زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۶
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۰۶ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج
آقا من خیلی از کامنتا رو نخوندم، ولی یه چیزی و بهش ایمان دارم.
شما اگه وضعیت مالیت خوب باشه من بهت قول میدم دست روی هر کی بزاره بهت بله و میگه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , neda_Network , سجاد۶۷ , Riemann , khayyam
ارسال: #۱۷
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ ب.ظ)saleh330 نوشته شده توسط:  آقا من خیلی از کامنتا رو نخوندم، ولی یه چیزی و بهش ایمان دارم.
شما اگه وضعیت مالیت خوب باشه من بهت قول میدم دست روی هر کی بزاره بهت بله و میگه.
َشما چشم بسته غیب عرض میکنیBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , Riemann
ارسال: #۱۸
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۵ ب.ظ، توسط saleh330.)
Re: RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج
(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۱۴ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  
(13 مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ ب.ظ)saleh330 نوشته شده توسط:  آقا من خیلی از کامنتا رو نخوندم، ولی یه چیزی و بهش ایمان دارم.
َشما چشم بسته غیب عرض میکنیBig Grin
میخوای چشمتو ببندی رو حقایق من حرفی ندارم.

مثلاً همین کامنت قبلیه شما، فقط شما نیستی که داره این حرف و میزنه، همه دارن میزنن، ولی خب حرف زدن که کاری نداره، راحت ترین کاره به قول خودت کو عمل.
یه سری چیزا رو دیگه باید قبول کرد، الان پول حرف اول و آخره مخصوصا تو ازدواج.
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , neda_Network
ارسال: #۱۹
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۲ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج
درس بخونید!

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , neda_Network , Morris , elhamgh , nlp@2015 , ahrmb , Asemaneabi , dr.a_AI , RinoOo
ارسال: #۲۰
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۲ ب.ظ
بعضی وقتها نه تنها سختگیری هایی رو خونواده های دخترها(خدایی نباید بگیم فقط دخترها Big Grin) انجام میدن و بلکه خونواده پسرها میگن به پسرشون که بچه تو الان دهنت بوی شیر میده و شغل درست و حسابی نداری و دفترچه بیمه نداری Big Grin و اینا. از اون بدتر یه تیپ پسرهایی که خودشون به خودشون سخت میگیرن هم کم نیست یکیش خود من که دیگه اون نوبره.
اما یکی از سختترین انتخاب هایی که میتونه آدم داشته باشه این هست که بین ازدواج و سروسامون دادن به زندگی مجردیش و آیندش یکی رو انتخاب کنه...!
هر وقت دو هدف آدم رو در روی هم قرار میگیرن شرایط واقعا نیاز به خطر کردن داره... اینکه میدونی اگه اون یکی رو انتخاب کنی شاید خیلی چیزها رو واسه سالها از دست میدی یکم توی دل آدمو خالی میکنه. اینجور وقتهاست که آدم مجبور میشه دلشو توی دستش محکم بفشاره تا کار دستش نده یه وقتی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , morweb , neda_Network , abji22 , سجاد۶۷
ارسال: #۲۱
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط neda_Network.)
اگر سنت گرایی مسخره نبود و در لباس دین هر کاری میخواستن نمیکردن به دلایلی که هیچ جا قبول نیست مث مادر پسر باید انتخاب کنه Huhدختره باید شهر پسره باشه تا اونا از خانوادش جدانکنهHuhمهریه یه سکه باشهHuhقضاوت نابحق نکننHuhمیلیاردها ثروتشونا به ایتام ببخشن اما به بچشون اصلا کمک که نکنن هیچ جلو پیشرفتشم بگیرن Huhهزار تا واسطه بگن ذهن طرف خرابه و تو مغز مادره حرف حساب جایی ندارهHuhدونفر مجبور نمیشدن تموم سالهای جونیشونا منتظر بمونن تا خودشون بتونن کاری کنن تو این وضع مملکت این همه انتظار فقط کشنده است و زجری که آدما میشکن اما نباید دم بزنن موندم مادر پسر قراره زن بگیره واسه خودش؟ چرا دنبال یه عروسن که بزنن تو سرش؟ اما جالبی داستان بحدی میرسه که میفهمی طرف اصلا قصد نداره برا پسرش زن بگیره میگه بزار من مردم بعد میگیری حالا چه خبره مگه ۲۶ سالته تا ۴۰سال وقت هستDodgy
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , n_amiry , tabassomesayna , RASPINA , mortez28 , shima_24
ارسال: #۲۲
۱۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۴ ب.ظ
ببخشید که این رو میگم ولی کلاً بحث در مورد ازدواج در ایران و سایر کشورهای اسلامی قابل دفاع نیست و خوشبخت شدن در این وصلت ها اکثراً تصادفی و از روی شانس است. زمانی میشه گفت ازدواج به درستی شکل گرفته که پسر و دختر ایرانی بدون درنظر گرفتن نیاز جنسی همدیگرو بخوان و این با دستورات اسلام در تضاده.
خیلی از ازدواج ها بعد از سپری شدن ۶ ماه کم کم به تنش کشیده میشه یعنی درست بعد از عادی شدن میل جنسی به طرف مقابل.
این هم که بعضیا قبل از ازدواج میگن من طرفمو خوب شناختم همش حرفه. تا دو نفر نرن زیر یک سقف زندگی کنن همدیگرو خوب نمیشناسن.

