زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۵۵۶
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۲ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
نامزدی که صد در صد باید باشه، من نمیفهمم بعد دو سه جلسه میگن عقد کنیم واقعا چه معنایی داره؟!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , Bahar_HS
ارسال: #۵۵۷
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۵ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  نامزدی که صد در صد باید باشه، من نمیفهمم بعد دو سه جلسه میگن عقد کنیم واقعا چه معنایی داره؟!
من این حرکتو تایید نمی کنم اما یه دلایلی داره مثلا دو به هم زنی اطرافیان. یا حرف در آوردن اطرافیان.
ارسال: #۵۵۸
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۴ ب.ظ
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  نامزدی که صد در صد باید باشه، من نمیفهمم بعد دو سه جلسه میگن عقد کنیم واقعا چه معنایی داره؟!
من این حرکتو تایید نمی کنم اما یه دلایلی داره مثلا دو به هم زنی اطرافیان. یا حرف در آوردن اطرافیان.
اینام هست. ولی شاید راهش این باشه که خود دختر پسرا که الان همه تحصیلکرده هستن، به این حرفا اهمیت ندن و هر کی خونواده خودشونو راضی کنه به دوره نامزدی و شناخت بیشتر. چون تحقیق واقعا بی فایده ست! خیلیا فکر میکنن وظیفه شونه اگه چیزی هم میدونن به طرف نگن که یه وقت امر مقدس ازدواج بهم نخوره!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , sss , Bahar_HS , zahra_ce87
ارسال: #۵۵۹
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۰۴ ب.ظ
ی نفر به من گفت از برنامه های چت میتونی واتساپ داشته باشی!این تعصبه؟

به مصلحتم نبود
ارسال: #۵۶۰
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۰۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۰۴ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  ی نفر به من گفت از برنامه های چت میتونی واتساپ داشته باشی!این تعصبه؟
وایبر که خیلی بهتره، دلیلش چی بود؟؟؟؟
میخاسته بگه ما متعادلیم
نه خیلی تعصبی و غیرتی که کلا ممنوع کنیم
نه خیلی بی غیرت که ازاد ازاد بزاریم
الکیBig Grin

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Bahar_HS
ارسال: #۵۶۱
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۸ ب.ظ
وایبرم گفت ۹پرابلم!برنامه های عمومی مخالف بود گفت سریع حذف کن ههههه!
ولی خودش همه برنامه ها روداره گفتم خودتم بحذف!گفت من مردم!

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۵۶۲
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط sss.)
در مورد ملاک های وتو کننده برای من اینا مهمه:
۱/به حلال و حروم اعتقاد داشته باشه و بهش عمل کنه
۲/چشم پاک باشه
۳/حتی قلیون هم نکشه

دوران نامزدی هم واقعا لازمه
موردی که من دیدم پسر بیماری حادی داشت که حداکثر دو سال زنده بود ولی اینو به خانواده دختر و حتی خود دختر نگفته بودن تا تو دوران نامزدی دختره انبوه داروهای پسره رو به طور اتفاقی میبینه و جریان لو میره و تو همون کش و قوس طلاق پسره از دنیا میره.
خانواده ای هم بودن که خیلی مذهبی! بودن ظاهرن. و خیلی هم اصرار داشتن که زودتر ازدواج کنن، با این هدف که پسرمون رو داریم از دست میدیم ازش نوه یادگار داشته باشیم. یک ذره فکر نمیکنن طرف مقابل ما هم انسانه نه ....AngrySad

چیزایی میبینم که کلا از ازدواج خوف می کنم حالا وای به حال شنیده ها!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , shayesteNEY , mahyamk , RASPINA , Bahar_HS , zahra_ce87 , nina69
ارسال: #۵۶۳
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط diligent.)
مشاوره هم توی دوران نامزدی هم خیلی خیلی واجبه. یه سری بیماری های روانی هست که فقط مشاور میتونه تشخیصشون بده.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , crevice , RASPINA , shayesteNEY , sss , انرژی مثبت , Bahar_HS , nina69
ارسال: #۵۶۴
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  مشاوره هم توی دوران نامزدی هم خیلی خیلی واجبه. یه سری بیماری های روانی هست که فقط مشاور میتونه تشخیصشون بده.
اره دقیقا برای یکی از دوستای من یه اتفاق بد به خاطر عقد زود اتفاق افتاد
شوهرش بیماری خاص روانی داشت
از رد شدن کنار ساختمون بیشتر از دوطبقه وحشت داشت . تو خیابون که راه میرفت با فاصله چند ثانیه ای پشت سروش رو نگاه میکرد . تو جمع که مینشست سریع پا میشد و دستاشو سریع تکون میداد و...........
یعنی تو یه هفته عقد کردن . دو هفته بعد از عقد رفتن برا طلاقUndecidedUndecidedUndecidedUndecidedUndecided
روانپزشک هم رفتن گفته بودن بیماریش دوره درمان طولانی (نزدیک به ۵ سال داره)
خب اینا رو با چند جلسه صحبت میشه فهمید ----
یکی دیگه از دوستام هم دقیقا همین اتفاق براش افتاد و فقط یه هفته با شوهرش بودUndecided
یکی دیگه هم بود که عاشق خانومش بود دیوووووووووووونهد ویوووووونه
ولی زنشو میفرخت!!!!!!
روانی بود

-----
اینا رو میشه تشخیص داد

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , shamim_s , zahra_ce87
ارسال: #۵۶۵
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۰۴ ق.ظ
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  وایبرم گفت ۹پرابلم!برنامه های عمومی مخالف بود گفت سریع حذف کن ههههه!
ولی خودش همه برنامه ها روداره گفتم خودتم بحذف!گفت من مردم!

