زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۲۴۸۶
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۵۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو چندسال پیش خریدم ۲۰۰ تومن. هنوزم تموم نشده. تقریباً یک پنجمش رو دارم.
یارانمو قطع میکنن؟

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , RASPINA
ارسال: #۵۲۴۸۷
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۰:۲۶ ق.ظ
Hang out with the professionals!
این یعنی چی؟ی جا ایمیل زدم در جوابش این اومد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۲۴۸۸
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۱۷ ب.ظ
شیخَم به طنز گُفت حَرام اَست می، مَخور
گُفتَم به چَشم، گوش به هر خَر نمی‌کُنم

حافظ

همون " چَشم، پَشم " خودمونه Smile حافظ مودبانه اش رو گفته -همچینم مودبانه نیست گویا- Smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چقدر شجریان واسه خوندن این غزل حافظ توش دست برده و جاهاییش رو تغییر داده...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

---حتما این رو گوش کنید...اجرای استاد شجریان و مجید درخشانی توی آلمان هست، سال (۳۰ دسامبر ۱۹۸۹) ۱۳۶۸///خیلی غزل قشنگی از حافظ هست..آخرش یه تیکه ی خیلی قشنگی میندازه شجریان..میگه خیلیا اینجا جمع شدن..امشب رو دور هم هستیم و شب خوبی است و خوش گذشت..بعد گفت آقای درخشانی شوری گرفتن و منم یه فالی از حافظ دیدم که قشنگ بود که گفتم بخونمش..ولی متاسفانه حافظ گویا عصبانی بود و فحش میداد به آخوندا (همه زدن زیر خنده توی اون جمع) بعدشم گفت ایشالله که کسی از دست ما ناراحت نشه Smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حرف درست رو شفیعی کدکنی گفته والا :شجریان در موسیقی، مثل حافظ است در شعر..

داشتم یه توییتی میخوندم راجع به اون ویدئویی که در کسری از ثانیه توی همه کانال های تلگرام و اینستا و اینا دست به دست شد که نکته ی خوبی رو بهش اشاره کرده بود و اونم این بود: اون ویدئو یه تیکه از درس "تحقیق در متون عرفانی و حکمی" شفیعی کدکنی توی دانشگاه تهران هست که ویدئوش توی مکتب خونه هست...نکته جالب قضیه توی اون ویدئو این بود که از کدکنی پرسیدن نظرت راجع به شجریان چیه؟..اونم در جواب برگشت گفت من در حد خودم نمیدونم راجع به ایشون صحبت کنم و ایشون خیلی خوبن و عالی ان (کلی گفتم) و تاکید داشت که من یک شنونده مبتدی هستم در موسیقی، بعد یهو برگشت گفت شجریان در موسیفی مثل حافظ است در شعر :|:|

خصلت ایرانی جماعت همینه گویا..مثلا یکی از شما آدرس میپرسه شما میگی نمیدونم، ولی فک میکنم اینجاها باشه Smile
جملاتی مثل :
نمی دونم، اما...
اطلاعی ندارم، ولی....
خبر ندارم، شاید...

خصلت ایرانی جماعت هست..شما شفیعی کدکنی هم باشی اینجوری‌ای شاید Smile

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۲۴۸۹
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۲۷ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۷ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  شیخَم به طنز گُفت حَرام اَست می، مَخور

حافظ

همون " چَشم، پَشم " خودمونه Smile حافظ مودبانه اش رو گفته -همچینم مودبانه نیست گویا- Smile

---حتما این رو گوش کنید...اجرای استاد شجریان و مجید درخشانی توی آلمان هست، سال (۳۰ دسامبر ۱۹۸۹) ۱۳۶۸///خیلی غزل قشنگی از حافظ هست..آخرش یه تیکه ی خیلی قشنگی میندازه شجریان..میگه خیلیا اینجا جمع شدن..امشب رو دور هم هستیم و شب خوبی است و خوش گذشت..بعد گفت آقای درخشانی شوری گرفتن و منم یه فالی از حافظ دیدم که قشنگ بود که گفتم بخونمش..ولی متاسفانه حافظ گویا عصبانی بود و فحش میداد به آخوندا (همه زدن زیر خنده توی اون جمع) بعدشم گفت ایشالله که کسی از دست ما ناراحت نشه Smile

