زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۶۰۱
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۱:۳۲ ق.ظ
با دیدن نظرات مردم در مورد بحث اسکوچیچ - طارمی، چند تا چیز به نظرم خیلی آزاردهنده‌ست، نظراتی که یه بار دیگه یادآوری می‌کنه برخی از دلایل عقب‌موندگی‌مون رو؛ اول اینکه تا جایی که حافظه تاریخی من یاری می‌کنه (تو تمام حوزه‌ها)، ما مردمی هستیم که حاضریم برای دستاوردهای مقطعی و زودگذر، ارزش‌های مهم‌تر و موندگارتر (اخلاق، انضباط و ...) رو زیر پا بزاریم (وقتی هدف وسیله رو توجیه می‌کنه)؛ تو نظرات هم بیشتر انتقادات از خط خوردن طارمی، قابلیت‌های فنی‌ای هست که برای شرایط «فعلی» تیم ملی و رفتن به جام جهانی داره (دستاورد کوتاه مدت)، درصورتی‌که اصل موضوع فنی نیست، اخلاقیه (دستاورد بلند مدت)؛ ما حتما دوست داریم که طارمی برای ما گل بزنه تا دو امتیاز بیشتر بگیریم و بریم جام جهانی، اما همین صعود به جام جهانی و طارمی و ... چقدر تو یادها می‌مونن؟ اگه همین فردا طارمی مصدوم بشه، همین افراد واسش تره هم خرد نمی‌کنن دیگه؛ اما امثال دهداری (که نظم و اخلاق خط قرمزش بود)، قایقران، حجازی و تختی چطور؟ چقدر تو یادها هستند و به چه دلیل و با چه تاثیری بر جامعه و نسل‌های بعد؛

دوم اینکه بیشتر از اینکه در مورد یک سیستم و نقش دیسیپلین و حمایت از اون بشنویم، داریم در مورد افراد می‌شنویم و برای نجات دنبال قهرمانیم، یک دو قطبی همیشگی و منحرف‌کننده؛ و در این بین کمتر کسی به نقش جایگاه افراد در سیستم اشاره می‌کنه، اینکه طارمی یک «بازیکن تیم ملی ایران» هست و اسکوچیچ «سرمربی تیم ملی ایران» که جایگاه، حرمت و وظایف هر کدوم مشخصه. مهم نیست طارمی بازیکن ایران جوان بوشهر یا پورتو یا بارسا بوده یا هست، احترام، شخصیت و حدود وظایفی داره؛ و از اون طرف مهم نیست اسکوچیچ تو اسپانیا تجربه مربی‌گری داره یا چه رزومه‌ای داشته (انگار ژوزه مورینیو همونی نبود که قبلا مترجم بابی رابسون بود)؛ اصلا یه چوب خشک، انتخاب شده و تا زمانی‌که تو این جایگاه مهم قرار داره، احترام به خودش و حدود اختیاراتش لازمه (مستقل از نتایجی که گرفته).

