زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۵۳۸۱
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۲۶ ق.ظ، توسط edward71.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۵۳۸۲
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۵۲ ق.ظ
پروفسور فرانسوی هانری ماسه در جشن بازنشستگی اش در دانشگاه سوربن فرانسه چنین گفت:
من عمرم را وقف ادبیات فارسی ایرانی کردم، و برای اینکه به شما استادان و روشنفکران جهان بشناسانم که این ادبیات عجیب چیست،
چاره ای ندارم جز اینکه به مقایسه بپردازم، و بگویم که ادبیات فارسی بر چهار ستون اصلی استوار است:
فردوسی، سعدی، حافظ و مولانا ...
فردوسی، هم سنگ و همتای هومر یونانی است و برتر از او ...
سعدی، آناتول فرانس فیلسوف را به یاد ما می آورد و داناتر از او ...
حافظ با گوته ی آلمانى قابل قیاس است، که او خود را، شاگرد حافظ و زنده به نسیمی که از جهان او به مشامش رسیده، می شمارد ...
اما مولانا ...
در جهان هیچ چهره ای را نیافتم، که بتوانم مولانا را به او تشبیه کنم،
او یگانه است و یگانه باقی خواهد ماند،
او فقط شاعر نیست،
بلکه بیشتر جامعه شناس است و بویژه روانشناسی کامل، که ذات بشر و خداوند را دقیق می شناسد، قدر او را بدانید و بوسیله ی او خود را و خدا را بشناسید ...

و من اگر تا پایان عمرم دیگر حرفی نزنم، همین چند جمله برایم کافی است ...
چقدر این شعر زیباست.......

باران که شدى مپرس، این خانه کیست
سقف حرم و مسجد و میخانه یکیست
باران که شدى، پیاله ها را نشمار
جام و قدح و کاسه و پیمانه یکیست
باران! تو که از پیش خدا مى آیی
توضیح بده عاقل و فرزانه یکیست...
بر درگه او چونکه بیفتند به خاک
شیر و شتر و پلنگ و پروانه یکیست
با سوره ى دل، اگر خدا را خواندى
حمد و فلق و نعره ى مستانه یکیست
این بى خردان، خویش، خدا مى دانند
اینجا سند و قصه و افسانه یکیست
از قدرت حق، هرچه گرفتند به کار
در خلقت حق، رستم و موریانه یکیست
گر درک کنى خودت خدا را بینى
درکش نکنى، کعبه و بتخانه یکیست ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , salam5
ارسال: #۲۵۳۸۳
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۵۵ ق.ظ
ترک ها رو نگفتی !

اراکی ها آدم های خوبی هستن من دو سال اونجا درس خوندم بدی ندیدم

.........................
من دوباره برگشتم منتظر نقد پیام هاتون از سمت من باشد به خصوص یه کاربری که زیاد صفحه می زاره !! شوخی کردم جدی نگیر شما
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , gogooli
ارسال: #۲۵۳۸۴
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۴:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۴۲ ق.ظ، توسط peroshatperoshat.)
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اراکی ها آدم های خوبی هستن من دو سال اونجا درس خوندم بدی ندیدم

منم که نگفتم اراکیا بد هستن ؟ گفتم اراکیابد ذاتنBig Grin
میدونی ریشه این حرف من کجاست؟مدرک تحصیلی من صادره از اراک هست, هر جا برای مصاحبه میرم تا اسم اراک میات مصاحبه کننده قیافش اخمو میشه در هم میشه یه جور نگام میکنه انگاردشمنشم .اما وقتی میگم من اراکی نیستم مدرکم فقط صادره از اراکه مصاحبه کننده مهربون میشه .دیگه یه بار دلمو زدم ب دریا از یه مصاحبه کننده پرسیدم چرا این جوری رفتار میکنن مگه اراک چ مشکلی داره؟اونم گفت اخه ما یه اشنا ارکی داشتیم یه جوری بود؟من گفتم چ جوری ؟ گفت مثل همه اراکیا.دیگه از این واضح تر نمی شد این خصلت اراکیا رو بگه .من الان هرجا برای مصاحبه میرم قبل از گفتن اسم و فامیلم میگم. من اراکی نیستم مدرکم فقط مال اونجاستSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۲۵۳۸۵
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۵:۱۷ ق.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۱۶ ق.ظ)peroshatperoshat نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۴ ۰۳:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اراکی ها آدم های خوبی هستن من دو سال اونجا درس خوندم بدی ندیدم

