زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۲۱۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶ ق.ظ، توسط SepidehP.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
خب تو کوچه های پهن و باز که باد بیشتری میاد!UndecidedDodgy

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence
ارسال: #۳۷۲۱۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۵ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴ ق.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  خب تو کوچه های پهن و باز که باد بیشتری میاد!UndecidedDodgy

تو کوچه های پهن و باز اول اینکه آفتاب میگیره دوم اینکه باد تویه کوچه پهن و باز گم میشه
ولی تو کوچه باریک و کوچیک پر فشار باد جریان پیدا میکنهWink
ارسال: #۳۷۲۱۸
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط mostafaheydar.)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴ ق.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  خب تو کوچه های پهن و باز که باد بیشتری میاد!UndecidedDodgy
میزان باد که در هر صورت به نوع و جنس کوچه ربط نداره چون از ساحل میاد ! نوع بهره گیریش مهمه .
این بیشتر به هدایت کنترل شده ربط داره یعنی جوری که تعداد افراد بیشتری +باد با کیفیت تری رو شامل بشه ربط کلا بحث سیالاتی خودش رو می طلبه
ولی هر چی هست اون زمان ها مردم خنگ نبودن
ارسال: #۳۷۲۱۹
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۲۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  امسال که همه چی درهم بود کنکو امسال ما شبیه مسیله منشی گیج بود: چطور میشه n تا نامه رو طوری در پاکت بذاریم که هیچ نامه ای در پاکت خودش نباشه! تقریبا هیچ چیز امسال سرجای خودش نبود
خیلی خوب توصیفش کردین Big Grin شمار تبه اتون رضایت بخش بود ؟ یادمه شما داشتین هوش میخوندین و ازتون چند صفحه نقصی کتاب سیگنال گرفتم و بعدش دیدم حوصله و وقت ندارم سیگنال و مدار بخونم درسای نرم افزار رو خوندم : )) کاش همون هوش میخوندم که امسال در حق نرم افزاریا خیلی بیشتر از بقیه گرایشا نامردی شد. البته در حق اون فردی که برای شبکه اومده بود اینور و ریاضیات هم خونده بود خیلی بیشتر نامردی شده : ۱-برای نصف سهمیه میجنگه ۲-به خودش کلی فشار آورده ریاضیاتی که نداشته رو خونده ۳- سر جلسه ریاضیات رو که نرسیده بزنه هیچ احتمالا بقیه دروس هم نرسیده!
سنجش سنجش سنجش هی هیی هیییییی ....

رتبه که رضایت بخش نیست
من قبل از عید استرس شدیدی گرفتم و نتونستم این استرس رو کنترل کنم و خب این تاثیر واقعا منفی ای گذاشت براحتی اگه این استرس شدید نبود زیر ۱۰۰ میشدم کارهای سنجش هم واقعا استرس رو بیشتر کرد
ولی خب باز نتیجه به لطف شاگرد اولیم خوب هستAngel یعنی در بدترین حالت امیرکبیر قبول هستمSmile حالا باز امیدوارم شبانه دانشگاه تهران رو بیارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۳۷۲۲۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۴ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  چون قبلا بوشهر و شیراز یکی بودن این نوع معماری رو هم وارد اون شهر ها هم شده از بوشهر .
تو همون زمانها بوده که شیراز و تخت جمشید و حافظیه و باغ ارم از بوشهر جدا شده Big Grin

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421
ارسال: #۳۷۲۲۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  کوچه قهر و آشتی در شیراز ،
محال بود دو نفر از روبرو بیان و نگاهشون بهم گره نخوره ...
ابتکار جالب برای رفع کدورت و پیوند قلبها پس از قهر، ابتکار شیرازیهای مهربون.

