زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۹۵۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  من دوستم ی خواهر بزرگتر داشت هربار واسه خواهرش خواستگار میومد دوستم میفرستادن همراهشون تو اتاق....تازه در هم یکم باز میزاشتن SmileSmile....خو بر میخوره ب ادممممممممممم.....اصلا چ حرف زدنیهBig GrinBig Grin.. شایدم سیستم شنود صدا از قبل کار گذاشته بودن خخخخBig GrinBig Grin
حالا من چون خودم اصلا خجالتی نیستم ناخوداگاه وقتی دوماد سرشو میندازه زیر هعی پیشونیشو پاک میکنه خندم میگیره خخخخخ اصلا مراسم خواستگاری جکه به خدا!!! تا حالا چند بار به سرم زده چایی رو از خجالت (الکی مثلا من خجولم) بریزم رو داماد بلکه یه دقه سرش بلند کنه خخخخخ

فکر خوبیه...درموردش فکر میکنم Big GrinTongue

سرنوشت توسط کفش هایی که پوشیده ایم رقم نمیخورد...بلکه به قدم هایی که بر میداریم وابسته است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90 , morweb
ارسال: #۱۹۵۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  حالا من چون خودم اصلا خجالتی نیستم ناخوداگاه وقتی دوماد سرشو میندازه زیر هعی پیشونیشو پاک میکنه خندم میگیره خخخخخ اصلا مراسم خواستگاری جکه به خدا!!! تا حالا چند بار به سرم زده چایی رو از خجالت (الکی مثلا من خجولم) بریزم رو داماد بلکه یه دقه سرش بلند کنه خخخخخ

فکر خوبیه...درموردش فکر میکنم Big GrinTongue
[/quote]
Big GrinTongue

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
ارسال: #۱۹۵۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط aamitis.)
آره نظر منم اینه که باید خانواده پسر زنگ بزنن
و معنی نداره خانواده دختر زنگ بزنه
اصلا درست نیست
دقیقا مثل اینه که بخوای بگی بیا دختر ما رو بگیر!
بعدا هم باز اگه مشکلی پیش بیاد پسره برمیگرده میگه تو خودت بودی هی بالا و پایین میپریدی ...تو بودی منو میخواستی...پسرا هم که کم نمیارن!
اما جالبی این قضیه اینه که بعضیا این طوری برداشت میکنن که ما این همه زنگ میزنیم و.... اما شما اصلا به ما توجه نمیکنید!!!
البته این ها همش به خاطر تفاوت فرهنگیه!

تلفنی هم به نظر اصلا درست نیست
تلفن
چت!!
به خصوص در دفعات اول دوم که خیلی شناختی نیست
وابستگی ایجاد میکنه

(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  به نظرتون بیماریها و قبول اون بیماری چه قدر میتونه توسط پسر و خانواده پسر تاثیر گذار باشه؟!!!!!
من دیدم که حتی مطلقه بودن دختر(دوران عقد جدا شده بود) توسط پسر کاملا پذیرفته شده و فک کنم برای پسرا این مسئله از بیماری مهم تر باشه.
و هم دیدم پسر بیماری داشته و کاملا پذیرفته شده، البته خب حاد نبوده. اینم دیدم کسی هپاتیت داشته، (دور از جون) و نگفته و بعدش همسرش گفته اگه می دونستم ازدواج نمیکردم.
دوست خودم میگرن داشت و همسرش می دونست و مشکلی پیش نیومد.
چقدر مثال :|
شاید بستگی به بیماری داره. میتونید اگه با دوماد به توافق رسیدید بگید خونواده ش رو در جریان نذاره، چون متاسفانه اونطوری که دیدم معمولا اینا دهن به دهن میشه و کلی عیب و ایراد سر طرف میذارن. ولی در کل هر چی که هست باید گفته بشه.
دقیقا من چیزی که تو دوستام و اطرافیان دیدم برای آقایون اول زیبایی مهمه خخخخخخ. فکرشو کنین برای یکی از دوستام خواستگار اومده بود بنده خدا عینکی بود. خواستگاره برگشته بهش گفته عینکتو بر میدارین چهره بی عینکتون ببینم؟ اینم بر داشته پسره نگاه کرده چهره اشون خوشگل جمع کرده بعد میگه نه ما به هم نمیخوریم!!!!!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin البته همین باعث شد دوستم بره لیزر کنه
کسی که آدمو به خاطر این چیزا بخواد
عینکی بودن یا نبودن
همون بهتر اصلا آدم غیر عینکی هم بره یه عینک الکی بخره بزنه
آدم ازدواج نکنه با همچین آدمی بهتره
گیرم یهو بعد ازدواج یه اتفاقی افتاد عینکی شد ... برمیگرده بهش میگه نمیخوامت؟
والا مردم عجیب شدن!