منم که نگفتم اراکیا بد هستن ؟ گفتم اراکیابد ذاتنBig Grin
میدونی ریشه این حرف من کجاست؟مدرک تحصیلی من صادره از اراک هست, هر جا برای مصاحبه میرم تا اسم اراک میات مصاحبه کننده قیافش اخمو میشه در هم میشه یه جور نگام میکنه انگاردشمنشم .اما وقتی میگم من اراکی نیستم مدرکم فقط صادره از اراکه مصاحبه کننده مهربون میشه .دیگه یه بار دلمو زدم ب دریا از یه مصاحبه کننده پرسیدم چرا این جوری رفتار میکنن مگه اراک چ مشکلی داره؟اونم گفت اخه ما یه اشنا ارکی داشتیم یه جوری بود؟من گفتم چ جوری ؟ گفت مثل همه اراکیا.دیگه از این واضح تر نمی شد این خصلت اراکیا رو بگه .من الان هرجا برای مصاحبه میرم قبل از گفتن اسم و فامیلم میگم. من اراکی نیستم مدرکم فقط مال اونجاستSmile

عجب که اینطور می گما من چرا استخدام نمیشم پس به همین خاطر بوده پس من دیگه استخدام میشم درسته !؟Smile
بازم اگه راهکاری برای استخدام شدن داری بگو تا استفاده کنیم شاید روزی استخدام شدیم و نیمه گم شده رو هم یافتیم اینو گفتم تا دوباره بحث نیمه گمشده آقایون رو پیدا کنیم چه از داخل فضای مجازی چه خارج از اون در دنیای واقعی البته یه لینکی بین دنیای مجازی و دنیای واقعی وجود داره نه یه لینک جواب نمی ده برای حفظ redundant باید بیشتر از یه لینک باشه تا اگر یه لینک به هر دلیلی قطع شد هیچ وقت ارتباط بین دنیای واقعی و مجازی قطع نشه !!!!Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۵۳۸۶
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط m.teymourpour.)
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۱۶ ق.ظ)peroshatperoshat نوشته شده توسط:  دیگه یه بار دلمو زدم ب دریا از یه مصاحبه کننده پرسیدم چرا این جوری رفتار میکنن مگه اراک چ مشکلی داره؟اونم گفت اخه ما یه اشنا ارکی داشتیم یه جوری بود؟من گفتم چ جوری ؟ گفت مثل همه اراکیا.دیگه از این واضح تر نمی شد این خصلت اراکیا رو بگه
من یه کلاس آموزشی دارم تحت عنوان طرز برخورد با آدمهای احمق، پیشنهاد میکنم شرکت کنید Smile

(۰۶ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  ،مهاجرت، آری یا نه
نمیشه که دست و پای مردم و بست، مردم آزادن هرجایی که دوست دارن زندگی کنن
بعید میدونم دست و پای کسی رو بسته باشن
با بعضی از دوستانی که قصد رفتن دارن، صحبت میکنی. متوجه میشی اینا اصلا ایرانی نیستن، در واقع امریکایی یا اروپایی هستن که ایران اپلای کردنBig Grin و تا چند وقت دیگه برمیگردن کشورشونSmile
واقعا مسئولین باید به خودشون افتخار کنن که تونستن اینجوری ایران رو بسازن، از آمریکا و اروپا هم میان اینجا واسه تحصیلBig Grin
فقط ای کاش بعضیاشون یاد بگیرن که وقتی اپلای میکنن و میان ایرانBig Grin به ایران و ایرانی توهین نکنن

مطمئنا همونجوری که شما گفتید هر کسی حق داره محل زندگیشو خودش مشخص کنه ولی یه چیز جالب وجود داره، اونم اینه که
عشق به وطن، عشق به سرزمین مادری، خدمت به هموطن و ... دیگه ارزشی ندارن، گاها خنده دار هم به نظر میان
نمیدونم کی مقصره، اصلا شاید کسانی مقصرن که واسه این چیزا ارزش قائلن

