زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟

ارسال: #۴۶
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۵۱ ب.ظ
RE: بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ ق.ظ)follower نوشته شده توسط:  جالبه . این تاپیک با قصد خاصی ایجاد شد و وقتی ایجاد کننده ی آن دید که بحث به سمتی که او می خواهد پیش نمی رود سعی کرد جهت گیری بحث را عوض کند و مطالبی را که خودش فکر می کند به سایرین القا کند ...
در مورد صحبتهای آقا javadjj اصلا" یکی از مشکلات همینه که وقتی شما باید ۵ تا دانشگاه و شرکت کار کنید عملا"کار نمیکنیدBig Grin

فرداد جان من گفتم تو ۵ تا دانشگاه تدریس میکنم اما در هر دانشگاه فقط ۱ درس و تنها هدفم از اینکه در دانشگاه تدریس کنم این بود که بتونم نیروهای دانشگاهی رو جذب پروژه های شرکتمون کنم یا از حضور دانشجوهای پروژه و کارآموزی در فعالیت ها شرکت استفاده کنم همونظور که گفتم تدریس من فقط دروسی مثل برنامه نویسی پیشرفته ،طراحی سیستم های شی گرا،مباحث ویژه هستش که مستقیما در ازتباط با برنامه نویسی هستش
و در این کار تقریبا تونستیم ۲ ۳ تا دانشجوی پر استعداد رو به کار بگیریم(الانم با اینکه دانشجوی ترم اخر ارشد هستم با این رزومه کاری همه ی دانشگاهها چه سراسری و چه ازاد و... به هیچ عنوان نامه قطع همکاری من رو امضا نمی کنند)
شرکت ما هدفش از همون اول این موضوع بود که با کمک نیروهای دانشگاهی پروژه ها رو به نتیجه برسونه (هر ۳ نفر موسس شرکت مدرس هم هستیم)
البته اوایلش همه همکارای دیگه میگفتند نمیشه پیوند زد این دو تا رو اما الان ما داریم چیز خوبی میبینیم و اشتیاق دانشجویان برای ورود به مجموعه خودمون رو میبینیم .

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: prosperous , ali123321 , MShariati , sss , baran
ارسال: #۴۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ب.ظ
بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
خوب میدونید اینجا و هر جایی که در زمینه کامپیوتر کار میشه حالا در هر بحثش ، بیشتر جهت به این سمته که بگن من فلان دانشگاه با فلان معدل و فلان رتبه درس خوندم حالا ممکنه اون آدم تو عمرش یک برنامه هم ننوشته باشه اما از پس درس و دانشگاه به خوبی بر اومده باشه مخصوصا دوستای پیام نوری من که این وضع براشون بدتره چون همش تئوری کار هستن .
حالا من یه پیشنهاد دارم برای سایت :
چه خوب میشه در این قسمتی که هر کسی میاد نظراتشو مینویسه اون قسمت بالای نظرش که مشخصاتش میاد , این بند هم قید بشه که شغلش چیه و یا فعالیتهاش قید بشه !
بالاخره همه افراد قصد ندارن که تا دکترا رو بی وقفه طی کنند و صد در صد نیاز به مهارت لازم مرتبط با رشته حداقلش برای امرار معاش دارند.