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90 , sss , ele
ارسال: #۱۹۵۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۵ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  آره نظر منم اینه که باید خانواده پسر زنگ بزنن
اصلا درست نیست
بعدا هم باز اگه مشکلی پیش بیاد پسره برمیگرده میگه تو خودت بودی هی بالا و پایین میپریدی ...تو بودی منو میخواستی...پسرا هم که کم نمیارن!
اما جالبی این قضیه اینه که بعضیا این طوری برداشت میکنن که ما این همه زنگ میزنیم و.... اما شما اصلا به ما توجه نمیکنید!!!

تلفن
چت!!
وابستگی ایجاد میکنه
وابستگی تنها زمانی ایجاد میشه که از پسره از اول خوشت بیاد. ولی در حالتای دیگه وابستگی وجود نداره و میشه با مرموزی Big Grin Big Grin Big Grin به خصوصیاتی که پسر خودش لو نمیده پی ببری. البته باید حواست باشه رسمی بودن کنار نزاری وگرنه کار به وابستگی و... میکشه

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , karbar
ارسال: #۱۹۵۵
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۸ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ق.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  هرچی بگین بدتر از این خواستگار من نیست خوووو Big GrinBig GrinBig Grin پسر گفت : شما خیلی خوبی همه معیارهای منو دارید و اینا کلی رفت بالامنبر تعریف کرد آخرش گفت فقط یکم حجاب شما مشکل داره که اونم بعد ازدواج درستش میکنم خخخخ Big GrinBig Grin
حالا جالب اینه سه بار اومدن من گفتم نه ...پسر از دور میدیدم میگرخیدم اصلا ConfusedConfused
یکبار هم اومد یک حرفی بزنه دل من نرم بشه مثلا چی گفت DodgyBig Grin
خودت مشکل داری Dodgy

بعضیام میرن خواستگاری یه دختر مانتویی، میگن بعد ازدواج چادر بپوش
خوب چه کاریه ، برو خواستگاری یه دختر چادری
این حرف گاهی برخورنده س و در ضمن کلی فکر و خیال میاره تو ذهن آدم که نکنه طرف شکاکه

خب اگه طرف رو دوست داری و واقعا با دلیل محکمه پسند چادری بودنو دوست داری
باهاش ازدواج کن
بعدش بهش شناخت بده
نه اینکه مجبورش کنی چادر بپوشه
البته از یک دیدگاه دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد
خب جامعه طوری شده که پسرا فکر میکنن دختر چادری باشه خیلی خوبه و بعضیا که زیادم هستن دنبال دختر چادری میرن اما نمیدونم چرا فکر نمیکنن شاید دختره با شناخت این چادر رو سر نکرده ...خودشم حس خوبی بهش نداره...یا برای رسیدن به اهداف یا قرار گرفتن در موقعیتی پوشیده

چادری درست خوبه ها اما بعضی از پسرا فکر میکنن یه دختر چادری دیگه خیلی همه چیز تمامه

اما خودتون ببینید با خودتون چند چندید؟ هدفتون از معیار هاتون چیه؟

نمیدونما این جمله چقدر درست باشه
اما گاها دیدم اونایی که خیلی روی چادری بودن تعصب دارن خودشون مشکل اخلاقی دارن....خودشون نمیتونن نگاه خودشونو کنترل کنن

کاش هر کس برا خودش عین خودشو انتظار داشت
شاید این طوری قبل از برطرف کردن ایرادات طرف مقابل آدم به برطرف کردن ایرادات خودش همت می گماشت به این امید که مثل خودش گیرش بیاد
خوبی را اول خودت زندگی کن خود به خود خوبی رو جذب میکنی