و سوم هم اینکه، به نظر میاد ما آدم‌های قدرشناسی نیستیم. هیچ‌وقت یادم نمی‌ره در یکی از معدود بازی‌هایی که رفتم استادیوم و مصادف بود با بازی‌های آخر علی دایی، مردم چقدر بهش فحش می‌دادن (نه یک یا دو نفر، اکثریت)؛ علی دایی، نماد فوتبال ایران. این اتفاق برای خیلی‌ها افتاده، حتی همین خدابیامرز هادی نوروزی که انگار فقط مرگ بود که می‌تونست تا این حد عزیزش کنه. قبل از مسابقات قهرمانی جهان کشتی امسال، طرف شرط می‌بندم از فاصله ۱۰۰ متری هم رنگ تشک کشتی رو ندیده، اون‌وقت با پیژامه راه راهش از پشت گوشیش کامنت می‌زاره که «محمد بنا هم شد مربی کشتی فرنگی؟ پرتش کنید بیرون!» (انگار بنا همونی نیست که تاریخ کشتی فرنگی ما به قبل و بعد حضورش تقسیم می‌َشه) و امروز هم اسکوچیچ؛ جوری می‌گن این اسکوچیچ نبود که از ۴ بازی ۱۰ امتیاز گرفته و طارمی بود که انگار طارمی و بقیه تازه متولد شدن و تو فاجعه باخت مقابل عراق و بحرین در زمان ویلموتس مشارکتی نداشتن، همون عراق و بحرینی که هر دو تاشون سه تایی شدن تو زمان اسکوچیچ؛ یک مربی کم هزینه، کم ادعا، کم حاشیه و با فرصت کم و نتایج عالی که ظاهرا یه آدم این مدلی به ذائقه ما نمیاد، ما به واسطه سوابق درخشان قبلی، دنبال چیز دیگه‌ای هستیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۷۶۰۲
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۱:۳۸ ق.ظ
طرف زبون‌درازی کرده هیچی
خودِ اسکوچیچ باهاش تماس گرفته, جواب نداده هیچی
وحید هاشمیان باهاش تماس گرفته جواب نداده, هیچی
دیگه بعنوان تیر آخر ترکش, کریم باقری رو [که یه تار موش می‌ارزه صدتا طارمی رو] انداختن جلو که حاجی تو بش زنگ بزن بینم چه مرگشه اصن؟! آقا کریم هم زنگ زده, جواب ایشونم نداده!!! بعد حاجیمون اومده اینجا میگه «اخرش با وساطت حل میشه»!!!
قلاف کن بابا!

یه شانسی که مهدی طارمی آورده این بوده که به جا اسکوچیچ من سرمربی تیم ملی نبودم, و گرنه دیگه رنگ پیرهن تیم ملی رو نمیزاشتم ببینه!
شوما که تا دیروز داشتی ما رو میخوردی که نتیجه گرفته و فیلان و بیسار؟! جوهر کامنتت هنوز خشک نشده! حالا اَخ شد یارو؟

با بهنام از غربِ وحشی موافقم
هرچند که ۲۱% از نظری که اینجا نوشته ناصوابه.

از نظر من معضل اصلی فوتبال و کلاً ورزش ایران شما هوادارایی هستیدکه باری به هرجهتید! عین یه وزنه که چسبیده به پا رخصت پرواز به هیچی و هیکس نمیدید! وبال گردنید اصن! با یه مُشت گزارشگر و رسانه‌ی ورزشیِ باکیفیت‌تر از خودتونم زوج آتشین تشکیل دادید و فقط ویران میکنید! پرسپولیسم همین شماها نابود کردید.
از اون یارو مجری کودتاچی که سر قبر امواتشم که میره مرگشون رو تقصیر بنجامین ویلیامز استرالیاییه که ۳هزار سال قبل از میلاد یه کارت زرد اضافی به یه سرباز فراری داده! تا این سایت بغایت سخیف و کودکانه‌ی ورزش۳ که در یه محیط انحصاری شده سخنگوی ورزش ایران! رجز میخونه واسه داورای اروپایی که چرا سر مروارید ایرانی رو بریدن! و هواداران پورتو از شدت عصبانیت به خیابانها ریختن و بانکها رو آتیش زدن!
والا من بازیهای لژیونرای ایرانی رو تا جایی که وقت کنم دنبال میکنم, حتی توییت هواداراشونم میخونم که چه واکنشایی میدن! اتفاقاً بسیار فهمیده و باشعور هستن و اصلاً مثل این کوتوله‌فکرها ذهنشون رو درگیر داور نمیکنن! بعد این بیشرفا میگردن چارتا توییت پیدا میکنن همه چیو وارونه نشون میدن... قبرستون کهنه بخیه میزنن...

