زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۳۸۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
کسی هرگز نمیداند چه سازی میزند فردا.............

چه میدانی تو از امـــــــــــروز

چه میدانم من از فردا

همین یک لحظه را دریاب که

فردا میشویم تنها.....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , **sara** , Parva , maryami , Aurora
ارسال: #۴۳۸۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ب.ظ
دیگه حتی دل و دماغ اومدن به اینجاروهم ندارم.چقد ازشنبه تا امروز دیرگذشت.اینهمه تلاش،اینهمه ارزوو.اخه چی شد.داغون شدم.خداا شکرت بازم
ارسال: #۴۳۸۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ
ارشد ۹۱ هم با همه بالا پاییناش گذشت. انتخاب رشته هم کردم و نتیجه رو میسپارم دست خدا...
اما واقعا یه چیزی ذهن منو مشغول کرده به خودش. اینکه آیا واقعا توی جامعه ای که داریم دم از عدالت اسلامی می زنیم، عدالت رعایت میشه؟ (الان میان به جرم حرف سیاسی، اخطار میدن بهم). منظورم توی کنکور و این چیزاست...
یکی که پول داره، مثلا میره یه دانشگاه خوب و بین الملل میخونه، یا هر چیز دیگه، اما اونی که یه سال زحمت کشیده، دوتا دونه تست غلط سیستم عامل یا هوش، سرنوشتشو به بازی میگیره (منظورم خودم نیستا! با اینکه این اتفاق برای خودم افتاد، اما خب من کلا ۶-۷ ماه خونده بودم)...
نمیدونم واقعا اینا امتحانه برام تا خدا ببینه چقدر ایمانم محکمه یا واقعا همون طوریه که برداشت میکنم...

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Bache Mosbat , mohammad_13690 , Aurora , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۸۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ
خدایا شکرت که زنده بیدار شدیم و صبح زیبای امروز رو هم دیدیم ....

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , mohammad_13690 , SaMiRa.e , Aurora , **sara** , uniquegirl , zzsnowdrop , homa , انرژی مثبت , Parva , baran , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۸۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  ارشد ۹۱ هم با همه بالا پاییناش گذشت. انتخاب رشته هم کردم و نتیجه رو میسپارم دست خدا...
اما واقعا یه چیزی ذهن منو مشغول کرده به خودش. اینکه آیا واقعا توی جامعه ای که داریم دم از عدالت اسلامی می زنیم، عدالت رعایت میشه؟ (الان میان به جرم حرف سیاسی، اخطار میدن بهم). منظورم توی کنکور و این چیزاست...
یکی که پول داره، مثلا میره یه دانشگاه خوب و بین الملل میخونه، یا هر چیز دیگه، اما اونی که یه سال زحمت کشیده، دوتا دونه تست غلط سیستم عامل یا هوش، سرنوشتشو به بازی میگیره (منظورم خودم نیستا! با اینکه این اتفاق برای خودم افتاد، اما خب من کلا ۶-۷ ماه خونده بودم)...
نمیدونم واقعا اینا امتحانه برام تا خدا ببینه چقدر ایمانم محکمه یا واقعا همون طوریه که برداشت میکنم...

خانم همکلاسی
توی جامعه ی ما که عدالت رعایت نمیشه، شاید بهتر هم باشه سیستم سنجش به کلی تغییر کنه، شاید هم نه، نمیدونم
اما میدونم به هر حال نمیشه به جایی رسید که دقیقا هر کس به اندازه زحمتش نتیجه بگیره
فقط این یه جا نیست،
توی دنیا زیاد میبینیم آدمهایی بیشتر زحمت میکشن و نتیجه نمیگیرن
دو نفر که کار میکنن تا پول دربیارن برای زن و بچه شون، چرا یه نفر کم زحمت میکشه و شانسش کلی پول درمیاره، یه نفر کلی زحمت میکشه و آخرش هم ضرر میکنه؟
گاهی پیش میاد توی این دنیا آدم نتیجه بیست سال تلاشش رو از دست میده Confused
این ها بی عدالتی نیست، همونی هست که خودتون گفتید "امتحان خدا"
حالا سوال: آیا ممکنه خدا تلاش کسی رو نادیده بگیره و تلاشش هدر بره؟
پاسخ: بستگی داره برای کی تلاش کرده، اگه برای خدا تلاش کرده نه هرگز هدر نمیره، اگه برای غیر خدا بوده، خوب از همون غیر خدا هم باید نتیجه رو طلب کنه
سوال: کسی که برای خدا هم تلاش کرده پس چرا نتیجه نگرفته؟
پاسخ: اگه واقعا برای خدا بوده پس برای دنیا نبوده، صبر کنه نتیجه ش رو میگیره.
خدا از اول هم گفته بود: کسی که فقط برای دنیا تلاش میکنه، دنیا رو به هرکسی نمیدیم، به اون هم که میدیم هرچقدر خواستیم میدیم
و گفته بود فقط سعی کسانی مشکور خواهد بود که نهایت هدفشان دنیا نباشد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پس این بی عدالتی نیست، همون "امتحان خدا" هست که گفتین و دنیا یه مسابقه ست پر از اینجور امتحانا

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: uniquegirl , M.H.P , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۸۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط uniquegirl.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ق.ظ)Belissima نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حالا اینهمه خطا و بیعدالتی بشر را باسم امتحان الهی توجیه کردن، ظلم بزرگی است.
.