دوست من

سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90 , sss , ele
ارسال: #۱۹۵۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  آره نظر منم اینه که باید خانواده پسر زنگ بزنن
اصلا درست نیست

تلفن
چت!!
وابستگی ایجاد میکنه

(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  به نظرتون بیماریها و قبول اون بیماری چه قدر میتونه توسط پسر و خانواده پسر تاثیر گذار باشه؟!!!!!
من دیدم که حتی مطلقه بودن دختر(دوران عقد جدا شده بود) توسط پسر کاملا پذیرفته شده و فک کنم برای پسرا این مسئله از بیماری مهم تر باشه.
و هم دیدم پسر بیماری داشته و کاملا پذیرفته شده، البته خب حاد نبوده. اینم دیدم کسی هپاتیت داشته، (دور از جون) و نگفته و بعدش همسرش گفته اگه می دونستم ازدواج نمیکردم.
دوست خودم میگرن داشت و همسرش می دونست و مشکلی پیش نیومد.
چقدر مثال :|
شاید بستگی به بیماری داره. میتونید اگه با دوماد به توافق رسیدید بگید خونواده ش رو در جریان نذاره، چون متاسفانه اونطوری که دیدم معمولا اینا دهن به دهن میشه و کلی عیب و ایراد سر طرف میذارن. ولی در کل هر چی که هست باید گفته بشه.
دقیقا من چیزی که تو دوستام و اطرافیان دیدم برای آقایون اول زیبایی مهمه خخخخخخ. فکرشو کنین برای یکی از دوستام خواستگار اومده بود بنده خدا عینکی بود. خواستگاره برگشته بهش گفته عینکتو بر میدارین چهره بی عینکتون ببینم؟ اینم بر داشته پسره نگاه کرده چهره اشون خوشگل جمع کرده بعد میگه نه ما به هم نمیخوریم!!!!!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin البته همین باعث شد دوستم بره لیزر کنه
کسی که آدمو به خاطر این چیزا بخواد
عینکی بودن یا نبودن
همون بهتر اصلا آدم غیر عینکی هم بره یه عینک الکی بخره بزنه
آدم ازدواج نکنه با همچین آدمی بهتره
گیرم یهو بعد ازدواج یه اتفاقی افتاد عینکی شد ... برمیگرده بهش میگه نمیخوامت؟
والا مردم عجیب شدن!
خب همه بیماریها همینه!!!!!! کی میتونه بگه دو سال دیگه مثلا مشکل قلبی پیدا نمیکنه یا سنگ کلیه نمیگیره یا مثلا حتی قطع نخاع نمیشه Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۹۵۷
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۹ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  آره نظر منم اینه که باید خانواده پسر زنگ بزنن
اصلا درست نیست

تلفن
چت!!
وابستگی ایجاد میکنه
وابستگی تنها زمانی ایجاد میشه که از پسره از اول خوشت بیاد. ولی در حالتای دیگه وابستگی وجود نداره و میشه با مرموزی Big Grin Big Grin Big Grin به خصوصیاتی که پسر خودش لو نمیده پی ببری. البته باید حواست باشه رسمی بودن کنار نزاری وگرنه کار به وابستگی و... میکشه
یعنی دختری که اول با حرف زدن های زیاد و .... به یه پسری توی دانشگاه وابسته میشه بعد خوب که پسره بازیش داد بلاکش کنه
بعد دختره میره وابسته یکی دیگه میشه و به همین صورت....
یعنی کلا از همه همکلاسیای پسرش خوشش میومده؟!

والا کسی که در اولین برخورد بخواد خوشش بیاد
بهش میگن عشق در یک نگاه
و هنوزم هستن چنین آدم هایی متاسفانه
که حالا چون از قیافه پسر خوششون اومده و اون داره دکتری میخونه عاشقش میشن بدون اینکه بدونن شاید مزخرف تر از خودش خودشه!

