زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ملاک های ازدواج از دید خانم ها

نظرسنجی: بهترین ویژگی یک مرد که دخترا بهش اهمیت زیادی می دهند چیست؟
پول و ثروت(شامل خونه،ماشین مناسب و سرمایه)
زیبایی(بچه خوشگل بودن)
داشتن خانواده نجیب
سطح تحصیلات
با معرفت و با مرام بودن
مذهبی بودن
مذهبی نبودن
تک فرزند بودن
تک پسر بودن
فقط خود پسر برام مهمه
[نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۱ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
به به مبارک باشه اقا جواد Smile ان شالله بعد از روبراه شدن اوضاع مالی، میایم مشهد یه شیرینی توپ می گیریم Tongue(البته به قول اقای احمدی از دسته همون شیرینی های نخورده ) ان شالله اونچه که خیر و صلاحتونه براتون پیش بیاد و ازدواج خوبی داشته باشید.

(حالا من نفهمیدم چطوری باید حمایت روحی کنیم؟!)

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Mänu , javadjj
ارسال: #۳۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط - rasool -.)
چند تا نکته ی کلی و شاید مشکلات موجود را که به دل و ذهنم می رسه : (لطفا کسی این ها رو مستقیما به خود نزند که اولین نفر با خود ناچیزم هستم. )

- اون دیدگاه همدلی و صمیمیت و همکاری و به هم یاری رساندن و برادری کردن ها و .... در جامعه به شدت کمرنگ شده.
متاسفانه کار تیمی فراموش شده .
اگه به دونفر که تازه ازدواج کرده اند هم به لحاظ مادی هم معنوی و روحی کمک کنیم و پشتیبان باشیم براشون. [تصویر:  186071_999.gif] اینجوری دیگه ته دل جوون برای جلو رفتن برای ازدواج خالی نیست. [تصویر:  186071_128fs318181.gif]

از جهت مادی مثلا (در مثال مناقشه نیست) اگه ۱۰۰ فامیل باشه و هرکی ۵۰۰ تومن کمک بده . یا هر کس به اندازه وسعش. اونم بی منت . (نه اینکه برن یادداشت کنن) یه سرمایه ی خوبی اول زندگی جور میشه که باعث دلگرمیه. [تصویر:  186071_studsmatta.gif]
به لحاظ روحی که دیگر فبها... نور علی نور خواهد بود .

- برخی به جای کمک و همدلی در مورد کسانی که تازه زندگی تشکیل داده اند ، اگه مثلا کسی جهیزیه ی سبک یا مثلا سرویس طلا و سکه کمتر و مراسم خلاصه تر باشه ، در اذهان و فامیل و ... میگن ببین چطوری بوده و از این دست حرفای ارزان. [تصویر:  186071_Just_Cuz_15.gif]
و همین پشت سر حرف زدن ها و ... ممکنه روی بعضی افراد اثر بگذاره و پیامدهایی داشته باشه.
البته هستن کسانی که برایشان این حرف ها سخت بی اهمیت است . [تصویر:  186071_128fs318181.gif]

- جو جامعه (حالا به هر دلیلی : مشکلات اقتصادی یا فرهنگی یا ...) طوری شده که هر کس برای کار و زندگی خود می جنگد . و انگار همش فکر معامله کردن هستیم. از همدیگر می ترسیم . [تصویر:  186071_crazy.gif] خیلی ببخشید اما گاها خیر خواه نیستیم . خلاصه اینکه باهم نیستیم .

- توقعات بالا رفته. و ساده زیستی فراموش شده. نمی گم روی موکت زندگی کنه آدم اولش. بلکه می گم موارد غیر ضروری لازم نیست در ابتدا خریده بشه. ضرورت رو هم نیازهای دو طرف مشخص می کنه. ممکنه برای یکی لپ تاپ ۳ تومنی ضرورت به حساب بیاد مثلا. اما حالا مثلا یکی اصلا خیاطی نمی کنه اما برای کامل کردن جهیزیه و .... می گن باید حتما چرخ خیاطی و خریده بشه. آخه این چه کاری ست و به چه کار آید !! [تصویر:  186071_wow.gif]

اصلا پول را بدهند خود عروس و داماد و آنها باهم بروند خرید کنند و هر چیز که فعلا لازمه خرید کنند. بعدا به مرور که دست و بالشون باز تر شد می تونن به موارد فوق اضافه کنند. و این تازه به زندگی شور و شوق و تنوع هم خواهد بخشید. حالا شاید داماد نداشته باشه ۲۰ تومن بده طلا اما بعدا مطمئنا جبران خواهد کرد.

