زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید(اصلاح شد)

ارسال: #۳۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۲ ب.ظ
RE: لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید(اصلاح شد)
دوستان پیشنهاد میکنم در این مورد دیگه بحث نکنیم
به نظر من حالا مهم اینه که همه ما عضو مانشت هستیم و باید برای قبولی در ارشد تلاش کنیم
و فقط به همدیگه کمک کنیم.
Smile

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , fatima1537
ارسال: #۳۲
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ق.ظ، توسط mjzarrin.)
سلام دوستان
عرض اول من اینه که از بحث کردن نترسید.(جسارت به آیدی Pegasus نکرده باشم منظور من بسیار کلی تر از این هاست)
با بحث کردن در یک زمینه شما خیلی چیز ها یاد می گیرید. مهمترین چیزی که اگر شانس بیارید یاد می گیرید. روبرو شدن با تفکر های مخالف خودتون هست. یاد خواهید گرفت که ممکن است حقیقت دقیقا اون چیزی نباشد که در ذهن شما شکل گرفته.
سعی کنید منطق رو ملاک خود قرار بدید و همیشه جا بگذارید که هر کس تفکر خود رو بدون ترس بیان کند.یک بحث و نتیجه گیری ممکن است الان درست به نظر برسد ولی فردا نه. یاد بگیرید که چگونه بیاندیشید و یاد بگیرید چگونه بیان کنید و دفاع کنید و تغییر یابید. از همه فرصت ها استفاده کنید تا یک پله بالاتر روید.

به نظر من، هیچ گاه انسان ها نمی تونند شرایط کاملا برابر رو ایجاد کنند و دست به هر کاری می زنند، همیشه جای بهانه وجود دارد و اگر یک سطح بالاتر به موضوع نگاه کنیم می بینیم خیلی از حرف های طرفین خیلی از موضوع ها درست است اما برداشت کلی درست نیست.
مثال خاص آن همین کنکور است. در کنکور ارشد ۹۱ آب و هوای شیراز بارانی شد و مشکلات رفت و آمد و سردی هوا بوجود آمد، حوزه امتحانی من ۳۰ کیلومتر از خانه ام فاصله داشت.آیا شرایط با کنکور پارسال خودم برابر است که حوزه امتحانی نزدیک خانه و آب و هوا عالی بود؟
خوب نتیجه خوب اینه که باید برای عدالت ایده آل تلاش کرد.

و اما نظرم در مورد معدل و دانشگاه:
اولا این گونه نیست که همه دانشگاه های دولتی واسه معدل موثر ضریب مثلا ۱/۱ داشته باشند.
این ها رو بر اساس کیفیت و ... هر بخش یا دانشکده و حتی جدا از دانشگاه حساب می کنند.
مثلا ممکنه دانشکده مکانیک شیراز ۱/۱ باشه ولی بخش کامپیوتر دانشگاه شیراز ۱/۰۲ باشه.
و اما چیزی که من دیدم، خیلی از رتبه های تک رقمی کنکور رو بچه های دانشگاه آزاد و پیام نور تشکیل می دن پس نتیجه گیری کلی در زمینه سطح دانشگاه اشتباست.
و اما تاثیر معدل در کنکور:
به نظر من یکی از اشتباهات سازمان سنجش همینه.
من ۲ شخص نوعی را مثال می زنم شخصی که معدل بیشتری دارد، در طول ۴ سال درس ها را می خواند، یاد می گیرد و می فهمد و ادعا می کند که زحمت کشیده است و کسی که معدل پایین دارد درس ها را کمتر خوانده، کمتر یاد گرفته و شاید کمتر زحمت کشیده باشد. و کنکور ملاکیست که این دو توانای هایشان را بسنجند. شخصی که ادعا دارد بیشتر فهمیده و یاد گرفته است بیاید در یک رقابت برابر ، یا علی. چه بسا ممکن است شخص با معدل کم در این مدت جای او را در درک و فهم مسائل بگیرد.
در هر حال به نظر من تاثیر معدل و دانشگاه از عدالت کنکور می کاهد ولی اگر فرض کنید من نوعی یک معدل بالا باشم، هیچگاه از برداشته شدن این شرایط دفاع نمی کنم و حتی ممکن است این ها را به دلایلی حق خود بدانم.