ببخشید انقدر راحت حرف میزنم
چون بعضی از دخترا خیلی ساده هستن
شاید این طوری حداقل یه نفر متوجه شه که داره راهشو اشتباه میره
به امید آگاهی همه فرزندان این سرزمین

دوست من

سپاس‌گزاری شده توسط: ele
ارسال: #۱۹۵۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۱۴ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  آره نظر منم اینه که باید خانواده پسر زنگ بزنن
اصلا درست نیست

تلفن
چت!!
وابستگی ایجاد میکنه
یعنی دختری که اول با حرف زدن های زیاد و .... به یه پسری توی دانشگاه وابسته میشه بعد خوب که پسره بازیش داد بلاکش کنه

بهش میگن عشق در یک نگاه
که حالا چون از قیافه پسر خوششون اومده و اون داره دکتری میخونه عاشقش میشن بدون اینکه بدونن شاید مزخرف تر از خودش خودشه!

اولین برخورد خوش اومدن عاشق شدن نیست. فرض کنین شما چهره و شخصیت اولیه و باقی ویژگی ها مثل تحصیلات بپسندی. و حالا آقا پسر چهره واقعیشو به شما نشون نداده در این حالت احتمال پیش اومدن وابستگی با چت و غیره وجود داره و حتی با بیرون رفتن هم طرف وابسته میشه Big Grin Big Grin
اونیم که از همه همکلاسیاش خوشش می اومده دیگه تکلیفش معلومه هدفش فقط شوهر کردن بوده دیگه نه شناخت.

ارسال: #۱۹۵۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۱۸ ب.ظ
تو این تاپیک صحبت از همه چی هست جز عشق و دوست داشتن! مظلوم واقع شدن اینا!
حالا یه عده میان می‌گن عشق بعد از ازدواج و این حرفا... Big GrinDodgy

من که اصلا نمی‌تونم با این نوع ازدواج‌های سنتی ارتباط برقرار کنم! به نظرم یه ریسک خیلی بزرگه! چطور می‌شه با کسی که هیچ حسی بهش نداری ازدواج کرد؟ یا تو دو جلسه هم‌دیگه‌رو شناخت؟ ترجیح می‌دم یه رابطه عاشقانه شکست‌خورده رو تجربه کنم اما به این امید که قراره بعدا عاشق کسی بشم با کسی ازدواج نکنم! حالا اومدیم و بعدش هم عاشق هم نشدیم، اون موقع چه کسی پاسخگوئه؟ Big Grin احتمالا باید تا آخر عمر به هم‌دیگه "عادت" یا یک درجه بدتر هم رو "تحمل" کنیم! Dodgy
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90 , ts2927 , sss
ارسال: #۱۹۶۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۶ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  تو این تاپیک صحبت از همه چی هست جز عشق و دوست داشتن! مظلوم واقع شدن اینا!

من که اصلا نمی‌تونم با این نوع ازدواج‌های سنتی ارتباط برقرار کنم! به نظرم یه ریسک خیلی بزرگه! چطور می‌شه با کسی که هیچ حسی بهش نداری ازدواج کرد؟ یا تو دو جلسه هم‌دیگه‌رو شناخت؟ ترجیح می‌دم یه رابطه عاشقانه شکست‌خورده رو تجربه کنم اما به این امید که قراره بعدا عاشق کسی بشم با کسی ازدواج نکنم! حالا اومدیم و بعدش هم عاشق هم نشدیم، اون موقع چه کسی پاسخگوئه؟ Big Grin احتمالا باید تا آخر عمر به هم‌دیگه "عادت" یا یک درجه بدتر هم رو "تحمل" کنیم! Dodgy
دقیقا!!!!!!! اومدیم بعدا عاشق نشد طرف . همینه که اینقدر خیانت و جدایی داریم دیگه. من حتی از یه پیرزن پیمرد که به مثلا زندگیشون به نتیجه رسیده و خیلی از دور خوشبخت به نظر میرسن پرسیدم حستون به هم چیه . جفتشون میگفتن هیچی فقط کنار هم زندگی کردیم !!!!!! یعنی اینا زن و شوهر نیستن همخونه ان. مهمترین معیار ازدواج باید عشق باشه . یعنی در نظر بگیرین یه دختر ی همه چیز داشته باشه همه چیش خوب باشه و همینطور یه پسری همه چیش عالی باشه ولی به دل طرف نشینه ، به نظر من فایده نداره. چ.ن یه زندگی سرد و یکنواخته.

