زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۹۷۴۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط Ametrine.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  سلام دوستان یه راهنمایی. الان یه کارخانه مواد غذایی به من سفارش شغل داه ولی قراردادهاش ۳ ماهه هست. از ۸ صبح تا ۸ شب با بیمه و اضافه کار و ....
الان موندم ارشد بخونم یا بربم کار؟؟؟؟؟

من با نظر خانم The Best موافقم.
شما اگه هدفتون از اول درس بوده و خیلی براش تلاش کردید به نظرم اگر ازش بگذرید بعدا پشیمون میشید.
اگر اهمیت کار براتون بیشتر هست و درس در درجه بعد قرار داره و فکر میکنید بعدا حتما جای بهتری قبول میشید، خب بچسبید به کار.
اگر امکانش هست همزمان درس و کار رو داشته باشید.
در نهایت تصمیم با شماست و فراموش نکنید هر کاری رو که شروع میکنید به خدا توکل کنید.

(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۱۳ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  دلتنگی نشونه ضعفه. من دوستای نزدیکم میدونن توی سختیا میتونن روم حساب کنن و برعکس. مشابه اش برای خانواده ام.
وقتی میدونی همه حالشون خوبه و دارن زندگی میکنن دلتنگیه یعنی چی اصلا؟
البته من خب دلتنگ خانواده و دوستان میشم ولی نه به معنی دراماتیکش بلکه خب دوس دارم ببینمشون. نه این که دوریشون ناراحتم کنه.
به نظر من دلتنگی نشونه ی ضعف نیست.
دلتنگی یعنی یه آدم هایی هستن که بهشون اهمیت میدی. برات مهم هستن و کنارشون بودن برات حس خوبیه.
برای همین وقتی پیشت نیستن ازشون یاد میکنی.
این که شما تعریف کردید "نگرانی" هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect , abolfazl pepco , RangiRangi
ارسال: #۴۹۷۴۲
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۳۸ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۳۴ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  با کسی دوست بشید که سرش به تنش بیارزه.
برا همه تجربه بد پیش میاد به خاطر یه چن تا آدمی که لایق دوستی با شما نبودند که نباید همه رو زیر سوال ببرید. معلومه که باید به همه کمک کنیم و از طرف دوستانمون هم این حمایت رو داشته باشیم و نباید از دوستی و کمک کسی سواستفاده کنیم اما قرار نیست داد و ستد کنیم با کمک! چون این دوستی نیست این منفعت طلبیه و رو صداقت و نیت خوب این مدل دوستان همیشه باید شک کرد..! ببخشید اینو گفتم ولی این یکی از رفتارهاییه که رو مخ منه که کسی بیاد به من تو یه کاری کمک کنه که کمک منو هم برای روز مبادای خودش ذخیره کنه.
من نمیدونم تجربه شما از دوست چیه. اما من تجربه های خیلی تلخی دارم. الان دیگه به دوستی به عنوان یه معامله نگاه می کنم. اگه به طرف حال دادم باید بهم حال بده وگرنه بره پی کارش.
یادمه یه دوستی داشتم که قبل ازدواج به طور میانگین روزی یه بار همو میدیدیم. یه زمانی بالاخره ازدواج کرد. از اون به بعد دیگه منو یادش رفت یا یه زمان که پول قرض می خواست برای اینکه ماشین بخره و بفروشه و سود کنه! اینجور آدمایی به تور من خوردن. الان دیگه فقط وقتی کاری باهاش داشته باشم بهش زنگ میزنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۹۷۴۳
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط elect.)
......

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۴۹۷۴۴
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۵۳ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  سلام دوستان یه راهنمایی. الان یه کارخانه مواد غذایی به من سفارش شغل داه ولی قراردادهاش ۳ ماهه هست. از ۸ صبح تا ۸ شب با بیمه و اضافه کار و ....
تجربه شخصی من اینه که درس بخون
چون کار را همیشه هست ولی ممکنه موقعیت تحصیل پیش نیاد
من هم درس را انتخاب کردم ،همکلاسی هام که شاغل هستند بهم کار پیشنهاد دادند بیکار نمی مونی