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۱
۰
ارسال: #۴۸
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ
بهش میگم کارآوزی کجا برداشتی میگه بیخیال میرم یکی برام امضا بزنه!!
پارسال حدود ۸ نفری کارآموز داشتم همشون میپیچوندن یا فقط میرفتن چت میکردن.یکم باید گفت نمیخوان واقعا نمیخوان یاد بگیرن.
من خودم برای کارآموزی هام(کاردانی و کارشناسی) رفته بودم یه دانشگاهی توی ماه رمضون و توی گرما از صب تا ۵ عصر و با چند تا کلاسی که برامون گذاشته بودن باید کلی کار انجام میدادیم.دانشگاه شمال آمل اگه بشناسید خیلی بزرگه و با اون همه کارگاه کامپیوتر.باید که یکم سختی بکشی تا نتیجه ش رو ببینی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۹
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۱ ب.ظ
RE: بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
(۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ب.ظ)soheila2012 نوشته شده توسط:  بهش میگم کارآوزی کجا برداشتی میگه بیخیال میرم یکی برام امضا بزنه!!
پارسال حدود ۸ نفری کارآموز داشتم همشون میپیچوندن یا فقط میرفتن چت میکردن.یکم باید گفت نمیخوان واقعا نمیخوان یاد بگیرن.
من خودم برای کارآموزی هام(کاردانی و کارشناسی) رفته بودم یه دانشگاهی توی ماه رمضون و توی گرما از صب تا ۵ عصر و با چند تا کلاسی که برامون گذاشته بودن باید کلی کار انجام میدادیم.دانشگاه شمال آمل اگه بشناسید خیلی بزرگه و با اون همه کارگاه کامپیوتر.باید که یکم سختی بکشی تا نتیجه ش رو ببینی.

البته برعکسش برا ما هم بوده , مخابرات کارورز بودم
من میخواستم یاد بگیرم و همش توی کارشون سرک میکشیدم که یاد بگیرم منتهی جوابهایی که میشنیدم اینها بودن :

این اتاق ممنوعه است !!!!!Dodgy
استادتون کیه و هدف از این پرس و جوها چیه !!!!!!!Dodgy
جلسه آخر یه چند صفحه بهت متن میدم ببر به استادت نشون بده !!!Sleepy

واقعا استاندارد کارآموزی اینه ؟ پس برا چی ارائه میشه باید بریم ادارات ؟ اگه اینطوریه چرا تئوری نمیشه عملیه !!!

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۲
۰
ارسال: #۵۰
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ
تو این رشته فقط پیشرفت تو شهر های بزرگه من ۳ سال پیش برنامه نویس خوبی بودم (کاردانی) . هر جه رفتم تو استان نتونستم کاری بکنم یعنی شرکتی نبود آخرش این بود که هر کی اومده بود مثلا خودش یرنامه نویسی بلد بود یه دفتری زده بود خودش هم مدیر هم کارمندو...
و میگفتن ما پروژه دانشجویی میگیریم شما انجام بده حقیقتش چند باری انجام دادم ولی دیگه خوشم نیومد فکر میکردم به سهم خودم دارم ضرر به جامعه میرسونم . رفتیم کارشناسی دولتی بازم شهر کوچیک که هیچ نداشت. کلا ۳ سال از همه چی دور بودم الان نمیشه یه خط کد نوشت
شهر بزرگ و تجربه در دوران دانشجویی و تلاش و ارتباط با صنعت در دانشگاه

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۲
۰
ارسال: #۵۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۵۰ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)f2000 نوشته شده توسط:  اگه اینطوریه چرا تئوری نمیشه عملیه !!!
برای اینکه پول واحد عملی رو از من و شما بگیرن Big Grin
۲
۰
ارسال: #۵۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۴ ب.ظ
سلام بچه ها
اجازه بدید من دلیلش رو بهتون بگم. یه دلیله کاملا واضح و روشن داره که به سادگی هم قابل حل هست. اگه این مشکل حل بشه همه ی فارغ التحصیلای فعلی نرم افزار که میرن سر کار هیچ، ظرفیت رشته کامپیوتر ۱۰ برابر هم بشه باز براش کار هست.

و اما دلیل؟

عدم رعایت قانون کپی رایت !

بله درست شنیدید.