کاش دنیای به این بزرگی هم یک کوچه قهر و آشتی داشت ... و اینکه یک روز که از خواب بیدار میشیم و اخبار رو باز می کنیم بشنویم:
"صلح در زمین برقرار است"

[

یکی از بلاهای گسترده در زندگی انسان‏ها، پیدایش کشمکش‏ها، دودستگی و جناح‏بندی میان مردم است. قرآن مجید، تفرقه و گروه‏گرایی را در کنار عذاب آسمانی و زمینی، نوعی عذاب الهی می‏داند و این‌ها یعنی قهر و آشتی! در محله های قدیم شیراز کوچه ای هست که مصداق همین فرمایشات است. خیابان آستانه؛ بعد از عبور از بازارچه حاجی اصغر و خیابان صابونی هابه کوچه ای باریک می رسی که عبور دو نفر هم‌زمان از آن میسر نیست.

قدیمی ها تعریف کرده‌‌اند که در این کوچه بسیار تنگ و باریک، اگر در یک زمان دو نفر بخواهند عبور کنند، امکان آن وجود ندارد و حتما باهم برخورد خواهند کرد. به همین دلیل حتما با هم رودرو خواهند شد و اگر کینه و یا مشکلی بین آنها باشد، با این رودرو شدن از بین می رود! بر این اساس اسم این کوچه به کوچه قهر و آشتی معروف شده است.
اتفاقا این کار اولین بار تو شهر بوشهر ابتکار شده ولی نه به خاطر قهر واشتی
به این دلیل که تو زمان های قدیم تو تابستونا که هوا گرم بوده و ووسایل سرمایشی مثل الان ها نبوده کوچه ها رو طوری ساختن که بادی خنکی که از دریا می وزیده تو کوچه ها ی تنگ و باریک جاری بشه و مردم هم پنجره تو کوچه گذاشتن که بادی که میاد وارد خونه بشه و هوا ی خونه رو خنک کنه (چیزی تو مایه های بادگیر های یزد !!!)و گرنه کسی نمیاد پارامتر قهر و اشتی رو تو فضا سازی شهری به کار ببره و چون قبلا بوشهر و شیراز یکی بودن این نوع معماری رو هم وارد اون شهر ها هم شده از بوشهر . همه ی کوچه های قدیمی اطراف ساحل بوشهر همین جوری ساخته شده.
خلاصه دلیلش هر چی باشه این خاله زنک بازی ها نیست .@

دوست محترم میشه بفرمایید از چه منبعی می گید شیراز و بوشهر یکی بودند؟

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۳۷۲۲۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
این متنو توی یه کانال دیدم قشنگه خوشم اومد
در جواب ناراحتی هایی که گاهی برای نرسیدن یه موفقیت های کوچیک و بزرگ داریم و فکر میکنیم آخر دنیا یعنی جایی که ما ایستادیم

❣️

یه "فلج قطع نخاعى" از خواب که بیدار میشه منتظره یک نفر بیدار بشه، با خجالت ببرتش دستشویى و حمام و کاراى دیگه شو انجام بده...

میدونى آرزوش چیه؟ فقط یکبار دیگه خودش بتونه راه بره و کاراشو انجام بده...

یه "نابینا" از خواب که بیدار میشه، روشنایى رو نمیبینه، خورشید و نمیبینه،صبح رو نمیبینه.

میدونى آرزوش چیه؟ فقط یکبار فقط یک روز بتونه نزدیکان و عزیزاش و آسمون و زندگى رو با چشماش ببینه...

یه بیمار "سرطانى" دلش میخواد خوب بشه و بدون شیمى درمانى و مسکن هاى قوى زندگى کنه و درد نکشه...

یه "کر و لال" آرزوشه بشنوه و بتونه با زبونش حرف بزنه...

یه "بیمار تنفسى" دلش میخواد امروز رو بتونه بدون کپسول اکسیژن نفس بکشه...

یه معتاد در عذاب آرزوى بیست و چهار ساعت پاکى رو داره...

الآن مشکلت چیه دوست من؟

دستتو ببر بالا و از ته قلبت شکرگزارى کن
که از قدیم گفتن
شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند

با تمام وجودت از نعمتایى که خدا بهت داده استفاده کن.

