زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۸۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط khordad.girl.)
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  من زوج پزشک میشناسم که خانمه خانه داره با انکه پزشکی خونده!!!چون شوهرش میگه درامدش برای زندگی کافیه و نیازی به کار کردن خانم نداره.
همه مشکلات از شاغل شدن خانمها شروع شده. زن باید خانه داری کنه و بچه سالم تحویل جامعه بدهد.
الان دوشیزه های مانشت اعتراض شدیدی دارند به نظر من!!!!!!!!

مادربنده پرستار هستن با اینکه شغل سختی هم دارن همیشه در جریان کارای ما بودن و همیشه به همه چی رسیدگی کردن...یا خاله هام ... اکثر بستگان ما...بچه هاشون سالم و خوب و زندگیا هم عالی خدا رو شکر

آقایون به خدا همه شغلا بد نیست...حیط کار و سختی کارو باید در نظر گرفت...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , happy07 , Riemann , morweb , so@ , abji22 , alirezaei , سجاد۶۷
ارسال: #۲۸۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  من زوج پزشک میشناسم که خانمه خانه داره با انکه پزشکی خونده!!!چون شوهرش میگه درامدش برای زندگی کافیه و نیازی به کار کردن خانم نداره.
همه مشکلات از شاغل شدن خانمها شروع شده. زن باید خانه داری کنه و بچه سالم تحویل جامعه بدهد.
الان دوشیزه های مانشت اعتراض شدیدی دارند به نظر من!!!!!!!!

مادربنده پرستار هستن با اینکه شغل سختی هم دارن همیشه در جریان کارای ما بودن و همیشه به همه چی رسیدگی کردن...یا خاله هام ... اکثر بستگان ما...بچه هاشون سالم و خوب و زندگیا هم عالی خدا رو شکر

آقایون به خدا همه شغلا بد نیست...حیط کار و سختی کارو باید در نظر گرفت...

من نظرم در مورد اکثریت هستش نه همه.
بهترین شغل برای خانمها معلمی هستHeart

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , morweb , abji22
ارسال: #۲۸۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ق.ظ، توسط shamim_70.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
سلام
بنظر من اینک چ سنی برا ازدواج خوبه بستگی بلوغ فکری اجتماعی پسر یا دختر داره!..یکی میبینی ۲۴سالشه هنوز رفتارش عین بچه هاست یکیم میبینی ۱۶سالشه ولی سطح فکر بالایی داره و مسئولیت پذیره!
ولی درکل برای خانمها مناسبترین سن ۲۲-۲۹ اقایان هم ۲۵-۳۰/

من با تفاوت سنی زیاد مخالفم!من فک میکنم هرچه سن بهم نزدیک تر باشه درک بهتری ازهم دارن...ولی همسن هم خووب نیس.تفاوت بین ۲تا۵سال خوبه!ولی من نمیدونم چرا اقایون تمایل دارن برن خاستگاری دخترایی ک ۷-۱۰سال از خودشون کوچکتر!!؟؟

معیارها هم خب خیلیهههBig Grin
مهتریناش برام ایمان آقاست چون ادمی بدون دین ایمان ک بچیزی معتقد نیس پس فردا تو زندگی هم به خیلی چیزا ممکنه پایبند نباشه!
بعدم اخلاق هست...از مردای بداخلاق و غرغرو هم بدم میادBig Grin
خانواده دوست باشه..زن و بچه ش براش از هرچیز دیگ مهتر باشه.
اجتماعی باشه،بقول یکی از دوستان اینجا هم گف برون گرا باشهBig Grin

از مادیات هم کار حتما داشته باشه هر چقدم خانوادش ساپورتش کنن مردی ک کار نداره و نگاهش به دست پدر و مادرشه مرد نیس!Blush

خونه ،ماشینم تازگیا بحرفم پدرم رسیدم ک میگن:ادمی ک ایمان داشته باشه اخلاق داشته باشه کارم داشته باشه خانواده دوستم باشه بخاطر عشق به همسرش و فرزنداش و با توکلی ک به خدا داره تمام تلاششو میکنه ک کم نذاره!پس خونه و ماشینم کم کم پیدا میشه!درسته سخته ولی شدنیه!