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: abolfazl pepco
ارسال: #۴۹۷۴۵
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۳:۴۹ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۵۳ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  سلام دوستان یه راهنمایی. الان یه کارخانه مواد غذایی به من سفارش شغل داه ولی قراردادهاش ۳ ماهه هست. از ۸ صبح تا ۸ شب با بیمه و اضافه کار و ....
من هم درس را انتخاب کردم ،همکلاسی هام که شاغل هستند بهم کار پیشنهاد دادند بیکار نمی مونی
درس خوبه ولی نه اینکه هی درس بخونی یهو ببینی سن از ۳۰ هم گذشته نه سرمایه داری نه کار ، بعدشم شما دخترید مهم نیست براتون این چیزا یه پسر و تصور کنید ۳۰ سالشه همش درس خونده الان با مدرک ارشد دنبال کاره ، آیا کار هست براش ؟؟؟ بعد این پسره چند سال با حقوق های چندرغاز کار کنه پس انداز کنه بعد بخاد چه می دونم ازدواج کنه یا این حرفا ؟؟؟

آقا پیشنهاد من اینه که اگه واقعا می خواهید تو محیط های دانشگاهی کار کنید بخونید یه دانشگاه خوب قبول بشید بعد حالا مثل بعضی از دوستان برید خارج برای ادامه تحصیل و بقیه ماجرا ولی اگه خیلی اهل درس خوندن نیستید و پول و کار و سرمایه و زندگی براتون مهمه برید هر چه سریع تر کار کنید پول جمع کنید پس انداز کنید و تخصص بگیرید و زن بگیرید و این داستان ها ، برای دخترا این چیزا خیلی مهم نیست نه سربازی دارن نه قراره پولی سیو کنند خودشون هستن و خودشون بعد یه پسر هم میره خواستگاریشون طلبکار هم هستن می گن تو که الان ۳۰ سالته چقدر سرمایه داری و این حرفا ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , RASPINA , big cloud
ارسال: #۴۹۷۴۶
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۰۶ ب.ظ
یعنی نمیدونم باید به شانس ربطش داد یا به چیز دیگه :/
تا الان سراغ هر دختری که رفتم دو حالت داشته : ۱/ یا حالش خوب نبوده ۲/ و یا از شکست عشقی دقیقا قبل از رسیدن من اومده بیرون ۱۰۰ % یکی از این دو حالت شده :/ احتمال اینکه نفر بعدی هم یکی از این دو مورد باشه چند درصده ؟ :/ (نمیدونم شاید خصوصیت دخترای این سن یعنی دور وبر ۲۲ همینه )

بعضی وقتا میگم اصلا کلا بیخیال این دوست بازی ها بشم و تمرکز کنم ولی شدنی نیست. اون شناخته رو باید به دست اورد زمان دیگه ای نیست.
ارسال: #۴۹۷۴۷
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۱۵ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یعنی نمیدونم باید به شانس ربطش داد یا به چیز دیگه :/
تا الان سراغ هر دختری که رفتم دو حالت داشته : ۱/ یا حالش خوب نبوده ۲/ و یا از شکست عشقی دقیقا قبل از رسیدن من اومده بیرون ۱۰۰ % یکی از این دو حالت شده :/ احتمال اینکه نفر بعدی هم یکی از این دو مورد باشه چند درصده ؟ :/ (نمیدونم شاید خصوصیت دخترای این سن یعنی دور وبر ۲۲ همینه )

بعضی وقتا میگم اصلا کلا بیخیال این دوست بازی ها بشم و تمرکز کنم ولی شدنی نیست. اون شناخته رو باید به دست اورد زمان دیگه ای نیست.
تو الان قصدت دوستیه یا ازدواج ؟
اگه دوستیه که نگرانی نداره اون نشد یکی دیگه و n تعداد گروه و چت روم و غیره هست
اگه دنبال ازدواج هستی اول ببین شرایط اولیه ازدواج رو داری یا نه ؟
اقا هممون اینطوری هستیم نگران نباش افتادیم تو یه لوپ بلاتکلیفی تقریبا خارج شدن ازش خیلی سخته
اونی هم که می گه نه من وقتم رو با دوستی و اشنایی برای ازدواج ختم تلف نمی کنم فقط داره خودشو توجیح می کنه که مثلا اره ما خوبیم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadg
ارسال: #۴۹۷۴۸
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۱۷ ب.ظ

