زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۳۷۷۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۸, ۰۲:۰۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دوستان الکل سفید رو تو این شیشه اسپری ها به اندازه سه چهارم و آب یک چهارم بریزید. هر مدت یه بار تو هوا اسپری کنید ، کسی میاد از بیرون اسپری کنید، روی سطوح اسپری کنید. اینطوری محاله که مبتلا بشید.

وای گفتی یاد این کلیپ کارتونی ای بود ک درسته کرده بودن مادر خانواده هرچی ک بقیه میخریدن میگفتن بیاین اسپری کنم پیس پیسBig Grin

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۳۷۷۷
۱۲ اسفند ۱۳۹۸, ۰۷:۱۳ ب.ظ
بازم خدا رو شکر
که...

هنوز سختی زنده بودن پررنگ تر از ترس سقوط در دره ابدی ذلت یا امید لبخند زیبای تو نیست

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۵۳۷۷۸
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
........
ارسال: #۵۳۷۷۹
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۳:۳۸ ق.ظ
سلام امیدوارم همگی سالم وسلامت باشید
برای مصرف نان و جلوگیری از الودگی بهتر هست که نان را که خریداری میکنید وبه منزل می اورید دستکش به دست کنید وبه بخش های کوچکتری تقسیم کنید و هر چند تیکه را داخل یک کیسه فریزر قرار دهید و فریز کنید پس از این کار حتما سطحی که با نان درتماس بوده رو ضدعفونی کنید هر وقت هم که خواستید نان مصرف کنید از یک قابلمه نسوز یا ماهیتابه استفاده کنید روی شعله گاز قرار دهید و تمام سطوح نان را کامل گرم کنید البته حواستان باشد که نان نسوزد چون نان سوخته برای سلامتی خیلی مضر هست وسپس میل کنید فقط حواستان باشد که پس از قراردادن نان در ظرف جهت گرم کردن حتما دستهاتون را بشورید تا دوباره الودگی احتمالی از طریق دست به نان منتقل نشود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Javad Street
ارسال: #۵۳۷۸۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۱:۰۲ ب.ظ
دوستان عزیز توجه کنید که وایتکس خوبه برای ضد عفونی ولی پیس پیس نکنین جایی، خطرناک و بسیار سمیه. من یه بار گفتم الکل سفید بگیرید تو یه شیشه ی اسپری ، ۴۰ درصد آب و ۶۰ درصدش رو الکل بریزید و هرزگاهی تو هوای اتاق اسپری کنید، روی سطوح اسپری کنید.
از الکل صنعتی هم برای ضدعفونی دستهاتون استفاده نکنید چون متانول داره و به شدت خطرناکه.
کلا اگه اسپری ضدعفونی دست هم گیرنیاوردین همین محلول آب و الکل سفید رو درست کنید و بریزید توی یه شیشه ی اسپری و مدام به دستهاتون اسپری کنید.

تازه اینا واسه اوناییه که خیلی ترسیدن و های ریسک هستن یعنی در معرض بیماری هستن. اگه دستاتونو مدام با آب و صابون بشورید حله.

یه راهکار دیگه هم میگم. چون این ویروس ساختارش از چربی هست اگه شما وقتی از بیرون میاین واسه دو دقیقه سشوار به خودتون بگیرین این ویروس کاملا از بین میره و حتی روی لباساتون هم نمیمونه.

