زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۹۹۱
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۴۴ ق.ظ
جناب آقای رهی معیری گرانقدر در دفتر دوم غزل‌ها می‌فرمایند:

خاطر بی‌آرزو از رنج یار آسوده است
خار خشک از منت ابر بهار آسوده است

گر به دست عشق نسپاری عنان اختیار
خاطرت از گریه بی‌اختیار آسوده است

همین دیگه. واضحه کاملا.
شب و روزگار‌ بر شما خوش.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988
ارسال: #۵۴۹۹۲
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۴۶ ق.ظ
بحث ورزش و تغذیه شد یه چیزی در مورد تجربه شخصی خودم بگم و اون اینه سعی کنید برین همه چیزو اول یاد بگیرین. بهترین تکنیک ها و فرم های ورزش، چطوری بهترین بازدهی را توی ورزشتون داشته باشین، مکانیزم های بدن، فیزیولوژی و آناتومی عضلات ( مهمترین عضلات بدن اسماشون چیه و کجا قرار دارن و غیره). مشابه این برای تغذیه است. سعی کنین کالری و مواد معدنی که هر میوه یا سبزی یا گوشت داره را سرچ کنید و به مرور به خاطر بسپارین ( نه رقم به رقم ولی مثلا بدونین سینه مرغ پروتیین بیشتر و کالری کمتر داره نسبت به گوشت قرمز یا مثلا خیار و سبزیجات کالریشون ناچیزه یا این که کیک و شیرینی و اینا واقعا همش کالریه و هیچ سودی به بدن نمیرسونه)
آدم وقتی سوادش بالا میره اعتماد به نفسش هم بالاتر میره و شانس موفقیتش بالاتره. من خیلی دوست و فامیل هام اصول اولیه ورزشو تعذیه را هم نمیدونستن وقتی باهاشون حرف میزدم. مثلا یک بشقاب پر برنج برای ناهار و یک سوم نون بربری برای شام میخوردن بعد براشون جای تعجب بود چرا با وجود این که هفته ای سه روز باشگاه میرن لاغر نمیشن... یکی که از میزان کالری نون خبر داشته باشه و بدونه بدن چقدر کالری نیاز داره در روز و فلان قطعا متوجه میشه چقدر باید غذا بخوره در طول روز...

یه بحث جانبی هم اینه که در شرایط ایران و گرونی پروتیین (گوشت و مرغ و فلان) خیلی از مردم چاره دیگه ای هم ندارن ولی با این حال باز آدم اگر سواد داشته باشه به نظرم میتونه بهتر عمل کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , khayyam , big cloud , SepidehP
ارسال: #۵۴۹۹۳
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳ ق.ظ، توسط ezra.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
امروز شستا عین لودر اومد از روی همه رد شد
نقدینگی بازار طبق انتظار رفت سمتش
سهمایی که تا امروز صفشون سر به فلک میکشید تا کف قیمت هم تاچ کردن!
هیجانزدگی قشنگ واضحه
منم هیچ غلطی نکردم و تو روزی که کلی فرصت توش بود دستم خالی موند!
منتظر موندم پترول بیاد که نیومد!
فارس هم ساعت ۱۲:۲۹:۳۷ با ۲۶۰۰ سفارش زدم که مع الاسف حساب هسته‌ی خسته‌ی بورس تهرانو نکرده بودم! هرچند که در بورس ثبت شد و و با این قیمت اردر فروش وجود داشت!

خلاصه اومدم اینو بگم:
بچه‌هایی که تو بورسن از سهام‌های فارس و پترول و شستا غافل نشن. با احتساب تورم و صعود دلار و جوگیری بازار؛ پول مفتن تقریباً!

بچه هاییم که در بازار کریپتو هستنو اکیداً توصیه میکنم به آلت کوین ها,
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو یه نگاه بندازید متوجه میشید که فصل آلت کوین هاست. البته یه چشتونم باید به شاخص S&P باشه! ریسک بالاست. وارد شدید حتماً ستاپ‌لاس بزارید.
امروز دج ۵۰% سود کرد!