ی ویژگی دیگ خودم دوست دارم حتما داشته باشه (ک خیلی پسرا ندارن!)تحصیلاته!دوست دارم تحصیلکرده باشه..!

ی چیز بد دیگ هم هس من دوس ندارم شوهرم کاسب باشه.. نمیدونم چرا دید خوبی نسبت به کاسبا ندارم!برعکسم اکثر خاستگارام طرف تحصیلکرده و خوب بوده ولی چون کار نبوده رفته مغازه زده!!منم دوس ندارم!..............بنظرتون کار اشتباهی میکنم؟!

(ببخشید دیگ من خیلی رک و راست همچیو گفتم برداشت بد نشهBig Grin)

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , so@ , alirezaei , Bahar_HS , سجاد۶۷
ارسال: #۲۸۹
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ
ملاک من برای انتخاب همسر ... ضریب هوشی بالای ۱۲۰

One day the hands of fate must be forced
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22 , alirezaei , explorer
ارسال: #۲۹۰
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ
من مرد ایده الم یه چیزی تو مایه های مستر دارسی تو فیلم غرور و تعصب هستشBig Grin
یعنی مثل اون درون گرا، خیرخواه پنهان و مهربون و ... باشه .(البته پولداریش نه). دوست دارم خودمون همه چی رو کم کم بسازیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , so@ , alirezaei , Riemann , shima506 , zahra_ce87 , سجاد۶۷
ارسال: #۲۹۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط mcse2010.)
من با تفاوت سنی زیاد مخالفم!من فک میکنم هرچه سن بهم نزدیک تر باشه درک بهتری ازهم دارن...ولی همسن هم خووب نیس.تفاوت بین ۲تا۵سال خوبه!ولی من نمیدونم چرا اقایون تمایل دارن برن خاستگاری دخترایی ک ۷-۱۰سال از خودشون کوچکتر!!؟

بهترین اختلاف سنی ۳تا۶سال هست

سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۲۹۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۰۵ ب.ظ، توسط abji22.)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  من با تفاوت سنی زیاد مخالفم!من فک میکنم هرچه سن بهم نزدیک تر باشه درک بهتری ازهم دارن...ولی همسن هم خووب نیس.تفاوت بین ۲تا۵سال خوبه!ولی من نمیدونم چرا اقایون تمایل دارن برن خاستگاری دخترایی ک ۷-۱۰سال از خودشون کوچکتر!!؟

ببین من الان۳۰سالمه اگر بخوام با دختر۲۶-۲۷ ساله ازدواج کنم فرصت زیادی برای بچه دار شدن نداریم،چون دخترها بالای ۳۰ به سختی بچه دار میشوندTongueTongue
پس نتیجه میگیریم باید با دختر۲۰ ساله(برخلاف میلمون) ازدواج کنیمHuh
اوه مای گاد!بعدمیگن دخترا شرایطشون سخته
شما بهتره مجرد بمونی یا اطلاعاتت روبالاترببری

(۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  دامادمون رو جلو فرستادیم و کاملا جدی گفت که عید امسال مهدی باید ازدواج کنه، ولی خب مادرم مخالفه. فکر می کنه اگه ازدواج کنم همه ی درد سرام رو دوشه اونه، فکر میکنه تو این شرایط که سربازیم مونده، درسم تموم نشده، کارم نیمه وقته، خونه و ماشین ندارم، درست نیست. حالا که خوب نگاه می کنم میبینم که حق با اونه Smile به قول بعضی از دوستام که این شرایطو براشون شرح میدم، میگن خیلی ببخشیدا ولی ازدواج تو این شرایط خریته محضه. نمیدونم، شایدم راست میگن.
میدونی مادرت چرا مخالفه؟من میدونم
چون فکرمیکنه اگه تواین شرایط بری خاستگاری ی دخترتمامو کمال گیرت نمیاد .چون فکرمیکنه ی چنین دختری ی شوهرتمامو کمالم میخواد
ولی اگه تودرست تموم بشه و خدمت بری و ی کارم داشته باشی و خونه و... اونوقت دس رو هرکی بزاری با کله بله رو میده
و هرمادری هم دوس داره ی عروس تماموکمال داشته باشه
ودیگه ب اینجاش فکرنمیکنه ک شما الان دوس داری ازدواج کنی و تفکرخیلی از دخترا مثه زمان سابق نیس واگرم ی دخترتحصیلکرده باشه و بدونه شما ارشدکامپیوتر از دانشگاه تهران داری و دکترا هم میخوای بخونی پس بقیه مواردم میتونی کم کم بدست بیاری وبله روخواهی گرفت

(۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  آقا پسرا لطفا توقعات اولیه اتونو از یه خانم بگید؟؟

توقعات که فکر کنم برای هر کسی متفاوت باشه، ولی من دوست دارم خانمم:

۱- خانه دار باشه (اگه دوست داشت میتونه بره سر کار)
۲- با ایمان باشه
۳- محجبه باشه
۴- به ۱۴ سکه راضی باشه
۵- دنبال زندگی ساده باشه حتی اگه توان زندگی اشرافی رو داشته باشه
۶- منو درک کنه
۷- انگلیسیش خوب باشه و با زندگیه خارج از کشور مشکلی نداشته باشه
۸- حداقل یه دوره ای تو دانشگاه بوده باشه و بدونه که اونجا چه خبره. حالا این میتونه به معنی داشتن لیسانس یا ارشد باشه (مخصوصا فنی مهندسی، ترجیها ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار Big Grin ترجیها شریف)

پ.ن: من مجرد به گور خواهم رفت Big GrinBig GrinBig Grin
گزینه اولی رو که گفتی خیلی خوب بود،اگه دوست داشت بره سرکار
فکرکنم اگه به ی خانوم بگی اگه دوست داری بروسرکار ولی من راضیترم اگه خانه دارباشی،احتمال زیاد موافقت میکنه
زبانشم که بعدازدواجم میتونه تقویت کنه
ظاهرهم یکم واست مهم باشه بدنیس،و بعدشم به قول قدیمیا اول مادرو ببین بعددخترو بگیر
اگه مادرش خوب بود شک نکن دخترشم خوبه

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan
ارسال: #۲۹۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۲۶ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  ملاک من برای انتخاب همسر ... ضریب هوشی بالای ۱۲۰

غربی ها در ازدواجشون مهمترین ملاک را ضریب هوش قرار میدهند ولی ما ایرانی ها خوشکلی را مهمتر از بقیه قرار میدیم

ارسال: #۲۹۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  ملاک من برای انتخاب همسر ... ضریب هوشی بالای ۱۲۰

غربی ها در ازدواجشون مهمترین ملاک را ضریب هوش قرار میدهند ولی ما ایرانی ها خوشکلی را مهمتر از بقیه قرار میدیم

یعنی من الان یک آدم غربی ام ؟ اه مای گاد !!! ایتز سو فنتستیک تو بی ا غربی

سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۹۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ ب.ظ
منم یه سری ملاک رو که طی سالها به ضرورتشون پی بردم میگم
البته به ترتیب اولویت
۱ - صداقت
۲- اخلاق
۳- هوش
۴- خانواده
۵-ظاهر
۶-توو یه رنج بودن چه از لحاظ رسوم و مذهبی بودن چه از لحاظ اقتصادی
۷- هم رشته بودن مزیتهSmile
۸- حدالامکان خواهر نداشته باشهSmile
۹- از آدمای ظاهر بین متنفرم... این ویژگی رو نداشته باشه... که متاسفانه ما ایرانیا به دردش دچاریم
۱۰- در کنار اینکه همه مسائل عاطفی چاشنی منطق داشته باشه

اینا مهما بودنSmile هرکی سراغ داره یا علیSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , سجاد۶۷
ارسال: #۲۹۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۴۹ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  ملاک من برای انتخاب همسر ... ضریب هوشی بالای ۱۲۰

چقدر شما مای گاد مای گاد میکنی؟؟؟؟
بهتره رکوردهای دکتر فرهنگ را گوش بدی مای گادددددBig Grin

ارسال: #۲۹۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  

چقدر شما مای گاد مای گاد میکنی؟؟؟؟
بهتره رکوردهای دکتر فرهنگ را گوش بدی مای گادددددBig Grin

من دفعه اولم بودا !!

