زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ملاک های ازدواج از دید خانم ها

نظرسنجی: بهترین ویژگی یک مرد که دخترا بهش اهمیت زیادی می دهند چیست؟
پول و ثروت(شامل خونه،ماشین مناسب و سرمایه)
زیبایی(بچه خوشگل بودن)
داشتن خانواده نجیب
سطح تحصیلات
با معرفت و با مرام بودن
مذهبی بودن
مذهبی نبودن
تک فرزند بودن
تک پسر بودن
فقط خود پسر برام مهمه
[نمایش نتایج]

ارسال: #۴۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۱۲ ب.ظ
بنظر من همه ی بچه ها یه جورایی درست میگن
وضعیت واسه هر دو طرف ازدواج سخته
و به همین دلیل ذهنیت ها یکم عوض شده و سختگیری ها کمتر شده.
اگه بدونن پسر مرد کار هست و آدم درستیه + یه پایه ی مالی متوسط واسه ازدواج کافیه.
مسلما یه نفر بدون هیچی نمیتونه بره ازدواج کنه و یه سری پیشفرض هایی رو نیاز داره
ولی نیازم نیست از همون اول همه چی داشته باشه.
مردایی که میخوان ازدواج کنن چند ماه خودشون خرج زندگی خودشون (خوراک , پوشاک , تفریح , رفت و آمد و..) رو دربیارن اگه موفق بودن به خدا توکل کنن .انشالا واسه دو نفرم میشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam banoo , Maryam-X
ارسال: #۴۷
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۹ ب.ظ، توسط maryam banoo.)
سلام سلام Big Grin
خیلی دوست دارم یه نکته ای که به نظرم وجودش در آقایون ضروریه رو بگم :
این که جدیدا مد شده همه میگن ازدواج سخت شده ما تا پولدار نباشیم کسی باهامون ازدواج نمیکنه و دخترا به فکر مادیات هستند و.... اینا غلطه این افکارو بریزید دور Confused
به نظرم این حرفا فقط واسه در رفتن از زیر کار و تلاشه . من به شخصه وقتی کسی میاد خواستگاریم به اینکه الان خونه و ماشین داره فک نمیکنم چون مسلما یه جوون ۲۳- ۴ ساله خیلی خیلی کم پیش میاد که اینا رو داشته باشه و مسلما اینا از پول پدرشه Wink که این خودش یه نقطه ضعف اساسیه . من اولین چیزی که برام مهمه اینه که خود این فرد در گذشته چیکارا کرده پس فقط دیدن آمال و آرزو هاش برای آینده کافی نیس اگه جنم و اراده و عرضه و مهارت کارکردنو توش باشه و ببینم دستش تو جیب خودشه نه پدرش کافیه .
به نظرم خیلی زشته که پسری به بهونه درس خوندن (ارشد و دکتراو...) سرکار نره و از پدرش پول تو جیبی بگیره Huh

فقط یه نکته دیگه :
به نظرم یکی دیگه از مهمترین ویژگیها اینه که مرد عاقل و با سیاست باشه . با همین سیاستش میتونه به خوبی روابط بین همسر و خانوادش رو مدیریت کنه. حدودا در ۸۰ درصد مواردی که من دیدم یه خانوم با خانواده همسرش مشکل داره ایراد از خود آقاس .( اگه ازدواج کردید سیاست داشته باشید حرف خانوادتونو پیش همسرتون نگید و همینطور حرف همسرتونو پیش خانوادتون نبرید . )

خیلی جاها دیدم که پرسیده بودن ارشد یا ازدواج ؟ به نظرم این دو تا هیچ تناقضی با هم ندارن . حتی خیلی وقتا ازدواج باعث موفقیت در ارشد هم میشه

در آخر برای تک تکتون آرزوی خوشبختی میکنم Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , Maryam-X , abraham , zibaziba , sss , Xilinx , lotus , hhosseinid , itgreen , yamahdi
ارسال: #۴۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط abraham.)
RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
(۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ ب.ظ)maryam banoo نوشته شده توسط:  سلام سلام Big Grin
این که جدیدا مد شده همه میگن ازدواج سخت شده ما تا پولدار نباشیم کسی باهامون ازدواج نمیکنه و دخترا به فکر مادیات هستند و.... اینا غلطه این افکارو بریزید دور Confused
به نظرم این حرفا فقط واسه در رفتن از زیر کار و تلاشه . من به شخصه وقتی کسی میاد خواستگاریم به اینکه الان خونه و ماشین داره فک نمیکنم چون مسلما یه جوون ۲۳- ۴ ساله خیلی خیلی کم پیش میاد که اینا رو داشته باشه و مسلما اینا از پول پدرشه Wink که این خودش یه نقطه ضعف اساسیه . من اولین چیزی که برام مهمه اینه که خود این فرد در گذشته چیکارا کرده پس فقط دیدن آمال و آرزو هاش برای آینده کافی نیس اگه جنم و اراده و عرضه و مهارت کارکردنو توش باشه و ببینم دستش تو جیب خودشه نه پدرش کافیه .
به نظرم خیلی زشته که پسری به بهونه درس خوندن (ارشد و دکتراو...) سرکار نره و از پدرش پول تو جیبی بگیره Huh