شاد باشید . بدرووود
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: cormen , zarei1991 , farhud , Pegasus , Donna
ارسال: #۳۳
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ب.ظ
مجید جان من فکر کنم دلیل تاثیر دادن معدل دقیق کردن سنجش دانش دانشجوها نباشه...بلکه با این روش میخوان بها بدن به دانشجوهایی که حین دوره کارشناسیشون همیشه درس هاشونو خوب خوندن...وگرنه داستان کنکور ارشد چیزی کاملا جداست و به هیچ وجه کسی که در کارشناسی معدل بالایی داشته به صرف داشتن معدل بالا چیزی بیشتر از یه معدل پایین نمیدونه
اگه من میگم عادلانه است..به این دلیله که خودم معتقدم دانشجوی خوب دانشجوییه که همیشه درس هاشو بخونه...نه اینکه بشینه حساب کتاب کنه بگه الان این درس رو گیریم من ۱۹ بگیرم چه فرقی با ۱۰ داره واسه آینده من(همین فکر هایی که خودم میکرم)
بعضا درس هایی رو ۱۰ گرفتم که از نمره تاپ کلاس بیشتر بلد بودم اون درس رو....اما چون اهمیتی واسم نداشت....شب امتحان فقط یه نگاهی میکردم و میرفتم سر جلسه...به نظرم کار اشتباهی میکردم و سازمان سنجش به درستی حالمو گرفت..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , SarahArshad , Pegasus , mjzarrin , Engineer
ارسال: #۳۴
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۱ ب.ظ
(۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  مثلا ممکنه دانشکده مکانیک شیراز ۱/۱ باشه ولی بخش کامپیوتر دانشگاه شیراز ۱/۰۲ باشه.

دقیقاً همینطوره٬ فاکتورهای زیادی در تعیین معدل مؤثر (برای دانشگاه‌های دولتی) اثرگذرا هست. مثل رشته‌ی کارشناسی٬ رشته‌ی امتحانی٬ احتمالاً تراز داوطلب و...
اما به نظرم ضریب زیر یک که دوستان گفتند یه مقدار بی‌معنی میشه٬ چون اساس این سیستم میره زیر سؤال. با توجه به مواردی که شخصاً دیدم میگم که ضریب زیر یک نداریم. یک به بالا و بالاترین هم برای دانشگاه شریف. اگر اینطور بود٬ رسماً گفته میشد که چه دانشگاه‌هایی حق شرکت دارند و چه دانشجوهایی حق ندارند!

اما در کل٬ معدل ملاک خوبی برای اینکه شخصی موفق میشه یا نه٬ نیست!

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , mjzarrin
ارسال: #۳۵
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۳ ب.ظ، توسط Pegasus.)
(۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  سلام دوستان
عرض اول من اینه که از بحث کردن نترسید.(جسارت به آیدی Pegasus نکرده باشم منظور من بسیار کلی تر از این هاست)
با بحث کردن در یک زمینه شما خیلی چیز ها یاد می گیرید...

سلام نه خواهش میکنم ، من هم کاملا حرف شما رو قبول دارم فقط گفتم که خدایی نکرده دلخوری بین بچه ها پیش بیاد.

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin
ارسال: #۳۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ب.ظ
اگر میخواید تاثیر دقیق تره معدل رو ببینید میتونید یه مقایسه ای بین کارنامه آقای mjzarrin رتبه ۳۱ هوش و خانم f_f رتبه ۲۹ هوش داشته باشید. آقای زرین مجموع در صدهاشون در گرایش هوش ( حدودا )۴۰۰ هست ولی خانم فراهانی مجموع درصدهاشون (حدودا) ۳۸۰ هست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال: #۳۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۳ ب.ظ
بچه ها میدونید ضریب دانشگاه علمی کاربردی چنده؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ، توسط Hamed92.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  اگر میخواید تاثیر دقیق تره معدل رو ببینید میتونید یه مقایسه ای بین کارنامه آقای mjzarrin رتبه ۳۱ هوش و خانم f_f رتبه ۲۹ هوش داشته باشید. آقای زرین مجموع در صدهاشون در گرایش هوش ( حدودا )۴۰۰ هست ولی خانم فراهانی مجموع درصدهاشون (حدودا) ۳۸۰ هست.

این دو کارنامه هم برای مقایسه معدل بد نیست (نفر ۱۶۸ معدل ۱۵/۵ - نفر ۲۷۹ معدل ۱۴ -- البته رتبه بهتر مجموعا ۱۲ درصد بیشتر زده)
[تصویر:  attachment.php?aid=4916]
و
ضمیمه

---------------

فایل‌(های) پیوست شده

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Pegasus
ارسال: #۳۹
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط cormen.)
خب دیگه این تاپیک رو میبندیم SleepySleepySleepy
البته با اجازه دوستانHeartHeartHeart
(مدیریت عجب حس با حالی داره!!)Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
۲
۰
ارسال: #۴۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ب.ظ
تاپیک بسته شد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۶ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۹ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۵۴ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۹۰۶ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تست کمک کنین لطفا Sanazzz ۹ ۷,۷۶۴ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۶۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  حذف از b tree کمک لطفا Sanazzz ۰ ۱,۶۶۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ ب.ظ
  کمک کنین لطفا Sanazzz ۲ ۲,۶۰۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close