زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۳۹۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۲۵ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)raam نوشته شده توسط:  
Please Don't Tease Each Other

ببخشید کی کیو اذیت کرده؟؟؟ بگین ما هم در جریان باشیم!!!

خب اولین آثار هم دارن نمایان میشن و دست چپ من داره بیحس میشه. نمیتونم فقط درک کنم چرا سمت راست به سمت چپ ربط داره اینقدر!!! تومورها سمت راست هستن و این بی حسی داره از سمت چپ شروع میشه. سعی میکنم بی تفاوت باشم و باهاش مبارزه کنم. فردا دیگه جدی جدی خودم باید تشریف ببرم پیش دکتر!SadSadSadSad

چیزی که هست اینه که زندگی واقعا اینقدر ارزش نداره آدم بابت مسائل دنیای مجازی خصوصا درگیر بشه. آدم از فردای خودش خبر نداره. فردا که سهله، از یه دقیقه دیگه خبر نداری و این خیلی ترسناکه و ما دیگه عادت کردیم زیر سایه ی این ترس زندگی کنیم و اسمشو بزاریم مشیت الهی!

شاید باورتون نشه بی حس شدن درد داره، وقتی نصف بدنت سنگین تر میشه این اضافه وزن دیوونت میکنه، از وقتی این بی حسی ها شروع شدن احساس میکنم روحم داره از یه قسمتهایی از بدنم بیرون میاد، دست چپم رسما دیگه روح نداره. میخوام بگم آدم باید قدر سلامتی رو بدونه. من شش ماه پیش اصلا فکر نمیکردم همچین مصیبتی بیاد سراغم. مراقب خودتون باشین.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۴۳۹۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۱۸ ق.ظ
نیست رنگی که بگوید با من
اندکی صبر ، سحر نزدیک است

هر دم این بانگ ، بر آرم از دل
وای! این شب چقدر تاریک است

سهراب سپهری

شب و روزگار بر شما خوش.
لباتون خندون، دلتون بی‌غم.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , marvelous
ارسال: #۵۴۳۹۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۴۶ ق.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)raam نوشته شده توسط:  
اینایی که بقیه را مسخره میکنن به جایی نمیرسن. من خیلی شخصیت آرومی بودم و هستم. توی مدرسه بعضی بچه ها اذیتم میکردن و منم از سر همین آروم بودن هیچی بهشون نمیگفتم. Guess what ؟!! تقریبا همشون الان یه مشت لوزر بیکار هست ولی من به هر جایی خواستم رسیدم تا الان خداروشکر.

البته من فکر کنم منظور شما مسخره کردن یا mocking و bullying باشه. Teasing بیشتر به معنی شوخی هست نه مسخره کردن مخصوصا وقتی واضح هست که طرف داره شوخی میکنه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۴۳۹۴
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۴ ق.ظ، توسط marvelous.)
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۴۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(13 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)raam نوشته شده توسط:  
اینایی که بقیه را مسخره میکنن به جایی نمیرسن. من خیلی شخصیت آرومی بودم و هستم. توی مدرسه بعضی بچه ها اذیتم میکردن و منم از سر همین آروم بودن هیچی بهشون نمیگفتم. Guess what ؟!! تقریبا همشون الان یه مشت لوزر بیکار هست ولی من به هر جایی خواستم رسیدم تا الان خداروشکر.

البته من فکر کنم منظور شما مسخره کردن یا mocking و bullying باشه. Teasing بیشتر به معنی شوخی هست نه مسخره کردن مخصوصا وقتی واضح هست که طرف داره شوخی میکنه...

Guess What!!! این کلمه ی Teasing معادل کرم ریختن در زبان فارسیه. Big Grin

من از اون موقع که اینجا خوندمشو جوابشو نوشتم شک کردم به برداشتی که کردم و کلی لغتنامه چک کردم، بر اساس تجربیاتم به این نتیجه رسیدم که ایشون این کلمه رو دقیقا به جا به کار بردن، و منظور ایشون کرم ریختن بوده! یعنی به هم کرم نریزیم!
البته فرهنگ زبان انگلیسی من فقط بریتانیایی و آمریکایی هست، در مورد دیگر کشورهای انگلیسی زبان نمیدونم.