ارسال: #۲۹۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  آخه یکی از دوستام میگفت من اگر همسر آیندم قبل از این که بیاد خواستگاری من بادوست دختر نداشته باشه قبولش نمیکنم البته دلایل خودشو داشت که به جاش میگم
لطف کنید بگید دلیلشو !
من قبل از افاق جواب میدم . افاق هم جواب خودشو بده
اکثر پسرایی که قبل از ازدواج به نوعی با دختر رابطه دوستی داشتن خیلی راحت تر میتونن با خانم خودشون ارتباط برقرار کنن (الزامآ نه)
و اینکه پسری که اول جوونیش جوونی نکنه بعد ازدواج شااااااااااید به خودش بیاد ای داد بی داد ما چه جور جوونی بودیم (اینو خودم از نزدیک لمسش کردم که استاد ۴۵ ساله که غرور و پاکی طینتش زبون زد بود تو دانشگاه با دانشجوی ۲۲ سالش که خانم هم متاهل بود!!!!!!! و همینطور بین دو همکار فرهنگی که هر دو صاحب فرزند یا اقا حتی نوه هم داشت و اقا غیر از همسر هیچ رابطه ای نداشته ولی خانم ...................................)
پسری که قبلا با دختری ارتباط نداشته راحت گول خانومها رو میخوره (دخترا میفهمن من چی میگمTongueTongueTongueTongue)
و...............

البته من اینجور سفت و سخت نمیگم حتما باید دوست دختر داشته باشه یا نباید داشته باشه
من یه مدت میگفتم نباید داشته باشه یعنی چی قبل از من با یه دختر دیگه باشه ولی الان میفهمم اون موقع چقدر بچه بودم . حتی یه خاستگار خوبمو به خاطر اینکه میدونستم قبلا خاستگاری دونفر دیگه رفته بود سر لجبازی رد کردمUndecided الان به این نتیجه رسیدم پسر باید قبل از من چن جا خاستگاری هم رفته باشه ترجیحآ من خودم به شخصه نمیخوام اولین انتخاب یک پسر باشم اونم به دلایلی .............................

نمیدونم ما ها چرا اینقدر مطلق میگیم این خوبه این بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه مدت میگفتم ادم کاسب دوست ندارم ( یکی از بچه های تاپیک هم بهش اشاره کرده بود) ادم فروشنده دوست ندارم چون خوشم نمیاد شوهرم یه قرون دو قرون کنه . چک و چونه بزنه . واسه فروش جنس با مشتری برخورد داشته باشه و.....
ولی الان خودم کارشناس فروشم یه شرکت معتبرم .Smile همچینم میفروشم خودم کیف میکنمBig Grin . کار ما فروش در نهایت حفظ کلاس و شخصیته . الان همه به نوعی کاسبن!!!!!!!!!!! غیر کارمندا که اونا هم سر پست و مقام همیشه درگیرن.یه طراح سایت باید بتونه مث یه کاسب یا بازاریاب حرفه ای باشه که بفروشه .غیر اینه؟
یه مدت فکر میکردم پسر باید از من حداقل ۴ سالی بزگتر باشه ولی رییس شرکتمون(متآهله فکر بد نکنیدBig Grin) به عنوان مثال متولد ۶۸ هست دوسال از من بزگتر و اقایی با شعور و فهمیده و زبر ور زرنگ! همین قدر از زرنگیش بگم که با دست خالی تو ۱۹ سالگی سهامدار شرکت میشه و سر یه سال بعد شرکت مال خودش میشه اونم با سفته و چک مدت دار و سودهای میلیونی Huh