حتما امتحان کنید.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۳۷۸۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۱:۱۸ ب.ظ
می گن با خوردن مواد غذایی که طبع گرم دارنت مثل دارچین
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
زنجبیل، خرما و دوری از خوردن مواد غذایی با طبع سرد مثل ماست و دوغ برای این دوره که تا عبور از ویروس کرونا می شه خیلی راحت با این ویروس مقابله کرد. موندن تو جاهای گرم هم خیلی مهمه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۳۷۸۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۲:۵۴ ب.ظ
دروود
بازگشت دوباره و دوباره و دوباره.....
در ابتدا رسم بر این است که سپاسگزار کسانی باشم که لطف داشتن نسبت به من‌!
در عجبم که چطور نوشته های یکی در میان عربی و فارسی رو فارسی قلمداد میکنند عده ای!!! و اینکه چطور عده ای دیگر بسیار راحت با کلمات تهی از مفهوم شان دیگران رو به سخره میگیرند و به قول خودشان دانای عالم هستند!!!!
نخیر دوستان کسانی هستند که بسیار روزها ساکت شدند و تنها نگریستند چون بیزار بودند از این سلطه نامفهوم شما که فکر میکنید تمام دنیا دست شماست و دیگران باید مواظب کردار و گفتارشان باشند... خیلی حرف ها دارم برای گفتن به شما جناب بهنام:
باغ دریانی رو به خاطر دارید؟؟ اون زیر زمین مخوفی که تا ۲ متریش کسی حق گذر نداشت... بیخبر از آن که یه عده از درون پوسیده بودند.. تعجب نمیکنم اگر انکار کنید....
بگذریم، دوست ندارم یادآوری گذشته ای رو کنم که هیچ توفیقی به حال کسی نداره، منجمله خودم..
من از این دوره هم گذشتم مثل گذشته. اما گذشته هرگز در نمیگذرد و این عذاب روزگار ماست.

گفتن کرونا انسان های ضعیف رو هدف قرار میده. چرا؟؟
ضعف یا قدرت؟ دنبال چی هستید؟؟؟
اگر قدرت در زنده ماندن و تلافی کردن باشه، این قدرت رو دوست ندارم.. اگر قدرت در گرو مشت های بسته باشه، باز هم نزدیک نمیشم.
اگر قدرت در سلاخی گوسفندی بینوا هست، باز هم دوری جستن شرط است. اگر قدرت در تبعید تو از زمین و وطن توست، نهایت انزجار است و بس...
ضعف را دوست دارم چون تنها لقبیست که من رو از وادار کردن دیگران به انجام چیزی خلاف عادت و میل شان وادار میدارد.

هرچند ضعف در برابر قدرت تصوری گنگ و متضاد در ذهن خلق میکند اما من آزاد هستم از مفاهیم واژه هایی که انسان رو به سخره میگیرند.
سپاس و معذور بدارید، آشفتگی نوشتار حاصل ذهنی برآشفته تر هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۳۷۸۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۴:۰۵ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ)saad نوشته شده توسط:  دروود
در عجبم که چطور نوشته های یکی در میان عربی و فارسی رو فارسی قلمداد میکنند عده ای!!! و اینکه چطور عده ای دیگر بسیار راحت با کلمات تهی از مفهوم شان دیگران رو به سخره میگیرند و به قول خودشان دانای عالم هستند!!!!
نخیر دوستان کسانی هستند که بسیار روزها ساکت شدند و تنها نگریستند چون بیزار بودند از این سلطه نامفهوم شما که فکر میکنید تمام دنیا دست شماست و دیگران باید مواظب کردار و گفتارشان باشند... خیلی حرف ها دارم برای گفتن به شما جناب بهنام:
باغ دریانی رو به خاطر دارید؟؟ اون زیر زمین مخوفی که تا ۲ متریش کسی حق گذر نداشت... بیخبر از آن که یه عده از درون پوسیده بودند.. تعجب نمیکنم اگر انکار کنید....
بگذریم، دوست ندارم یادآوری گذشته ای رو کنم که هیچ توفیقی به حال کسی نداره، منجمله خودم..
من از این دوره هم گذشتم مثل گذشته. اما گذشته هرگز در نمیگذرد و این عذاب روزگار ماست.

اگر قدرت در زنده ماندن و تلافی کردن باشه، این قدرت رو دوست ندارم.. اگر قدرت در گرو مشت های بسته باشه، باز هم نزدیک نمیشم.
اگر قدرت در سلاخی گوسفندی بینوا هست، باز هم دوری جستن شرط است. اگر قدرت در تبعید تو از زمین و وطن توست، نهایت انزجار است و بس...
ضعف را دوست دارم چون تنها لقبیست که من رو از وادار کردن دیگران به انجام چیزی خلاف عادت و میل شان وادار میدارد.

هرچند ضعف در برابر قدرت تصوری گنگ و متضاد در ذهن خلق میکند اما من آزاد هستم از مفاهیم واژه هایی که انسان رو به سخره میگیرند.