بعدم یه چیزی،
من نمیدونم اینجا کی به کی کرم ریخته یا شوخی کرده که این بحث پیش اومد. من خودم به شخصه اولا اونقدر درگیر مسائل زندگی خودم هستم که اینجا رو همیشه مثل یه پلتفرم میبینم و ازش پرواز میکنم به عمق زندگیم که واقعا وقتشو ندارم در مورد دوستان فضای مجازی با این جدیت فکر کنم و سر به سر یکیشون بزارم. من همیشه تو مود خودمم و این چیزیه که بچه های اهل منطق اینجا دیگه بهش تقریبا عادت کردن و کنار اومدن، خودم اصلا اولا به خودم اجازه نمیدم از این کارها بکنم، ثانیا من اصلا با کسی کاری ندارم و از بلاک بازی و اقدصصص بازی هم بدم میاد. من اگه مشکلی داشته باشم میام راحت مطرح میکنم، تا حالا صد دفه اومدم غرغر کردم حتی اگه از کسی دلخور بودم نوشتم، یا حتی گاهی سعی کردم دل بعضیا رو بدست بیارم و نزارم از شوخی هام ناراحت بشن. بلاک بازی کیلو چنده؟ لیست سیاه مسافران اون هواپیمای اوکراینی بودن که در پی خطاهای انسانی پر پر شدن و رفتن به باد هوا. این قرتی بازیا رو باید کنار گذاشت.

من درسته که تو بحث دیروز شرکت نکردم، پستها رو خوندم و پیگیر بودم. راستش اصلا این حالت نبود که کسی کسی رو کرم بریزه یا اذیت کنه. بنابراین این جمله همچین جمله ی به جایی هم نبود. اینجا همه باهم دوست هستن. انجمن یعنی همین. تمام علت بزرگی انجمن مانشت در چند سال پیش اون اتحاد و دوستی بوده که بین همه بوده، من موندم این فضای بدبینانه چرا یهو ایجاد شده. یه کم به قول این دوستمون سپهری نوشتن چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید .... از نو باید ساخت

و در نهایت نباید فراموش کرد که موشک دوم رو هم زدن!!!

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۴۳۹۵
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۰۶ ق.ظ
حق القدمت را با جان دهم ای دوست
دریاب تنم را دریاب سرم را
ارسال: #۵۴۳۹۶
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۵۰ ب.ظ
خیلی بده انگار همه دارن ازت جلو میزنن
بورس ی استرسی ایجاد کرده برای کسی که وارد نشده و کسی که وارد شده و پول کمی داره
خیلی رقابت شده یکی توی خونه شانس میاره
یکی ی ماه زودتر ماشین ثبت نام کرده و n میلیون سود می کنه
یکی طلا
بعضی ها هم دلار
احساس پس رفت دارم
از طرفی تا ۳الی۴ ماه دیگه نمیتونم سرکار برم و بعدش معلوم نیست کی کار گیر بیارم
تازه دو -سه تا موقعیت شغلی هم رد کردم

حسرت توی زندگی خیلی بده
هر چند من کسی نیستم که بشینم و پا میشم و شروع میکنم ولی ی شروع طوفانی میخوام ی دویدن سریع...

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , marvelous , MarkLand , khayyam , .:tarannom:. , Saman
ارسال: #۵۴۳۹۷
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۳:۵۶ ب.ظ
۹ کیلو کم کردم! قبلش اینقد ورزش می کردم کلی رعایت به زور دو کیلو کم کردم الان ۹ کیلو کم کردم! واقعا بیماری خفنیه!

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , khayyam , marvelous , big cloud , diligent , RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۳۹۸
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ، توسط khayyam.)
عجب مملکت گل و بلبلی داریم امروز دوستم زنگ زد گفت مودم نداری گفتم نه چطور گفت بابا مودم شده ۸۰۰ تومن !!!
من خودم با یه شرکت نصب مودم گاها همکاری می کنم من اخرین بار بهمن رفتم اونجا مودم تک آنتنه ۱۵۰ هزار بود و مودم دو آنتنه ۲۹۰
الان خودت حساب کن تک آنتنه شده ۶۰۰ دو آنتنه شده ۸۰۰