فقط یه نکته دیگه :
به نظرم یکی دیگه از مهمترین ویژگیها اینه که مرد عاقل و با سیاست باشه . با همین سیاستش میتونه به خوبی روابط بین همسر و خانوادش رو مدیریت کنه. حدودا در ۸۰ درصد مواردی که من دیدم یه خانوم با خانواده همسرش مشکل داره ایراد از خود آقاس .( اگه ازدواج کردید سیاست داشته باشید حرف خانوادتونو پیش همسرتون نگید و همینطور حرف همسرتونو پیش خانوادتون نبرید . )

خیلی جاها دیدم که پرسیده بودن ارشد یا ازدواج ؟ به نظرم این دو تا هیچ تناقضی با هم ندارن . حتی خیلی وقتا ازدواج باعث موفقیت در ارشد هم میشه

واقعا حرف های شما رو باید با آب طلا نوشت و قاب گرفت و زد به دیوار.

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
ارسال: #۴۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۲۶ ب.ظ
سلام
متاسفانه خرج که بالا رفته وضع برای دوطرف بد شده خرید جهیزیه شما حساب کنی ۹۰میلیونی میشه مگر اینکه کم بزاری ولی قیمت بگیری سرسام اوره
بنظر من یه مرد ؛ باید مرد باشه نه زیبای تنبل از خود راضی بخور بخواب!
این وسط دلم برای پدرای امروز میسوزه ...من شخصا یه هفتست پدرمو ندیدم !

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham , abji22
ارسال: #۵۰
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ق.ظ
میشه بگین فقط خود پسر برام مهمه یعنی چی؟
ارسال: #۵۱
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط alir.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ ب.ظ)maryam banoo نوشته شده توسط:  سلام سلام Big Grin

فقط یه نکته دیگه :

مثبت اندیشی خیلی خوبه، اما نظر دانشجوی ارشد رو هم بپرسین Dodgy
توی دانشگاه ما رحمی وجود نداره، انتخاب استاد راهنما ظرف یک ماه، قطعی کردن موضوع پروژه ظرف ۳ ماه، دفاع از پروپزال، واحدها، پروژه ها، سمینارها، کوهی از تمرینا، کار بیرون، اگه ۵ ترمه بشی نمره پروژه از ۱۷ و شبانه محسوب میشی ، تافل، پایان نامه، فشار استاد راهنما برای تکمیل کتابش، سربازی!! نوشتن مقاله، پذیرش دکتری و ...
توی یک سال فقط دو بار برگشتم خونه، اینجا به دانشجوی دکتری با کلی مقاله و ثبت اختراع خوابگاه متاهلی نمیدن
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال: #۵۲
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۴۴ ق.ظ، توسط eh3an2010.)
تمام این مشکلات به کنار
فکن دختر مردمو بیاری تو خونت!! حالا ما (بیشتر خودم) بعد این همه سال یه ادم چِت کامپیوتری، روابط اجتماعی یکم تعطیل با اون اخلاقای خونه دانشجویی !!! بیشتر عمر جونی تو فضای مجازی !! حالا باید ناز بخری !!ارزو براورده کنی !!! کلا مثل ادم زندگی کنی و..!! حسادت کنن ما براورده کنیم ! چه میدونم توقع فلان تیپ (مردونه شخصیتی ) با فلان مدل مو !!! اخرشم سرت تو گوشی این چیزا! مادر زن بیاد بگه اینم شد داماد!!
بزارین ما زندگیمونو بکنیم!!
گناه داره دختر مردم بدبختش نکنیم!! یکی از رشته انسانی پیدا میشه با فلسفو این چیزا بهش حس خوشبختی میده!!
در ضمن دختر نسل ما واسه نسل قبلی اق پسراس مال ماییا تو فیسبوکن پیداشون میکنیم!!!