داشتم یه توییتی میخوندم راجع به اون ویدئویی که در کسری از ثانیه توی همه کانال های تلگرام و اینستا و اینا دست به دست شد که نکته ی خوبی رو بهش اشاره کرده بود و اونم این بود: اون ویدئو یه تیکه از درس "تحقیق در متون عرفانی و حکمی" شفیعی کدکنی توی دانشگاه تهران هست که ویدئوش توی مکتب خونه هست...نکته جالب قضیه توی اون ویدئو این بود که از کدکنی پرسیدن نظرت راجع به شجریان چیه؟..اونم در جواب برگشت گفت من در حد خودم نمیدونم راجع به ایشون صحبت کنم و ایشون خیلی خوبن و عالی ان (کلی گفتم) و تاکید داشت که من یک شنونده مبتدی هستم در موسیقی، بعد یهو برگشت گفت شجریان در موسیفی مثل حافظ است در شعر :|:|

خصلت ایرانی جماعت همینه گویا..مثلا یکی از شما آدرس میپرسه شما میگی نمیدونم، ولی فک میکنم اینجاها باشه Smile
جملاتی مثل :
نمی دونم، اما...
اطلاعی ندارم، ولی....
خبر ندارم، شاید...

استاد کدکنی وقتی اینطوری در مورد استاد شجریان صحبت میکنه نشونه ی منش و بزرگواریشه، خودش رو در حدی نمیدونه که در مورد موسیقی استاد شجریان نظر بده، من این حرفو یکبار هم از دهن استاد آریان پور شنیدم.
من اجرای پایان نامه داشتم دوران لیسانس، براشون برگه دعوت بردم و ایشون با اینکه قبول کردن و با اینکه استاد موسیقی و حرکات فرم در نمایش بودن و اپرا به ما درس میدادن، پرسیدن موضوع پایان نامت چیه دقیقا، و من گفتم بیومکانیک میرهولد ، استاد کمی فکر کردن و بعد گفتن من که سر در نمیارم در حد من نیست ولی شرکت میکنم که یه چیز جدیدی ببینم و یاد بگیرم.
حالا شما باور میکنی استاد امیرحسین آریان پور واقعا در مورد بیومکانیک در تئاتر چیزی نمیدونست؟ اونقدر بزرگوار بود که اینطوری برخورد کرد و خداییش بهترین مهمون منم بود. اونجا اساتید گنده ای بودن شاید کمتر از استاد آریان پور که خیلی به من توپیدن سر جلسه در حالیکه ایشون فقط تشویق کردن و حرفهای کوبنده ی مثبت زدن.

اینه که میگم اساتید بزرگ و واقعی همیشه افتاده هستن و عاقلانه در مورد همه چی نظر میدن. پس شفیعی کدکنی فقط خضوع داشته که این حرفو زده، نه عدم اطلاع از موضوع.

درود به شرفشون

به هر کسی نگید استاد، بزارین لیاقتشو داشته باشه.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۲۴۹۰
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۲۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  استاد کدکنی وقتی اینطوری در مورد استاد شجریان صحبت میکنه نشونه ی منش و بزرگواریشه، خودش رو در حدی نمیدونه که در مورد موسیقی استاد شجریان نظر بده، من این حرفو یکبار هم از دهن استاد آریان پور شنیدم.
شما نکته رو نگرفتید احتمالا چون کلیپ رو ندیده بودید. جناب شفیعی بخش طولانی‌ترِ کلیپ رو گفتند که از هنر سررشته ندارم و خودم رو در حد نظر دادن نمی‌دونم ولی در ادامه یک مرتبه از دنده یک زدند روی پنج و گفتند شجریان در موسیقی مثل حافظ توو شعر هست و شروع به تعریف کردند. منم تعجب کردم وقتی شنیدم. خب شما اگه سررشته‌ای ندارید پس چرا (درست یا غلط) جایگاه شجریان رو تا حد حافظ بالا می‌برید. من نوعی می‌تونم بر اساس سلیقه‌ام بگم مقایسه‌ی شجریان و گلزار توو موسیقی مثل مقایسه‌ی شعر شاملو و قزوه هست یا بگم سواد موسیقی‌م اونقده کم هست که وقتی شجریان گوش می‌دم، مثل خوندن شعرهای حافظ نتونم ازش ایراد بگیرم؛ نه این که یه دقیقه خضوع به خرج بدم بگم نمی‌دونم و کم‌سوادم و ... بعد حکم کنم شجریان مثل حافظ هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Milad_Hosseini , marvelous
ارسال: #۵۲۴۹۱
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۲۶ ب.ظ
رفت روزی به بیشه ای روباه