تو خیلى خیلى خوشبختى، غر نزن، ناشکرى نکن.

ﺧﺪﺍﯾﺎ!
ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯼ ﺗﺸﮑﺮ!
ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ ﻧﺪﺍﺩﯼ ﺗﻔﮑﺮ!
ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ ﮔﺮﻓﺘﯽ ﺗﺬﮐﺮ!
ﮐﻪ:
ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺕ ﻧﻌﻤﺖ!
ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺍﺕ ﺣﮑﻤﺖ!
ﻭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺕ ﻋﺒﺮﺕ ﺍﺳﺖ!

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا , The BesT , diligent , Iranian Wizard , salam5 , Innocence , فاطمه سلیمانی , pioneer01 , naser.71
ارسال: #۳۷۲۲۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ق.ظ، توسط mostafaheydar.)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  دوست محترم میشه بفرمایید از چه منبعی می گید شیراز و بوشهر یکی بودند؟

در نوزدهم دیماه سال ۱۳۱۶، با اصلاح قانون تقسیمات کشوری و براساس ماده یک آن، کشور ایران مطابق نقشه و صورت ضمیمه به ۱۰ استان و ۴۹ شهرستان [و ۲۹۰ بخش] تقسیم شد.[۶] در این اصلاحیه نیز، هر استان مرکب از چند بخش و هر بخش مرکب از چند دهستان و هر دهستان مرکب از چند قصبه و ده است. استان‌های ده‌گانه کشور و شهرستان‌های تابعه:[۷]

استان یکم شامل ۶ شهرستان:
۱ـ زنجان ۲ـ قزوین ۳ـ ساوه ۴ـ سلطان‌آباد (اراک) ۵ـ رشت ۶ـ شهسوار (تنکابن)
استان دوم شامل ۶ شهرستان:
۱ـ قم ۲ـ کاشان ۳ـ تهران ۴ـ سمنان ۵ـ ساری ۶ـ گرگان
استان سوم شامل ۲ شهرستان:
۱ـ اردبیل ۲ـ تبریز
استان چهارم شامل ۵ شهرستان:
۱ـ خوی ۲ـ رضائیه (ارومیه) ۳ـ مهاباد ۴ـ مراغه ۵ـ بیجار
استان پنجم شامل ۶ شهرستان:
۱ـ ایلام ۲ـ شاه‌آباد (اسلام‌آباد غرب) ۳ـ کرمانشاهان (کرمانشاه) ۴ـ سنندج ۵ـ ملایر ۶ـ همدان
استان ششم شامل ۴ شهرستان:
۱ـ خرم‌آباد ۲ـ گلپایگان ۳ـ اهواز ۴- خرمشهر
استان هفتم شامل ۶ شهرستان:
۱- بهبهان ۲ـ شیراز ۳ـ بوشهر ۴ـ فسا ۵ـ آباده ۶- لار
استان هشتم شامل ۵ شهرستان:
۱ـ کرمان ۲ـ بم ۳ـ بندرعباس ۴ـ خاش ۵ـ زابل
استان نهم شامل ۷ شهرستان:
۱ـ بیرجند ۲ـ تربت حیدریه ۳ـ مشهد ۴ـ قوچان ۵ ـ بجنورد ۶ـ گناباد ۷ـ سبزوار
استان دهم شامل ۲ شهرستان:
۱ـ اصفهان ۲ـ یزد
طی تبصره مندرج در ماده ۲ قانون، جزایر مجاور هر یک از شهرستان‌ها، تابع آن شهرستان می‌باشد. در صورت ضمیمه قانون اصلاح قانون در تقسیمات کشوری نام ۴۹ شهرستان و ۲۹۰ بخش زیرعنوان ده استان قید شده‌است.[۸]

