زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۳۶۶
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶ ق.ظ)همیلا نوشته شده توسط:  نه اتفاقا اینکه با کسی زندگی کنی که عاشقشی خیلی خوبه ولی به نظرم عشق به تنهایی کافی نیست
من نمی گم عشق کافیه می گم لزوما تفاهم عشق نمی آرهSmile

به نظر من جذابیت اولیه + تفاهم و ویژگی ها و اهداف مشترک + گذشت= عشق بلند مدت میاره در اکثر موارد.

یه چیزی هم که هست تازه فرمول بالا حالت ایده آلشه و به نظرم یکی از دلایلی که نرخ ازدواج پایین اومده هم همینه. همه مون از جمله خودم می خواهیم همه اینا باشه، چیزی که حداقل من تو خواستگارهاى متعدد چه سنتی و چه از طریق اجتماعم ندیدم. (بعد تازه and اینا رو با چندتا مسئله مهم مثل حداقل های مالی و... هم باید بگیریم خیلی حلقه انتخاب کوچک میشه)
این چیزی که شما می فرمایید که تفاهم عشق نمیاره رو من دوبار تجربه کردم (البته به جای عشق بهتره بگم جذابیت، چون در دوران آشنایی عشق به نظرم بی معناست) به دو نفری که به هم نزدیک بودیم ولی موشکافی که کردم یا ظاهر فرد اصلااا برام جذاب نبوده و یا یه حرکات رو اعصابی (یکی دو تا حتی بوده ولی همونا داغون و سردم می کرد) برام داشته که بعدا دقت کردم این همون عدم تفاهم و اختلاف در یکسری ویژگی ها بوده. ولی چون خیلی همچین مسائلش خاص و مویرگی بوده و اتفاقا خیلی گل درشت نبوده من اولش متوجه عدم تفاهم نشدم. منظورم اینه که این موضوع عدم جذابیت و احساس عشق از عدم تفاهم هایی است که ناخودآگاهمون متوجه میشه ولی خودآگاهمون نه.
بر عکسشم هست که تا یه جایی تفاهم بوده و جذابیت زیاد هم بوده، یهو یه چیزی از طرف آدم می بینه که همه چی می ترکه و خدا رو شکر می کنه که بر اساس تفاهم و پیدا کردن ویژگی های مشترک رفتی جلو و نه عشق.
عدم عشق هم ربطی به تفاهم نداره از نظر من
شاید بعضی از پسرا خیلی آگاه شدن
اما بعضی هاشون وقتی عاشق میشن هزار تا حرکت عجیب غریب هم براشون بیای دیگه دست از سر کچلت بر نمیدارن ...تنها میگن منظور شما از این کار چیه؟ و خیلی راحت کوتاه میان چون دیگه تصمیم خودشونو گرفتن و به نظر خودشون اون چیزی که میخوان رو انتخاب کردن
(در واقع همون عشق آدمی را کر و کور میکند برای هر دو طرف صدق میکنه شدید...خدا کنه کور نشیمBig Grin)

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۶۷
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه تا ته دنیا هم با پسری که دوسش داره میره
فقط باید به دختر ثابت بشه
اینکه اکثر شیرازیا قبول نمیکنن درست نیست.
اگه هیچ کدوم از این شرایطی که گفتید نباشه و فقط همون یه شرطی که بولد کردم باشه قضیه حله. از اون طرف هم اگه همه شرایط باشه اما اون یه شرط نباشه ممکنه پسر رد بشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۱۳۶۸
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط aamitis.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من فکر می کنم آن هایی که از خانوادشون گریزان اند یا اصلا هیچ وابستگی ندارن حاضر می شن برن یک شهر دیگه...اگر نه دل دختر برای خانوادش تنگ می شه نمی تونه تا ابد یک جای دیگه زندگی کنه

این گریزان بودن هم نکته خوبیه
بله متاسفانه
خیلی درست گفتید
البته باز برای بعضیا صدق نمیکنه
طرف از شیراز ازدواج میکنه میره یه شهر دیگه یا یه کشور دیگه و کم کم خانوادشو هم میبره!!

(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه تا ته دنیا هم با پسری که دوسش داره میره
اگه هیچ کدوم از این شرایطی که گفتید نباشه و فقط همون یه شرطی که بولد کردم باشه قضیه حله. از اون طرف هم اگه همه شرایط باشه اما اون یه شرط نباشه ممکنه پسر رد بشه.
این عشقی که شما ازش حرف میزنید بدون در نظر گرفتن بقیه موارد
واسه کسی صادقه که یا ندونه جامعه چه خبره و فقط بخواد تصمیم احساسی بگیره
یا اینکه انقدر کمبود محبت داشته باشه از طرف خانواده که بخواد سریع این کمبود محبت رو جبران کنه
و گرنه کسی که عاقل باشه به هیچ پسری اجازه نمیده بدون شناخت خانواده پسر، با احساساتش بازی بشه
گیرم عاشق شد اما دید خانواده پسر هیچ تناسبی با خانواده خودش نداره حالا اگه بخواد عقلانی تصمیم بگیره که با احساساتش بازی شده و از نظر عاطفی لطمه میبینه و اگه بخواد همین طوری با احساسات جلو بره که خودشو بدبخت کرده...