سلام
من فقط می تونم بگم که یه کم جامعه مشاوره ایت رو ببر بالاتر... ممکنه اینجا اکثرا بهت بگن ادامه تحصیل بده.... چون جو غالب اینجا رو درس خوندنه بعد کار .... یا ممکنه پاسخ دهنده ها اکثرا خانم باشن که به اهمیت داشتن کار از دید خودشون نگاه کنن نه یک پسر.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۴۹۷۴۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط sajadg.)
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۱۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یعنی نمیدونم باید به شانس ربطش داد یا به چیز دیگه :/

تو الان قصدت دوستیه یا ازدواج ؟
اگه دوستیه که نگرانی نداره اون نشد یکی دیگه و n تعداد گروه و چت روم و غیره هست
اگه دنبال ازدواج هستی اول ببین شرایط اولیه ازدواج رو داری یا نه ؟
اقا هممون اینطوری هستیم نگران نباش افتادیم تو یه لوپ بلاتکلیفی تقریبا خارج شدن ازش خیلی سخته
اونی هم که می گه نه من وقتم رو با دوستی و اشنایی برای ازدواج ختم تلف نمی کنم فقط داره خودشو توجیح می کنه که مثلا اره ما خوبیم Big Grin

نه بابا ازدواج دیگه چی چیه-چرا باید ازدواج کنم و تنش زندگی رو چند برابر کنم اونم تو وضعیت الان؟... ۲۲ سالمه من. قصدم دوستیه فقط. ولی مشکل اینجاست که مثلا میخوای با یکی دوست بشی بعد که دوست میشی اونقدر غم دارن برای خودشون یه انرژی زیادی میخواد که به طرف بدی تا حالش بهتر بشه. اون قدر انرژی که میگم انرژی ای هست که ادم به همسرش میده نه به دوستش . اگه انرژی هم ندی میگن چرا بی توجه شدی به من. اگه هم یه دوستی رو ترک کنی دوستی بعدی بازم همینطوریه و یه چرخه که همینطور میچرخه . برای همین گفتم گاها میگم کلا بیخیال بشم. متوجهین چی میگم دیگه؟ برای همین بعضی وقتا میگم این همه انرژی که باید بدم رو بذارم رو چیز دیگه

بله با جمله اخرتون موافقم. این صرفا یه فرار از بحث هست. بلاخره این که طرف برعکس تمایل ذاتیش که دست خودش نیست حرکت کنه انرژی زیادی میخواد و حتی اگه طرف خودش اینطوری عمل کنه بی اراده احساس پشیمونی میکنه گرجه تو ظاهر قضیه اینکار خوب به نظر برسه ولی در باطن نیست
ارسال: #۴۹۷۵۰
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط shahreyar.)
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یعنی نمیدونم باید به شانس ربطش داد یا به چیز دیگه :/

خب کتاب بخونBig GrinBig Grin
ارسال: #۴۹۷۵۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۲۶ ب.ظ)shahreyar نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یعنی نمیدونم باید به شانس ربطش داد یا به چیز دیگه :/

خب کتاب بخونBig GrinBig Grin

کتاب که میخونم
ولی خب این رفتار متقابل رو باید یاد گرفت
توی کتاب هم نمیشه اینارو یاد گرفت Big Grin

خیلی عجیبه این وضع... اونایی که مثلا میان یجورایی میخوان دوست بشیم شاد و سالم به نظر میرسن من میگم نه ولی اونایی که من سراغشون رفتم تا الان ۱۰۰ درصدشون حالشون بد بود. ببینم دوباره امتحان کنم ببینم بعدیا چطور میشن Big Grin اصلا یه وضعی شده Big Grin اخریش یه دختری بود طرف خوشش اومده بود و سالم و سرحال به نظر میرسید ولی نشد دوست بشیم :/ تو حسرت موندیم
ارسال: #۴۹۷۵۲
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۶:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
به نظر من که توی این دوره و زمونه از اصول رفاقت اینه که از دوستات زیاد انتظار خاصی نداشته باشی و بدونی که رفاقت بوی ...... میده Smile ، همینکه ماهی یکی دو بار ببینید همو و یه بیرون برید کافیه...بیشتر ازین انتظاراتا خوب نیست و باعث دلخوری و کدورت میشه Smile
به دوری و دوستی هم اعتقاد زیادی دارم و بیشتر ازین به هنر فاصله داشتن بین آدما اعتقاد دارم...به بعضیا باید خیلی نزدیک بشی، از بعضیا نباید خیلی دور بشی و خیلی چیزای دیگه...