فرض کنید یه تیم نرم افزاری بشینن ۶ ماه وقت و انرژی بزارند و یه ویرایشگر ساده تصویر بسازند بعد به تولید انبوه هم برسونند و با قیمت ۵۰ هزار تومن بخوان بفروشن. مشتری از یه طرف اینو داره، از یه طرف بهترین ویرایشگر عکس دنیا(فتوشاپ) با قیمت ۱ هزار تومن. خب معلومه انتخابش چه خواهد بود. ولی اگه قرار بود برای فتوشاپ ۸۰۰ هزار تومن پول بده، میگفت خب حالا شاید همین نرم افزار وطنی ۵۰ تومنی هم کارم رو راه بندازه.
همین مسئله رو به همه ی نرم افزارای دیگه هم تعمیم بدید و ببینید چه بازار کار حریصی در انتظار مهندسین نرم افزار خواهد بود!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sherkat
ارسال: #۵۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ ب.ظ
به نظر من اگه این دو مشکل حل بشه همه چی حله:
۱-فرهنگ مردممون
۲-بی کفایتی مسئولین

ترجیح میدم بیش از توضیح ندم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال: #۵۴
۲۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۱۰ ق.ظ
امیدوارم اخرش این بحث به ی جمع بندی برسه
۰
۰
ارسال: #۵۵
۲۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط kimidoonekekie.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام
مدتی است در این تالار و در پیام خصوصی یا ایمیل ، اعضای زیادی که دارای مهارتهای برنامه نویسی و مهارتهای دیگه هستند میگویند فرصت شغلی مناسبی برایشون نیست.
سوال هست که در دنیای دیجیتال و نرم افزاری امروز که همه چیز مرتبط با کامپیوتر یا تبادلات الکترونیکی است چرا مهندسین کشور ما سهم بسیار اندکی از این بازار بسیار پر رونق با حجم مبادله سنگین مالی را در دنیا دارند.
من بعضی دلایلش را میدونم . ولی با توجه باینکه مانشت محل عضویت تعداد قابل توجهی از مهندسین تازه فارغ التحصیل یا فارغ التحصیلان قدیمی این رشته هست که بجهت نداشتن شغل یا شغل با درآمد مکفی بسمت ادامه تحصیل روی آورده اند ، بد نیست این موضوع بحث بشه شاید از بین بحثها بشه یه تشکلی ایجاد کرد و افراد باندازه مهارتها و دانش شون بتونن کسب درآمد کنند.
باید توجه داشت که الآن سالیانه حدود سی و پنج تا چهل هزار نفر در آزمون ارشد رشته های مرتبط با کامپیوتر شرکت میکنن که در خوشبینانه ترین حالت و ا احتساب غیر انتفاعی و مجازی و پردیس و .... شاید حدود ۵ درصد این افراد وارد مقطع ارشد میشن.
از ارشد به دکترا هم کمتر از یک درصد فرصت ادامه تحصیل در داخل را پیدا میکنن.
از طرفی با توجه به حجم رو به ازدیاد فارغ التحصیلان بجهت افزایش ظرفیت پذیرش در سالهای ۸۶-۸۸ در دانشگاه پیام نور و سایر مراکز دانشگاهی پولی این مشکل در آینده فزآینده است و نمیشه به یک فارغ التحصیل گفت ۵-۶ سال هی امتحان بده و ریسک قبولی ارشد را بپذیر.
حالا ارشد قبول شد بعدش را چیکار کنه؟ اصلا" دکترا گرفت . الآن چند تا دانشگاه ظرفیت پذیرش دارند تا اونموقع که دکترا بگیرید وضع خیلی بدتر میشه . تغییر شغل هم که اتلاف زمان و هزینه است.
پس بحث کنید ببینیم کسی میدونه واقعا" چرا با مقدمه ای که گفتم چرا فارغ التحصیلان این رشته ها و گرایشهای کامپیوتری تو این کشور اینقدر مظلومند؟؟؟

همه چیزو نمیشه انداخت گردن محیط
توی تخصص های بالا ، درک محیط ضروری تره ، چون اکثرا زمینه خوبی برای شناخت و استفاده از این تخصص ها نیست ، بنابر این با ارتباطات ، خلاقیت و کار آفرینی میتونه کارهای بزرگی شکل بگیره .