یکی میگه میخام خانه دار باشه . بنده فکر میکردم چه معنی داره من تو یه خانواده اصیل با ۲۰ سال سن برم سر کار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا ننگ میدونستم
چون فکر میکردم کار یعنی زیر سوال رفتن شخصیتم و همه به چشم نیازمند بهم نگاه میکنن
بعد که اتفاقی رفتم سرکار (البته شانسم جایه خوبی شروع به کار کردم و همیشه تو محیط خوب بودم . تو دانشگاه کار کردم و .....)خیلی چیزا رو یاد گرفتم خیلی چیزااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا وخیلی چیزا هم هست که باید یاد بگیرم...........
و الان نه تنها عیب نمیدونم بلکه یه مزیت هم برام محسوب میشه (کاری به حقوقش ندارم)
چرا ما انتظار پرورش و رشد فرزند رو اونم تو جامعه اینطوری از یه خانم تحصیلکرده ولی خانه دار داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینو به اقایون بگم هااااااا خانه داری یه زن تحصیلکرده هرچند که خودش هم راضی باشه بعد عواقبی داره
یه مدت فکر میکردم پسره دیپلمه به درد من نمیخوره و حتی یک ثانیه هم بهش فکر نمیکردم یا حتی فوق دیپلم هم همینطور
ولی یه همکار دارم که دانشجوی ترم اخر کاردانی هست به اندازه یه فوق لیسانس نرم افزار و شبکه کار میکنه و پروژه های بزرگ دستش داره و فقط میخاد درس بخونه که نگن این ادم دیپلمه است همه نمره هاشم یکی در میون -۱۰ است و میدونم از ۱۷ سالگیش کار میکرده و شاید دیر به ذهنش اومده که هر چقدر هم کارش خوب باشه بازم مدرک لازمه و متاسفانه بین تحصیلش وقفه افتاده
و همکار فوق لیسانسی هم داشتم که تو ۲۴ یا ۲۵ سالگیش فوق گرفت و شرکت تاسیس کرد و درامد خوبی هم داشت و برای حفظ کلاس تدریس میکرد در نگاه و برخورد های اول بسیار شخص مقبول و فهمیده و سخنور ولی با شناخت بیشتر که (این شناخت تو محیط کار ما خیلی خوب به دست میاد) متوجه شدم .........
و از اقوام بنده تا چهارم ابتدایی درس خوانده ولی انگلیسی از من خیلی بهتر(واقعا بهتر بدون اغراق ،خود خوان یاد گرفته) کتابخانه ای که همه جور کتابی توش پیدا میشه( روانشناسی و همسر داری و... اطلاعات تاریخی قومیت شناسی ادبیات ملل مختلف کتب با ارزش هنر و ادبیات و...............) هر چند پیدا کردن اینطور ادمها خیلی سخته و شاید من یا امثال من ملاک خودمون رو برای راحتی کار میزاریم رو تحصیلات ( چون لیسانس است مشکل نداره میتونن بیان خونمون و صحبت بکنیم و چون دیپلم است بی تآمل جواب = نه)
البته بنده هم برام خیلی تحصیلات مهمه ولی سعی میکنم ملاک و اولویت برام نباشه