تغییرات تدریجی استان‌های دهگانه[ویرایش]
از سال ۱۳۱۶ به بعد تغییراتی در تفسیمات کشوری به استناد تبصره ماده ۲ قانون سال ۱۳۱۶ به وجود می‌آید. در سال ۱۳۲۵ استان سوم و چهارم تبدیل به یک استان به نام استان آذربایجان گردیده و سال ۱۳۲۶ حوزه بلوچستان به مرکزیت زاهدان و ۳ فرمانداری تابعه تحت نظر یک نفر مأمور عالی‌رتبه به نام فرمانداری کل که هم‌ردیف با استاندار است اداره، و در سال ۱۳۲۶ علاوه بر تأسیس فرمانداری کل بلوچستان، استان مرکزی (به مرکزیت تهران) نیز در تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۲۶ با ترکیب شهرستان‌های قزوین، ساوه، قم و دماوند و محلات ایجاد شد.

در سال ۱۳۳۳، فرمانداری‌های کل بنادر و جزایر خلیج‌فارس و بنادر و جزایر دریای عمان و در سال ۱۳۳۶ فرمانداری کل خرم‌آباد و همچنین استان بلوچستان و سیستان ایجاد و فرمانداری کل بختیاری و چهارمحال و همچنین استان کردستان و استان‌های سوم و چهارم در سال ۱۳۳۷ تأسیس شدند.

در تغییر دیگر در قانون تقسیمات کشوری در ۱۳۳۹ استان‌ها به جای عدد با اسامی اصلی و تاریخی شان نامیده شدند و بر این اساس کشور به ۱۴ استان و ۶ فرمانداری کل و ۱۳۹ فرمانداری و ۴۴۹ بخشداری تقسیم شد. بخش بزرگی از استان مرکزی فعلی در استان مرکزی آن زمان به مرکزیت شهر تهران قرار داده شد.[۹]

آستارا تا تقسیمات کشوری سال ۱۳۱۶ خورشیدی یکی از شهرهای استان گیلان تلقی می‌شد که در همان سال با تصویب قانون تقسیمات کشوری جدید، به یکی از شهرهای شهرستان اردبیل در شرق استان آذربایجان شرقی تبدیل گشت. در سال ۱۳۳۶، آستارا با تأسیس فرمانداری، به یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی مبدل شد و از خرداد سال ۱۳۳۹ خورشیدی، دوباره به استان گیلان ملحق گردید.[۱۰]

در سال ۱۳۴۰ فرمانداری‌های کل سمنان، همدان، و لرستان ایجاد و فرمانداری کل بویراحمدی و کهگیلویه به مرکزیت یاسوج در سال ۱۳۴۲ تاسیس شد. فرمانداری‌های: کل ایلام و لرستان پشتکوه در سال ۱۳۴۳ و فرمانداری‌های کل بنادر و جزایر بحر عمان و خلیج‌فارس منحل و استان ساحلی بنادر و جزایر خلیج‌فارس و دریای عمان به مرکزیت بندرعباس تأسیس می‌شود.

وخدا رو شکر Big Grinدر سال ۱۳۴۸ فرمانداری‌های کل بوشهر، زنجان و یزد ایجاد گردیده و در سال ۱۳۵۲، استان‌های بوشهر، یزد و چهارمحال و بختیاری، لرستان، زنجان و همدان تأسیس می‌یابد. در سال ۱۳۵۵، فرمانداری‌های شمیرانات و ری منحل و در محدودة شهرستان تهران، شمیرانات و ری شهرستان‌های جدیدی به مرکزیت شهر تهران از ترکیب بخش‌های حومه، ری، فشاپویه، لواسانات و رودبار قصران تأسیس شد. در همان سال استان‌های بویراحمد و کهگیلویه و سمنان تأسیس یافته و نام استان ساحلی و بنادر و جزایر خلیج‌فارس و دریای عمان به استان هرمزگان تغییر می‌یابد. در سال ۱۳۵۶، مرکز استان مرکزی از تهران به اراک انتقال یافته، شهرستان قزوین به استان زنجان الحاق، و فرمانداری‌های تهران و کرج در محدودة شهرستان‌های مربوطه مستقیماً زیر نظر وزارت کشور قرار گرفت. در سال ۱۳۵۷، در محدوده شهرستان تهران و کرج و ورامین، استان تهران به مرکزیت شهر تهران ایجاد شده و شهرستان‌های شمیران و ری بار دیگر تاسیس گردید.