Stay hungry , Stay foolish
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , codin , 112113 , sharifIT , dokhtare payiz , nina69 , Nima Masghadi , ماه و خورشید , shima_24 , mahyamk , pari6825 , Riemann
ارسال: #۲۳
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(12 مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  اگه نگرانی تون فقط این ۳۰۰ تا سکه است ازدواج کنید چون یک سری قوانین هست که اولا بیشتر از فکر کنم ۱۱۰ تا حساب نمیشه بعد طبق استطاعت مالیه ... میتونید از محضردارا بپرسید . هرچیه به نفع اقایونه
بازم ما ازدواج نمیکنیم Big Grin

حالا کی به شما زن دادBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , tabassomesayna , nlp@2015 , zahra_ce87 , sahar salehi
ارسال: #۲۴
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ ق.ظ، توسط saleh330.)
Re: RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج
(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۷ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  کی گفته اگه وضع مالی خوب باشه جواب بله رو میگیرید!!!

خودم خواستگارم یکیش رئیس بانک بود، وقتی ۱۷ سالم بود و چون آَشنا بود شناخت کامل بهش داشتم و واقعا انسان بود و هست، اما میدونستم که دنیامون با هم متفاوت هست، حتی یکبار باهاش حرف نزدم و چندسالی هم صبر کرد برام یا همین چند وقت پیش، همکار دوستم بود که از هر نظر عالی بود ولی حتی بهش اجازه ندادم بیاد جلو چون از من ۹ سال بزرگتر بود و با شناخت از خودم میدونستم که نمیتونم خوشبختش کنم، فردی بود که ۱۰ سال منتظر من بود و یکبار هم باهاش حرف نزدم، در مورد دخترا اینطوری فکر نکنید، اگر کسی بخواد واقعا زندگی کنه، مطمئنا دنبال پول طرف مقابل نیست حالا چه پسر باشه چه دختر
باید یه چیزی باشه که طرفت رو همیشه بخوای و اون واقعا "اخلاق" هست

همه چیز پول نیست، من خودم به کسی که پول نداشت و فقط ایمان داشت و پشتکار، اجازه دادم بیاد جلو و اصلا برام وضع مالیش مهم نبود چون میدونستم همت و پشتکار داره
( بخش اولش رو برای حمایت از اینکه خانما پولکی نیستن ذکر کردمSmile )
انقدر هم زندگی رو شروع نکرده به فکر طلاق نباشید، سعی کنید درست انتخاب کنید و بعدش درست زندگی کنید و زندگیتون رو عاشقانه حفظ کنید