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , alirezaei , mahyamk , Nesyan
ارسال: #۲۹۹
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۲۹ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  آخه یکی از دوستام میگفت من اگر همسر آیندم قبل از این که بیاد خواستگاری من بادوست دختر نداشته باشه قبولش نمیکنم البته دلایل خودشو داشت که به جاش میگم
لطف کنید بگید دلیلشو !
من قبل از افاق جواب میدم . افاق هم جواب خودشو بده
اکثر پسرایی که قبل از ازدواج به نوعی با دختر رابطه دوستی داشتن خیلی راحت تر میتونن با خانم خودشون ارتباط برقرار کنن (الزامآ نه)
و اینکه پسری که اول جوونیش جوونی نکنه بعد ازدواج شااااااااااید به خودش بیاد ای داد بی داد ما چه جور جوونی بودیم (اینو خودم از نزدیک لمسش کردم که استاد ۴۵ ساله با دانشجوی ۲۲ سالش که اونم متاهل بود!!!!!!! و همینطور بین دو همکار فرهنگی که هر دو صاحب فرزند یا اقا حتی نوه هم داشت و...................................)
پسری که قبلا با دختری ارتباط نداشته راحت گول خانومها رو میخوره (دخترا میفهمن من چی میگمTongueTongueTongueTongue)
و...............
البته من اینجور سفت و سخت نمیگم حتما باید دوست دختر داشته باشه یا نباید داشته باشه
من یه مدت میگفتم نباید داشته باشه یعنی چی قبل از من با یه دختر دیگه باشه ولی الان میفهمم اون موقع چقدر بچه بودم . حتی یه خاستگار خوبمو به خاطر اینکه میدونستم قبلا خاستگاری دونفر دیگه رفته بود سر لجبازی رد کردمUndecided الان به این نتیجه رسیدم پسر باید قبل از من چن جا خاستگاری هم رفته باشه ترجیحآ .اونم به دلایلی .............................
یعنی تمامی دلایل و شرایططون توی حلقم Big Grin
البته این نکته رو هم در نظر بگیرید که یک فردی که هیچ وقت دوست دختر نداشته دلایل مختلف داره : یا طرف از قول شما سوشیال اسکیلش پایین بوده و یا وقت نداشته و یا اعتقادی بهش نداشته و هزار تا دلیل دیگه.
ولی مطمئن باشید فردی هم که قیافش در حد شرک باشه و قدش به اندازه مرغ پا کوتاه و لهجه و اطوارهای اجتماعیش هم در حد "صمد" و ... اگه بخواد دوست دختر داشته باشه، میتونه... همونطوری که دیدم. پس این ریزن رد کردن اون نقطه عطف مخ زنها.
اینکه هرکی دوست دختر نداشته سوشیال اسکیلش داغونه همیشه درست نیست؛ اما اینی که هرکی دوست دختر داشته فلزش خراب شده و به عبارتی زنگ زده ۹۹/۹۹۹% مواقع درسته Big Grin
نمونه زنده اش یکی از دوستام توی دانشگاه که نامی نیت بود توی صنعت ارتباطات فی ما بین اجناس مختلف؛ خودش اعتراف کرد که "من دیگه نمیتونم با یک فرد بیشتر از چند ماه باشم و کاملا خسته کننده میشه واسم!!". حالا تصمیم زندگیتون با خودتونهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , نارین , shima506 , alirezaei , so@ , mahyamk , Nesyan , codin , targol , farhud , nasim** , tabassomesayna , سجاد۶۷
ارسال: #۳۰۰
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۵ ب.ظ
سلام
بحث بحث دوستی پسرا قبل ازدواج هس
نمیشه کلا پیش بینی کرد یکی بعد ازدواج چطوری میشه مثلا بگیم این اقا که قبل ازدواجشون شلوغی کردن حتمابعد ازدواج خوب میشن یا همچنان تنوع طلب میمونن
این که یکی به خانوادش متعهد باشه بیشتر به فرهنگ خونوادش و ذات فرد بستگی داره
و اینو هم باید در نظر گرفت آدما عوض میشن همیشه تا اخرش صاحب یه عقیده نمیمونن و آدما رو نمیشه پیش بینی کرد از نظر خودم این شرایط هس که آدما رو درست میکنه
و خودم به هیچ عنوان پسری رو که سر هوا و هوس با چندتا دختر بوده و صرفا واسه خوش گذرونی نمیتونم قبولس کنم اونم بخاطر اعتماد نداشتن مگه اینکه ببینم تغییر کرده
ولی کسی که قبل ازدواج رابطه اصولی داشته...به دلایلی رابطش ختم به خیر نشده...میتونم باهاش کنار بیام
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۹۰۰,۲۱۸ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۹۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۸۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۴۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۳۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۰۷ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۲۹ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۷۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close