کسائی هم که مثه من تخصصشون کمتر هست ، میتونند با کمی فکر ، خلاقیت ، نترسیدن از جو جامعه و ارتباطات و تبلیغات مناسب کسب و کار خوبی راه بندازند. معمولا مردم معمولی قشر خوبی برای کسب درامد این گروه هست.

کسائی ام ک هیچ تخصصی ندارند، و هی در پی ازین مقطع ب اون مقطع بدون کسب تخصص هستند، خودشون هم میدونند باید به یه سن بالا واسه یه شغل با درآمد پائین مثه تدریس یا ... آماده بشند . آدمی هم ک تلاشی نکنه انتظار درآمدی رو نباید داشته باشه.
۰
۰
ارسال: #۵۶
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ
از مهمترین دلایلش نداشتن تخصص کافی و نداشتن معلومات عملی و اکتفا کردن به مباحث تئوری
اینو مطمئن باشید هر کس در هر رشته ای اگه مهارت کافی و لازم رو داشته باشه میتونه کار و درآمد مناسبی داشته باشه همینطور میبینیم که کسانی با مدرک دیگر رشته ها کار کامپیوتری و برنامه نویسی میکنند و به دلیل داشتن معلومات عملی دارای درآمد خوبی هم هستند اما یک دانشجوی کامپیوتر اگه همراه با مباحث آکادمیک و تئوری دانشگاه کار عملی انجام بده مطمئنا میتونه موفق باشه اگر کسی مهارت علمی و عملیشو داره واقعا و کار نداره به من بگه کار رو واسش جور میکنم ;-)
۰
۰
ارسال: #۵۷
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۴ ق.ظ
به این دلایل :
۱- نداشتن تخصص ۲- نداشتن مهارت کافی ۳- به روز نبودن در تخصص

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ب.ظ
مشکل که زیاد هست حالا راه حل بچه های مانشت چیه ؟

بنظرم همین مانشت یه نیروی بالقوه از انواع مهارت های کامپیوتریه . من راه حل هایی تو ذهنم هست ولی همت و اعتماد متقابل میخواد .

کوچکترین کاری که میتونم پیشنهاد بدم :

راه اندازی یک سایت برای فروش برنامه ها و کدهای بچه های سایت

مواد مورد نیاز :

-) یک یا چند مدیر قابل اعتماد
-) یه هاست و دومین ( که به احتمال زیاد تو همین سایت کسانی هستن که تو این کار هستن)
-) نوشتن اسکریپت سایت توسط اعضای سایت مانشت
-) اعضای سایت مانشت بعنوان فروشنده کد و محصولات

قیمت محصولات بصورت توافقی بین مدیران و فروشنده تعیین میشود .
سود فروش از محصولات بصورت درصدی بین فروشنده و مسئولین سایت تقسیم میشود .
منابع درآمدی دیگری مثل تبلیغات مرتبط که سود اون بین کلیه اعضای اون سایت تقسیم میشود .
۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ
امروز بعد کلاس با همکارم نشسته بودیم و داشتیم از کلاس امروزمون حرف میزدیم.اون کلاس ICDL 1 درس میداد میگفت یکی از دانش آموزاش استاد دانشگاه ست.... دیگه خودتون فکر کنید استاد دانشگاه Word ,powerpoint,... بلد نیست.چون تو موسسه اگه کسی بلد باشه میتونه فقط بیاد و امتحان بده این خانوم بلد نبودن که کلاس ها رو شرکت میکنن.
متاسف شدم برای دانشجویانی که زیر دستشن.

۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من یه پیشنهاد دارم و اون اینه که همه اعضاء مهارتهای عملی و تخصصی شون را یه جوری اعلام کنند و یه بانک اطلاعاتی تشکیل بدیم و بر اساس اون بگیم چه تخصصی کمه ،چه تخصصی زیاده ،اگه شد کاری را گروخی انجام بدیم بشه تیم ورک تشکیل داد. البته ساز و کار جمع آوری اطلاعات را شما بگین.
یه جوری یعنی چه جوری؟؟؟
همین جا؟
یا یه تایپیک جدید!

۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۵۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۳۷۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۳۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close