زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۵۸۰۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۱۷ ق.ظ، توسط emadmirza.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  بچه ها اگه بخام برنامه نویس بشم چکار کنم؟ تو رو خدا فقط نگید باید خیلی بخونی ..

یک راه حل مناسب بذارید ...
اینایی که برنامه نویسای متبحری هستن چکار کردن. چرا من هر کار می کنم بازم برام برنامه نویسی سخته Sad

سلام . به نظر من باید فیلم نگاه کنی و یه پروژه واسه خودت تعیین کنی . فیلم های شرکت pluarsight ,teamtreehouse
و همچنین با محیطی که داری کد میزنی اشنایی کامل داشته باشی . مثلا اگه بخوای یک کلاس پیاده سازی کنی . وقتی فیلم میبینی متوجه میشی که طرف از اول نمیاد همشو بنویسه بلکه یه گزینه مثلا تو اندروید استدویو هست که متد های geter , setter , وبقیه رو خودش میسازه برات و کارت رو خیلی راحت تر میکنه . این فیلمایی که میان تو نت پد کار میکنن رو نگا نکن محیط برنامه نویسی خیلی مهمه.
بعدش باید دست بکار بشی و عملا کار کنی تئووری به هیچ جا نمیرسی . وقتی واسه خودت یه پروژه تعریف میکنی با یه سری چالش ها و موانع موجه میشی . که میتونی با سرچ کردن تو نت و سایت stackoverflow به جوابات برسی .
به نظر من زبان های ماکروسافت زیاد جالب نیستن چون همه چی رو واست مهیا کرده و درک درست از برنامه نویسی رو از بین میبره .
حلقه فور و وایل رو همه بلدن مهم استفاده از کتابخونه ها و فریم ورک هاست . مثلا توی جاوا بتونی از spring , hibernet و توی c# از entitiy framework و بقیه کتابخونه ها استفاده کنی. که اکثر این کتابخونه مسایل دیزاین پترن و معماری چن لایه mvc داخل خودشون دارن یعنی نیاز نیست از اول بری کداتو طبق دیزاین پترن بنویسی .
و بهترین معلم تجربه است . که از طریق همون چالش هایی که گفتم بدست میاد و اگه بتونی با چن تا برنامه نویس دیگه در ارتباط باشی سریع تر نتیجه میگیری . اگه بتونی در شرکت های برنامه نویسم کار کنی بخاطر فشاری که میارن بهت سریعتر میتونی به اهدافت برسی و متوجه خیلی چیزا میشی .
و در رابطه با برنامه های تجاری که اکثرا با دیتابیس همراه هستن علاوه بر زبان باید با دیتابیس شناخت داشته باشی فرض کن مثلا داری یه سیستم انبارداری مینویسی که که سه تا جدول داره واین جدولا به هم مربوطن مثلا اگه کالا وارد یک جدول بشه باید جمع تعدادش در جدول دیگه وارد بشه شما اینجا نمیای توی c# یا جاوا کد بزنی بلکه یک تریگر داخل دیتابیس مینویسی و دیتابیس اتوماتیک زمانی که داده ای وارد جدول میشه بقیه جدول ها رو تغییر میده . فیلم های شرکت پارسیان در رابطه با sqlserver رو پیشنهاد میدم.
امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , ezra , fo-eng
ارسال: #۲۵۸۰۲
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ق.ظ
خدمت دوستان عرض کنم که آزمون تامین اجتماعی آنچنان سخت بود که حد نداشت، سوالات هم سطح و حتی بالاتر از سطح کارشناسی ارشد طرح شده بود، حالا من یه چندتایی رو مطمئنم درست زدم اکثر کسانی که سر جلسه بودن فقط داشتن با کیک و آبمیوه شون ور میرفتن تا آخر جلسه !

Sent from my iPad Air

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , ezra
ارسال: #۲۵۸۰۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۴۷ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
خدایا شکرت به خاطر اینکه زنده ام و نفس می کشم Heart

یاد خدا آرام بخش دلهاست
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , amineh89 , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۰۴
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط samane .gh.)
من یکبار مرگ را تجربه کرده ام

یک نفر شبیه تو

دست یک نفر

که شبیه من نبود را گرفته بود !!!!!!!

باران هم می آمد ....... !!!

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , salam5 , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۰۵
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ ب.ظ)samane .gh نوشته شده توسط:  من یکبار مرگ را تجربه کرده ام

یک نفر شبیه تو

دست یک نفر

که شبیه من نبود را گرفته بود !!!!!!!

