زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۲۴۱
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۵۴ ق.ظ
خیلی دوست دارم اشعار خیام و حافظ را به انگلیسی ترجمه کنم ولی نه سواد فارسی نه سواد انگلیسیم در اون حد نیست Smile
( ترجمه های که الان توی بازاره اکثرا نوشته خارجی هاس فکر میکنم یک نفر که توی فرهنگ ایران بزرگ شده بتونه درک بهتری داشته باشه)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۲۴۲
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ، توسط marvelous.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم اشعار خیام و حافظ را به انگلیسی ترجمه کنم ولی نه سواد فارسی نه سواد انگلیسیم در اون حد نیست Smile
( ترجمه های که الان توی بازاره اکثرا نوشته خارجی هاس فکر میکنم یک نفر که توی فرهنگ ایران بزرگ شده بتونه درک بهتری داشته باشه)

یه کاری کن، بگرد تو نت ببین میتونی نسخه ای از دیوان حافظ خرمشاهی گیر بیاری؟
من خودم حافظ رو با اون کتاب شناختم و با حقیقت زبانش آشنا شدم. متاسفانه الان حتی تو کتابخونه ی مرکزی دانشگاه هم پیدا نکردمش. چاپ هم نمیزارن بشه. فکرشو بکن، قبلا از اینکه اصلا دیوان حافظ شروع بشه، ایشون یه گریزی میزنه به دنیای حافظ و معانی و سمبولها در دیوان حافظ. اینکه مرشد کیه، رند کیه، ساقی کیه، عاشق کیه، اینا رو برات قشنگ روشن میکنه، و یه تصویر قشنگی برات میسازه، حالا وقتی میری و شعرهایی رو که خودش جمع آوری و ویرایش کرده میخونی دیوونه میشی. اصلا این کتاب منو با عرفان شعر حافظ آشنا کرد.

و اما در مورد خیام، راستش منابع لاتین در مورد خیام بهتر هستن، چون خیام کسی بوده که سالها چه در دوران شاهنشاهی و چه در دوران اسلامی مغضوب حکومتها بوده، برچسب زدن بهش که اشعارش همه دم از خودکشی میزنن. در حالیکه خیام عرفان شرقی رو با ریاضیات و نجوم آمیخته و تصویری از دنیا به دست داده که بی نظیره. از دید من اون به چرخه ی واقعی حیات واقف بوده، بعد یه عده میان باز برچسب میزنن در مورد تناسخ میگفته، اشعارش بی ادبین، اینا رو من قبول ندارم. خیام هم به نوعی صوفی بوده و به نوعی عالم. اگه دسترسی داشته باشی و دانشگاه آکسفورد رو کتابخونه آنلاینش رو چک کنی، و یا دانشگاه گوتینگن آلمان رو دپارتمان ایران شناسی یا Iranistik میتونی خیلی منابع موثق و خوش ترجمه ای پیدا کنی.

دانشگاه گوتینگن رو میدونم که حافظ های خیلی معتبری هم داره، به هر زبانی که اراده بفرمایی. Smile

یادم رفت اینو بگم که وقتی با اصالت شعر ها آشنا شدی، شمایی که با زبان روزمره انگلیسی سر و کار داری و دائم صحبت میکنی، حست رو میتونی به راحتی از شعر به انگلیسی برگردونی. ترجمه ی شعر یه کار کاملا حسیه

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۲۴۳
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۱۸ ب.ظ
امروز متوجه یه چیزی شدم توی اداره.
دکلبندی که رفته پای سایت به خاطر توجیه دیش برای شرکت نفت رفته و کارشون جدای از خرابی مخابرات بوده . . .
خدا رو شکر من لااقل با وجود اینکه برای رفیقم خیلی ناراحتم اما بار عذاب وجدان از روو دوشم برداشته شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , marvelous , so@ , big cloud , RangiRangi
ارسال: #۵۴۲۴۴
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۰۷ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم اشعار خیام و حافظ را به انگلیسی ترجمه کنم ولی نه سواد فارسی نه سواد انگلیسیم در اون حد نیست Smile
تو به من انگلیسی یاد بده من بهت می گم اشعارم رو تو به انگلیسی بنویسی Big Grin
ارسال: #۵۴۲۴۵
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۴۰ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۱۸ ب.ظ)Saman نوشته شده توسط:  امروز متوجه یه چیزی شدم توی اداره.
دکلبندی که رفته پای سایت به خاطر توجیه دیش برای شرکت نفت رفته و کارشون جدای از خرابی مخابرات بوده . . .
خدا رو شکر من لااقل با وجود اینکه برای رفیقم خیلی ناراحتم اما بار عذاب وجدان از روو دوشم برداشته شد