در سال ۱۳۵۷ و تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران دارای ۱۶۵ شهرستان و ۴۷۵ بخش بوده‌است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اوقات به کام .@
ارسال: #۳۷۲۲۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۲۹ ق.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۶ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  وخدا رو شکر Big Grinدر سال ۱۳۴۸ فرمانداری‌های کل بوشهر، زنجان و یزد ایجاد گردیده و در سال ۱۳۵۲، استان‌های بوشهر، یزد و چهارمحال و بختیاری، لرستان، زنجان و همدان تأسیس می‌یابد
خدا رو شکر شیراز هم از توابع بوشهر در اومد و یه شهر شد واسه خودش بالاخره Big Grin

think positive
ارسال: #۳۷۲۲۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶ ق.ظ، توسط mostafaheydar.)
Big Grin RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  خدا رو شکر شیراز هم از توابع بوشهر در اومد و یه شهر شد واسه خودش بالاخره Big Grin

همین که پای نامه نگاری ها اسم پوشهر میاد یعنی ما بردیم بحمدالله . ی چیز دیگه ی وقت شیر گاز بستیم از سرما یخ نزنی مهندس Big Grin
ارسال: #۳۷۲۲۶
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۵۷ ق.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ق.ظ)mostafaheydar نوشته شده توسط:  همین که پای نامه نگاری ها اسم پوشهر میاد یعنی ما بردیم بحمدالله ی چیز دیگه ی وقت شیر گاز بستیم از سرما یخ نزنی مهندس Big Grin
بردین؟ خدا رو شکر Smile
اخه یه طور شما میگی یکی بوده و از بوشهر وارد شده انگار شیراز شهرستان بوشهر بوده اینکه یکی بوده صرفا این بوده که از نظر تقسیمات کشوری مدیریت بوشهر رو مستقل از فارس نمی دوستن و مدیریتش تا همین چند سال پیش با مرکزیت شیراز بوده