باران هم می آمد ....... !!!
بنده خداها تو بارون بودن؟ خوب چتر میدادین بهشون.Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , samane .gh
ارسال: #۲۵۸۰۶
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۵۷ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بنده خداها تو بارون بودن؟ خوب چتر میدادین بهشون.[تصویر:  biggrin.gif]
اومده بودم یه چیز غمگین بنویسم، اینو خوندم خنده ام گرفت Big Grin

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , samane .gh , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۰۷
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط sara9009.)
........
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۲۵۸۰۸
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  خب با خنده اون چیز غمگین رو بنویس وستا جان [تصویر:  biggrin.gif]

این مطلب با کمی لبخند بر لب بیان شده است .[تصویر:  shy.gif]
نه دیگه نمیگم، اون بمونه تو دلم

فقط یه چیز غمیگن دیگه میگم که جنبه آموزشی داره

دیروز تو بیمارستان یه بچه ۲ ماه ایست قلبی کرد و فوت شد و دوقولوی دیگه اش هم بستری شد
گویا خانواده جایی دعوت بودند و مادر بچه ها بهشون شربت دیفن هیدرامین میده که بخوابن و اذیت نکنن :| من به شخصه بارها از مادرها این حرف رو شنیدم که وقتی مجلسی میخوان برن به بچه ها شربت میدن که بخوابن، این شربت رو نباید به بچه ها زیر یکسال داد، اگه بچه کوچیک دارید خیلی دقت کنید و به بقیه هم بگید که بدونن، سر خود هیچ وقت به بچه ها هیچی ندید، واقعا دردناکه همچین اتفاقایی

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , aamitis , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۰۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط Riemann.)
asfasfasdfasdfasfsafasdf
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer
ارسال: #۲۵۸۱۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  بچه ها اگه بخام برنامه نویس بشم چکار کنم؟ تو رو خدا فقط نگید باید خیلی بخونی ..
یک راه حل مناسب بذارید ...
اینایی که برنامه نویسای متبحری هستن چکار کردن. چرا من هر کار می کنم بازم برام برنامه نویسی سخته Sad
شاید علاقه قلبی نداری به برنامه نویسی
بعضی وقتا آدم خودشو گول میزنه به یه چیز علاقه نداره ولی به خودش میگه چرا من اینکارو دوست دارم
وقتی آدم به یه کاری خیلی علاقه داره حتی اگه سخت باشه خیلی آسون میشه براش
هر آدمی حداقل تو یه رشته نابغه هست چیزی که توش فوق العادی ای پیدا کن

ویه توصیه برای برنامه نویسی اصلا از کتاب های رفرنس شروع نکن مثله دیتل این کتابها برعکس چیزی که همه فکر میکنن برای برنامه نویس مبتدی نیست. از کتابهای مثله برنامه نویسی در ۲۱ روز و یا... شروع کن این کتابا معمولا هدفشون آموزش یه برنامه نویس مبتدی هست . وسعی کن کتاب ترجمه فارسی نباشه تالیف فارسی باشه
البته به نظرم از فیلمهای زبان فارسی در ابتدا شروع کنی خیلی بهتر هرچقدر هم که زبانت خوب باشه

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال: #۲۵۸۱۱
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۴۱ ق.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  شما ببین اول میتونی وارد شی بعد به فکر حقوق باش اون ازمون که اگه یکم بخونی قبولی مهم اون مصاحبه است که اصولا اگه بند پ شامل حال شما نباشه کارتون یکم سخت میشه، یه بار دوست من یکی از این ازمون ها رو قبول میشه بعد تو مصاحبه اکثر سوالا رو جواب میده دیگه اخراش اون مصاحبه کننده تقویم و برداشت تاریخ ها رو ازش میپرسد که خدا رو شکر این دوست ما یه سری از این سوالات رو نتونست جواب بده و رد شد با این که هم تخصص داشت هم مدرکش درست حسابی بود
+حالا امیدوارم این دوستمون هر جفتشو قبول شه من خودم که اصولا دوست ندارم این جور جاها کار کنم (دستمم به گوشت میرسه) ، این جور کارا امنیت دارن یعنی اگه وارد شی دیگه تمومه ولی واسه من یکی جذابیت ندارن ، هر وقت این حرف و به برادرم میزنم میگه مرد نیستی که مسولیتی رو دوشت باشه یا بخوای هزینه ی زن و بچه رو تامین کنی منم اگه جای تو بودم دنبال جذابیت ها بودم نه امنیت

حرفات رو قبول دارم
اما حرفای برادرت رو بیشتر !

اتفاقاً من خودم از اون کسانی هستم که فکر کنم در فضاهای فرسایشی مشاغل دولتی زودتر از بقیه بپوسم !

ولی بعضی چیزا باعث میشه به فکر شغل دولتی باشم

یکیش همونه که برادر شما گفته
یکی دیگه ش خیلی خنده داره : - دلم واسه این همه سال تحصیل خودم , اون همه امتحانای بعضاً سخت و اعصاب خورد کن , اون همه جزوه های کت کلفت بی مصرفی که خوندم , اون همه اعصاب خوردی هایی که داشتم میسوزه ! چون تمام این مکافات واسه رسیدن به یه مدرک کذایی بوده که به هیچ دردی جز برای استخدام در ادارات دولتی نمی خوره !!!
هیچ چیز بدردبخوری تو دانشگاه به من یاد ندادن ! که بخوام بهشون تکیه کنم و کارآفرینی کنم !