زندگی مشترک یه شروع هستش که تا آخر عمر باید حفظش کنید به شرطی که درست و عاقلانه باشه، با عقل انتخاب کنید و با عشق زندگی کنید. اینا شعار نیست و من دور و بر خودم زندگیهای خوب و عاشقانه رو میبینم
نمونه نیار اگه قرار باشه مثال بزنیم که من هزار تا برات میارم دقیقا برعکس همین چیزا که گفتی.
من دارم میگم الان همه چیز شده پول یه پسر واسه اینکه بخواد رو پای خودش وایسه تو این مملکته... ۳۰ سال طول میکشه. دیگه همه هم میدونن چرا.
واسه پسر به خدا اصلا هیچ اشکالی نداره من تا ۵۰ هم شده وایمیسم تا بالاخره بتونم اول رو پای خودم وایسم و دستم تو جیب بابام نباشه.
ولی مثلا یه دختری که ازت ۲سال کوچیکتری یا مثلا ۴ ساله با هم دوستید اون نمیتونه تا سن ۲۶ یا ۲۸ سالگی صبر کنه یا اگرم بخواد اطرافیان انقد فشار میارن که آخرش بی خیال میشه.
ولی اگه تو پولت ردیف باشه همون تو سن ۲۰ سالگی یا نهایت ۲۴ سالگی ازدواج میکنی و گرنه کیه که از ازدواج بدش بیاد، منم اینکه میگم همه چی پوله برای اینه. مثلا خود من الان ۲۴سالمه اولش میخواستم بخونم واسه ارشد بعدش یه کار جور شد با ماهی ۷۰۰ تومن بیخیال ارشد شدم، نهایت میتونم ۶ ماه دیگه سر کار برم و نرم سربازی، بعدش باید ۲سال برم خدمت مقدس میشه ۲۷ سالم با ۴ ملیون سرمایه(خدایی خنده داره) نمیگم بابام کمکم نمیکنه ها ولی مگه اون بنده خدا چقدر داره نهایت بخواد خرج عروسی های مسخره ی ما ایرانیا رو بده با نصف پول رهن خونه خلاصه تازه رو ۳۰ میتونی خودتو جمع و جور کنی.
اینم بگم که این قضیه واسه اکثر جووناست حالا اونایی که از اول به فکر بودن و مغزشون از همون اول کار میکرده بحثشون جداست.
واسه همین وقتی که سن دختر میرسه به ۲۴ و ۲۵ هم خودش یه ذره میره تو فکر هم خانواده فشار میارن، واسه همینه که هرکی پولش بیشتر اولویتش بیشتر، مثلا اگه مثل fcfs بود بهتر بود ولی اولویت فعلا پوله.

البته آقا فعلا مهم ترین چیز درس خوندن خدایی مخصوصا تو این انجمن، زیاد در گیر نشیم بهتره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , vesta , RASPINA , سجاد۶۷
ارسال: #۲۵
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۲ ق.ظ
جواب این سوال مهم هست => آیا ازدواج ضروری است؟ به چه دلیل؟
این که فرد باید ازدواج کند یک تلقین از طرف جامعه است. میشه به ازدواج به دید سفر به شهر x نگاه کرد درسته شاید اتفاق جالب و خوبی باشه ولی ضروری نیست

Ayyy ya ya ya
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , neda_Network , elhamgh , dokhtare payiz , mahyamk , سجاد۶۷ , Riemann
ارسال: #۲۶
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۵ ق.ظ
دید همه با هم یکی نیست
من هم نظر و دید خودم رو نوشتم، و از نظرات دیگران هم استفاده کردم
فقط برای همه چه با ازدواج چه بدون ازدواج، آرزوی خوشبختی و حس و حال خوب دارم

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , amir.monfared1369 , mehrline , pari6825
ارسال: #۲۷
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۲ ق.ظ
@آلفا
حرفتو قبول دارم.
بخش اعظمی از مشکلات از فرهنگمون نشات میگیره. من کاری به خوبی یا بدی فرهنگمون ندارم. اما متاسفانه واقعیت این هست که ازدواج موفق تا زمانی که توی چشم خونواده ها و فامیل ها اونیه که دختر و پسر بعد از عقد و عروسی برن توی یه خونه شیک و فر و ماشین ظرفشویی و غیره و غیره همه آماده باشه؛ مشکل پابرجاست. تازه تا ۱ ماه بعدش فوکوس همه روی اینه که آها دیدی سرویس قاشق چنگالش کم بود فقط ۶۰ تا سرویس لیوان داشت و اینا!!!. حالا بعد از یک ماه همه سر میکنن توی زندگی طرف که این چرا اینجوره و من فلان گفتم ال شد و ول شد و بعد از ۶ ماه هم چرا بچه ندارین و اینا Big Grin