این یه نمونه ساده از تورم شدید مملکت هست حالا شما این قضیه رو تو گوشی ، لوازم خانگی ، ماشین و و و ... میبنی
خدایش چقدر باید حقوق بگیری بتونی برسی به این تورم ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud , RASPINA , Riemann , diligent , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۳۹۹
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۱۶ ب.ظ
دو عدد ماسک n95 خریدم ۳۴۰ هزار تومن. خیلی فشار آورد :/ (:
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , RASPINA
ارسال: #۵۴۴۰۰
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۴۶ ب.ظ
من دقیقا دیروز بعد الظهر تورم رو احساس کردم. یه سر رفتم تا فروشگاه محل کار خواهرم، خیلی وقت بود نرفته بودم. شاید از قبل از قرنطینه. بعد طبق معمول که گردش میکردم و لوازم آرایش رو دید میزدم یه خط چشم طلایی ساده ای توجهمو جلب کرد. و از اونجایی که دیگه وارد بودم میدونستم برند خاصی نیست پس گرون نیست، رفتم و گفتم یکی از اینا به من بدین. خواهرم پرسید جدی؟؟؟ گفتم مگه من چمه؟ و یکی آورد. بعد که خواستم حساب کنم دیدم باید بابت همون یه مداد خط چشم معمولی فسکی ۴۸ هزار تومن بدم!!!!!! من قبلا اینو دوازده تومن بیشتر نمیخریدم!!!!
راستش مخم سوت کشید و حالم بهم خورد! تازه اینو هم میدونستم که ارزون فروش ترین فروشگاه آرایشی بهداشتی محل ما همین فروشگاه بود!!!!! حالا من اهل لوازم آرایش هم زیاد نیستم، و خب خیلی راحت از خریدش چشم پوشی کردم. ولی خب خیلی چیزا هست که واقعا نمیشه نخرید!!!! مثلا من قبلا یه هایپر میرفتم همه چی میخریدم ۲۰۰ میدادم میومدم بیرون، امروز صبح رفتم یه خرید سردستی و ۵۸۰ تومن برام آب خورد!!!!! اینا تازه مایحتاج زندگی بودن!!!!

قضیه ی ما شده دقیقا عین دونده ی ماراتنی که ایستاده بقیه ی دونده ها دارن ازش میزنن جلو. بابا یه حرکتی یه چیزی، یه تحریمی، یه چیزی رو نخرین، اینقدر به سرمایه هاشون تو این بورس بال و پر ندین. توجه داشته باشین که تحریمی که یکی دوساله به شدت بر کشور ما اعمال شده، شامل مواد غذایی و معیشتی نمیشه! تحریم ایران نفت و تجهیزات و ادوات جنگی هست. پس چه دلیلی داره اینقدر همه چی گرون باشه بیخود و بی دلیل جز اینکه یه عده دزد گیرآوردن ما رو.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۴۰۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۷:۳۱ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  خیلی بده انگار همه دارن ازت جلو میزنن
یکی طلا
بعضی ها هم دلار
احساس پس رفت دارم

حسرت توی زندگی خیلی بده
هر چند من کسی نیستم که بشینم و پا میشم و شروع میکنم ولی ی شروع طوفانی میخوام ی دویدن سریع...

بورس همیشه فرصت های ایجاد می‌کنه. سری های بعد هم هست!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۴۰۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۳۲ ب.ظ
امروز یه چیزی شد خیلی رو اعصابم رفت. گاهی اوقات آدم به بعضی از استاداش ارادت خاصی داره و یه جورایی بهشون ایمان میاره، بعد یهو یه سوتی ازشون میبینه حالش بهم میخوره. از دید من یه استاد هم باید معلوماتش به روز باشه، و هم در همه ی زمینه ها مراقب حرف زدنش باشه چرا که همیشه الگوی دانشجوهاشه و خلاصه مسئولیت سنگینی داره. حالا تصور کنین که یه هنرمند معروف هم باشه دیگه چه کسایی که ازش تاثیر نمیگیرن و چشمشون به دهن این باباس.