- برای بعضی آدما حرف مردم مهمتر از حرف خودشونه. این مشکل زاست . خیالتون راحت . هیچوقت نمی شه همه ی مردم رو راضی کرد. بعضیا میان شام عروسیت رو می خورن و بعدشم هزارتا حرف و ایراد بیخود می گیرن. [تصویر:  186071_2mo5pow.gif]
به جای کمک مادی و معنوی و... میگه شامش اینطوری بود ... بله : مرا به خیر تو امید نیست ، شر مرسان
پس حرف درست ، لزوما حرف عامه ی مردم نیست. برای دلت و خانوادت زندگی کن. راه درست رو برو بقیه رو بی خیال . البته از نظر عقلا استفاده کن که مطمئنا مفید افتد.

- اکثر دستورات دینی متاسفانه فراموش شده یا گاها در حد شعار باقی مانده. اگر دین حقیقی در جامعه پیاده شود ، گلستان را خواهیم دید.

- مشکلات اشتغال جوانان زیاده. قیمتا بالا رفته و ... تمام این ها روی فکر جامعه اثر گذاشته . و شاید مردم مجبورند اقتصادی بیندیشند. و گویی این یک بعد ، ابعاد دیگر را بلعیده است.

- شرایط نامناسب مسکن --> خدای عزیز زمین و آسمان و ... خلق کرد تا ما با استفاده از آنها به کمال و آرامش برسیم و اکنون به یک جوان که قصد دارد زندگی سالم و خوبی را تشکیل دهد ۱۰۰ متر از کره ی زمین نمی رسد؟!!!
حالا نمی گم بیایند زمین و خانه ی مجانی به دست مردم عرضه کنند . بلکه فکری بیندیشند و حداقل با قیمت در دسترس تری به ما بدهند. ما هم می خواهیم زندگی کنیم. مگر حقوق میانگین در بین مردم چقدر است؟ آیا این حقوق با آن اجاره خانه مناسب است؟! [تصویر:  186071_confused0078.gif]

می گویند وام می دهیم و ... آخه برادر وام با n درصد ... به چه دردی می خورد. نخواستیم . ارزانی خودتان .

- هزینه‌های مربوط به خواستگاری، بله برون و جشن نامزدی، مراسم عروسی و لباس عروس و داماد و آرایشگاه و ساعت و عکس و فیلم و کارت عروسی و گل و آینه و شمعدان، محضر، سفره عقد، خرید عروس و داماد و اجاره تالار یا باغ – تالار و حلقه ی ازدواج و مراسم های عجیب و غریب و پرهزینه ی پیش و پس از ازدواج و .... بیش از n میلیون تومان هزینه خواهد داشت. [تصویر:  186071_4fvgdaq_th.gif]
آخه جوان بیچاره چه کند ؟ از کجا بیاورد؟ او تازه اول زندگیش است. یعنی قرض بگیرد ؟ به این در و آن در بزند پول گیر بیاورد ؟ از دیوار خانه ی مردم بال برود؟ آخه برای چی و برای کی ؟!

دوستان من لطفا دلگیر نشید . نمی گم اینا نباشن . همه ی این ها باشد اما آیا بهتر نیست در هرمورد به ضرورت آن اکتفا کنیم؟ اکثر این ها زودگذرند. داماد بیچاره کلی قرض و ... بگیرد و خرج های آنچنانی کند و ... آخرش باید کلی ناراحتی و سختی و فشارهای روانی بکشد برای پرداخت آنها . آیا این درست است؟! [تصویر:  186071_shame.gif]

خداوند ازدواج را وسیله ی آرامش انسان قرار داده [تصویر:  186071_Laie_15.gif] به شرطی که خودمون نیایم اون رو به وسیله ی سلب آرامش تبدیل کنیم.