همیشه برام سوال بوده چطور ممکنه کسی که ۲۴،۲۵ سال تو یه فرهنگ، تو یه کشور بزرگ میشه و شخیصتش شکل میگیره، به این راحتی میتونه در مورد مهاجرت تصمیم بگیره
اما وقتی با خیلیاشون حرف میزنی، متوجه میشه که هدف درست و حسابی ندارن و فقط تو یه جوی قرار گرفتن که چون بقیه دارن میرن، اونا هم میرن
مهاجرت اگر هدفدار و با شناخت باشه، حتما مفید خواهد بود
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۳۸۷
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ق.ظ، توسط salam5.)
بعضیا یه اخلاقی دارن، که تا با یه نفر آشنا میشن، فامیلیشو می پرسن تا ببینن طرف کجاییه و بعد برن رو منبر و بگن "مردم این منطقه ......"
این یکی از اخلاق هایی که به نظرم ما نسل جوون باید ترکش کنیم، به نظر من یه جور نژاد پرستی و تعصبه

البته فال نیک زدن اشکالی نداره،اگه قراره صفت های خوب و به مردم یه منطقه نسبت بدیم، خیلیم خوب، اما امان از صفت های بد

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , A V A , Nesyan , Menrva , **sara** , soheila-zd , so@
ارسال: #۲۵۳۸۸
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳ ق.ظ، توسط A V A.)
بعضی وقتا که میام مانشت واقعا باورم نمیشه یک عده دانشجوی به ظاهر تحصیلکرده دور هم جمع شدیم.
خانوم محترم، دوست عزیز، اینطور به دوستات توهین نکن! دوره ی جوکای قومیتی و متلک گویی های اینچنینی خیلی وقته گذشته ولی با وجود شما و امثال شما، جامعمون اصلاح نمیشه! اونوقت بگید یه عده مهاجرت میکنن و ال بل جیم بل!
طبق جمله ی شما باید عرض کنم بنده یک اراکی بد ذات هستم! و برای شما و طرز فکرتون بسیار متاسفم. بهتره کمبود هایی که رزومتون داشته برای استخدام رو به پای محل تحصیلتون نزارید و جور دیگه اصلاحش کنید! من داخل شناسنامم و جلوی نام پدرم شهر اراک ثبت شده و تا به حال هیچ مشکلی در هیچ کجای زندگیم نداشتم! و امیدوارم شما هم به زودی با کامل کردن رزومتون جایی که استحقاقشو دارید، استخدام شید. موفق باشید.

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Nesyan , RASPINA , Menrva , **sara** , soheila-zd , samaneh@90 , iammiti , so@ , IT.girll , arefeh.hp , tabassomesayna
ارسال: #۲۵۳۸۹
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط nanajoon.)
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۱:۱۲ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  بعضی وقتا که میام مانشت واقعا باورم نمیشه یک عده دانشجوی به ظاهر تحصیلکرده دور هم جمع شدیم.
خانوم محترم، دوست عزیز، اینطور به دوستات توهین نکن! دوره ی جوکای قومیتی و متلک گویی های اینچنینی خیلی وقته گذشته ولی با وجود شما و امثال شما، جامعمون اصلاح نمیشه! اونوقت بگید یه عده مهاجرت میکنن و ال بل جیم بل!
طبق جمله ی شما باید عرض کنم بنده یک اراکی بد ذات هستم! و برای شما و طرز فکرتون بسیار متاسفم. بهتره کمبود هایی که رزومتون داشته برای استخدام رو به پای محل تحصیلتون نزارید و جور دیگه اصلاحش کنید! من داخل شناسنامم و جلوی نام پدرم شهر اراک ثبت شده و تا به حال هیچ مشکلی در هیچ کجای زندگیم نداشتم! و امیدوارم شما هم به زودی با کامل کردن رزومتون جایی که استحقاقشو دارید، استخدام شید. موفق باشید.

دو

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
ارسال: #۲۵۳۹۰
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۳۶ ب.ظ
کسی از دوستان اینجا هست که کارشناسی ارشد هوش دانشگاه چمران اهواز باشه؟؟؟؟؟!!