ارسال: #۵۷۶۰۳
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۱:۵۸ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۱:۳۲ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  و سوم هم اینکه، به نظر میاد ما آدم‌های قدرشناسی نیستیم. هیچ‌وقت یادم نمی‌ره در یکی از معدود بازی‌هایی که رفتم استادیوم و مصادف بود با بازی‌های آخر علی دایی، مردم چقدر بهش فحش می‌دادن (نه یک یا دو نفر، اکثریت)؛ علی دایی، نماد فوتبال ایران. این اتفاق برای خیلی‌ها افتاده،

کاملا با توهین و فحاشی مخالفم حتما کار اشتباهی انجام دادن
ولی یه نکته ای هست که هر اتفاقی رو در زمان خودش باید قضاوت کرد اون زمان خیلی ها منتقد علی دایی بودن و دلایلی هم داشتن میگم انتقاد و انتقاد هم کاملا چیز خوبیه یه زمانی ما اون کارایی قبل رو نداریم باید قبول کنیم و جا رو جوونتر خودمون بسپاریم همونطور که قبلی ها این کار رو کردن در کل این مقایسه تون کلا مع الفارغ بود خوب یه زمانی هم همین مردم یه صدا صدهزار نفر تشویقش کردن نمیشه اینجور در مورد یه ملت قضاوت کرد مردم ما به نظرم اکثریت قدرشناسن از علی دایی هم بپرسی در کل از مردم راضیه و تو مصاحبه هاش هم گفته

think positive
ارسال: #۵۷۶۰۴
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۲:۲۱ ق.ظ
ی جمله ای که بعضی وقت ها بهش فکر میکنید و انرژی میگیرید رو بنویسید ... Idea

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۵۷۶۰۵
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۸:۱۸ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۲۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  ی جمله ای که بعضی وقت ها بهش فکر میکنید و انرژی میگیرید رو بنویسید ... Idea

تا وقتی خودتو قبول نداشته باشی سختکوشی بی فایده است
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , kilookiloo
ارسال: #۵۷۶۰۶
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۹:۱۳ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۲۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  ی جمله ای که بعضی وقت ها بهش فکر میکنید و انرژی میگیرید رو بنویسید ... Idea
ادای حال بدا رو در نیار Smile))))))))

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , kilookiloo
ارسال: #۵۷۶۰۷
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط khayyam.)
دنیا دو روزه ! ، عمر ادم معلوم نیست چقدره تا جایی که می تونی اصول اخلاقی و انسانی رو رعایت کن و سعی کن درست و شاد زندگی کن .

(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۱:۳۸ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  طرف زبون‌درازی کرده هیچی
خودِ اسکوچیچ باهاش تماس گرفته, جواب نداده هیچی
وحید هاشمیان باهاش تماس گرفته جواب نداده, هیچی
دیگه بعنوان تیر آخر ترکش, کریم باقری رو [که یه تار موش می‌ارزه صدتا طارمی رو] انداختن جلو که حاجی تو بش زنگ بزن بینم چه مرگشه اصن؟! آقا کریم هم زنگ زده, جواب ایشونم نداده!!! بعد حاجیمون اومده اینجا میگه «اخرش با وساطت حل میشه»!!!
قلاف کن بابا!
از کجا مطمئنی اینا همش بهش زنگ زدن ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۵۷۶۰۸
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۰۷:۱۰ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۳۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۲۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  ی جمله ای که بعضی وقت ها بهش فکر میکنید و انرژی میگیرید رو بنویسید ... Idea
دنیا دو روزه ! ، عمر ادم معلوم نیست چقدره تا جایی که می تونی اصول اخلاقی و انسانی رو رعایت کن و سعی کن درست و شاد زندگی کن .
قشنگ خیامی گفتیا Big GrinBig Grin

think positive
ارسال: #۵۷۶۰۹
۱۷ آبان ۱۴۰۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ، توسط ezra.)
(۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۲:۳۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  از کجا مطمئنی اینا همش بهش زنگ زدن ؟
خبرورزشی چاپ ۱۶آبان