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , sss
ارسال: #۱۹۶۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ب.ظ، توسط aamitis.)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
اصلا درست نیست

تلفن
چت!!
وابستگی ایجاد میکنه

بهش میگن عشق در یک نگاه

اولین برخورد خوش اومدن عاشق شدن نیست. فرض کنین شما چهره و شخصیت اولیه و باقی ویژگی ها مثل تحصیلات بپسندی. و حالا آقا پسر چهره واقعیشو به شما نشون نداده در این حالت احتمال پیش اومدن وابستگی با چت و غیره وجود داره و حتی با بیرون رفتن هم طرف وابسته میشه Big Grin Big Grin
اونیم که از همه همکلاسیاش خوشش می اومده دیگه تکلیفش معلومه هدفش فقط شوهر کردن بوده دیگه نه شناخت.

جالبی قضیه اینه که خانوادشم در جریان هستن
تجربه هم براش نمیشه
۴ ماه با اینه وبعدش یه هفته گریه میکنه بعد میره با یکی دیگه و براشم هر کاری انجام میده! مثلا پروژه بگیره از من که اون نیفته! چه راه اشتباهی رو بعضیا برای ازدواج پیش گرفتن

این حرفای من هم در جواب "وابستگی تنها زمانی ایجاد میشه که از پسره از اول خوشت بیاد." این جمله هست... از اول خوشت بیاد یعنی چی؟ در نگاه اول ظاهر آدم ها مشخصه نه باطنشون
و معمولا وابستگی با ظاهر ایجاد نمیشه مگر معدود افرادی که گفتم

(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  تو این تاپیک صحبت از همه چی هست جز عشق و دوست داشتن! مظلوم واقع شدن اینا!

دقیقا!!!!!!! اومدیم بعدا عاشق نشد طرف . همینه که اینقدر خیانت و جدایی داریم دیگه. من حتی از یه پیرزن پیمرد که به مثلا زندگیشون به نتیجه رسیده و خیلی از دور خوشبخت به نظر میرسن پرسیدم حستون به هم چیه . جفتشون میگفتن هیچی فقط کنار هم زندگی کردیم !!!!!! یعنی اینا زن و شوهر نیستن همخونه ان. مهمترین معیار ازدواج باید عشق باشه . یعنی در نظر بگیرین یه دختر ی همه چیز داشته باشه همه چیش خوب باشه و همینطور یه پسری همه چیش عالی باشه ولی به دل طرف نشینه ، به نظر من فایده نداره. چ.ن یه زندگی سرد و یکنواخته.

به نظر شما عشق یعنی چی؟
چطوری این عشق ایجاد میشه؟

دوست من

ارسال: #۱۹۶۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۳ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  تو این تاپیک صحبت از همه چی هست جز عشق و دوست داشتن! مظلوم واقع شدن اینا!

به نظر من علاقه واقعی بر پایه تفاهمات و اشتراکاته. وقتی دل نشینی اولیه اتفاق افتاده و تفاهمات از لحاظ منطقی و عقلی بالاست عشق هم دنبالش میاد. خانمی که اهل علمه وقتی می بینه همسرش نشسته داره کار علمی می کنه، لذت می بره از دیدن همچین منظره ایی. عشق مگه چیزی غیر از اینه؟ لذت بردن از کنار هم. حالا وقتی اهداف و علایق کلی هر چی بیشتر نزدیک به هم باشه لذت با هم بودن و یا حتی از خود گذشتن هم بیشتره. چون چیزی که ثابته صفات شخصیتیه نه ثروت(خانم ها) و زیبایی(آقایان). به نظر من عشق همینه، صفات مشترک.
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , aamitis , samaneh@90 , SepidehP , sss , ele
ارسال: #۱۹۶۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  

به نظر من علاقه واقعی بر پایه تفاهمات و اشتراکاته. وقتی دل نشینی اولیه اتفاق افتاده و تفاهمات از لحاظ منطقی و عقلی بالاست عشق هم دنبالش میاد. خانمی که اهل علمه وقتی می بینه همسرش نشسته داره کار علمی می کنه، لذت می بره از دیدن همچین منظره ایی. عشق مگه چیزی غیر از اینه؟ لذت بردن از کنار هم. حالا وقتی اهداف و علایق کلی هر چی بیشتر نزدیک به هم باشه لذت با هم بودن و یا حتی از خود گذشتن هم بیشتره. چون چیزی که ثابته صفات شخصیتیه نه ثروت(خانم ها) و زیبایی(آقایان). به نظر من عشق همینه، صفات مشترک.
خب مهم اون دلنشینی اولیه اس دیگه حالا این دل نشینی اگر قبل ازدواج اتفاق بیافته ایرادش چیه.