Heart" آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!" Heart
ارسال: #۲۵۳۹۱
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۱۱:۱۲ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  بعضی وقتا که میام مانشت واقعا باورم نمیشه یک عده دانشجوی به ظاهر تحصیلکرده دور هم جمع شدیم.
اوه اوه آوا اراکی هستی؟؟؟؟؟؟ وای وای خرده شیشه دار و بد ذاتBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
حرص نخور عزیز من اینا هر بار به یه قومیت گیر میدن . مثلا لر یه زمانی ساده و بی شیله پیله الان بلانسبت خر و جوک میسازن براش . Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin برنخوره به لرای عزیز خودم لرمBig GrinBig Grin

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , nanajoon
ارسال: #۲۵۳۹۲
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۴۴ ب.ظ
Samaneh@90 دوست خوبم
این حرفا شوخیشم خیلی زشته
#من_یک_اراکی_هستم و به اصلیتم افتخار میکنم
امیدوارم یه روزی تغییر کنیم

Sent from my C6603 using Tapatalk

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , so@ , Bahar_HS , soheila-zd
ارسال: #۲۵۳۹۳
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۵۱ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۴۴ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  Samaneh@90 دوست خوبم
این حرفا شوخیشم خیلی زشته
#من_یک_اراکی_هستم و به اصلیتم افتخار میکنم
امیدوارم یه روزی تغییر کنیم

Sent from my C6603 using Tapatalk
قبول دارم
من خودم مخالف جوکای قومیتی ام ولی متاسفانه مشکل فقط این خانم نیست. این طرز فکریه که تو جامعه حاکم شده اراکی خرده شیشه داره ترک ... لر.... اصفهانی...... اگر بخوای حسابشو کنی هیچ قومی خوب نیست Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin واقعا من با کیا شدم ۷۵ میلیون نفر ؟؟؟؟؟؟؟؟ ترک لر اصفهونی اراکی اوه اوهBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
ارسال: #۲۵۳۹۴
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۴:۰۸ ب.ظ
هیچگاه نومید مشو ؛
اگر همه ی درها هم به رویت بسته شوند...
سرانجام او..
کوره راهی مخفی را که از چشم همه پنهان مانده، به رویت باز می کند...
حتی اگر هم اکنون قادر به دیدنش نباشی ،
بدان که در پس گذرگاه های دشوار باغ بهشتی قرار دارد …

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , so@ , **sara** , Bahar_HS , A V A , soheila-zd
ارسال: #۲۵۳۹۵
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۶:۰۷ ب.ظ
با سلام به همگی ...
الان چند ماهی هست ک از ازدواجم میگذره وای ک زندگی چقدر تکراری شده واسم یا مهمونی ایم یا مهمون دارم شدم یه زن خانه دار حسابی ک همه چیزم بلده .دیگه کار و درس و همه چیز را گذاشتم کنار .احساس میکنم اعتماد به نفسم داره تحلیل میره بسکه تو خونه موندم و نرفتم بیرون وقتی میرم بیرون میترسم از همه کارایی ک قبلا میکردم الان میترسم رانندگی میکنم با ترسه خرید میرم با ترسه میخوام برم جایی از حقم دفاع کنم میترسم کلا یجور دیگه شدم . نمیدونم چ داره به سرم میاد دلم میخواد درس بخونم واسه ارشد اما از اونم میترسم اینکه بخونم و نتیجه نگیرم مثل پارسال . همسرم خیلی خوبه خدارا شکر . کاری به کار من نداره حتی میگه با هم ادامه بدیم . اما من همت نمیکنم . واقعا ک چقدر مسوولیت سخته .هعی خدایا چیکار کنم؟!!!؟!! باید به یه کاری بزنم وگرنه افسرده میشم .....

آقای استیو جابز تو یکی از سخنرانیهاشون جمله قشنگی را برای دانشجوها آرزو کردند که برای من خیلی تاثیرگذار بوده ایشون گفتند :
Stay hungry , Stay foolish=حریص باشید ، دیوانه باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۱۹۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۸۱۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۱۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۴۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close