یکی دیگش هم وضعیت خوداشتغالی ها در رشته ی ماست
اگه اشتباه نکنم در حوزه ی کارآفرینی رشته ی ما , از هر ۹ نفر فقط یه نفر در کارآفرینی خودش به موفقیت میرسه
و بقیه همه شکست می خورن
این ریسک دیگه خیلی بالاست !

سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , Saman
ارسال: #۲۵۸۱۲
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ ق.ظ
یک دانشجوی افغانی میگفت زمان تحصیلم در سوئیس با یکی از اساتید دانشگاهمون رفتیم کافه نزدیک دانشگاه تا قهوه بخوریم.

حرف از حکومت و اوضاع بد افغانستان شد که استادم حرف جالبی زد که همواره توی ذهنم نقش بست.

استادم گفت: فکر نکن برای کشورها قرعه کشی کرده اند و مردم سوئیس به خاطر شانس خوب این حکومت گیرشون اومده و مردم افغانستان بد شانس بودن و به این روز افتادند، بلکه هر ملتی حکومتی که سزاورش هست رو میسازه و اتفاقا مردم سوئیس حقشون داشتن حکومتی اینچنین هست و افغان ها هم لیاقتشون بیشتر از اینی که دارند، نیست.

دوستم میگفت: کمی احساس تحقیر کردم، به همین خاطر پرسیدم: افغان ها چه کاری باید انجام دهند تا تغییر کنند؟

استاد فنجون قهوه رو از کنار دهانش پائین آورد و لبخندی زد و گفت:

هر سوئیسی در سال ۱۰ کتاب میخواند، تو اگر یک افغانی را دیدی از طرف من بهش بگو چنانچه مردم کشورت سالی یک کتاب بخوانند کشورت تغییر خواهد کرد.

این راه حل به کشورهای مشابه نیز قابل تعمیم است.
قانونی داریم که همیشه صادق است:

""ما به محیط مان عادت می کنیم""

اگر با آدم های بدبخت نشست و برخواست کنید، کم کم به بدبختی عادت می کنید و فکر می کنید که این طبیعی است.

اگر با آدم های غرغرو همنشین باشید عیب جو و غرغرو می شوید و آن را طبیعی می دانید

اگر دوست شما دروغ بگوید، در ابتدا از دستش ناراحت می شوید ولی در نهایت شما هم عادت می کنید به دیگران دروغ بگوییدو اگر مدت طولانی با چنین دوستانی باشید، به خودتان هم دروغ خواهید گفت.

اگر با آدم های خوشحال و پر انگیزه دمخور شوید شما هم خوشحال و پرانگیزه می شوید و این امر برایتان کاملا طبیعی است.

"تصمیم بگیرید به مجموعه افراد مثبت ملحق شوید وگرنه افراد منفی شما را پایین می کشند و اصلا متوجه چنین اتفاقی هم نمی شوی"

ازکتاب:یکروز را ۳۶۵ بار تکرار نکن

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , MisTeR , amineh89 , Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۱۳
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۸ ب.ظ
قیمت پژو ۲۰۸ نیز ۶۸ میلیون تومان برآورد می‌شود.
HeartHeartHeartایران خودرو و سایپا محبوب قلب هاHeartHeartHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۵۸۱۴
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۵۸ ب.ظ

سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , mahyamk
ارسال: #۲۵۸۱۵
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ب.ظ، توسط aamitis.)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  خب با خنده اون چیز غمگین رو بنویس وستا جان [تصویر:  biggrin.gif]

این مطلب با کمی لبخند بر لب بیان شده است .[تصویر:  shy.gif]
نه دیگه نمیگم، اون بمونه تو دلم

فقط یه چیز غمیگن دیگه میگم که جنبه آموزشی داره

دیروز تو بیمارستان یه بچه ۲ ماه ایست قلبی کرد و فوت شد و دوقولوی دیگه اش هم بستری شد
گویا خانواده جایی دعوت بودند و مادر بچه ها بهشون شربت دیفن هیدرامین میده که بخوابن و اذیت نکنن :| من به شخصه بارها از مادرها این حرف رو شنیدم که وقتی مجلسی میخوان برن به بچه ها شربت میدن که بخوابن، این شربت رو نباید به بچه ها زیر یکسال داد، اگه بچه کوچیک دارید خیلی دقت کنید و به بقیه هم بگید که بدونن، سر خود هیچ وقت به بچه ها هیچی ندید، واقعا دردناکه همچین اتفاقایی

واقعا که چه مامان ....ای

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۳۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۶۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close