از یه دید که هیچ وقت مطرح نمیشه میگم (به کسی بر نخوره)
شما فک کن من توقعم بالاست خوب مردم هستم دنبالشو میگیرم تا بهش برسم و اخرش با چیزی که بهش رسیدم شب خواستگاری خودمو نشون میدم!!
حالا اگه دختر چطور
ببخشید رک میگم یه بچه پولدار این دورو زمونه به راحتی واسه تفریحم شده . . .
دختر به باباش و زندگی خونوادش که نگاه نمیکنه
میگه اَه اَه طرف چه میدونم یه ماشین زیر پاش نیس! لارح خرج نمیکنه! لباسش مارک نیس!! درامدش کمه! یه شب نمیتونه فلان تومن پول واسه یه شام باکلاس بده!! مدرکش به چه درد میخوره وقتی اینایی من توقع دارم نداره!!!
باور کنین واقعیته خواستگارش با . . . هر چیم خونواده میگن دختر تا غنچس خواستگار داره ..!

تحلیل حرفام!!
بهترین حالت : یکی با وضع مالی در حد!N فاکتوریل بیاد خاستگاریش!!
حالت متوسط و بدترین حالت : خواستگاره با مدرک ارشد با وضع مالی در حد log بیاد خواستگاریش!!!

یاد آوری:
مرتبه زمانی برحسب بدترین حالت سنجیده میشه!!!
منبع :CLRS!!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۱۴ ب.ظ، توسط zeynaab.)
Question RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
بعضی چیزا خوب نسبیه
مثلا خوشگلی:ممکنه آدم نخواد طرفش خیلی خوشگل باشه ولی به دل بشینه

(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ)alir نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ ب.ظ)maryam banoo نوشته شده توسط:  سلام سلام Big Grin

فقط یه نکته دیگه :

مثبت اندیشی خیلی خوبه، اما نظر دانشجوی ارشد رو هم بپرسین Dodgy
توی دانشگاه ما رحمی وجود نداره، انتخاب استاد راهنما ظرف یک ماه، قطعی کردن موضوع پروژه ظرف ۳ ماه، دفاع از پروپزال، واحدها، پروژه ها، سمینارها، کوهی از تمرینا، کار بیرون، اگه ۵ ترمه بشی نمره پروژه از ۱۷ و شبانه محسوب میشی ، تافل، پایان نامه، فشار استاد راهنما برای تکمیل کتابش، سربازی!! نوشتن مقاله، پذیرش دکتری و ...
توی یک سال فقط دو بار برگشتم خونه، اینجا به دانشجوی دکتری با کلی مقاله و ثبت اختراع خوابگاه متاهلی نمیدن

جیگرم آتیش گرفت
ارسال: #۵۴
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۱۹ ب.ظ
سیگاری باشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: killerphp
ارسال: #۵۵
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۱۳ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  سلام
متاسفانه خرج که بالا رفته وضع برای دوطرف بد شده خرید جهیزیه شما حساب کنی ۹۰میلیونی میشه مگر اینکه کم بزاری ولی قیمت بگیری سرسام اوره
بنظر من یه مرد ؛ باید مرد باشه نه زیبای تنبل از خود راضی بخور بخواب!
این وسط دلم برای پدرای امروز میسوزه ...من شخصا یه هفتست پدرمو ندیدم !

وجدانا من با ۹۰ میلیون ۳ تا دختر شوهر میدم ! چجوری حساب کردین که شده ۹۰ میلیون ؟

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: lotus , ajabgol , shima_24
ارسال: #۵۶
۰۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ب.ظ
به نظر من همین که خوب و مهربون باشه و خانواده ی خوبی داشته باشه ، البته علاقه هم شرطه
بعضی چیزا مثل سطح تحصیلات و سطح فرهنگی و مذهبی هم میتونه کمک کنه به بهتر زندگی کردن ولی همیشه اینطوری نیست
زیبایی تکراری میشه ، پولم اولش جذابه ولی نمیتونه علاقه بوجود بیاره یا اخلاق طرف رو خوب کنه یا ...
هر چی ساده باشی و ساده تر نگاه کنی بهتر میتونی ببینی و لذت ببری

آدما وقتی پوستشون چروک میخوره پیر نمی شن ... آدما وقتی رویاهاشون چروک میخوره ؛
پیر می شن !!!
ارسال: #۵۷
۱۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۳ ب.ظ
جسارتا این معیارهای که برخی دوستان (خانم ها) می فرمایند به طوری است که باید یه پسر سفارش بدهند(شوخی کردم لطفا ناراحت نشوید)
 سپاس‌گزاری شده توسط: zaynab
ارسال: #۵۸
۰۲ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ
وقتی وقتش برسه وشخص خاصش پیدابشه فقط شرایط اصلی اون که ایمان به خدا،صداقت،پاک واصیل بودن
هستش میادمدنظرت بقیه شرایط زیاد دیده نمیشن.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: lotus
ارسال: #۵۹
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط itgreen.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰ ب.ظ)pariya2020 نوشته شده توسط:  پسری که یه دختری رو فقط واسه خودش بخواد نه هیچ چیز دیگه!