دید طبلی کنار ساق درخت

هر زمان شاخه گر بر آن می زد

آید ازطبل ضرب و صوتی سخت

او گمان کرد صید خوبی یافت

پیکری از خوراک خوش مزه

حمله ور شد به سوی آن ناگاه

دید آن بود مهمل و هرزه

گفت هرکس ضخیم و توخالی

بی اثر هست و بودنش بی بر

نامفید و پر از هیاهو نیز

آن وجودی است ارزشش کمتر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , marvelous
ارسال: #۵۲۴۹۲
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۰:۲۱ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  Hang out with the professionals!

چی گفتی که این جوابو داد؟ من نمیدونم جوابش طعنه امیز بود یا جدی. معنیش اینه با ادم های حرفه ای نشست و برخواست کن
ارسال: #۵۲۴۹۳
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۰:۳۴ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(07 آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  Hang out with the professionals!

چی گفتی که این جوابو داد؟ من نمیدونم جوابش طعنه امیز بود یا جدی. معنیش اینه با ادم های حرفه ای نشست و برخواست کن

این جمله یه کمی مستعمل نیست، ببخشید دخالت میکنم ها البته، کسی اینو نوشته که به انگلیسی زیاد مسلط نبوده و یا اینکه زبان اولش انگلیسی نیست. هر چی بوده میخواسته بگه در تخصص من نیست، نمیخواسته توهینی بکنه.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۴۹۴
۰۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۲۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(07 آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۷ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  شیخَم به طنز گُفت حَرام اَست می، مَخور

حافظ

جملاتی مثل :
نمی دونم، اما...
اطلاعی ندارم، ولی....
خبر ندارم، شاید...

استاد کدکنی وقتی اینطوری در مورد استاد شجریان صحبت میکنه نشونه ی منش و بزرگواریشه، خودش رو در حدی نمیدونه که در مورد موسیقی استاد شجریان نظر بده، من این حرفو یکبار هم از دهن استاد آریان پور شنیدم.
من اجرای پایان نامه داشتم دوران لیسانس، براشون برگه دعوت بردم و ایشون با اینکه قبول کردن و با اینکه استاد موسیقی و حرکات فرم در نمایش بودن و اپرا به ما درس میدادن، پرسیدن موضوع پایان نامت چیه دقیقا، و من گفتم بیومکانیک میرهولد ، استاد کمی فکر کردن و بعد گفتن من که سر در نمیارم در حد من نیست ولی شرکت میکنم که یه چیز جدیدی ببینم و یاد بگیرم.
حالا شما باور میکنی استاد امیرحسین آریان پور واقعا در مورد بیومکانیک در تئاتر چیزی نمیدونست؟ اونقدر بزرگوار بود که اینطوری برخورد کرد و خداییش بهترین مهمون منم بود. اونجا اساتید گنده ای بودن شاید کمتر از استاد آریان پور که خیلی به من توپیدن سر جلسه در حالیکه ایشون فقط تشویق کردن و حرفهای کوبنده ی مثبت زدن.

اینه که میگم اساتید بزرگ و واقعی همیشه افتاده هستن و عاقلانه در مورد همه چی نظر میدن. پس شفیعی کدکنی فقط خضوع داشته که این حرفو زده، نه عدم اطلاع از موضوع.