ای جان بالاخره تو فارسی نوشتی، خدا رو شکر هم که سلامت هستی. دقیقا کرونا انسانهای تهی رو هدف قرار میده الان تو این موقعیت. من نمیخوام بگم که کرونا اصلا وجود نداره و هر چی میشنویم دروغه. داریم میبینیم که چه روزگاری از کرونا بدتراش برای ما درست کردن. خداییش اگه ما به فکر خودمون نباشیم حتما باید از کرونا بمیریم. الان دیگه گنده تر از یه هواپیما هدف قرار داده شده. نخبه های پزشک و غیر پزشک بیشتری دارن از دست ما میرن، الان زندانها بزرگتر شدن و هر کسی واسه خودش تو خونه ی خودش یه سلول انفرادی داره. شاید من نباید این حرفها رو اینجا بزنم. ولی یه چیزی هست که باید تموم بشه بره. پس تمومش کنیم. چرا فقط نشستیم تا هر روز اخبار بیشتری از کرونا رو بشنویم؟؟؟؟ هر روز یه سوژه ی جدید؟
من چهل و دو سالم داره میشه ماه آینده و به اندازه ی همه ی این چهل و دو سال گوشم از این سوژه ها پره.

کرونا در این مملکت نه تنها باعث اتحاد نشده مثل چین، بلکه باعث شده یه عده سودجو شروع کنن به سودجویی این وسط به جایی اینکه فکر هموطناشون باشن، فکر این باشن که الان وقتشه! دقیقا همین الان وقتشه که باهم باشن. من واقعا دیگه از این وضعیت بیزارم.

خوشحالم مارکی دو ساد عزیز که بالاخره به حرف اومدی به زبان خودمون نوشتی. باور کن من هیچوقت مسخرت نکردم ولی خیلی دلم میخواست فارسی بنویسی. همین. این تنها آرزوی من بود. Smile

ایشالا همتون سلامت باشید.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۳۷۸۴
۱۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۹:۰۶ ب.ظ
خدا را شکر خوبید
کرونا چ طوره .مسلما قبلا آنفولانزا هم گرفتید نسبت به آنفولانزا چ قدر شدید تر هست
توی تلویزیون که میگن خفیف تر هست آیا واقعا اینطور بود؟بستری هم شدید؟تنگفی نفس در چه حد بود؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۳۷۸۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۸, ۰۳:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ق.ظ، توسط codin.)

خوش اومدی. خیلی خوشحالم خوب شدیShy

من گاهی میبینم بعضی از دانشجوها اینجا دنبال منبع فارسی یادگیری هستن واقعا کفم میبره... حس میکنم دارم حروم میشم اینجا....
اینجا منظورم کاناداس دانشگامون
ارسال: #۵۳۷۸۶
۱۴ اسفند ۱۳۹۸, ۰۳:۲۰ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ)saad نوشته شده توسط:  دروود
خدا را شکر خوبید
کرونا چ طوره .مسلما قبلا آنفولانزا هم گرفتید نسبت به آنفولانزا چ قدر شدید تر هست
توی تلویزیون که میگن خفیف تر هست آیا واقعا اینطور بود؟بستری هم شدید؟تنگفی نفس در چه حد بود؟

سپاس از لطف شما
برای من بعضی علایم متفاوت از چیزی بود که گفته شده. مثلأ:
سرفه بینهایت شدید که حس پارگی گلو به من دست میداد. تب خفیف داشتم اما درد عضلانی شدید. هرچند من چند روز پیشش از ناحیه شانه آسیب دیده بودم و این درد با درد سینه بغل یکجا شده بود.
همین
من از ابتدا که فهمیدم کرونا سراغم اومده هرچند اینجا نوشتم و تا حدی آزرده بودم از وضعیت اما برای من زنده بودن یا نبودن مفهوم دیگری داره خیلی وقته. پس زیاد نگران از بین رفتن نبودم و شروع کردم به نوشتن تمام صحنه های زندگی خودم از دقایقی که به یاد میارم.
این باعث شد زیاد درگیر این نباشم که چه زمانی بهتر میشم و یا اینکه آیا اصلا زنده خواهم موند یا نه؟
استرس انسان رو زودتر از هرآنچه فکر کنید نابود میکنه. استرس نداشته باشید.
مدت ۱۰ روز هم تنها بودم و با هیچ کس ارتباطی نداشتم از هیچ لحاظ. درک درست تر از محیط اطراف در همین مواقع بوجود میان و برای من بسیار پرمفهوم تر از قبل بود این دوره.
تنگی نفس در حالت عادی نداشتم اما زمانی که سرفه ها شدید میشد، حالت خفگی تجربه ملموس تری بود برای من.
در کل اما نترسید. از هیچ چیز.
پاینده باشید Rolleyes

(۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۰۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  

ای جان بالاخره تو فارسی نوشتی، خدا رو شکر هم که سلامت هستی. دقیقا کرونا انسانهای تهی رو هدف قرار میده الان تو این موقعیت. من نمیخوام بگم که کرونا اصلا وجود نداره و هر چی میشنویم دروغه. داریم میبینیم که چه روزگاری از کرونا بدتراش برای ما درست کردن. خداییش اگه ما به فکر خودمون نباشیم حتما باید از کرونا بمیریم. الان دیگه گنده تر از یه هواپیما هدف قرار داده شده. نخبه های پزشک و غیر پزشک بیشتری دارن از دست ما میرن، الان زندانها بزرگتر شدن و هر کسی واسه خودش تو خونه ی خودش یه سلول انفرادی داره. شاید من نباید این حرفها رو اینجا بزنم. ولی یه چیزی هست که باید تموم بشه بره. پس تمومش کنیم. چرا فقط نشستیم تا هر روز اخبار بیشتری از کرونا رو بشنویم؟؟؟؟ هر روز یه سوژه ی جدید؟
من چهل و دو سالم داره میشه ماه آینده و به اندازه ی همه ی این چهل و دو سال گوشم از این سوژه ها پره.

کرونا در این مملکت نه تنها باعث اتحاد نشده مثل چین، بلکه باعث شده یه عده سودجو شروع کنن به سودجویی این وسط به جایی اینکه فکر هموطناشون باشن، فکر این باشن که الان وقتشه! دقیقا همین الان وقتشه که باهم باشن. من واقعا دیگه از این وضعیت بیزارم.

خوشحالم مارکی دو ساد عزیز که بالاخره به حرف اومدی به زبان خودمون نوشتی. باور کن من هیچوقت مسخرت نکردم ولی خیلی دلم میخواست فارسی بنویسی. همین. این تنها آرزوی من بود. Smile

ایشالا همتون سلامت باشید.

You are honorable to me . Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , alma1988 , yagmur0022
ارسال: #۵۳۷۸۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۸, ۰۴:۴۱ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۵۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  

خوش اومدی. خیلی خوشحالم خوب شدیShy

من گاهی میبینم بعضی از دانشجوها اینجا دنبال منبع فارسی یادگیری هستن واقعا کفم میبره... حس میکنم دارم حروم میشم اینجا....
اینجا منظورم کاناداس دانشگامون

Walk your own path!
Don't walk a path your friends and relatives predestined for you, just because you feel emotionally indebted to them.
Don't walk a path that apears to be yours, but is actually society's farbicated idea of who you should be!
Don't walk a path that you feel an enslaved duty towards, because it's what you need to be doing according to dominant social-cultural standards!
Be free....
ارسال: #۵۳۷۸۸
۱۴ اسفند ۱۳۹۸, ۰۸:۰۷ ب.ظ
لعنت تمامی کائنات ب اونی که اولین بار گفت رقص و پایکوبی حرومه
ارسال: #۵۳۷۸۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۸, ۰۸:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط Riemann.)
ما تو خونه نشستیم، از شانسمون هم این همسایه پایین ما خونشو نقاشی داره میکنه، کلا بوی نفت و تینر روی هم تجمع شده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: yagmur0022 , marvelous , Javad Street
ارسال: #۵۳۷۹۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۸, ۰۱:۲۲ ق.ظ
خدایا خودت درست کن...

think positive

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۸۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۵۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close