زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۵۷۱
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۲۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۵۶ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۲۴ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  لبخنــــــــــــــــــد تو را چند صباحــــــــی است ندیدم

یک بار دگر خانــــــــــه ات آباد بگو ســــــــــــــــیب!!
راستش من تا حالا نسبت به منفی و مثبت دادن دوستان هیچ نظری ندادم ولی انگار...

پیشنهاد میکنم یه گزینه معکوس ِ "سپاس" که عنوان کننده کلمه "dislike" باشه در پیامها قرار بدن تا اگر از دوستان با متنی مخالف بون یا خوشایند نیامد، به جای اینکه تعمدا یا از سر ناآگاهی مخافتشون را با نمره منفی نشون بدن، با این گزینه و کلیک روش مساله روشن تر بشه.
فکر میکنم خیلی موضوع را راحت تر کنه.

اینجا همه هر لحظه می پرسند :
ــ« حالت چطور است؟»
اما کسی یکبار از من نپرسید:
ــ« بالت ...»

*قیصر امین پور*
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , diligent , Aurora
ارسال: #۳۵۷۲
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ب.ظ
دلـت کــه گــرفـتـه بـاشـــد
با صدای دســتـفــروش دوره گرد هم گــریــه می کنی چه برسد به ....!!!

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , diligent , mamat , انرژی مثبت , sasanlive , **sara**
ارسال: #۳۵۷۳
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ب.ظ
از زشت رویی پرسیدند:"آن وقت که جمال پخش می کردند، کجابودی؟" پاسخ داد:"درصف کمال."

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , **sara** , berkeley , Bache Mosbat
ارسال: #۳۵۷۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۰۴ ق.ظ
از روزی که کنکور دادم حالم خیلی بده . دارم عقلم رو از دست میدم . اصلا نفهمیدم چرا اینجوری کنکور دادم. خودمو باخته بودم
راستش چرا خدا اینجوری میکنه . به خدا من واقعا زحمت کشیدم. ای کاش کاری پیدا میشد. فک کنم تا ۴ خرداد دوام نیارم.
به پوچی رسیدم. به من نخندین اما انگار ایمانم هم ضعیف شد. دیگه هیچی و هیچکی رو دوست ندارم . خدا لعنتشون کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz , sasanlive , - rasool -
ارسال: #۳۵۷۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ب.ظ، توسط - rasool -.)
-----
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ق.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  از روزی که کنکور دادم حالم خیلی بده . دارم عقلم رو از دست میدم . اصلا نفهمیدم چرا اینجوری کنکور دادم. خودمو باخته بودم
راستش چرا خدا اینجوری میکنه . به خدا من واقعا زحمت کشیدم. ای کاش کاری پیدا میشد. فک کنم تا ۴ خرداد دوام نیارم.
به پوچی رسیدم. به من نخندین اما انگار ایمانم هم ضعیف شد. دیگه هیچی و هیچکی رو دوست ندارم . خدا لعنتشون کنه

کار من از این همه غم گذشته..... من خودِ غم شده ام....

حق دارید که ناراحت باشید. خیلی سختی ها کشیده اید. با این وضع کاهش سوالات و طرح سوال و ... . (و البته خیلیای دیگه هم ممکنه وضعیت شما رو داشته باشند)

چی بگم؟!

زخم ها سر به هم آورده خدایا چه کنم؟! // مثنوی واژه کم آورده خدایا چه کنم؟!

اما مطمئن باشید هیچ زحمتی توی نظام هستی گم نمی شه. اینجا نتیجه نگیرید ، جای دیگه به جاش میگیرید و بهتون می دن.
.
.
.
همیشه دل آرام می گیره با یاد خودش ، فقط خودش

اون همیشه و همه جا با توست.
تکیه کنید به خودش. خودتون رو بسپرید به او.

طاقت بیارید.