برای صرفه جویی خیلی از موارد بالا را خوبه که آدم خودش انجام بده. مثل گل زدن به ماشین و .... تازه خیلی هم رمانتیک تره . [تصویر:  186071_rollingf.gif]

من مخالف کامل با این خرج ها یا موافق کامل با این خرج ها نیستم بلکه اعتدال را بیشتر می پسندم. [تصویر:  186071_2lbkos0.gif]

- اولش تا می گی مشکلات دارم دولت عزیز که (خدایش از ایشان راضی باد) میگه بیا بهت وام بدم (که تازه وام گرفتن هم لازمه اش گذر از هفت خان رستم و گاها بند ب و پ و ج و ... را می طلبد [تصویر:  186071_3ztzsjm.gif] ) .
بعد آدم با خودش می گه آیا این وام قرض الحسنه است؟ پس چرا این قدر می گیرم باید آن قدر پس بدهم ؟! [تصویر:  186071_wow.gif] بگذریم که اینجا گذشتن بهتر است.

- درآمد میانگین جامعه به شدت در مقابل هزینه ها پایینه. پس برخی سخت گیری های مادی خانواده دختر هم زیاد بیجا نیست بالاخره دختر دسته گل [تصویر:  186071_hippie4.gif] خود را می خواهند به کسی بسپرند. ما هم باشیم شاید اینگونه باشیم.

- با اینکه سطح تحصیلات بالا رفته و منطق ها قائدتا باید رشد داشته باشد اما گاها در زندگی زناشویی و برخورد خانواده ها و ... این بی منطقی هاست که رشد داشته.

لازم به ذکره که اگه دونفر توکل بر خدای کنند و با هم همدل باشند و هم رو درک کنند و سعی کنند با عشق و محبت زندگی خود را بسازند و ... مشکلات بالا در مقابل آن دو بسیار بسیار ناچیز خواهد بود. [تصویر:  186071_47b20s0.gif]

این چیزایی که گفتم بررسی موضوع فقط از زاویه ای خاصی ست (شاید بیشتر اقتصادی و البته نیمه خالی لیوان ) ولی خوب اینام هست.
نمی گم ملاک اقتصادی را نادیده بگیرید ، بلکه می گویم به ملاک های دیگه هم نسبت به اقتصاد ، وزن بیشتری اختصاص دهید. [تصویر:  186071_128fs318181.gif]
برای ابعاد و زوایای دیگر هم حرف ها و حرف ها هست اما این زمان بگذار تا وقت دگر.

جامعه نیاز به تولد داره . و این تولد باید در فرد فرد جامعه (اول خودم ) صورت بگیره .
باید کمی با هم آشتی کنیم .
نه فقط اون کارگر ساده بلکه کل طبقات و صنف و سمت های جامعه . از اون قشر پایین کشور تا اون مسئول رده بالای کشور با هر درجه و تخصصی باید بیشتر به فکر هم باشیم و هر کاری از دستمون برمیاد برای همدیگه انجام بدیم. اینطوری جامعه بهشت می شه.

می دونم طولانی شد . زیاد وقت گرفتم.
و شاید خیلی از حرف هام بی ربط بود.
منو ببخشید ...

این ها را نگفتم که نا امید بشید. نه . مشکلات همیشه هستند . فقط رنگش فرق می کنه. شما سخت کوش و امیدوار باشید.[تصویر:  186071_chase.gif]
پیروز و موفق باشید.

بدرود

[تصویر:  186071_fly2.gif]

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , انرژی مثبت , Aurora , lotus , SaMiRa.e , abji22
ارسال: #۳۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  اما خوب من خودم شخصا با همه ی این حرفا یکی از همکار ها رو که در کادر تدریس هم هستند رو خوشم اومده ازشون و میخوام اقدام کنم هر چه بادا باد و نیاز به حمایت روحی همه ی دوستان مانشتی دارمSmile

به به مبارک باشه انشاءاله، ما حمایت می کنیم شما رو، اصلا دسته گل عروس با مانشت.
وقتی شما پسندیدین حتما با شخصیت و فهمیده هستن.

(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۸ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  (حالا من نفهمیدم چطوری باید حمایت روحی کنیم؟!)

