدم رو به دنیای تازه ای میبره, و در عصری که سرعت پیشرفت همه چیز به طور جنون آمیزی بالاست, واسه آپدیت نگه داشتن خودت هم که شده لازمه که زبان انگلیسی رو بلد باشی
من واقعاً دوست داشتم که زبان یاد بگیرم, تلاش هم کردم, اما هربار به یه دلیلی پس زدم. و هیچوقت زبان رو استخون دار یاد نگرفتم
هی یاد گرفتم و هی یادم رفت
الانم هنوز خیلی دوست دارم که یاد بگیرم ولی واقعاً حوصلشو ندارم

خیلی نکات دیگه هم دوست داشتم که بگم ولی متاسفانه طولانی شد.

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۰۴۲۶
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۲۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  وثیقه سربازی گذاشتی؟
مث همه‌ی پسرای دیگه؛ زدم زیر گوش فرمانده and I was like پس چی شد این کارت من مردک [تصویر:  Scream.png]

(۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اولین قدم: Vocab - Collocation - Grammar
یادت نره اولین قدم توو هر کاری تنگ‌کردن هست [تصویر:  39.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud
ارسال: #۵۰۴۲۷
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۱۲:۵۳ ق.ظ
نیاز به یه تغییر بزرگ دارم... نمیدونم از خریدن پلی استیشن شروعش کنم یا گوشی م رو عوض کنم!
(۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  اولین قدم توو هر کاری تنگ‌کردن هست [تصویر:  39.gif]
نکته ی بجا و ظریفی بود. Big Grin
ارسال: #۵۰۴۲۸
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۱۰:۵۸ ق.ظ
پشتِ بومِ برج میلادم چیزه خوبیه Big GrinCool

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۵۰۴۲۹
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۰۱:۳۸ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  مث همه‌ی پسرای دیگه؛ زدم زیر گوش فرمانده and I was like پس چی شد این کارت من مردک [تصویر:  Scream.png]
موفق باشید.
ارسال: #۵۰۴۳۰
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۰۶:۲۶ ب.ظ
یاااااااااادش بخییییییییررررررررر اینجا

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Skyrim , RASPINA , kilookiloo

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۳۱۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۸۳۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۲۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۴۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close