صبر بر جور فلک کن ، تا برآیی روسفید // دانه چون در آسیاب افتد ، تحمل بایدش

و به نظرم فعلا زیاد به نتیجه کنکور فکر نکنید. هر موقع وقتش شد می تونید بیشتر راجع بهش فکر کنید.
الان می تونید خودتون رو با کارها و فعالیتهای مفیدی که به نظرتون خوبن ، مشغول کنید. برای آینده تون برنامه بریزید. و ...

چه خوش گفت دکتر شریعتی :
در بن بست هم راه آسمان باز است ، پرواز را بیاموز ...

و زندگی جریان دارد ، چون آب روان .

توکل برخدا. ان شاء الله نتیجه ای شایسته ، دریافت می کنید.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , sasanlive , diligent , narges_r , fatima1537 , **sara** , Aurora , setaiesh , انرژی مثبت
ارسال: #۳۵۷۶
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ
گر دو روز دور گردون بر مراد ما نرفت.........عاقبت یکسان نماند حال دوران غم مخور

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , - rasool - , maryami , Aurora , eris229 , diligent , انرژی مثبت
ارسال: #۳۵۷۷
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ق.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  از روزی که کنکور دادم حالم خیلی بده . دارم عقلم رو از دست میدم . اصلا نفهمیدم چرا اینجوری کنکور دادم. خودمو باخته بودم

اول باید ببینین کنکور اینقدر ارزش داره که براش اینهمه غصه میخورین ؟؟؟
فرضا کنکور قبول شدین .خوب بعدش چی؟
دنیا همون دنیاست.
ما هم همون آدمها.
دوباره آرزوهای جدید.
دوباره خواسته های جدید.
دوباره نگرانی ها برای نرسیدن به خواسته های جدید.
هدفتونو بزرگتر از این چیزا بگیرین.اینا مسائل خیلی خیلی خیلی کوچک زندگین.
آدم سعی میکنه به این خواسته های کوچکش برسه. اما اگر هم نرسید , نباید خیلی خودشو عذاب بده که چرا نشد. اگه خیلی اصرار دارین و علاقه دوباره میخونین. و اگر هم نه به کارای دیگه مشغول شین.
متاسفانه نظام آموزشی غلط ایران که منشا اون هم از پایه ای ترین مقاطع تو کشور شروع میشه باعث شده جوونا بعده قبول نشدن تو کنکور دچار افسردگی و نا امیدی بشن. چون نه تضمین تحصیلی دارن و نه تضمین شغلی.
این شرایط برای همه هست. برای عده ای که پول و پارتی ندارن بیشتر و برای اونایی که پول و پارتی دارن کمتره.
و متاسفانه این شرایط تو قسمتهای مختلف و ارگانهای مختلف کشور وجود داره.از همین دانشگاه گرفته تا ادارات و سربازی و ورزش و....
سعی کن روحیتو نبازی.
این مدت برو دنبال علایق دیگت تا نتیجه بیاد.
اونوقت که نتیجه اومد همون موقع تصمیمهای جدیدتر و پخته تری رو بگیر.
موفق باشی.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz , Donna , mamat , narges_r , fatima1537 , **sara** , - rasool - , maryami , Aurora , setaiesh , diligent , انرژی مثبت , berkeley , nikou
ارسال: #۳۵۷۸
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۱۰ ق.ظ
سرزمینی را میشناسم که در آن دانش خاک میکنند و خرافات برداشت.
...
اینجا خود جهنمی است برای اهل خرد
و بهشتی برای پیناکیوهای بی آشیانه