khabarvarzeshi.com/x4RDj

ارسال: #۵۷۶۱۰
۱۸ آبان ۱۴۰۰, ۱۲:۵۱ ق.ظ
Control flow is too big to analyze

think positive
ارسال: #۵۷۶۱۱
۱۸ آبان ۱۴۰۰, ۰۵:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۰۵:۵۲ ق.ظ، توسط crevice.)
یادمه ۱۳ ماه قبل که ایران بودم چهار هزار تومن دستم گرفتم با شلوارک رفتم در بقالی سر کوچه که دو تا نوشابه ی خانواده بگیرم واسه نهار. بعد ضایع شدم برگشتم دست از پا دراز تر چون در کمتر از یکسال نوشابه دو هزاری دونه ای ۴۵۰۰ شده بود و من حتی یه دونه شو هم نتونستم بگیرم.
امروز با داداشم صحبت میکردم تصویری دیدم نوشابه گرفت داره حساب میکنه گفتم چند گرفتی؟ گفت ۱۴۰۰۰ تومن.... شاخ در آوردم ://///
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۵۷۶۱۲
۱۸ آبان ۱۴۰۰, ۰۷:۱۱ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۰۵:۵۱ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  یادمه ۱۳ ماه قبل که ایران بودم چهار هزار تومن دستم گرفتم با شلوارک رفتم در بقالی سر کوچه که دو تا نوشابه ی خانواده بگیرم واسه نهار. بعد ضایع شدم برگشتم دست از پا دراز تر چون در کمتر از یکسال نوشابه دو هزاری دونه ای ۴۵۰۰ شده بود و من حتی یه دونه شو هم نتونستم بگیرم.

۴۵۰۰؟
همین دیشب در دکه روزنامه‌فروشی پرسیدم آقا این مجله باطله‌ها رو کیلویی میفروشی, گفت نه, دونه‌ایه
گفتم دونه‌ای چند؟ گفت دونه ۴۵۰۰!! پشم‌پهلو کردم
ارزش کاغذباطله داره میزنه جلو ارزش اسکناس

ارسال: #۵۷۶۱۳
۱۸ آبان ۱۴۰۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ
بعضی از این مربی های ورزشی واسه جذب شاگرد و تبلیغ ویدیو میذارن اقا هر چی خواستی بخور فست فود بزن خامه بزن نوشابه بزن و.. خودشونم نشون میدن که دارن این غذاها رو میخورن و اندامشونم خوبه میگن بخور ولی ورزش کنی حله! دیگه ورزشکارتر از رونالدو که نیستی برون بین رژیم غذایش فست فود داره؟

think positive
ارسال: #۵۷۶۱۴
۱۹ آبان ۱۴۰۰, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
یکی به این مَش اِبرام بگه بخدا دیگه بسه بازدیدهای سرزده. بشین توی همون پاستور ازونجا درست کن این وضعیت نابسامان و داغون مملکت رو.

فایل‌(های) پیوست شده

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۵۷۶۱۵
۱۹ آبان ۱۴۰۰, ۱۱:۵۸ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۰۵:۵۱ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  یادمه ۱۳ ماه قبل که ایران بودم چهار هزار تومن دستم گرفتم با شلوارک رفتم در بقالی سر کوچه که دو تا نوشابه ی خانواده بگیرم واسه نهار. بعد ضایع شدم برگشتم دست از پا دراز تر چون در کمتر از یکسال نوشابه دو هزاری دونه ای ۴۵۰۰ شده بود و من حتی یه دونه شو هم نتونستم بگیرم.
امروز با داداشم صحبت میکردم تصویری دیدم نوشابه گرفت داره حساب میکنه گفتم چند گرفتی؟ گفت ۱۴۰۰۰ تومن.... شاخ در آوردم ://///

منم امروز بردم ماشینو سرویس کنه، تعویض روغن موتور و فیلتر هوا و روغن ترمز، شد ۹۰۰ یورو معادل ۳۰ میلیون تومن.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , crevice

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۱۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۶۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close