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Milad_Hosseini , .:tarannom:. , crevice , RASPINA
ارسال: #۵۴۹۹۴
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۱۰ ق.ظ
بحث ورزش شد منم تجربه خودم رو بگم اینکه علم ورزش رو باید ببریم بالا کاملا درست و منطقی
ولی واقعا هر تئوری رو باید به عمل برسونیم تا به اعتماد به نفس برسیم واقعا فکر کنم همه با حرف من موافق باشید که بدن خوش فرم و عضلانی ( بیشتر برای پسرا ) به ادم اعتماد به نفس میده .
من خودم سال ۹۶ خیلی لاغر بودم و وقتی عکس می گرفتم از خودم شبیه معتادا بودم ( البته معتادا نمی گیرن ) ولی بعد اینکه یه سال پرورش اندام کار کردم همراه با تمام سختی هایی که داشت از بحث اینکه تنهایی باید هم باید کار بیرون می کردم هم کار خونه و هم به وقتش باشگاه می رفتم ولی وقتی پیشرفت رو می دیدم و بقیه می گفتن مثلا بازوهات بزرگ شده و اینکه خودم عکس می گرفتم واقعا راضی بودم و انرژی می گرفتم تا اینکه لعنت به این ویروس کرونا که زندگی ما رو مختل کرد و الان ۶ ماهه باشگاه تعطیل شده و به شدت کیفیت اومده پایین
امیدوارم به زودی این ویروس از بین بره و به زندگی معمول خودمون برگردیم و فقط درگیر مسائل اقتصادی باشیم نه استرس زنده موندن یا مُردن والا دوستان وقتی امنیت جانی داشته باشی شاید با ۱۰۰ هزار تومان هم بتونی با دوستات جمع بشی و یه تفریح یه روزه بری مثلا دربند تهران !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , codin , crevice , Amir V , RASPINA
ارسال: #۵۴۹۹۵
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳ ب.ظ)۶۰۴۰۱۵۰۵ نوشته شده توسط:  میشه بیشنر توضیح بدید چه رژیمی گرفتین ، چه ورزشایی در چه ساعتی از روز و چقدر ورزش کردید

حالا من کار خیلی خاصی نکردم، فقط خواستم اینجا بگم تا شاید انگیزه‌ای شد. دو تا کار اصلی که انجام دادم:

۱/ ورزش (شامل دو بخش تمرینی: الف. تمرینات شکم و ب. تمرینات کش)
ابتدای کار هدفم فقط تمرینات شکم بود، واسه همین اپلیکیشن Six Pack in 30 Days رو نصب کردم که سه روز تمرین و یک روز استراحت بهتون می‌ده (تقریبا شش روز در هفته)، هر جلسه اون هم ۲۰-۳۰ دقیقه طول می‌کشه (الان نصبش کنید و ببینید، ساده‌ست). یه مدت اینو انجام دادم و گفتم کافی نیست، بهتره رو کل عضلات کار کتم، واسه همین طبق همون سه روز، چون به باشگاه دسترسی نداشتم، از شرکت تنزیب اون دو تا کش رو سفارش دادم و برای خودم سه نوع برنامه مختلف کار با کش تعریف کردم (تمرینات سینه و سرشونه / تمرینات بازو و پا / تمرینات عضلات پشت) که نحوه انجامشون با کش رو از طریق صفحات بدن‌سازی اینستاگرام یاد گرفتم که تو دوران خیلی تمرینات خوبی گذاشتن و هنوز هم می‌زارن؛ نمی‌گم صفر ولی واقعا قبل از این، انقدر در مورد عناوین حرکات و نحوه اجرای درست اون‌ها اطلاعات نداشتم.

