زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۲۸۳۱
۰۱ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴ ب.ظ، توسط fo-eng.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  همچنین بهترین زمان هم برای ازدواج ۲۸ الی ۳۲ سالگی بیان شده زیرا هم از هیجانات جوانی کاسته میشه

کاسته شده یا سرکوب شده؟
خیلی دوست داشتم مثل بقیه از متن زیبایی که نوشتید تشکر کنم
اما به این خط آخر که رسیدم نظرم عوض شد.

بازم skip کردن او باگ همیشگی!

نه به هیچ وجه ... اصلا از سرکوب استفاده نکنید. ببینید مثالی می زنم.
من اگر در ۲۰ سالگی ازدواج می کردم قطعا ترجیح می دادم همه چیز بهترین باشه از فرضا تالاری که می خوام عروسی رو برگزار کنم تا خونه و پول و هر چیزی که برای عروسی میشه استفاده کرد، اصلا هم برام مهم نبود که خانواده ها دارند یا ندارند. (البته این خودخواهی بخاطر تک فرزند بودن هم می تونه باشه یا شاید دلایل دیگه ...) مهم هم این بود که فلانی برگزار کرده و من هم دوست دارم. (البته من در زندگی چشم و هم چشم نبودم ولی ترجیح میدادم بهترین شکل ممکن برگزار بشه تا لذتش رو ببرم)
ولی الان ترجیح میدم همون پول رو بردارم برم کل دنیا رو بچرخم چه بسا خودم لذت ببرم. (یا اندازه ی همون پولی که قراره خرج بشه براش مسافرت قرار میدم)
یا صرفا ترجیح میدم همون پول صرف خرید منزل بشه یا یک چیزی که عقل اون رو توجیح کنه. یا صرفا نگاه می کنم حداقل اون پول صرف چیز اشتباهی نشه.

اون موقع صرف ذهن و فکرم ترجیح میدادم با انسانی که ظاهرش سینمایی باشه ازدواج کنم ولی الان به این منطق رسیدم فهم و درک و شعور خیلی مهم تره. نه اینکه چهره مهم نباشه هست ولی نه به اندازه فهم و شور فرد. اینکه آدم ها خیلی ساده می تونند خوشبخت باشند ، نه به خانه ی آنچنانی نیاز هست و نه به پول زیاد. پول رو انکار نمی کنم مهمه ولی اصل نیست، جز ما داریم اونقدر همه چیز رو مهم می کنیم.

اون موقع صرف اینکه آدم های اطرافم داشتند یکی یکی می رفتند خونه بخت و نکنه من نرم و این صحبت ها ولی الان این مساله اصلا اهمیتی نداره .. چون من اگر توی زندگی هول شدم و بله گفتم و بزودی بدبخت شدم آیا از همون مردم کاری بر میاد جز سوژه جدید برای بحث های الکی ...

متن زیر دقیقا مصداق بارز چیزهایی است که گفتم:
یکی تو بیست و سه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو ده سال بعد به دنیا میاره،اون یکی بیست و نه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو سال بعدش به دنیا میاره.
یکی بیست و پنج سالگی فارغ التحصیل می‌شه ولی پنج سال بعدش کار پیدا می‌کنه،اون یکی بیست و نه سالگی مدرکشو می‌گیره و بلافاصله کار مورد علاقه شو پیدا می‌کنه.
یکی سی سالگی رئیس شرکت می‌شه و در چهل سالگی فوت می‌کنه، اون یکی چهل و پنج سالگی رئیس شرکت می‌شه و تا نود سالگی عمر می‌کنه.
"تو نه از بقیه جلوتری نه عقب تر" / "تو توی زمان خودت زندگی می‌کنی" / پس آروم باش، از زندگی لذت ببر و خودت را با دیگری مقایسه نکن!

(اینکه میگم ۳۰ سالگی : توی ۳۰ سالگی میگن برای همه چیز هم زوده و هم دیر ... اینکه ادم دقیقا از همه چیز لذت می بره،. دیگه دنبال این نیستی بخاطر این یا اون . سعی می کنی خودت در مرکز اهمیت باشی و بس)
کلا ما آدمای ۱۰ سال پیش به هیچ وجه نیستیم، حداقل در مورد من یکی به اون بلوغ فکری که باید رسیدم و خوشحالم از این بابت ... نمی دونم شاید افراد دیگه تفاوت داشته باشه.
در حالت کلی در خصوص ازدواج من همیشه میگم که فقط باید منطق حاکم باشه ... احساس آدم رو فریب میده. اینکه میگن بعضی وقتا اونقدر در خصوص یک فرد خودمون رو گول می زنیم که خود طرف نمی تونه اینقدر ... خب این زمانی است که منطق وجود نداره و فقط با احساس داریم تصمیم می گیریم.