ارسال: #۱۹۶۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۸ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  به نظر من علاقه واقعی بر پایه تفاهمات و اشتراکاته. وقتی دل نشینی اولیه اتفاق افتاده و تفاهمات از لحاظ منطقی و عقلی بالاست عشق هم دنبالش میاد. خانمی که اهل علمه وقتی می بینه همسرش نشسته داره کار علمی می کنه، لذت می بره از دیدن همچین منظره ایی. عشق مگه چیزی غیر از اینه؟ لذت بردن از کنار هم. حالا وقتی اهداف و علایق کلی هر چی بیشتر نزدیک به هم باشه لذت با هم بودن و یا حتی از خود گذشتن هم بیشتره. چون چیزی که ثابته صفات شخصیتیه نه ثروت(خانم ها) و زیبایی(آقایان). به نظر من عشق همینه، صفات مشترک.
خب مهم اون دلنشینی اولیه اس دیگه حالا این دل نشینی اگر قبل ازدواج اتفاق بیافته ایرادش چیه.
اون دلنشینیه اولیه اتفاق نیفته که اصلا نباید جلوتر رفت بعد چند جلسه. موردهایی بوده و هست که کیس مورد نظر طرفین خیلی از نظر عقلی خوب بوده ولی نتونسته از نظر احساسی ارتباط برقرار کنه و بسیار عذاب وجدان گرفتن از اینکه طرف مقابل رو بدبخت کردن با این کارشون.
به نظر من مورد خاص رو اعصابی نباشه (یعنی همون دلنشینی و جرقه اولیه) و طرف خیلی از صفاتی که آدم دوست داشته باشه رو دارا باشه، ناخودآگاه طرف به نظرت جذاب میاد. مگه آدم چه انتظار دیگه ایی می تونه داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , shirin0101 , sss
ارسال: #۱۹۶۵
۱۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۹ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  به نظر من علاقه واقعی بر پایه تفاهمات و اشتراکاته. وقتی دل نشینی اولیه اتفاق افتاده و تفاهمات از لحاظ منطقی و عقلی بالاست عشق هم دنبالش میاد. خانمی که اهل علمه وقتی می بینه همسرش نشسته داره کار علمی می کنه، لذت می بره از دیدن همچین منظره ایی. عشق مگه چیزی غیر از اینه؟ لذت بردن از کنار هم. حالا وقتی اهداف و علایق کلی هر چی بیشتر نزدیک به هم باشه لذت با هم بودن و یا حتی از خود گذشتن هم بیشتره. چون چیزی که ثابته صفات شخصیتیه نه ثروت(خانم ها) و زیبایی(آقایان). به نظر من عشق همینه، صفات مشترک.
اون دلنشینیه اولیه اتفاق نیفته که اصلا نباید جلوتر رفت بعد چند جلسه. موردهایی بوده و هست که کیس مورد نظر طرفین خیلی از نظر عقلی خوب بوده ولی نتونسته از نظر احساسی ارتباط برقرار کنه و بسیار عذاب وجدان گرفتن از اینکه طرف مقابل رو بدبخت کردن با این کارشون.
به نظر من مورد خاص رو اعصابی نباشه (یعنی همون دلنشینی و جرقه اولیه) و طرف خیلی از صفاتی که آدم دوست داشته باشه رو دارا باشه، ناخودآگاه طرف به نظرت جذاب میاد. مگه آدم چه انتظار دیگه ایی می تونه داشته باشه.
حالا شما فرض کن قبل ازدواج به شناخت نسبی هم برسی و با دل نشینی همراه شه عشق به وجود میاد. و حالا اطرافیان درک نمیکنن که طرف از نظر عقلی خوبه ولی از نظر احساسی جذاب نیست و میگن داری بهانه میاری.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۷,۱۴۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۴۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۸۹ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close