بعضی موقع با خودم میگم من خیلی خوشبختم توی زندیگم چون دوستای خیلی خفنی دارم(بزنم به تخته Smile )..کارایی کردن واسم که کمتر کسی انجام میده شاید..و در مقابلش هم هیچ انتظاری نداشتن...کلن اگه خوبی کردن رو معامله کنید، باختید به نظرم..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه سوال از دوستان بزرگتر یا فهمیده تر یا با تجربه تر دارم و اونم اینکه :
من یکی از بهترین دوستام یه خانوم متاهلی هستن، خیلی راحتیم، میگیم، میخندیم، با شوهرش کلی برخورد داشتیم، بیرون رفتیم...و اینکه اون(و البته شوهرش) هم منو واقعا به عنوان یه دوست خوب خودش میشناسه، کم زحمت نکشیدیم واسه هم...کم صحبت نکردیم باهم.خونشون رفتم و ...
چرا من به هرکس چنین چیزی رو میگم یه جوری نسبت به من نگاه میکنه واقعا؟؟مشکلش چیه؟؟

خواهشا نیاید جملاتی مثل : "خودت دوست داری که زنت اینجوری باشه و با کسی دوست باشه" یا "اصن شما با یه زن متاهل چه حرفی داری" یا "این کار درست نیست و .... " و ..... ازین چیزا رو نگید
بگید چی میشه که به یکی میگی مثلا من با فلانی خیلی خوبم و واقعا دوستای خوبی هستیم اوکیه، ولی وقتی از جنسیت یا تاهلش صحبت میکنی یه جوری میشه...؟؟اصن تجربه مشابه داشتین؟؟یا دارین؟؟چیز مهمی هستا...به شخصه زیاد دیدم از نزدیک چنینن چیزایی رو..برعکسش هم هست...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۴۹۷۵۳
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۶:۲۸ ب.ظ
الهی مران کسی را که خود خواندی، ظاهر مکن جُرمی را که پوشیدی، کریما میان ما و تو داور تویی، آن کن که سزاوار آنی نه آن چنان که سزاوار ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ametrine
ارسال: #۴۹۷۵۴
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۳۰ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۴۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۵۳ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  سلام دوستان یه راهنمایی. الان یه کارخانه مواد غذایی به من سفارش شغل داه ولی قراردادهاش ۳ ماهه هست. از ۸ صبح تا ۸ شب با بیمه و اضافه کار و ....
درس خوبه ولی نه اینکه هی درس بخونی یهو ببینی سن از ۳۰ هم گذشته نه سرمایه داری نه کار ، بعدشم شما دخترید مهم نیست براتون این چیزا یه پسر و تصور کنید ۳۰ سالشه همش درس خونده الان با مدرک ارشد دنبال کاره ، آیا کار هست براش ؟؟؟ بعد این پسره چند سال با حقوق های چندرغاز کار کنه پس انداز کنه بعد بخاد چه می دونم ازدواج کنه یا این حرفا ؟؟؟

آقا پیشنهاد من اینه که اگه واقعا می خواهید تو محیط های دانشگاهی کار کنید بخونید یه دانشگاه خوب قبول بشید بعد حالا مثل بعضی از دوستان برید خارج برای ادامه تحصیل و بقیه ماجرا ولی اگه خیلی اهل درس خوندن نیستید و پول و کار و سرمایه و زندگی براتون مهمه برید هر چه سریع تر کار کنید پول جمع کنید پس انداز کنید و تخصص بگیرید و زن بگیرید و این داستان ها ، برای دخترا این چیزا خیلی مهم نیست نه سربازی دارن نه قراره پولی سیو کنند خودشون هستن و خودشون بعد یه پسر هم میره خواستگاریشون طلبکار هم هستن می گن تو که الان ۳۰ سالته چقدر سرمایه داری و این حرفا ...
پسرم بابا سربازی هم رفتمD

ای غنچه خندان چرا خون در دل ما میکنی
خاری به خود می بندی و ما را ز سر وا میکنی
ارسال: #۴۹۷۵۵
۱۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۵۷ ب.ظ
به نتِ ظعیفم، باختم Dodgy

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۵۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۳۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close