درود به شرفشون

به هر کسی نگید استاد، بزارین لیاقتشو داشته باشه.

عمیقا ازتون درخواست میکنم اگر از این به بعد من پستی گذاشتم توی این تاپیک، نه ریپلای کنید و نه لایک کنید..با تشکر..
پی نوشت: قصد جسارت و بی احترامی ندارم والا..یه درخواست کوچیکه..همین..

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۵۲۴۹۵
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۱۹ ق.ظ
چقدر بعضی از آدمها در عین حال که خیلی ساده هستن، خودشونو پیچیده نشون میدن!
این روزا جامعه ی ما شده پر از این ابتذال، واقعا متاسفم.

ای قوم به حج رفته کجایید؟
معبود همینجاست ، بیایید، بیایید ....

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۴۹۶
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۴۱ ق.ظ
ترسم ای مرگ نیایی تو و من پیر شوم
وین قدر زنده بمانم که ز جان سیر شوم
ارسال: #۵۲۴۹۷
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  شما نکته رو نگرفتید احتمالا چون کلیپ رو ندیده بودید. جناب شفیعی بخش طولانی‌ترِ کلیپ رو گفتند که از هنر سررشته ندارم و خودم رو در حد نظر دادن نمی‌دونم ولی در ادامه یک مرتبه از دنده یک زدند روی پنج و گفتند شجریان در موسیقی مثل حافظ توو شعر هست و شروع به تعریف کردند. منم تعجب کردم وقتی شنیدم. خب شما اگه سررشته‌ای ندارید پس چرا (درست یا غلط) جایگاه شجریان رو تا حد حافظ بالا می‌برید. من نوعی می‌تونم بر اساس سلیقه‌ام بگم مقایسه‌ی شجریان و گلزار توو موسیقی مثل مقایسه‌ی شعر شاملو و قزوه هست یا بگم سواد موسیقی‌م اونقده کم هست که وقتی شجریان گوش می‌دم، مثل خوندن شعرهای حافظ نتونم ازش ایراد بگیرم؛ نه این که یه دقیقه خضوع به خرج بدم بگم نمی‌دونم و کم‌سوادم و ... بعد حکم کنم شجریان مثل حافظ هست.

نظر تخصصی دادن در مورد هنر مقوله ای جداست اما در نهایت شما به عنوان مخاطب غیر متخصص کاملا مجازید که در مورد حسی که از ان اثر میگیری گفتگو کنید بدون اشاره به جنبه های فنی. به عنوان مثال شما به عنوان یک شخص عادی میتوانید غذایی را بخورید و برای قضاوت در مورد خوشمزه بودن آن لازم نیست آشپز باشد و حق طبیعی شماست که بگویید این غذا خوشمزه بود یا خیر و البته اگر آشپز هم باشید میتونید به نوع دیگر در مورد آن حرف بزنید و دلایل فنی رو هم بگید.
در نهایت یک اثر هنری جدا از مسائل فنی صرفا بر اساس اصالت حس است که قضاوت میشه نه موارد تخصصی و فنی اگرچه اشخاص فنی از زاویه ای تخصصی تر به قضیه نگاه میکنند ولی نهایت و قاضی اصلی همان عوام غیر فنی هستند و چه بسا که قضاوت اونا بدور از علم زدگی و با احساس خالص تر هم باشه.
پس میشه از فرموده جناب استاد شفیعی عزیزم(تکیه کلام مرحوم اخوان) چنین برداشت کرد که بدور از جنبه های فنی به لحاظ حسی من حس مشابهی با حافظ از صدای استاد شجریان میگیرم و این اظهار نظر به عقیده من ناقض اینکه ایشون ابراز فرمودند که بنده در موسیقی تخصص ندارم نمیباشد.
ارسال: #۵۲۴۹۸
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۰۲:۵۴ ق.ظ
ممکنه کسی در خیلی از زمینه ها فعال باشه و فعالیتش از قضا خوب هم باشه، ولی دلیل نمیشه که در تمام اون زمینه ها اطلاعاتش حتی اگه کامل هم باشه احاطه داشته باشه. چیزی که آدم بهش احاطه پیدا میکنه میشه دلمشغولی آدم، و دل مشغولی همیشه یه چیزیه جدای از تخصص های دیگه. مثل جیمز کمرون که مهندس کامپیوتره و آی تی خونده، ولی کارگردانی بسی قابل تره.
اینجا ممکنه جناب استاد شفیعی در ادبیات و فلسفه و موسیقی و نویسندگی و و و تخصص داشته باشن، ولی خط سیر واقعی ایشون ادبیات هست، بنابراین به خودشون اجازه نمیدن در زمینه ی موسیقی که یه مقوله ی کاملا حسی هست کارشناسانه حرف بزنن و دقیقا همینطور که داداشم گفت (Diar) حسش از موسیقی شجریان مثل حسش از زمانی بوده که شعر حافظ رو میخونده و شاید به دو دلیل باشه:

۱- ایشون از شعر و ادبیات سررشته دارن و با شعر ارتباط عاطفی خاصی دارن
۲- استاد شجریان بیشتر روی اشعار حافظ تمرکز دارن و بسیار زیبا و دل انگیز هم اونا رو میخونن.

چیزی که هست هنر یه حسه ، یکی ابراز میکنه و دیگری تحت ابراز قرار میگیره و حالا به زبان خودش که شعر و ادبیات هست اونو توصیف میکنه. یکی فیلم میسازه و اون یکی که فیلمساز نیست و فقط یه استاد موسیقیه میگه "قسمت پرولوگش یه واریانسی داشت که انگار از حلق یه ترومپت بیرون میجهید!" استاد ادبیاته هم اینجا میگه شبیه به حافظ میخونن. در ضمن شعر و آواز و خوانندگی یا همون طرب، همه به هم پیوسته بودن. یعنی باربد و نکیسا رو در دربار ساسانی درنظر بگیرین. باربد سی لحن برای سی روز ماه داشته و سیصد و شصت و پنج لحن برای سیصد و شصت و پنج روز سال داشته. لحن همون شعر باشه، بعد هر روز این الحان مربوط به اون روز توسط اهالی طرب اجرا میشدن. این سابقه ی هنرهای نمایشی و هنر مطربی در ایران قبل از اسلام هست که من خودم شخصا از مجموعه ی مطالعاتم برای تز دکتریم استخراج کردم و الان اینجا نوشتم تا فقط شما متوجه بشید که چقدر موسیقی و شعر باهم خواهر و برادرن.
درود بر استاد شفیعی کدکنی
درود بر استاد محمدرضا شجریان

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۴۹۹
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۰۴:۴۸ ق.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۷ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  شیخَم به طنز گُفت حَرام اَست می، مَخور

حافظ

همون " چَشم، پَشم " خودمونه [تصویر:  smile.gif] حافظ مودبانه اش رو گفته -همچینم مودبانه نیست گویا- [تصویر:  smile.gif]

[تصویر:  471754_h6n0_1.jpg]

احتمالاً بی غرض این شعر رو خونده و کتاب ضعیفی دستش بوده
الان در تصحیح استاد خانلری نگاه کردم یکی از ابیات فقط در ۲ نسخه اومده (ح و ک)\:
پیر مغان حکایت معقول می‌کند -معذورم ار محال تو باور نمی‌کنم
و اتفاقاً در این ۲ نسخه بیت پنجم (شیخم به طنز گفت حرام است می، مخور -- گفتم به چشم، گوش به هر خر نمی‌کنم) وجود نداره

و خود اون بیت پنجم فقط در ۴ نسخه وجود داره!

بنظر کتابی که دست شجریان دادن برای تفأل از این فالنامه های سرهم شده بوده!!!