هر چی میکشیم از دست شرکت نفت میکشیم. ریشه ی همه ی بلاهای این مملکت تو شرکت نفته. ولی دیگه چیزی ازش نمونده، خبر ندارن آخرین قطرشو که بکشن نه تنها ابدی و جاودانه نمیشن، بلکه تا آخرین قطرشون درمیاد. یه روزی میفهمین که ماجرای نفت ایران مثل گنجینه ی طلاهای آزتک میمونه که نفرین پشتشه.
واقعا متاسفم سامان جان به خاطر رفیقت، و خوشحالم از اینکه آرومتر شدی، روانش شاد

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۲۴۶
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۳۱ ب.ظ
حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار و تنها چیزی که الان در حال حاضر من از دنیای کامپیوتر کار میکنم کورل و فتوشاپ. منم مثل همه ادما اشتباه داشتم ولی این اشتباهو عمرم پاش گذاشتم و تقریبا ۷ ۸ ماهی بود که تحقیق میکردم و یاد میگرفتمو تست و خطا میکردم و هنوز هم در حال یادگیریم چه بسا همیشه اطرافیانم ازم میپرسیدن این همه عمرتو گذاشتی و مدرک گفتی، پس چی؟!
قبلا ها خیلی وقتا و البته هنوز هم گاهی وقتا ته دلم مور مور میشه و دست و دلم میلرزه که نکنه مسیری که میرم انتهاش شکست باشه و همه هزینه هایی که میکنم بیهوده باشه میدونم اینا شیطان درونمه و نباید بهش محل بزارم و باید از مسیر لذت برد و به مقصد فکر نکرد Smileولی خب یه حساب سرانگشتی که میکنم میبینم همین الان تا پایان سال اگه بخوام کارگاه خودمو راه بندازم نزدیک ۴۰ تومن فقط پول وسایل اولیه ام میشه و هزینه اموزشهایی که تا الان دیدم به کنار Smile و حتی شاید با این ۴۰ تومن بشه یه سرمایه گذاری بهتر کرد و بعد وقتی برمیگردم به عقب نگاه میکنم میبینم من ادمی نیستم که بتونم اون استرس فورس های کاری رو تحمل کنم و ارامش نداشته باشم و حتی اصلا دوست ندارم رئیس داشته باشم و دوست دارم خودم رئیس خودم باشم و هر وقت خواستم کار کنم هر وقت خواستم بمونم خونه کیک و پیتزا و... درست کنم علاوه بر اون دوست دارم یه سفره پهن کنم که چند تا خانواده ازش روزی ببرن و فکر میکنم تولید کار لذت بخش و سختی باشهRolleyes
دیروز در اولین روز ، اولین فروشمو داشتم و ۱۰۰ هزارتومن سود کردم، کمه ولی این ۱۰۰ تومن خیلی دلگرمم کرده برای ادامه مسیر، اگه به عقب برگردم هیچ وقت مسیری که تا امروز توش بودمو دوباره تکرار نمیکنم و اصلا مهندسی نمیخونم Big Grin
اینا اینجا نوشتم که انشالله چند ماه بعد بیام و از موفقیتم بگم .

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , SepidehP , khayyam , Masoud05 , nlp@2015 , big cloud , marvelous , NP-Cσмρℓєтє , diligent , codin , soheila-zd , hanie_M , blackhalo1989 , RASPINA , Donna , .:tarannom:. , RangiRangi
ارسال: #۵۴۲۴۷
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۴۳ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  اینا اینجا نوشتم که انشالله چند ماه بعد بیام و از موفقیتم بگم .