حمایت مالی هم شد خوبه، مثلا بنزین ماشین عروس با شما Big Grin

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , انرژی مثبت , ana_12345 , reyhaneh64 , javadjj , abji22
ارسال: #۳۴
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۸ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  (حالا من نفهمیدم چطوری باید حمایت روحی کنیم؟!)
با نام بردن و توصیف خوراکی های مختلف Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , azad_ahmadi , ana_12345 , javadjj
ارسال: #۳۵
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  حمایت مالی هم شد خوبه، مثلا بنزین ماشین عروس با شما Big Grin

ای بابا بنزین چه قابلی داره. پرادومون رو میدیم خدمتشون به عنوان ماشین عروس Smile

دوستانی که دست به فیلمبرداری و میکسشون هم خوبه می تونن کمک کنند Smile اشپزی رو هم میدیم اقایونی که خوابگاه بودند که دیگه خیلی ماهر بشن (مثلا اقای جویباری به نظرم گزینه خوبی هستند).

(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  با نام بردن و توصیف خوراکی های مختلف Tongue
الان که گفتید می بینم که این یه روش خوب برای حمایت روحیه! میرم عروسی این قدر از شام و شیرینی و اینا تعریف می کنن که بعد از عروسی هیچ کس فکر انتقاد و گیر دادن به خوراکی های موجود در عروسی رو هم نکنه Tongue یعنی همه فکر کنن اگر به نظرشون مشکلی بوده حتما اشتباه می کنن Smile

جا داره در اینجا به خودم و همه دوستان عزیز که تبحری فوق العاده در انحراف تاپیک داریم تبریک بگم TongueBig GrinBig Grin
حالا اقا جواد می تونن بعد از رفتن به خواستگاری بیان و در تاپیکی دیگر در مورد خواستگاریشون صحبت کنن و می تونن معیارهای شخص مقابلشون رو در همین تاپیک بگن.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , reyhaneh64 , javadjj , blackhalo1989
ارسال: #۳۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط lotus.)
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  والا الان بیشتر از اینکه خانواده ی دختر به وضع مالی پسر دقت کنه تو خواستگاری، خانواده ی پسر می پرسن از وضع مالی دختر، به گوش خودم از چند تا پسر شنیدم که با دختری که پدر مادرش مستاجر باشن ازدواج نمی کنن، یا حتی از محل زندگی پدر بزرگ مادر بزرگ دختر و از خونه داشتن و نداشتنشون می پرسن.
اکثرا هم پسرا دنبال دخترهایی هستن که وضع مالی خانوادشون از خانواده ی پسر بهتر باشه. حداقل مورد های که من دیدم اینجوری بوده.

اصلا الان ۹۰ درصد خانوده های پسر به همین قضیه پول توجه میکنن، اگه خونه ای یا زمینی دست نخورده بابای عروس داشته باشه که خیلیا میگن با یه تیر هم ازدواج میکنیم و هم خونه دار میشیم! بعلاوه اینکه میگن دختر باید فوق لیسانس، دکتری و ...، هر چی بالاتر باشه بهتره!سر کار هم که بره عالی میشه. خب با این وضعیت خونه داری هم خوب باید بلد باشه. هنرمند هم باشه!اخلاقشم که ۲۰ باشه!
بابا بخدا کاراگاه گجت هم اینقدر توانایی رو با هم ندارهHuhچه برسه به دخترای امروز..........
ولی در کل اون آقا پسرهای تحصیل کرده ای که نگران وضع مالیشون هستن، اگه یکم اعتماد بنفسشون رو ببرن بالا خیلی راحت و کم خرج میتونن ازدواج کنن!

عشق رازیست که تنها به خدا باید گفت ،،،، چه سخن ها که خــــدا با من تنـها دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , good-wishes , saturn2201 , sss , shayesteNEY
ارسال: #۳۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  حمایت مالی هم شد خوبه، مثلا بنزین ماشین عروس با شما Big Grin

ای بابا بنزین چه قابلی داره. پرادومون رو میدیم خدمتشون به عنوان ماشین عروس Smile

دوستانی که دست به فیلمبرداری و میکسشون هم خوبه می تونن کمک کنند Smile اشپزی رو هم میدیم اقایونی که خوابگاه بودند که دیگه خیلی ماهر بشن (مثلا اقای جویباری به نظرم گزینه خوبی هستند).