این تصحیح که گنجور گذاشته علی الظاهر بهتره

سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۲۵۰۰
۰۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۱:۵۰ ب.ظ
(۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۰۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
نقل قول: سلام. چقدر لذت بردم از داستان سرنوشتتون. درسته جاهاییش بنا به تقدیر و خارج از اراده ی ما، غم انگیز بود، ولی همین بالا پایین هاست که باعث میشه ما به رویاهامون برسیم.باعث میشه زندگی کنیم و نه تنها زنده بمونیم. خوشحالم که الان تونستید قدم در رویای بچگیتون بزارید و جای خیلی خوب و مناسبی رو انتخاب کردید برای راهنمایی و استفاده از منابع و کمک دوستان. استاد یوسفی هم در زمینه ی طراحی و ساختمان خصوصا ساختمان خیلی خوبند، حتما فیلمهاشونو دنبال کنید چون قشنگ توضیح میدن. همونطور که در هنر موفق بودید حتما با همون اراده مطمئن باشید در هوش هم موفق خوااهید شد، به علاوه که تجربه ی کار در رشته ی کامپیوتر رو هم داشتید و ناآشنا نیستید. واقعا داستانتون بهم انگیزه داد و امید داد که میشه و نباید تسلیم موانع و دردها بشیم و بریم جلو بدون ترس.
نه اصلا خسته نشدم و دوست داشتم ادامه هم داشت Smile برام جذاب بود خوندنشون ممنونم که محبت کردید و نوشتیدHeart

شما لطف داری عزیزم، باور کن خیلی به من پیشنهاد دادن که زندگیمو بنویسم، چون کلا حتی کودکی های من پر از ماجرا بودن، میدونم هم اگه بنویسم خیلی پر فروش میشه. از این بحثهای ازدواج های اساطیری هم که خیام دوس داره ، داره و خلاصه بالا و پایین تا دلت بخواد. من آدمی هستم که عاشق تجربه کردن هستم و از تلاش کردن دست نمیکشم و چیزی که منو سرپا نگه داشته انگیزه هست. انگیزه و امید چیزیه که اگه از آدمیزاد بگیرن دیگه هیچی براش باقی نمیمونه. واسه همین سعی میکنم درگیر اطراف نشم تا انگیزه هامو از دست ندم. تازه با دیدن مسائل و مشکلات اجتماع انگیزه برای ادامه دادن بیشتر دارم. با اینکه دیگه سن و سالی ازم گذشته ولی هنوز فکر میکنم میتونم بشم اون فضانوردی که دوس داشتم و به خاطرش از کلاس دیکته و انشاء اخراجم کردن. کاری با من کردن که تا یه مدت نمیتونستم انشا بخونم. همه ی بچه ها یا میخواستن مهندس بشن یا دکتر، من رک رفتم سر اصل مطلب و گفتم میخواهم در آینده فضانورد شوم و کلاس ترکید از خنده. معلم هم که خیال کرد من قصد مسخره کردنشو داشتم، منو کتک زد و از کلاس انداخت بیرون. مدیر مدرسه دید شاگرد اول مدرسشو از کلاس اخراج کردن علت رو جویا شد و اون با معلم برخورد کرد. خدا هر جا که هست سلامتش بداره. ولی معلممون به من گفت که دختر! تو هیچ پخی نمیشی، تو یه دختر ایرانی هستی....... و من از همون موقع ثابت کردم که یه روز تو دنیا اسم ایران رو سربلند کنم. هنوزم دنبالش هستم اگه قابل باشم و بتونم به هدفم برسم خیلی اتفاقهای خوب خواهند افتاد. هم برای من و هم برای هنر این مملکت هم مردمم.

حتما این اتفاق مییفته شک نکنید. خدا وقتی یه چیزی رو تو دلتون میندازه مطمئن باشید باید در جهتش کاری انجام بدید. اتفاقا به انشاهای منم میخندیدنBig Grin چون از نشدنی ها میگفتم. من وقتی کمی بزرگتر شدم همیشه روی اون چیزایی که بهم گفتن نمیتونی انجامشون بدی تمرکز کردم. و برام انگیزه شد که حالا که مسخره می کنند و باور ندارند پس میرم سمتش. میدونم شما هم حتما موفق میشید با توکل بر خدا.
و حتما حتما سرگذشتتون رو بنویسید. خیلی ها ممکنه به خوندنش احتیاج پیدا کنند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۳۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۷۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close