این رو توجه کنیم از طوفان که درآمدی، دیگر همان آدمی نخواهی بود که به طوفان پا گذاشته بودی، معنی طوفان دقیقا همین هست. این طوفان دقیقا ازدواج می تونه باشه.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:.
ارسال: #۵۲۸۳۲
۰۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۰۹ ب.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  بعد از کلی وقت، قطعی اینترنت باعث شد دوباره بیام مانشت.Heart
من فک کنم خیلی های دیگه هم اومدن البته نا محسوس تر Big Grin دکتر بعدا می تونه یه اماری از بازدیدهای این چند روزه بده

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud , SaMiRa.e
ارسال: #۵۲۸۳۳
۰۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  [quote='ezra' pid='472332' dateline='1574440866']
[quote='fo-eng' pid='472300' dateline='1574403640']

نه به هیچ وجه ... اصلا از سرکوب استفاده نکنید. ببینید مثالی می زنم.
من اگر در ۲۰ سالگی ازدواج می کردم قطعا ترجیح می دادم همه چیز بهترین باشه از فرضا تالاری که می خوام عروسی رو برگزار کنم تا خونه و پول و هر چیزی که برای عروسی میشه استفاده کرد، اصلا هم برام مهم نبود که خانواده ها دارند یا ندارند. (البته این خودخواهی بخاطر تک فرزند بودن هم می تونه باشه یا شاید دلایل دیگه ...) مهم هم این بود که فلانی برگزار کرده و من هم دوست دارم. (البته من در زندگی چشم و هم چشم نبودم ولی ترجیح میدادم بهترین شکل ممکن برگزار بشه تا لذتش رو ببرم)
ولی الان ترجیح میدم همون پول رو بردارم برم کل دنیا رو بچرخم چه بسا خودم لذت ببرم. (یا اندازه ی همون پولی که قراره خرج بشه براش مسافرت قرار میدم) ....

چقدر خوب گفتین.

منم همینطوریم. الان به ملاک های ازدواجی که ۵-۶ سال پیش داشتم خیلی میخندم. Cool
ارسال: #۵۲۸۳۴
۰۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط ezra.)
(۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  نه به هیچ وجه ... اصلا از سرکوب استفاده نکنید.

پَ از امدادهای غیبی استفاده کنیم؟

(۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷ ب.ظ).:tarannom:. نوشته شده توسط:  منم همینطوریم. الان به ملاک های ازدواجی که ۵-۶ سال پیش داشتم خیلی میخندم. [تصویر:  cool.gif]

۵ - ۶ سال دیگم به ملاک هایی که امروز دارید میخندید
۱۰- ۱۲ سال دیگه هم کلاً به اینکه قصد ازدواج داشتید میخندید
۲۰ - ۲۴ سال دیگه هم به اینکه اصلاً زنده موندید و زندگی کردید میخندید

سپاس‌گزاری شده توسط: ftmbghrn , blackhalo1989 , Riemann
ارسال: #۵۲۸۳۵
۰۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط MohsenRezaei.)
امیدوارم عزیزانی که با اینترنت سروکار دارند . سازمانهای مربوط رو بشناسند.

چندان که خواهی در نگر ، در من که نشناسی مرا ...
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام ...
ارسال: #۵۲۸۳۶
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۰۴ ق.ظ
راه اندازی عملی اینترنت ملی در ایران و روسیه و احتمالا چین، باعث شد بازی موش و گربه فیل کن و فیل شکن یک مرحله ارتقاء پیدا کند به بازی ارائه اینترنت مهواره ای با مهواره‌های مدار پایین که نیازی به دیش ندارند مانند شبکه StarLink ایلان ماسک و موبایل های مهواره‌ای نظیر ایریدیوم و ثریا از سوی آمریکا و ارسال پارازیت بر روی سیگنال‌های ماهواره از سوی ایران و روسیه و چین.

در واقع از این پس در کشورهایی نظیر ایران، روسیه و چین و نطایر آنها شاهد دو نوع اتصال اینترنتی خواهید بود. یک اتصال رایج از طریق موبایل و خطوط ثابت که تنها اینترانت درون کشوری را نمایندگی میکند و یک اتصال مهوراه‌ای که به اینترنت جهانی دسترسی میدهد. تقریبا شبیه وضعیت تلویزیون و رادیو در ایران که شما هم گیرنده دیجیتال دارید برای داخل ایران و هم رسیور مهواره برای شبکه‌های جهانی.

باید قبول کنید که دوران جنگ مهندسان کامپیوتر و شبکه برای فیل کردن و ساختن فیل شکن به پایان رسید و وارد مرحله جنگ مهندسان الکترونیک و مخابرات برای ارسال سیگنال مهواره و پارازیت خواهیم شد.از این پس مبحث موش و گربه نه در پروتکل‌ها و پورت‌ها و IPها بلکه در امواج میلیمتری، پایین‌تر آوردن مدار مهواره‌ها، افزایش قدرت و دقت سیگنال و مقاوم سازی آن در برابر اعوجاج(پارازیت) خواهد بود.

همچنین احتمالا شاهد ایجاد امکان ارسال سیگنال اینترنت بصورت زمینی خواهیم بود شبیه آنچه در رادیوهای دستی و خودرو موجب میشود تا بتوانید یک ایستگاه رادیویی که خارج از مرز پخش میشود را بگیرید.