(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  با نام بردن و توصیف خوراکی های مختلف Tongue
الان که گفتید می بینم که این یه روش خوب برای حمایت روحیه! میرم عروسی این قدر از شام و شیرینی و اینا تعریف می کنن که بعد از عروسی هیچ کس فکر انتقاد و گیر دادن به خوراکی های موجود در عروسی رو هم نکنه Tongue یعنی همه فکر کنن اگر به نظرشون مشکلی بوده حتما اشتباه می کنن Smile

جا داره در اینجا به خودم و همه دوستان عزیز که تبحری فوق العاده در انحراف تاپیک داریم تبریک بگم TongueBig GrinBig Grin
حالا اقا جواد می تونن بعد از رفتن به خواستگاری بیان و در تاپیکی دیگر در مورد خواستگاریشون صحبت کنن و می تونن معیارهای شخص مقابلشون رو در همین تاپیک بگن.

از حمایت های همه ی دوستان ممنونم اما اگر همچین اتفاقی بیفته باید حتما حتما حتما دو سه نفر از بچه های مانشت به عنوان مهمان مانشتی تشریف بیاورند
نه باز هر چی فک میکنم می بینم که نه فایده نداره و بدون کار درست و حسابی نمیشه !!! ازدواج منتفی شد اما دوست داشتن و احساس هرگز از بین نمیره
باید از همین آقای دکتر تنهایی یاد بیگیریم!! آقای دکتر نظر شما چیست به عنوان فردی که این مراحل رو گذرونده!؟؟؟؟؟؟؟

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22
ارسال: #۳۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ ق.ظ
میگم، تاپیک دچار فرافکنی شد
Big Grin

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
ارسال: #۳۹
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ب.ظ، توسط Maryam-X.)
من تمام پست های این تاپیک رو خوندم.ولی هرچی فکر می کنم مشکلی در امر ازدواج نمی بینم!حتی تو این شرایط اقتصادی !!!

ممکنه این دوره زمونه توقع زندگی ها بالا رفته باشه ولی باید به این امر هم توجه کرد کم نیستند توی این مملکت خانمهای تحصیلکرده و شاغلی که بخش بزرگی از توقعاتشون رو خودشون تامین می کنند.

چرا تو اداره ی زندگی و حتی هزینه های اولیه مراسم ازدواج ازشون کمک نمی گیرید؟؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: javadjj
ارسال: #۴۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ ب.ظ
الان که داشتم به نظر سنجی نگاه میکردم یه مورد خیلی برام جالب بود :
مذهبی نبودن تعداد رای بیشتری داره تا مذهبی بودن . یعنی بی مذهبی ملاک افراد بیشتریه به نسبت . این برام جالب بود . مگه مذهب چشه؟!! مشکل اینه که یه فرد که خودش رو مذهبی میدونه اما هر کلری دوس داره میکنه باعث میشه رو نظر خیلیا تاثیر بذاره . اینجاست که باید خودمون خوب رو از بد تشخیص بدهیم فارغ از ظاهر

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , yasermrz , sss
ارسال: #۴۱
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  الان که داشتم به نظر سنجی نگاه میکردم یه مورد خیلی برام جالب بود :
مذهبی نبودن تعداد رای بیشتری داره تا مذهبی بودن . یعنی بی مذهبی ملاک افراد بیشتریه به نسبت . این برام جالب بود . مگه مذهب چشه؟!! مشکل اینه که یه فرد که خودش رو مذهبی میدونه اما هر کلری دوس داره میکنه باعث میشه رو نظر خیلیا تاثیر بذاره . اینجاست که باید خودمون خوب رو از بد تشخیص بدهیم فارغ از ظاهر

کاش بجای مذهبی بودن نوشته بود "باخدا بودن"؛ مطمئنم تعداد رأی هاش چشمگیر بود.
متاسفانه تعریف درستی از "مذهبی بودن" از ابتدا برای ما روشن نبود.
هیچ چیز در جای خودش نیست، حتی مذهب...