پس اینطوری شد که مثلا شنبه: شکم App + سینه و سرشانه با کش؛ یکشنبه: شکم App + بازو و پا با کش؛ دوشنبه: شکم App و عضلات پشت با کش؛ سه‌شنبه استراحت و سه روز بعد مجددا تکرار همین شیوه؛ در واقع تمرینات شکم عضو همیشگی این دوره بود. طبق بررسی‌هایی که کردم زمانش خیلی مهم نیست ولی من معمولا قبل از نهار و به مدت ۲/۵ الی ۳ ساعت.

آها، اینم بگم که هر روز صبح (فارغ از اینکه تمرین داشته باشم یا نداشته باشم) سه تا حرکت شنا سوئدی، پلانک و بارفیکس رو انجام می‌دم و توصیه می‌کنم حتی اگه هیچ کاری هم نکردید، این چند مورد رو تو برنامه‌تون بزارید که هم وقت کمی می‌گیره و هم خیلی موثره، چون به نوعی حرکت‌هایی برای کل عضلات بدن هستند.

۲/ تغذیه
هیچ رژیمی نگرفتم. فقط دو تا کار کردم، اولا قندهای مصنوعی (شیرینی، بستنی، شکلات، آب‌میوه و ...) و نون‌های با آرد سفید (مثل لواش و باگت) رو به کل کنار گذاشتم و به جاشون قندهای طبیعی مثل خرما، میوه و برای سیر شدن نون سبوس‌دار، پرک جو دو سر (ترکیبی با ماست و شیر کم‌چرب) و ... می‌خورم و دوما از هر چیزی کم و آروم آروم می‌خورم. فقط یک نکته اینکه باید یه اطلاعات کوچیکی در مورد ارزش‌های غذایی هر چیزی هم به دست بیارید، که کالری، پروتئین، کربوهیدرات، قند و چربی اون چقدره، این خیلی مهمه؛ مثلا بدونید برای عضله‌سازی بعد از هر تمرین نیاز به پروتئین بیشتری دارید که می‌تونه از طریق سینه مرغ یا سفیده تخم‌مرغ آب‌پز و ... به دست بیاد و این تصور که اگه گرسنه بمونیم خیلی خوبه، کاملا غلطه.

(۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یه عکس قدی از خودت بزار !

چیه خیام؟ گفتم خوش‌تیپ حسودیت شد؟ Tongue
پی‌نوشت: خیام من یک ورزشکار ساده و آماتور هستم، خودت رو با من مقایسه نکن! Undecided عکس‌هارو تو باید بزاری که پیشکسوت این حوزه هستی ... Cool

(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه بحث جانبی هم اینه که در شرایط ایران و گرونی پروتیین (گوشت و مرغ و فلان) خیلی از مردم چاره دیگه ای هم ندارن ولی با این حال باز آدم اگر سواد داشته باشه به نظرم میتونه بهتر عمل کنه

اصلا این بدن‌سازی ورزش خیلی پر خرجیه، مثلا همین پروتئین‌های ورزشی مثل Whey که ورزشکارا مصرف می‌کنن، حتی قبل از گرون شدن دلار هم خیلی بالا رفته بود، الان فکر کنم بازم همون مرغ و تخم‌مرغ و یه سری چیزهای دیگه مثل کلم بروکلی و عدس تو وضعیت بهتری هستن از نظر قیمت؛ ولی به قول شما، اون سواد کمک می‌کنه که اگه حتی پول نداری چیز خیلی خوب بخوری، حداقل چیز بد هم نخوری؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , codin , 60401505 , crevice , RASPINA , big cloud , SepidehP , Avril89
ارسال: #۵۴۹۹۶
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۴۰ ق.ظ، توسط codin.)
(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۱۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بحث ورزش شد منم تجربه خودم رو بگم اینکه علم ورزش رو باید ببریم بالا کاملا درست و منطقی
ولی واقعا هر تئوری رو باید به عمل برسونیم تا به اعتماد به نفس برسیم واقعا فکر کنم همه با حرف من موافق باشید که بدن خوش فرم و عضلانی ( بیشتر برای پسرا ) به ادم اعتماد به نفس میده .
من خودم سال ۹۶ خیلی لاغر بودم و وقتی عکس می گرفتم از خودم شبیه معتادا بودم ( البته معتادا نمی گیرن ) ولی بعد اینکه یه سال پرورش اندام کار کردم همراه با تمام سختی هایی که داشت از بحث اینکه تنهایی باید هم باید کار بیرون می کردم هم کار خونه و هم به وقتش باشگاه می رفتم ولی وقتی پیشرفت رو می دیدم و بقیه می گفتن مثلا بازوهات بزرگ شده و اینکه خودم عکس می گرفتم واقعا راضی بودم و انرژی می گرفتم تا اینکه لعنت به این ویروس کرونا که زندگی ما رو مختل کرد و الان ۶ ماهه باشگاه تعطیل شده و به شدت کیفیت اومده پایین
امیدوارم به زودی این ویروس از بین بره و به زندگی معمول خودمون برگردیم و فقط درگیر مسائل اقتصادی باشیم نه استرس زنده موندن یا مُردن والا دوستان وقتی امنیت جانی داشته باشی شاید با ۱۰۰ هزار تومان هم بتونی با دوستات جمع بشی و یه تفریح یه روزه بری مثلا دربند تهران !