خیلی عذر میخوام اینو میگم ولی مضخرف گفته!! مرد و زن نداره که! اگه بد باشه واسه همه بده اگرم خوب باشه واسه همه خوبه.
من خودم یکی از شروطم همینه و خودمم تو هیچکدوم عضو نیستم.
رسول گرامی اسلام ( صلی الله علیه واله) می فرماید: برای تلبّس به عدالت باید دو کار کنید: ۱- آنچه برای خود نمی پسندید برای دیگران نپسندید، ۲- آنچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , Bahar_HS , khordad.girl , abji22 , sss
ارسال: #۵۶۶
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۸ ب.ظ
دوستان ! یکی به من کمک کنه! چطوری بفهمیم حرفایی که شب خواستگاری میزنن بعدا بهش عمل میکنن؟؟
ارسال: #۵۶۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۴ ب.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  دوستان ! یکی به من کمک کنه! چطوری بفهمیم حرفایی که شب خواستگاری میزنن بعدا بهش عمل میکنن؟؟
دو جور حرف داریم: اول حرفایی که هست که در راستای گذشته فرده. مثلا میبینید طرف تا حالا آدم تنبلی نبوده. اگه الان روزی ۹ ساعت کار کنه، بعد وعده بده که بعد ازدواج روزی ۱۰ ساعت کار می کنم. این به نظرم بعید نیست چون ادامه روند قبلیشه.
اما بعضی از حرفا هست که حالت وعده است. یعنی طرف وعده میده روند زندگیشو تغییر بده. من خودم رو اینا حسابی باز نمی کنم.
البته اینا نظر منه فقط.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , Bahar_HS , ziba.O , shamim_s , zahra_ce87 , ts2927
ارسال: #۵۶۸
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۲ ب.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  دوستان ! یکی به من کمک کنه! چطوری بفهمیم حرفایی که شب خواستگاری میزنن بعدا بهش عمل میکنن؟؟
دو جور حرف داریم: اول حرفایی که هست که در راستای گذشته فرده. مثلا میبینید طرف تا حالا آدم تنبلی نبوده. اگه الان روزی ۹ ساعت کار کنه، بعد وعده بده که بعد ازدواج روزی ۱۰ ساعت کار می کنم. این به نظرم بعید نیست چون ادامه روند قبلیشه.
اما بعضی از حرفا هست که حالت وعده است. یعنی طرف وعده میده روند زندگیشو تغییر بده. من خودم رو اینا حسابی باز نمی کنم.
البته اینا نظر منه فقط.
مثلا منظورم کار کردن و ایناس...یا مساله پوشش و تفریح و کمک کردن و....اگه الان بگه من با کار کردن مخالفتی ندارم ولی بعد از ازدواج یه کار مناسب پیدا بشه و شخص بزنه زیر حرفش چی...؟ شاید بگیم شرایط رو تو عقد نامه مینویسیم ولی چه اهمیتی داره نمیشه که بخاطر این مساله درخواست طلاق داد !
ارسال: #۵۶۹
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  مثلا منظورم کار کردن و ایناس...یا مساله پوشش و تفریح و کمک کردن و....اگه الان بگه من با کار کردن مخالفتی ندارم ولی بعد از ازدواج یه کار مناسب پیدا بشه و شخص بزنه زیر حرفش چی...؟ شاید بگیم شرایط رو تو عقد نامه مینویسیم ولی چه اهمیتی داره نمیشه که بخاطر این مساله درخواست طلاق داد !
همینطوره. من بالاتر گفتم که طرف ممکنه بزنه زیر حرفش و اینا. بقیه جوری جواب دادن انگار دارن تو آرمان شهر زندگی می کنن و همه چیز قراره ایده آل باشه، یه جورایی حرفای شعاری غیر عملی گفتن.
ارسال: #۵۷۰
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۴ ب.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  مثلا منظورم کار کردن و ایناس...یا مساله پوشش و تفریح و کمک کردن و....اگه الان بگه من با کار کردن مخالفتی ندارم ولی بعد از ازدواج یه کار مناسب پیدا بشه و شخص بزنه زیر حرفش چی...؟ شاید بگیم شرایط رو تو عقد نامه مینویسیم ولی چه اهمیتی داره نمیشه که بخاطر این مساله درخواست طلاق داد !
دقیقا همینطوره. من بالاتر گفتم که طرف ممکنه بزنه زیر حرفش و اینا. بقیه جوری جواب دادن انگار دارن تو آرمان شهر زندگی می کنن و همه چیز قراره ایده آل باشه، یه جورایی حرفای شعاری غیر عملی گفتن.
من صحبتای قبلی رو کامل نخوندم...ولی نمیدونم من بدبین شدم یا جامعه بد شده،حتی به نظرم اگه دوست هم باشیم با طرف بازم اخلاقش نمیتونه دستمون بیاد... منم به مامانم اینا میگم،میگن تحقیق و اینا رو واسه همین گذاشتن،من میگم که خیلی چیزا تو زندگی مشخص میشه...یه کار میکنن آدم قید ازدواج رو بزنه Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , sss , shamim_s

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۹۷,۰۶۶ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۹۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۴۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۳۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۰۷ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۲۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۷۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close