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , diligent , mamat , farahnaz , - rasool - , Aurora , انرژی مثبت , nikou
ارسال: #۳۵۷۹
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۴ ق.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ق.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  خودمو باخته بودم
به پوچی رسیدم.
دنیا ارزش این چیزها رو نداره،درس فقط یک بخش کوچک از زندگیه.تا همین حالا که لیسانس گرفتید هم خدارو شکر. خدا بنده هاش رو میبینه.
خوشبختانه رشته ما اونقدر وسیع و متنوع هست که میشه در هر حوضه ای فعالیت کرد و کلی سرگرم بشیم.میشه یه زبان برنامه نویسی جدید یاد بگیرید یا توی یک حوزه از کامپیوتر اطلاعات کسب کنید و قوی بشید مثلا شبکه یا طراحی صفحه وب و...
به نظر من نباید زمان رو از دست داد و اگربیکار بشینیم بدترین ضربه رو به خودمون زدیم.
من یه مدتی دچار مشکلی شدم که حاضر بودم ، کنکور که هیچی ، همه آرزوهای دیگه ام رو هم از دست بدم اما خدا این یه خواسته ام رو برآورده کنه
اگر تنتون سالمه و خانواده هم کنارتون هستن و درکتون میکنن دیگه این بالاترین خوشبختیه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , narges_r , - rasool - , Aurora , diligent , MarkLand , انرژی مثبت , mamat
ارسال: #۳۵۸۰
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ق.ظ
سلام
یه ۹ روزی نبودم دلم خیلی تنگ شده بود
امسال عید سفر رفتیم خیلی خوب بود اصفهان ومشهد وساوه

ناراحتی خراب کردن کنکورم هم دیگه داره کمتر میشهBig Grin

عشق یعنی اشک توبه در قنوت,خواندنش با نام غفارالذنوب
عشق یعنی چشم ها هم در رکوع,شرمگین از نام ستارالعیوب
عشق یعنی سر سجودودل سجود,ذکر یارب یارب از عمق وجود
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , mamat
ارسال: #۳۵۸۱
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط Masoud05.)

در جواب این ارسال شما دوستان من ، نکات خوبی رو گفتن که قبولی چقدر میارزه ، سلامتی چقدر و ...
واقعا این دنیا چیزی نیست که بخاطرش تا این حد خودمون رو زجر بدیم ، به قول مولوی ( دیوان شمس - همینجا از فرصت استفاده کنم و یه نکته تو پرانتز بگم که هر چند اسم دیوان ، دیوان شمس هست اما متعلق به مولویه بعضیا فکر میکنن که چون نوشته دیوان شمس ، شاعرش شمس بوده در حالی که شمس استاد اخلاق مولانا بوده ) :

چه کسم من چه کسم من که بسی وسوسه مندم
گه از آن سوی کشندم گه از این سوی کشندم
نفسی آتش سوزان نفسی سیل گریزان
ز چه اصلم ز چه فصلم به چه بازار خرندم
...
نفسی فوق طباقم نفسی شام و عراقم
نفسی غرق فراقم نفسی راز تو رندم
نفسی همره ماهم نفسی مست الهم
نفسی یوسف چاهم نفسی جمله گزندم
...
نفسی رهزن و غولم نفسی تند و ملولم
نفسی زین دو برونم که بر آن بام بلندم

انسان همیشه همینه و مدام در پی آرزوهایش هست و هیچ آرزویی اونو سیراب نمیکنه و یعنی شما به هر آرزویی هم که برسید آرزوی دیگری دارید . میخوام بگم اینقدر آرزوها متنوع هست و اگه یکی برآورده نشه اونقدر آرزو میمونه براش که بعد از مدتی اگر واقعا بخواد اون آرزو رو فراموش میکنه و به دنبال آرزوهای دیگه خودش میره . یه نکته هم هست : همیشه اون چیزی که دنبالش هستیم به صلاح ما نیست پس نباید از نرسیدنش غصه خورد ( درسته ناراحت میشیم اما نباید این غصه ما رو نابود کنه! )

اما میشه از یه دیدگاه دیگه اینجور اتفاقات را بررسی کرد و این مختص به تنها شما نیست : زیاد تلاش کردن دلیلی برای پیروز شدن نیست! مهم اینه که هدفمند تلاش کنید . شاید این جمله را شنیده باشید : << برنامه ریزی قبلی مناسب ، مانع عملکرد ضعیف میشود >> . ممکنه شخصی تلاش زیاد کنه اما تلاش های اون شخص پراکنده باشه اما شخص دیگر با تلاشی کمتر اما هدفمند نتیجه بسیار بهتری کسب میکنه

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست.