این اعتماد به نفس درسته واقعا. هرکسی دوس داره خوشتیپ و خوشبو و خوش هیکل باشه. اعتماد به نفسی که باشگاه رفتن به من داد (قبل از قرنطینه :دی) حتی باعث بهتر شدن عمل کردم توی کار و درس شد. یه جورایی به خودت و توانایی هات بیشتر اعتماد میکنی. الانم دیگه ۴۰ سال پیش نیست که زیبایی توی مردها خیلی مهم نبود. توی این دوره زمونه اگر میخوای پارتنر خوشگل پیدا کنی باید خودتم روی خودت کار کنیBig Grin

این تعریفی که آدم از بقیه میشنوه هم واقعا حس خوبی میده. من مثلا یادمه یکی دو سال بعد باشگاه رفتن ایران رفتم و دوستایی که حتی خبر نداشتن من باشگاه میرم میگفتن چقدر هیکلت خوب شده و از اینجور چیزا
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud , khayyam , RASPINA
ارسال: #۵۴۹۹۷
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۳۳ ق.ظ
چقدر centos یجوریه نسبت به اوبونتویی که بیسش debian هست.
ارسال: #۵۴۹۹۸
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۰۱ ب.ظ
این کالاهایی که تو دیجی کالا هست ولی فروشنده یه شرکت یا مغازه دیکه هست تامین کالا رو به چه صورت انجام میدن؟ ایا اون کالا رو به دیجی میده که بفروشه و قبل فروش تو انبار دیجی هست ولی مال اون فروشگاهه؟

think positive
ارسال: #۵۴۹۹۹
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط sss.)
ظاهرا دارن زیرساخت ها رو دستکاری می کنن، برای کاربرای بعضی از ISP ها فقط امکان دسترسی به صفحات داخلی وجود داره.

(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  این کالاهایی که تو دیجی کالا هست ولی فروشنده یه شرکت یا مغازه دیکه هست تامین کالا رو به چه صورت انجام میدن؟ ایا اون کالا رو به دیجی میده که بفروشه و قبل فروش تو انبار دیجی هست ولی مال اون فروشگاهه؟