دوست من

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , mrpking , blx
ارسال: #۱۳۶۹
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه ......
البته بنظرم این مورد آخره که خودش مسبب موردهای اولیه میشه! Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۳۷۰
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه ......

شاید ما عاشق نشدیم و شما عاشقیWink

دوست من

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , blx
ارسال: #۱۳۷۱
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه ......

نیاز نیست عاشق باشی و همچین حرفی بزنی, رو راست باید بود Tongue
یکسری چیزا دیگه جای بحث نداره آخه, اینکه آقا پسر خوب ؛ خانوادش خوب, عاقل و .... باشن اصلا ویژگی متمایز کننده ای نیست, شما خودت یه لحظه فکر کن, آقا پسر بد, خانواده بد, نا عاقل!!! Big Grin اصن مطرح هست که حالا بخواد دختر باهاش بره یا نه؟ ته دنیا یا سر دنیا؟! Big Grin (البته این اگه ویژگی آخری که گفته بودید در دخترخانوم باشه؛ میره Big Grin ؛ یعنی هممون دیدیم؛ منم دیدم که میگم )
منظورم به شخص شما نیست؛ ببخشید ؛ ولی خب یکسری چیزا شعاریه....
حالا اون بحث ثابت شدن رو در نظر بگیری خودش یه داستان جداست! ازین داستانای چند جلدی Big Grin

+ البته اینم اضافه کنم بستگی داره اون خووووب بودنه چطور معنا بشه دیگه! Big Grin خیلی صفتش کیفیه نمیشه حرفی زد راجع بش! خوب! Big Grin Wink
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۳۷۲
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۵ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  

نیاز نیست عاشق باشی و همچین حرفی بزنی, رو راست باید بود Tongue
یکسری چیزا دیگه جای بحث نداره آخه, اینکه آقا پسر خوب ؛ خانوادش خوب, عاقل و .... باشن اصلا ویژگی متمایز کننده ای نیست, شما خودت یه لحظه فکر کن, آقا پسر بد, خانواده بد, نا عاقل!!! Big Grin اصن مطرح هست که حالا بخواد دختر باهاش بره یا نه؟ ته دنیا یا سر دنیا؟! Big Grin (البته این اگه ویژگی آخری که گفته بودید در دخترخانوم باشه؛ میره Big Grin ؛ یعنی هممون دیدیم؛ منم دیدم که میگم )
حالا اون بحث ثابت شدن رو در نظر بگیری خودش یه داستان جداست! ازین داستانای چند جلدی Big Grin

خب منم همینو میگم
وقتی به شیوه امروزی بخوای ازدواج کنی که خانواده پسر رو نمیبینی از اول، میبینی؟ من گفتم که عاشق بشی بعد یهو ببینی خانوادش فلان... صحبت منو بخون اول....
باید کلی بنویسی که منظورت اشتباهی برداشت نشه
و بحث اینجا الکیه
اشتباه کردم حرف زدم

دوست من

ارسال: #۱۳۷۳
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
یکی از فامیلامون جریان خواستگاری خودش رو تعریف میکرد(۲۵ سال پیش). میگفت اون زمان من هیچی نداشتم، به معنای واقعی کلمه هیچی!
با دختر خانم(همسر فعلیم) که صحبت کردم گفتم من واقعا هیچی ندارم اما سعی میکنم خوشبختت کنم. جواب داد عیبی نداره. آقا غلام فقط وجودتBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
راست و دروغش رو نمیدونم. ایشون قمپز و لغز زیاد در میکنهSmile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۱۳۷۴
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۱ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  یکی از فامیلامون جریان خواستگاری خودش رو تعریف میکرد(۲۵ سال پیش). میگفت اون زمان من هیچی نداشتم، به معنای واقعی کلمه هیچی!
با دختر خانم(همسر فعلیم) که صحبت کردم گفتم من واقعا هیچی ندارم اما سعی میکنم خوشبختت کنم. جواب داد عیبی نداره. آقا غلام فقط وجودتBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
خواستگاری دهه ۶۰ اتفاق نیفتاده؟ Tongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۳۷۵
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۸ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  یکی از فامیلامون جریان خواستگاری خودش رو تعریف میکرد(۲۵ سال پیش). میگفت اون زمان من هیچی نداشتم، به معنای واقعی کلمه هیچی!
خواستگاری دهه ۶۰ اتفاق نیفتاده؟ Tongue

چرا آخرای دهه ۶۰ بودهWink

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۱۳۷۶
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۴ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  چرا آخرای دهه ۶۰ بودهWink
این پستو که مینوشتم تو ذهنم یه اینجور چیزی بود: TongueTongueTongue
[تصویر:  414137_109212_256.jpg]
[تصویر:  414137_2_2.jpg]

سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , NP-Cσмρℓєтє , mrpking , RASPINA
ارسال: #۱۳۷۷
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۸ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  یکسری چیزا دیگه جای بحث نداره آخه, اینکه آقا پسر خوب ؛ خانوادش خوب, عاقل و .... باشن اصلا ویژگی متمایز کننده ای نیست, شما خودت یه لحظه فکر کن, آقا پسر بد, خانواده بد, نا عاقل!!! Big Grin اصن مطرح هست که حالا بخواد دختر باهاش بره یا نه؟ ته دنیا یا سر دنیا؟! Big Grin (البته این اگه ویژگی آخری که گفته بودید در دخترخانوم باشه؛ میره Big Grin ؛ یعنی هممون دیدیم؛ منم دیدم که میگم )

+ البته اینم اضافه کنم بستگی داره اون خووووب بودنه چطور معنا بشه دیگه! Big Grin خیلی صفتش کیفیه نمیشه حرفی زد راجع بش! خوب! Big Grin Wink
عاشق چیش شده پس!
شاید وابستگی رو شما با عشق یکی می دونی
ارسال: #۱۳۷۸
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۵ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  یکسری چیزا دیگه جای بحث نداره آخه, اینکه آقا پسر خوب ؛ خانوادش خوب, عاقل و .... باشن اصلا ویژگی متمایز کننده ای نیست, شما خودت یه لحظه فکر کن, آقا پسر بد, خانواده بد, نا عاقل!!! Big Grin اصن مطرح هست که حالا بخواد دختر باهاش بره یا نه؟ ته دنیا یا سر دنیا؟! Big Grin (البته این اگه ویژگی آخری که گفته بودید در دخترخانوم باشه؛ میره Big Grin ؛ یعنی هممون دیدیم؛ منم دیدم که میگم )

عاشق چیش شده پس!
شاید وابستگی رو شما با عشق یکی می دونی
بنظرم عشق نمیتونه پیش از ازدواج اتفاق بیفته, باقی داستانا احتمالا وابستگی هست یا علاقه ناآگاهانه و گاهاً زودگذر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , blackhalo1989 , karbar , pezhman.m-AI , blx
ارسال: #۱۳۷۹
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۹ ب.ظ
یاد "دوست داشتن از عشق برتر است" اُفتادم.
عشق جوششی یک جانبه است. به معشوق نمی‌اندیشد که کیست ؟! یک "خود جوشی ذاتی" است ، و از این رو همیشه اشتباه می‌کند و در انتخاب بسختی می‌لغزد و یا همواره یک جانبه می‌ماند و گاه ، میان دو بیگانه ناهمانند، عشقی جرقه می‌زند و چون در تاریکی است و یکدیگر را نمی‌بینند ، پس از انفجار این صاعقه است که در پرتو روشنایی آن، چهره یکدیگر را می‌توانند دید و در اینجاست که گاه، پس از جرقه زدن عشق، عاشق و معشوق که در چهره هم می‌نگرند، احساس می کنند که همدیگر را نمی‌شناسند و بیگانگی و ناآشنایی پی از عشق - که درد کوچکی نیست - فراوان است.

اما دوست داشتن در روشنایی ریشه می‌بندد و در زیر نور سبز میشود و رشد میکند و از این روست که همواره پس از آشنایی پدید می‌آید، در حقیقت، در آغاز دو روح خطوط آشنایی را در سیما و نگاه یکدیگر می‌خوانند، و پس از "آشنا شدن" است که خودمانی می‌شوند، - دو روح ، نه دو نفر، که ممکن است دو نفر با هم در عین رو در بایستی‌ها، احساس خودمانی بودن کنند و این حالت بقدری ظریف و فرّار است که بسادگی از زیر دست احساس و فهم می‌گریزد.

سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , pezhman.m-AI , blx
ارسال: #۱۳۸۰
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط mrpking.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  اما به نظر من وقتی یه دختری اهل سازش باشه و اهل زندگی و ببینه یه پسری خوبه و خانواده خوب و عاقلی داره و عاشق بشه تا ته دنیا هم با پسری که دوسش داره میره

واقعا گل گفتین.
والا چی بگم. هر چقدم آدم خوب باشه نمیبینن و از طرفی بعضی دخترا تو رویا زندگی میکنن و واقعیت هارو نمیبینن و یکم جلوتر که بره متوجه میشن.

(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من فکر می کنم آن هایی که از خانوادشون گریزان اند یا اصلا هیچ وابستگی ندارن حاضر می شن برن یک شهر دیگه...اگر نه دل دختر برای خانوادش تنگ می شه نمی تونه تا ابد یک جای دیگه زندگی کنه

قرار نیس تا ابد دور بشه. بالاخره الان که هواپیما رفت و آمدهارو راحت کرده و در سالی چن بار میتونن با هم برن خونه ی خانواده ی دختر.
البته خب ممکنه دختری باشه که بخواد هفته ای یه بار خونشون بره و بالاخره باید اول شرایط دو طرف بهم بخوره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۱,۳۷۹ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۶۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۶۶ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۵۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close