احتمالا دکل‌های فرستنده/گیرنده بزرگی در کشورهای نزدیک ایران و روسیه و... کار گذاشته میشوند تا سیگنال اینترنت را به درون این کشورها برسانند و موبایل‌ها و گیرنده‌هایی که بتوانند این سیگنال‌ها را ارسال و دریافت کنند نیز ساخته میشود. البته کشورهایی چون ایران و روسیه هم سعی در ارسال پارازیت بر روی این امواج خواهند کرد.

سیستم دیگر نیز احتمالا ایجاد یک شبکه توری شکل توسط دستگاه‌های تلفن همراه و کارتهای شبکه WiFi است. یک توری به وسعت یک کشور و یا حتّی جهان! یعنی هر دستگاه موبایل میتواند به دستگاه‌های دیگر نزدیک خود وصل شود و البته در مرزها هم به همان دکل‌های ارسال امواج WiFi موجود در کشورهای همسایه وصل میشود. هیچ اینترنتی در اینجا لازم نخواهد بود.

سیستم‌هایی نظیر بالون گوگل و پهپادهای فیسبوک احتمالا کارآمد نخواهند بود چون این کشورها آنها را در حریم هوایی خود هدف قرار خواهند داد.

نظر شما چیست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: MohsenRezaei , Boruto
ارسال: #۵۲۸۳۷
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۲۳ ق.ظ
اینترنت «Adsl» ایلام‌ فردا وصل می‌شود
عباس بیرامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام لحظاتی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: از فردا شنبه ۲ آذرماه اینترنت اینترنت Adsl مشترکین حقیقی و حقوقی استان ایلام وصل می شود.
دکتر شیرینی Tongue

think positive
ارسال: #۵۲۸۳۸
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط ezra.)
نمی دونم با اینکه بچه هامون چریکن چرا
لباس فرم نامردا نمیدن به ما

(۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  دکتر شیرینی [تصویر:  tongue.gif]

دکتر آدرس بده تونل بزنیم

من لذت شباب ندیدم به عمر خویش      از دیگران حدیث جوانی شنیده ام
رهی معیری

سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۲۸۳۹
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۱۰ ق.ظ
متن کوتاه بذارید حوصله کنیم بخونیم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۲۸۴۰
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۱۷ ق.ظ
دوستان من فقط از جنگ میترسم. هر طورش که باشه ویرانگره.
من از چرنوبیل دوباره میترسم
من من من
دلم میسوزد از باغی که میسوزد
ما رسما بیکار شدیم. نمیدونم باید چیکار کرد. لعنت بر اینا

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۲۸۴۱
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
در این دیار چه خاکی به‌سر توانم کرد
به هر کجا که روم اوفتاده در لجنم

بگو به یار که اندر پی هلاکت من
دگر مکوش که خود در هلاک خویشتنم

عارف قزوینی

شب و روزگار بر شما خوش

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۵۲۸۴۲
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۴۶ ق.ظ
کاش این ای دی که اسپم وار داره تزریق نا امیدی میکنه رو یکی بلاک کنه

think positive
ارسال: #۵۲۸۴۳
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۴۹ ق.ظ
طوتیا را بگذارید بریزد در چشم
دیده ها را گشوده به دور از خشم
بگذارید بگذارید آه بگذارید ببیند دیده
که ملخ خور بر او چه جفا ها رواییده
بیاورید درفش کاویان را باز
بخوانید یک صدا سرود و دمساز
فروغ گفته است و جاودانه میخواند
که تنها صداست که میماند
بگشایید چشمان را بگذارید طوتیا
بیالاید از اینجا تا ثریا
بغرد شیر بیشه گربه ی ایرانی من
اگر باشی کنارم هم چو یک تن
که کو کس که یاد آفریدون کند
مغان را سراسر همه دون کند
بروید از خون سیاوش باز لاله
ببارد همچو موشکها ستاره
دلا بد نیست رو بر آسمان کن
نظر بر جنگ دیوان و ددان کن
فضا آکنده از دود و پلیدی
تو گویی سر زند نور امیدی
.
.
.
همینطوری ولش کنی میاد. قاط زده مغزه رسما رد داده به قول بعضیا..... Big Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۲۸۴۴
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۰۸ ق.ظ
اینترنت میخوام کلافه شدم از بی خبری امشب یه مجتمع بزرگ تجاری تو شهرمون بطور عجیبی سوخت جوونا تو اتیش زنده زنده سوختن فروشگاههای بزرگ با کلی اجناس باکیفیت ازبین رفتن? هنوز صدای اتش نشانی و امبولانس میاد کاش نت داشتم ..
ارسال: #۵۲۸۴۵
۰۲ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۱۴ ق.ظ
خوب امروزم به دیدن فیلم و کلاس زبان گذشت. امیدوارم فردا نت وصل باشه. نبودم طوری نیست،یه برنامه ای میچینم. شاید برم کافه و یکم خیابون گردی کنم، شایدم رفتم باغ کتاب. شایدم همین خونه نشتم و بغل شوفاژ فیلم دیدم. مودم چی باشه خدا میدونه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۲۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close