ان شاءالله.
من که منتظرم. خیلی دوست دارم آدمای با اراده و جدی از موفقیتشون بگن. ادامه بده رفیق... بیا و بگو که خیلی خیلی بهتر از اون چیزی شد که آرزوش رو داشتی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , so@ , khayyam
ارسال: #۵۴۲۴۸
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۳۰ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار و تنها چیزی که الان در حال حاضر من از دنیای کامپیوتر کار میکنم کورل و فتوشاپ. منم مثل همه ادما اشتباه داشتم ولی این اشتباهو عمرم پاش گذاشتم و تقریبا ۷ ۸ ماهی بود که تحقیق میکردم و یاد میگرفتمو تست و خطا میکردم و هنوز هم در حال یادگیریم چه بسا همیشه اطرافیانم ازم میپرسیدن این همه عمرتو گذاشتی و مدرک گفتی، پس چی؟!
قبلا ها خیلی وقتا و البته هنوز هم گاهی وقتا ته دلم مور مور میشه و دست و دلم میلرزه که نکنه مسیری که میرم انتهاش شکست باشه و همه هزینه هایی که میکنم بیهوده باشه میدونم اینا شیطان درونمه و نباید بهش محل بزارم و باید از مسیر لذت برد و به مقصد فکر نکرد Smileولی خب یه حساب سرانگشتی که میکنم میبینم همین الان تا پایان سال اگه بخوام کارگاه خودمو راه بندازم نزدیک ۴۰ تومن فقط پول وسایل اولیه ام میشه و هزینه اموزشهایی که تا الان دیدم به کنار Smile و حتی شاید با این ۴۰ تومن بشه یه سرمایه گذاری بهتر کرد و بعد وقتی برمیگردم به عقب نگاه میکنم میبینم من ادمی نیستم که بتونم اون استرس فورس های کاری رو تحمل کنم و ارامش نداشته باشم و حتی اصلا دوست ندارم رئیس داشته باشم و دوست دارم خودم رئیس خودم باشم و هر وقت خواستم کار کنم هر وقت خواستم بمونم خونه کیک و پیتزا و... درست کنم علاوه بر اون دوست دارم یه سفره پهن کنم که چند تا خانواده ازش روزی ببرن و فکر میکنم تولید کار لذت بخش و سختی باشهRolleyes
دیروز در اولین روز ، اولین فروشمو داشتم و ۱۰۰ هزارتومن سود کردم، کمه ولی این ۱۰۰ تومن خیلی دلگرمم کرده برای ادامه مسیر، اگه به عقب برگردم هیچ وقت مسیری که تا امروز توش بودمو دوباره تکرار نمیکنم و اصلا مهندسی نمیخونم Big Grin

خیلی خوبه که مسیر شخصی خودتون رو پیدا کردید. خوشحالم براتون.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , so@ , khayyam
ارسال: #۵۴۲۴۹
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۳۲ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار
ان شالله در مسیری که انتخاب کردین موفق باشید ، مهم ترین چیز رضایت شغلی هست درامدش زیاد مهم نیست
+ راستش منم از کار کامپیوتر خسته شدم و فکر نمی کنم این مسیر رو بتونم برای همیشه ادامه بدم ! تو شرکت ما پارسال یه بنده خدایی بود حقوق بدی هم نمی گرفت بالای ۸ میلیون بعد یهویی استعفا داد بعد پرسیدیم چی شد گفت رفته اطراف کرج یه دامداری زده می گه می خوام برای خودم کار کنم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@
ارسال: #۵۴۲۵۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۱۵ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار و تنها چیزی که الان در حال حاضر من از دنیای کامپیوتر کار میکنم کورل و فتوشاپ. منم مثل همه ادما اشتباه داشتم ولی این اشتباهو عمرم پاش گذاشتم و تقریبا ۷ ۸ ماهی بود که تحقیق میکردم و یاد میگرفتمو تست و خطا میکردم و هنوز هم در حال یادگیریم چه بسا همیشه اطرافیانم ازم میپرسیدن این همه عمرتو گذاشتی و مدرک گفتی، پس چی؟!
از مدتها پیش این توی ذهنم بود ولی الان که دیدم اینجا نوشتی خواستم بهت بگم ببین چی فکر میکردیم و چی شد؟! Smile الان به سال ۹۴ برمیگردم و فکر میکنم اون یه سالی که میخواستیم بمونیم برای دانشگاه بهتر چی بود واقعا؟!! البته به دید اون موقع بهترین کار بود ولی خب دیدمون خیلی بسته و محدود بود و طبیعتاً باعث میشد خیلی چیزا رو نبینیم. خوشحالم بالاخره اون اتفاق خوب برات افتاد، امیدوارم سودت روز به روز زیادتر شه بیای برای بچه‌های مانشت آف بذاریBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , soheila-zd , so@ , khayyam , Donna
ارسال: #۵۴۲۵۱
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۳۳ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار .......................
به به رفیق شفیق ماHeart چرا که نه، حتما موفق میشی Shy