جواب پاسخگوی دیجی کالا
دو دسته کالا در دیجی‌کالا فروخته می‌شه:
دسته اول کالاهایی که تامین کننده اون‌ها خود دیجی‌کالاست (این کالاها در انبار دیجی‌کالا هستند) و دسته دوم کالاهایی که فروشنده‌ها در دیجی‌کالا می‌فروشن (این کالاها ممکنه در انبار دیجی‌کالا یا انبار فروشنده باشند).
------------------
یه تجربه مرتبط:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۵۰۰۰
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۹ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  جواب پاسخگوی دیجی کالا
دسته اول کالاهایی که تامین کننده اون‌ها خود دیجی‌کالاست (این کالاها در انبار دیجی‌کالا هستند) و دسته دوم کالاهایی که فروشنده‌ها در دیجی‌کالا می‌فروشن (این کالاها ممکنه در انبار دیجی‌کالا یا انبار فروشنده باشند).
دسته دوم چجوری موجودی رو اپدیت میکنه؟ مثلا یه پنل داده به فروشنده میگه هر وقت تعداد جنست تغییر کرد اینجا هم اعمال کن یا نه همینجوری یه عددی به عنوان موجودی بوده بدون توجه به اینکه فروشنده خودش هم فروش داشته این عدد بوده و یه نفر میاد خرید کنه زمان اماده کردن کالا می فهمن که ای وای فروشنده موجودی نداره ؟

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۵۰۰۱
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۱۰ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۹ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  جواب پاسخگوی دیجی کالا
دسته دوم چجوری موجودی رو اپدیت میکنه؟ مثلا یه پنل داده به فروشنده میگه هر وقت تعداد جنست تغییر کرد اینجا هم اعمال کن یا نه همینجوری یه عددی به عنوان موجودی بوده بدون توجه به اینکه فروشنده خودش هم فروش داشته این عدد بوده و یه نفر میاد خرید کنه زمان اماده کردن کالا می فهمن که ای وای فروشنده موجودی نداره ؟
من فکر می کنم که یه پنل میدن به فروشنده و کالا هم اصلا تو انبار دیجی کالا نیست موقع خرید اول از انبار اون شرکت میره دیجی کالا با بسته بندی دیجی کالا میاد دست مشتری
+ دوستان اگه چیزی خواستین بخرین بیشتر لوازم خانگی سرای ایرانی که تو قم هست هم قیمت هاش نسبت به دیجی کالا همیشه کمتره !
ارسال: #۵۵۰۰۲
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۴۳ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۹ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  دسته دوم چجوری موجودی رو اپدیت میکنه؟ مثلا یه پنل داده به فروشنده میگه هر وقت تعداد جنست تغییر کرد اینجا هم اعمال کن یا نه همینجوری یه عددی به عنوان موجودی بوده بدون توجه به اینکه فروشنده خودش هم فروش داشته این عدد بوده و یه نفر میاد خرید کنه زمان اماده کردن کالا می فهمن که ای وای فروشنده موجودی نداره ؟
هر تامین کننده کالا پنل داره و به روز رسانی اطلاعات به عهده خودشه. موارد با این شرایط هم پیش اومده، یا حتی در مواردی با افزایش ناگهانی قیمت، تامین کننده کالا رو ناموجود اعلام کرده (با وجود سفارش ثبت شده قبلی). اشکالات زیادی تو پیاده سازیش وجود داره.
ارسال: #۵۵۰۰۳
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۱۷ ب.ظ
یه مساله دیگه ای هم هست بد نیست بهش فک کرد مثلا فک کنین از یه کالا یه دونه مونده بعد همزمان چند نفر با فرض اینکه موجود هست اقدام به خرید میکنن چه اتفاقی میافته؟ خصوصیات ACID یادتونه؟پایگاه داده

think positive
ارسال: #۵۵۰۰۴
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۵۴ ب.ظ
خیر سرم سال چهارم دکتری ام. اما هنوز توی کد نویسی اشتباهاتی میکنم که خودم خندم میگیره!
امروز ۴ ساعت داشتم دیباگ میکردم. آخر سر فهمیدم یه Tab باید میزدم یه جا توی کد پایتون و نزدم.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , crevice
ارسال: #۵۵۰۰۵
۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۴۴ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  خیر سرم سال چهارم دکتری ام. اما هنوز توی کد نویسی اشتباهاتی میکنم که خودم خندم میگیره!
امروز ۴ ساعت داشتم دیباگ میکردم. آخر سر فهمیدم یه Tab باید میزدم یه جا توی کد پایتون و نزدم.
شاید زیاد کد زدی یا خسته بودی. طبیعیه این چیزاCool
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۰۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۳۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close