رفتم تو اینستا دیدم این استاد محترمم، یه پست گذاشته ، تتلو و مرلین منسن رو کنار هم قرار داده و بعد تو کپشن نوشته که اینا دو تا پدیده ی شبیه به هم هستن و هر دو رو در جرگه ی اراذل گذاشته بود. من خیلی جوش آوردم، نه اینکه طرفدار سرسخت مرلین منسن باشم. نه ، از اینکه آدم در مورد چیزی که نمیدونه الکی قضاوت کنه، اونم یه استاد حرصم گرفت. من اصلا کاری به تتلو ندارم، اصلا به من مربوط نیست که میخواسته ادای فتحعلی شاه رو دربیاره بشه تتلی شاه ، من در مورد منسن صحبت میکنم. آدمی که خدمات زیادی میکنه به نهاد های حقوق بشری و ترک اعتیاد. آدمی که فلسفه ی خاص خودشو داره که اصلا با جریان های فلسفی رایج در تضاد نیست، بلکه کامل کننده ی اوناس. کسی که شجریان در مورد موزیکش حرف میزنه. بعد این استاد بدون اینکه اصلا این خواننده رو بشناسه یا در موردش چیزی بدونه یه همچین مقایسه ی احمقانه ای میکنه و تازه شاگرداش هم همه لایک میکنن. من یه پست در جوابش گذاشتم و نوشتم که تا چیزی رو نمیدونی حرف نزن. واقعا خیلی بده در همه ی زمینه ها حرفهایی زده میشه و قضاوتهای ناپخته ای میشه و متاسفانه این قضیه در بین استادا در جوامع دانشگاهی، خصوصا هنری و ادبی رواج داره.

همین بدآموزیها فرهنگ سازی میکنه و پدر ما رو درمیاره. کلا خیلی خوبه ما ایرانیها یاد بگیریم یه خرده سبک سنگین کنیم چیزی رو که میخوایم بگیم، خصوصا اگه الگوی یه عالمه آدم دیگه هم هستیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۴۴۰۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۵۱ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  خیلی بده انگار همه دارن ازت جلو میزنن
یکی طلا
بعضی ها هم دلار
احساس پس رفت دارم

حسرت توی زندگی خیلی بده
ببین مردم فقط خبرای خوبشونو منتشر میکنن هیچکی نمیاد مشکلات زندگیشو نشر بده. خودتو با بقیه مقایسه نکن چون تهش بی فایدس
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , big cloud , khayyam , RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۴۰۴
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۰۲ ق.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۱۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  توئیتر ک هیچوقت نداشتم خداروشکر. اینستاگرامو هم حذف کردم ببینم چ مدت میتونم تحمل کنم تو خماری باشم!
خیییییلی درد داشت :/// نتونستم تحمل کنمBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , big cloud , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۴۰۵
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۲۷ ق.ظ
یه زمانی در دهه ی شصت میلادی، ژاپن دچار رکود اقتصادی شده بود، از طرفی اینا دقیقا میشه گفت بعد از جنگ جهانی دوم بود و هنوز میانه ی آمریکا و ژاپن شکراب. بنابراین سیاست ژاپن تصمیم گرفت که در انزوای اقتصادی فرو بره تا بتونه به خودکفایی برسه و صنایع خودشو رونقی بده. پس استراتژی های جدیدی وارد سیستم مالی کشور و بورس کرد. خرید و فروش سهام به شدت باب شد و مردم همه خوشحال که پول بیشتری بدست میارن. این رشد صعودی فعالیت های سازمان بورس به شکلی بود که باعث شد گرونی شدیدی در ژاپن به وجود بیاد. مثلا شما ۱۰۰ هزار ین میدی نیم کیلو گوجه فرنگی میخری!!!!!

این شگرد و فرو رفتن به انزوای اقتصادی در واقع یکی از راهکارهایی هست که کارل مارکس برای رسیدن به خودکفایی اقتصادی ارائه میده، که در جوامع کمونیستی از این مبحث بسیار غرض ورزانه در رابطه با منزوی کردن و داخلی کردن همه چیز استفاده کردن. در قانوانینی که در یک جامعه ی کمونیستی مینویسن، همه برابر هستن، و همه باید کار کنن و کارگر هستن. هر کسی نتونه کار کنه، هیچ سهمی هم نداره، حتی اگه یه پیرزن یا پیرمرد باشه. و باید بمیره. چیزی که الان دقیقا در کره ی شمالی در جریانه. من میتونم به جرات بگم که کره ی شمالی دیکتاتور ترین کشور دنیاست و از این سیستم های مالیاتی استفاده میکنه، با این حساب ما تازه اول راهیم.... این جهش تولید که میگن بی ربط هم نیست.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۶۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۶۲۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۲۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۲۱۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۵۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۲۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close