think positive
ارسال: #۳۷۲۲۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۲۴ ق.ظ، توسط mostafaheydar.)
چرت بود حذف شد Wink
ارسال: #۳۷۲۲۸
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۰ ب.ظ
می‌خوام یه اعتراف بکنم!
من چند سال پیش دیوانه‌وار عاشق شدم،وقتی که فقط ده سال داشتم،عاشق یه دختر لاغر و قدبلند شدم که عینک ته استکانی می‌زد و پونزده سال از خودم بزرگ‌تر بود،اون هر روز به خونۀ پیرزن همسایه می‌اومد تا ازش پیانو یاد بگیره.
ازقضا زنگ خونۀ پیرزن خراب بود و معشوقۀ دوران کودکی من،مجبور بود زنگ خونۀ ما رو بزنه، منم هر روز با یه دست لباس اتو کشیده می‌رفتم پایین و در رو واسه ش باز می‌کردم، اونم می گفت: «ممنون عزیزم!» لعنتی چقدر تو دل برو می‌گفت عزیزم.
پیرزن همسایه چند ماهی بود که داشت آهنگ «دریاچه قو » چایکوفسکی رو بهش یاد می‌داد و اون خوشبختانه این قدر بی‌استعداد بود که نتونه آهنگ رو یاد بگیره،به هر حال تمرین به بی‌استعدادی چربید و اون کم کم داشت آهنگ رو یاد می‌گرفت.
اما پشت دیوار،حال و روز من چندان تعریفی نداشت،چون می‌دونستم پیرزن همسایه فقط بلده همین آهنگ دریاچه قو رو یاد بده و بعد از اون دیگه خبری از عزیزم گفتن‌ها و صدای زنگ‌ها نخواهد بود!
واسه همین همۀ هوش و ذکاوتم رو به کار گرفتم و یه روز با سادیسم تمام،یواشکی چند صفحه از نت‌های آهنگ رو کش رفتم و تا جایی که می‌تونستم نت ها رو جابجا کردم و از نو نوشتم و گذاشتم شون سر جاش.
اون لحظه صدایی تو گوشم داشت فریاد می کشید،فکر کنم روح چایکوفسکی بود.
روز بعد و روزهای بعدش دختره دوباره اومد و شروع کرد به نواختن «دریاچۀ قو».شک ندارم کل قوهای دریاچه داشتن زار می‌زدن،پیرزنه فقط جیغ می‌کشید،روح چایکوفسکی هم تو گور داشت می‌لرزید.
تنها کسی که این وسط لذت می برد،من بودم،چون می دونستم پیرزنه هوش و حواس درست و حسابی نداره که بفهمه نت‌ها دست‌کاری شدن.
همه‌چی داشت خوب پیش می‌رفت،هر روز صدای زنگ،هر روز «ممنونم عزیزم» و هر روز صدای پیانو بدتر از دیروز!
تا اینکه پیرزنه مُرد،فکر کنم دق کرد!بعد از اون دیگه دختره رو ندیدم،ولی بیست سال بعد فهمیدم تو شهرمون کنسرت تک نوازی پیانو گذاشته.
یه سبد گل گرفتم و رفتم کنسرتش،دیگه نه لاغر بود و نه عینکی، همۀ آهنگ ها رو هم با تسلط کامل زد تا اینکه رسید به آهنگ آخر.یکهو دیدم همون نت های تقلبی من رو گذاشت روی پیانو، این بار علاوه بر روح چایکوفسکی به انضمام روح پیرزنه،تن خودمم داشت می‌لرزید؛دریاچۀ قو رو به مضحکی هر چه تموم‌تر با نت‌های قلابی من اجرا کرد،وقتی که تموم شد سالن رفت رو هوا!
کل جمعیت ده دقیقه سر پا داشتن تشویقش می کردن، از جاش بلند شد و تعظیم کرد و اسم آهنگ رو گفت،اما اسم اون آهنگ دریاچه قو نبود!اسمش شده بود «وقتی که یک پسر بچه عاشق می‌ شود.»
~
قهوه سرد آقای نویسنده / #روزبه_معین
 سپاس‌گزاری شده توسط: *tarannom* , Innocence , gogooli , shahlaj , codin , kilookiloo , فاطمه سلیمانی , pioneer01 , ele
ارسال: #۳۷۲۲۹
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۳ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰ ب.ظ)mhcavalier نوشته شده توسط:  قهوه سرد آقای نویسنده / #روزبه_معین
چه داستان لوس و تخیلی‌ای Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۳۷۲۳۰
۲۵ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۰۸ ب.ظ
نه که مجازی
توی حقیقی ترین پیج دنیا
خدا پست گذاشته:
"هر کی راهو بلد نبوده
هر کی غلط رفته
هر کی میخواد رنگ آرامشو ببینه..."
بیاد فالو کنه ما اکسپت میکنیم!
فقط اگه امشب اکسپت شدی یادت نره.. .
آی دیشو واسه همه بفرست... .
میدونی خیلیا حواسشون پرت پیجای دیگست!
خیلیا پست رو ندیدن!
خیلیا نت شون قطعه..!
همه رو تگ کن!
تازه شنیدم مخاطب خوبی باشی
دایرکتم جواب میده..!
خدایا میدونم مخاطب خوبی نیستم
خیلی وقته پستاتو لایک نمیکنم!
خیلی وقته اصن تو پیجت نمیام.. .
اما میشه خواهش کنم دایرکتو چک کنی..؟!
خیلی حرف دارم باهات....
خیلی...

ساقی به نور باده برافروز جام ما
مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا , فاطمه سلیمانی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۷۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۲۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close