مگه میشه ! آیا دختری هم هست که پسری رو فقط بخاطر خودش انتخاب کنه ؟!

یه سوال مهم از دخترا ؟!

قبول دارید که پول و شکل و تیپ و ماشین و خونه و نمی دونم از این دست پارامتر ها معیارهای ظاهری انتخاب هستن! در این که شکی نیست ؟
خوب حالا،

(با فرض اینکه جواب دخترا " بله کاملا قبول دارم " باشه !)

پس سوالم اینکه چطور معیارهای واقعی رو می خواین بشناسید ؟ در واقع شناخت پسر از نظر خلق و خو ، جنم کاری ، اعتقاداتش، تعهد ، مسئولیت پذیریش و ...... ؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------
مثال برا جا افتادن !
فرض کن یک پسر خوش تیپ، خوشگل پولدار مهندس میاد خواستگاری تون . (جدی نگیرینا فرض کردیم!) خیلی مودب ۱سوال شما میپرسین ۱ سوال پسره و همینطور ۲ساعت مخ همو محترمانه میزنین (یک تو یکی من )و هی سوالات کلیشه ای (شما:ادامه تحصیلو دوست دارین ؟ پسره: خیلی دوست دارم و ...... ) بعد۲-۳ جلسه تئوریک(مثل جلسات فوق!) یهو عاشق هم میشین و پدر مادر ها هم که آماده هستنن از شر بچه هاشون خلاص بشن(البته آرزو دارن هر چه زود تر خوشبخت بشن !!) هیچی دیگه تموم شد قرار مدار عروسی . در عرض یکماه طی جلسات مداوم تئوریک دخترو پسر میرن خونه بخت . همه چیز خوبه تا
بعضی ها کمتر از ۲۴ ساعت !
بعضی ها کمتر از یکماه !
کمتر از یکسال !
دیگه خیلی دوام بیارن ۲ سال !

از هم متنفر میشن !
بعدشم که همه می دونین چی میشه .

اون موقع هر دو شون میگن کاشکی بیشتر میشناختمش ؟!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------

حالا چطور همدیگر و بشناسیم و درست انتخاب کنیم ؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind , نارین , Bahar_HS , کنکوری
ارسال: #۶۰
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ق.ظ
(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)itgreen نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰ ب.ظ)pariya2020 نوشته شده توسط:  پسری که یه دختری رو فقط واسه خودش بخواد نه هیچ چیز دیگه!

---------------------------------------------------------------------------------------------

حالا چطور همدیگر و بشناسیم و درست انتخاب کنیم ؟؟؟؟

چقدر خودتون رو محدود کردید به این جلسات تئوریک!!!!
اغلب این جلسات تا قبل از "بله" گفتن دو ۳ جلسه بیشتر نیستن!(البته همیشه یک جلسه بود! اما الان مد شده میگن ۲ جلسه!) این وسط بحث تحقیق هم نقش بزرگی رو ایفا میکنه. شناخت حداقل خانواده طرف مقابل کلی به آدم دید میده بنظرم. چون یه دختر یا یه پسر کلیات اخلاقیشونو از پدر و مادرشون میگیرن!(مطمئن باشید اگه الان نشون نهند! در آینده بصورت اتوماتیک اینطوری میشهBig Grin)
بحث خسته شدن و این حرفا هم به نظرم ما که الان داریم با خواهر و برادرمون و پدر و مادر زندگی میکنیم که همیشه شرایط گل و بلبل نیست! گاهی دعوا. گاهی دلخوری و .... اونوقت به نظرم آدم با شریک زندگیش(حالا بعد از یه سال از عقد) اگه این چنین مواردی هم داشته باشه کاملا عادی و بدیهیه و چاره کارش هم صبر کردنه! فقط همین
بنظرم هیچ آدمی صد درصد ایده آل نیست...Angel

عشق رازیست که تنها به خدا باید گفت ،،،، چه سخن ها که خــــدا با من تنـها دارد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۰۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۵۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۷۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۳۸ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۶۳ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۸۹۹ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  فروش کتاب های ارشد نرم افزار کامپیوتر و فیلم های آموزشی afsanehmh ۰ ۱,۸۲۶ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: afsanehmh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close