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam banoo , sss , sara_13686868
ارسال: #۴۲
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ق.ظ
باسلام به بچه ها
چون مدتی نبودم احساس غریب بودن میکنم.به نظرمن موضوع ازدواج درنگاه اول کاملا شخصی هستش ولی یکسری اصول کلی هست وهمه به عنوان یک انسان باید داشته باشند تا بتونند اصلا به ازدواج فکرکنند ازجمله این موارد میشه به با ایمان بودن یا اعتقاد کامل به خدا داشتن هستش این صرفا به دین ومذهب ربطی نداره بلکه کسی که واقعا به خدا ایمان داشته باشه سعی میکنه طبق اصولی که درکتب مقدس ذکرشده درمسیر مستقیم ودرست قدم بزاره ومتعهد باشه وکسی که بتونه ایمان قوی داشته باشه به همراهش کمتر خطامیکنه چون همه جا حضورخدا رو حس میکنه.
به نظر من ملاک انتخاب یک همسرخوب:ایمان به خدا،روشنفکربودن،باهوش بودن،خانواده درست وبا آبرو داشتن،ارنظر تحصیلات هم سطح بودن،واینکه دریک طبقه اجتماعی قرار گرفته باشند وقتی اینا باشه بقیه چیزها به مرور زمان درست میشه به شرطی که هر دوطرف سالم و درست باشند.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , saturn2201
ارسال: #۴۳
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ق.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  باسلام به بچه ها
چون مدتی نبودم احساس غریب بودن میکنم......
سلام
بچه های مانشت غریب نواز هستند، البته شما که غریب نیستید، فقط مدتی دور بودید. برخی نام های کاربری حس خوبی در آدم ایجاد می کنه، امیدوارم به بهانه پست های جدید نام کاربری تون رو توی صفحه ارسال ها ببینم.

منم نظرم رو گفته بودم،در جریان این سونامی اخیر که دامن گیر انجمن شد، پستم پاک شده دوباره میگم Big Grin

به نظرم ملاک ازدواج هم کفو بودن دو طرف هست. از لحاظ اعتقادی و مذهبی، زیبایی ظاهری، سطح سواد و فرهنگ و ....
منظورم از سطح سواد، تحصیلات نیست. گاهی برخی افراد بنا به دلایلی تحصیلات دانشگاهی بالایی ندارند اما اهل مطالعه هستند و سواد عمومی خوبی دارند. هرچند که متاسفانه در اجتماع ما الان فقط مدرک رو می شناسند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال: #۴۴
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حس میکنم یه چیزایی اینجا گفته بودم که از دست رفته!Smile

حس غریبی است Big Grin

اخرش من جواب سوال قبلیم رو نگرفتم HuhHuh

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۴۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ، توسط Somayeh_Y.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اخرش من جواب سوال قبلیم رو نگرفتم HuhHuh

سوال تون دقیقا چی بود.Wink اینکه مذهب چشه؟ یا اینکه چرا بی مذهب بودن نسبت به مذهبی بودن رای بیشتری آورده؟

به نظرم مذهب چیزیش نیست، برخی آدم های مذهبی یه چیزی شون هست Big Grin یه موقعی با یه بنده خدایی بحث میکردم، بهش گفتم اسلام رو از رفتار برخی مسلمون ها جدا کن، گفت این چه وضعیه که تازگی مد شده میگید اسلام رو از مسلمون جدا کن، طرف یا مسلمون هست یا نیست، اگه هست رفتارش نشونه آیینش هست.
خب در این مواقع من یکی می مونم چی بگمSad حقیقت اینه عده ای در جامعه ما فقط اسم مسلمانی رو یدک می کشند، عده ای هم که به خیال خودشون مسلمون هستند اما با رفتارشون تیشه به ریشه اسلام می زنند.
خب طبیعتا این رفتارها در جامعه دیده میشه و متاسفانه بر اساس اونا قضاوت میشه. خانم ها مثلا اگه در دوستان و یا اقوامشون نمونه ای از برخی اقایون متعصب که خانم رو از طبیعی ترین حقوقش محروم میکنه رو می بینند و اینو میذارند به حساب مذهب. اینه که فکر می کنند هرچی طرف شون بی قید و بند تر نسبت به مذهب باشه زندگی راحت تری خواهند داشت.
برخی هم خودشون اعتقادی به مذهب ندارند. که البته این عده در مقایسه با دسته اول در اقلیت هستند.
اینا رو بر اساس صحبت هایی که توی محیط های دوستانه داشتم میگم. شاید تمایل به بی مذهبی دلیل دیگه داشته باشه!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Masoud05 , nina69 , Aurora , lotus , mah7 , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۷۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۳۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۶۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۳۸ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۴۹ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۸۵۹ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  فروش کتاب های ارشد نرم افزار کامپیوتر و فیلم های آموزشی afsanehmh ۰ ۱,۸۲۶ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: afsanehmh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close