متاسفانه توی جامعه ما به زن ها زیاد اجحاف میشه ولی توی قضیه ازدواج به نظر من به هر دو طرف داره اجحاف میشه.مرد متحمل فشار باور نکردنی قبل و بعد از ازدواج و زن متحمل نداشتن خواستگار درست و حسابی و افزایش سن و سال مجردی به خاطر اینکه پسر جرئت به خودشون نمیدن که برن جلو!. با ایمان کامل میتونم بگم که کسایی که همسن من هستن و از پنجم دبستان درسو گذاشتن و رفتن تعویض روغنی شاگردی، الان همه شون وضعشون خوبه و حتی یکی دوتا سراغ دارم خونه و ماشین خوبی هم دارن Big Grin

توی جامعه فعلی زن کُلفت خونه و مرد تنها کسی که وظیفه کار در خارج از خونه داره هستن. اگر مرد بخواد قبل از ازدواجش همه چیش حل باشه خوب (که الان اینطوره) باید هم انتظار داشته باشه که زنی که میگیره باید بیاد فقط بشوره و بساوه! درسته همه اینطور نیستن ولی جامعه غالب اینطورن خوب متاسفانه. تازه بعد از بچه دار شدن هم همه از خانوم انتظار دارن زندگی و اهداف و تفریح های خودشو کات کنه و ۱۰۰% تایمشو بگذاره واسه بچه. لقمه دهن خودشو در بیاره بگذاره توی دهن بچه. این خیلی خوبه اما نباید در حق خودش اجحاف بشه که میشه گاها.
چه عیبی داره اول شروع زندگی حتی زمانی باشه که هر کدوم واسه ۱ یا چند سال توی خونه های پدریشون زندگی کنن(یعنی دختره خونه خودش و پسره هم خونه خودش). در ضمن دختره هم حق داره بگه که من خونه بابام روزی ۳ بار نون و کره میخورم حالا برم خونه شوهر نون خشکه بخورمBig Grin
خلاصه ی کلام این فرهنگی که پسر و دختر با هم آشنا بشوند و محرم بشوند و کم کم مسائل زندگی خودشونو محیا و آماده کنن خیلی چیز خوبیه که توی کشورهای دیگه میبینیم و میگیم اینا فاسد و مفسد فی الارضن!!!(صد البته اونجا حاج آقا سیغه نمیخونه چون ندارنBig Grin)
بخدا فرهنگ اونوریا این چیزی که توی هالی وود میبینین نیست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: آلفا , neda_Network , mostafa272 , Bahar_HS , tabassomesayna , diligent , Donna , Mindhunter , Nima Masghadi , n_amiry , hiva60 , ماه و خورشید , سجاد۶۷
ارسال: #۲۸
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۷ ب.ظ
با سلام،
آقایان درست گفتند! خانمها طلا دوستند، به ظواهر اهمیت می دن، به خاطر مهریه شان آقایان به زندان فرستاده می شن، خانمها سال به سال باید دکوراسیون عوض کنندو .. و ....