پس بجای غصه خوردن برای هر چیزی ( نه تنها کنکور ) فکر چاره باشید . یه انسان قوی در مواجه با مشکلات بجای ناراحتی و خودخوری ، دنبال راه حل میگرده

از مواهب خدادادی خودتون لذت ببرید و قدر این لحظات دور هم بودن ( خانواده و دوستان ) رو بدونید .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , **sara** , fatima1537 , diligent , MarkLand , انرژی مثبت , mamat , narges_r , firouzi.s
ارسال: #۳۵۸۲
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ق.ظ
آن چه که با پول می خری، رفع مشکل نیست، پرداخت هزینه است

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , samira
ارسال: #۳۵۸۳
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ب.ظ
آدمی را امتحان به کردار باید کرد نه به گفتار، چه بیشتر مردم زشت کردار و نیکو گفتارند.

فیثاغورث

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
 سپاس‌گزاری شده توسط: setaiesh , eris229 , berkeley , Aurora , diligent , MarkLand , انرژی مثبت , mamat
ارسال: #۳۵۸۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط - rasool -.)
خیالی نیست
امشب تمام عاشقان را دست به سر کن
یک امشبی با من بمان بامن سحر کن

بالاخره این عید معروف هم رفت و به تاریخ پیوست. از تو بگذشتم و بگذاشتمت ...
چقدر زود می گذرند لحظاتت ای عمر من. کمی درنگ کن ... آهسته تر بران . حالا چه عجله ایه!

اصلا تمام آفرینش برای تو خلق شده اند. برای اینکه تو بالا بری . خوب بالاخره تو هم یه حرکتی چیزی ! همه منتظرتن. (خودمم جزء این تو هستما!)
خوب البته سختیایی هم هست : هرکه درین درگه مقرب تر است // جام بلا بیشترش می دهند

زندگی خیلی فراز و نشیب داره . این رسم زندگیه. یه چیزی تو مایه های موج سینوسیه! مهم اینه که افتان و خیزان ادامه بدیم و نایستیم. یعنی موجیم که آسودگی ما عدم ماست.

امیدوارم همه مون یه روزی اکیدا صعودی بشیم!
.
.
.
.
.
پر نقش تر از فرش دلم بافته ای نیست
از بس که گره زد به گره حوصله ها را

ما تلخی نه گفتنمان را که چشیدیم
وقت است بنوشیم از این پس بله ها را

یک بار هم ای عشق من از عقل میندیش
بگذار که دل حل بکند مسئله ها را...

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , fatima1537 , diligent , انرژی مثبت
ارسال: #۳۵۸۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ
خسته ام از آرزوها، آرزوهای شعاری
شوق پرواز مجازی، بال های استعاری

لحظه های کاغذی را روز و شب تکرار کردن
خاطرات بایگانی، زندگی های اداری

آفتاب زرد وغمگین، پله های رو به پایین
سقف های سرد و سنگین، آسمان های اجاری

با نگاهی سرشکسته، چشم های پینه بسته
خسته از درهای بسته ، خسته از چشم انتظاری

صندلی های خمیده، میزهای صف کشیده
خنده های لب پریده، گریه های اختیاری

عصر جدول های خالی، پارک های این حوالی
پرسه های بی خیالی، نیمکت های خماری

رونوشت روزها را روی هم سنجاق کردم:
شنبه های بی پناهی، جمعه های بی قراری

عاقبت پرونده ام را با غبار آرزوها
خاک خواهد بست روزی، باد خواهد برد باری

روی میز خالی من، صفحه باز حوادث
درستون تسلیت ها، نامی از ما یادگاری

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Aurora , maryami , MarkLand , diligent , انرژی مثبت , narges_r

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۴۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۲۵۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۷۱۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close