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , khayyam , NP-Cσмρℓєтє , Donna
ارسال: #۵۴۲۵۲
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۲۰ ب.ظ
تبریک. الان هم که کامپیوتر دیگه همه جا نفوذ کرده. ایشالا یه ده سال دیگه که کلی رشد کردین و در سطح کشور و اینا شعبه زدین حتما نیاز دارین از تکنولوژی های کامپیوتر استفاده کنین اون وقت میبینین خیلی هم به نفعتون شد سواد کامپیوتری دارینShy
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , big cloud , khayyam , Masoud05 , diligent
ارسال: #۵۴۲۵۳
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۳۷ ق.ظ
آقای دادخواه،آقا مسعود،آقا خیام، آقا سینا و زهرا ان پی جونSmile و نفیسه جونم ممنونم از انگیزه و انرژی مثبتی که دادید.
زهرا جون به اون مرحله برسم حتما آف هم میزارمRolleyes
آقا سینا واقعا نکته خوبی گفتید من به بحث دیجیتال مارکتینگ کارم خیلی فکر میکنم و دقیقا چیزی که شما گفتید من بهش ایمان دارم چه بسا یه ایده اپ هم داشتم ولی هم فرصت نمیکنم با یکی از بچه های اینجا حضوری ملاقات کنم که درموردش صحبت کنم و حتی نمیدونم از چه مجموعه ای که مطمئن باشه و هم این که از من نخواهد که خودم یه گوشه کار رو بگیرم و اون ایده رو به مرحله پیاده سازی برسونن و فعلا در هاله ای از ابهام هستش برام. واقعا یه نفر که رشته اش کامپیوتر نیست و ایده داره باید چکار کنه ؟؟

من سال ۸۹ تو حوزه هنری با کار روی چوب شروع کردم معرق و منبت و پیکر تراشی با چوب(مجسمه سازی) رو انجام دادم داخل یه نمایشگاه دانشجویی وارد شدم و بخاطر فضایی که وجود داشت منظورم دانشجو جیب خالی و نهایت خرید دستبندهای منجوقی و این حرفاست اصلا استقبال نشد و یک دونه از کاراهامو هم نتونستم بفروشم تا این که یکی از هم کلاسیام در حال خرید جهیزیه بود با قیمت کمتر از اون چیزی که بود همه مجسمه هارو خرید( به پولش نیاز داشتم) البته بعضی از کارهامو که از همه گرونتر بودن رو هدیه دادم یه وقفه ای اتفاق افتاد و من از کار های چوبیم دور شدم و ادامه ندادم و الان میبینم خیلیا دارن با ضایعات چوب وسایل دکوری میسازن که اصلا زمانی نمیبره، افسوس میخورم که چرا رهاش کردم.بعدش وارد حوزه چرم شدم و کیف درست میکردم برای خودم و اطرافیانم البته رایگان Smile و بعدش میشستم ماکت کفش و صندل میزدم ولی چون توی شهرستان امکانات تهیه وسایل اولیه سخت بود و کسی هم پولی جای هنرم نمیداد اونم گذاشتم کنارSmile رفتم سراغ سفال و طراحی با گواش و اکرولیک و بشقابای دیوارکوبی که الان توی شبکه های اجتماعی درامدشون خیلی خوبه و جالبه برام که اموزش مجازی هم میزارن و پول هم میگیرن چیزی که من هیچ وقت انجام ندادم و بابت اموزشم پول نگرفتم Smile این هنرمم خورد به دوران ارشد Smile)) و اینم نشد البته بگم اونموقع واقعا مردم پول صرف صنایع دستی نمیکردن ولی الان خیلی فرق کرده نسبت به اون موقع ها!!
پریسال رفتم دنبال بافتنی با قلاب Smile)) خوب بود ولی خب کلافه و عصبیم میکرد هر چی فکر و خیال بود میومد تو سرم و حاصلش شد یه شال گردن ۲ متری و یه شال و کلاه بچگانه و یه پتو Smile))
از پارسال هم وارد حوزه سفال و سرامیک شدم به شکل مصرفی و امسال قضیه برام خیلی جدی تر از فکر کردن و برنامه ریزی هستش و وارد مرحله عمل کردن شدم

حتما کاری رو که میخواهید شروع کنید قبلش ببینید هنرشو دارید و در موردش مطالعه کنید و دوره ببینید و تقاضای بازار هم ببینید .

خیلی حرف داشتم که بزنم ولی خب دوست دارم با دست پر برگردم اینجا و نطق کنم و منبر برمRolleyes

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , khayyam , عزیز دادخواه , diligent , NP-Cσмρℓєтє , SepidehP , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۲۵۴
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۱۹ ق.ظ
در واقع، تتلو واقعی ترین آدمه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , SepidehP
ارسال: #۵۴۲۵۵
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۴:۱۴ ب.ظ
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۱۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  در واقع، تتلو واقعی ترین آدمه!
ولی خیلی بد دهنه همه رو به حاشیه می کشونه در حالی که خودش تو حاشیه است !.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۳۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۷۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close