بله شماها درست می گید!
وقتی ما مثل شما نمی تونیم خیلی از کارهایی که درست و منطقی یه (به جرم دختر بودن) انجام بدیم، شماها بگید چکار باید بکنیم؟؟؟!!!
تجربه ی خودم رو می گم؛حدود ۱۰ سال پیش، زمانی که نوجوان بودم تصمیم گرفتم وارد دنیای ورزش بشم، با هزار زحمت مامان بابا رو راضی کردیم؛ رفتیم ثبت نام کلاس، فقط یه کلاس بود اونم ساعت ۳ بعدازظهر! خانمها هم باید از درب پشتی که اتفاقا جای خیلی خلوتی هم بود وارد ورزشگاه می شدند! و درب اصلی برای ورود آقایان بود!..
این تازه داستان شروع ورزش بود! داستان شروع های دیگر که هیچ!
سر شاغل شدنم چقدر سختی و بدبختی کشیدم تا با فرهنگ سنتی خانواده ام بجنگم...
حالا دختران زیادی در خانواده و فامیل سر کار می روند و سر کار رفتن همه از جمله خود من هم یک چیز عادی است..ولی خدا می داند تا رسیدن به این مرحله ی عادی چه خون دلی که نخوردم...
همیشه همین طور است،دختران ایرانی همیشه باید برای حق طبیعی خود نیز بجنگند،این تاوانی است که دختر ایرانی اگر می خواهد خودش باشد و دارای هویت مستقل باشد نه وابسته به پول پدرش یا شوهرش!
باید بپردازد....
تلخ است ولی واقعیت دارد...(این تحلیل شخصی من است و اگر خانمهای مانشتی موافق نبوده یا با آن مخالفند لطفا نظر خود را اعلام کنند )

وقتی مجالی برای من باقی نمی ماند تا خودم باشم و خودم برای خودم هویتی بسازم؛ باید به پول متوسل شوم! وقتی تلاش و تحصیلاتم در جامعه ارزشی ندارد چون دخترم! باید با یک جشن عروسی آنچنانی خودم را مطرح کنم!
آقایان محترم! شما که از چنین نگرشی گله و شکایت دارید چقدر حاضرید به یک خانم/دختر در جامعه به خاطر تحصیلات،موفقیت کاری، ویژگی های اخلاقی و .... احترام بگذارید؟؟

یک گلایه دیگر هم دارم که هر چند شاید به اینجا و دوستان مانشتی مربوط نمی شود می خواهم بگویم چون دارد خفه ام می کند...
آقایان محترم! چرا این مادرها و خانواده ی شما هستند که به تنهایی و به منظور خواستگاری برای شما و به جای شما ، به خواستگاری می آیند و مادر محترمتان از دختر می پرسد :"ملاک های شما برای ازدواج چیست؟" ...یکی نیست بگه آخه مگه قراره من با تو ازدواج کنم؟؟؟Angry

تنها حق قانونی زن ایرانی مهریه اش است، تنها دستاویز قانونی! که دارد؛ زن ایرانی دنبال مهریه اش نیست، تنها دستاویزش است برای رسیدن و گرفتن بقیه حقوق نادیده گرفته شده اش...

وقت آن رسیده که یک همت و عزم عالی داشته باشیم برای تغییر فرهنگ ازدواج و البته تصحیح آن ،
و وقت آن رسیده که آنقدر مزین به زیبایی های اخلاقی باشیم که دیگر نیازی نباشد که از حسابهای بانکی یا اموال پدر و مادرهایمان بپرسیم!... به امید آن روز

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , neda_Network , sss , tabassomesayna , crevice , sharifIT , diligent , mortez28 , zahra_ce87 , Donna , mahsa4 , Nima Masghadi , n_amiry , comii , maryam.raz , hiva60 , fahimeh1234 , انرژی مثبت , neilabak , سجاد۶۷ , مونا۷۰
ارسال: #۲۹
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط mehrdad_tclh.)
عاغا هرکی ازدواج کرد شیرینی فراموش نشه لدفا!

I feel loneliness in my room
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , vesta , Mindhunter , Nima Masghadi , mehrline
ارسال: #۳۰
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۹ ب.ظ، توسط neda_Network.)
میدونید چرا طلا وجهیزیه آنچنانی و مهر بالا عرفه چون رسمه Huhرسم چیه !رسم را یه عده بنا گذاشتن که بگن ما خیلی بالاتر از همه هستیمConfusedمن که خودم میخوام در حد ساده زندگی کنم شدم سنگ بارون که چرا اینجور نیستی چرا اونجور نیستی آبرومون میره جلو همهConfusedمیگن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت باش Exclamationجماعت ما مشکل داره مقصر کیه؟ Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , Donna , mehrdad_tclh , Nima Masghadi , ماه و خورشید , mehrline

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۷۹۲,۴۲۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۴۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۷۷۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۳۳ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۱۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۱۷۸ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close