دقیقا!
اما به این نکته هم توجه شود که همیشه یه طرف تمام ماجرهای زندگی خودمون هم هستیم یعنی این خطا و بی عدالتی هم از طرف ...... هست و هم یه سری خطا از طرف خودمونه خدا بد نمی خواد واسه کسی این ماییم که بد می کنیم. متاسفانه تو کشور ما از بچگی بهمون خدا رو یه موجودی جبار معرفی کردند به خاطر همین با کوچکترین اشتباهی که می کنیم ترس تموم وجودمون رو بر میداره و اعتماد به نفسمون رو به کل از دست میدیم.
بزرگنمایی روی قضیه سخت بودن دنیا باعث میشه که خودمون هم سخترش کنیم و بعد بگیم واقعا سخته!
در مورد تلاش کردن هم به قول یه نفر فرض غلط نتیجه غلط رو میده حالا هر چی هم می خوایی خلوص نیت داشته باش بهتره به جای اینجور توجیهات بشینیم منطقی فکر کنیم و اگه اصلاحی لازم هست اون رو به جاش و سریعتر انجام بدیم.

من این حرفا رو قبول دارم. اما معنای توکل چیه؟ توکل یعنی تو تمام تلاش و توانت رو صرف کن و نتیجه رو به خدا واگذار کن.
صرف نظر از بی عدالتی و خطاهای بشر و...، اگر تو تمام تلاشت رو کردی و اون چیزی که فکر میکردی، حاصل نشد، اون موقع هست که باید به حساب حکمت و... گذاشت؛ وگرنه منم قبول دارم که اگه تلاش نکنیم، ظالمانه هست که به حساب امتحان الهی بذاریم.

در مورد کنکور، مثلا خود من، امسال توی بدترین شرایط (از لحاظ روحی و...) درس خوندم و اگرچه شاید خوندنم به بچه های تک رقمی نمی رسید، اما به جرأت میگم که به اندازه اونا و شاید بیشتر سختی کشیدم و از بابت تلاش خودم، خیالم راحت هست. از طرف دیگه، از بابت خدا هم خیالم راحت هست! چون میدونم وقتی ازش خواستم بهترین رو پیش بیاره، قطعا میاره و به این مساله، حتی شک هم ندارم.

برای همین هم هست که امسال (اگه با انتخاب رشته فعلیم و یا سهمیه استعدادهای درخشان، جایی قبول نشم)، برای کنکور ۹۲ (اگه خدا بخواد) اونقدر تلاش میکنم که اثر همه عوامل محیطی رو خنثی کنه و اونقدر ترازم رو بالا می برم که حتی اگه سنجش ۱۰ تا کلید غلط بده، باز روی رتبه من اثر نذارهCool

راستی! من شدیداً به این جمله اعتقاد دارم که:
میان عاشق و معشوق، هیچ حائل نیست/ تو خود حجاب خودی، حافظ از میان برخیز...

سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , mohammad_13690
ارسال: #۴۳۸۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ب.ظ
گاه می اندیشم...

چندان هم مهم نیست اگر هیچ از دنیا نداشته باشم

همین مرا بس که کوچه ای باشد و باران..

و خدایی که زلال تر از باران است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , انرژی مثبت , Aurora , **sara** , uniquegirl , diligent , homa
ارسال: #۴۳۸۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط uniquegirl.)
من یه سوال اساساً اساسی برام پیش اومده!Big Grin نمیدونم چرا تاحالا نپرسیدمشHuh...
اینکه بچه ها از کجا فهمیدن کلید اولیه ی بعضی درسا عوض شده؟Dodgy
مثلا سیستم رو میشه حدس زد که دوتاش حذف شده(هر چند من خودم نتونستم همچین حدسی بزنم و از بچه ها شنیدمTongue). اما هوش که مثلا کلید اولیه یه چیز میداد و بعدا کلید نهایی یه چیز دیگه، اینو از کجا فهمیدن؟
خداییش من هرچی فکر کردم، گفتم حتما من از اول اشتباه درصد گرفته بودم!Undecided (آخه اول هوشم ۵۵ درصد بود و بعد شد ۳۷)
در کل اصلا انگار کلید نهایی منتشر نمیشهHuh (هر چند آقا یاسر، کلید نهایی کامپیوتر رو از سنجش آورده Smile)

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690
ارسال: #۴۳۸۹
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ب.ظ، توسط aminamini.)
سلام بچه هاShy

اول از هر چیز تبریک میگم به اون دوستایی که تلاش کردن و قبول شدم و آرزوی بهترینا واسه اونایی که تلاش کردن اما نشده اونی که باید بشه.

اما
چند ماه مونده به ارشد کلا درس و مرس رو بوسیدم و گذاشتم کنار!Angel

به خودم میگفتم :
بیخیالش
درس خوندن نمیتونه منو ارضا کنه!

بازم به خودم میگفتم که:
نخونی رتبه ارشدت افتضاح میشه ها!
بعد حالت گرفته میشه ها!
مگه نه اینکه یه روزی هدفت ارشد بوده!

ولی بازم میگفتم:
نه بابا
کی گفته
اصلا هیچ اتفاقی نمیوفته!
توپم منو تکون نمیده!

زمان گذشت تا اینکه نتایج اعلام شدConfused

آلان که نتیایج اعلام شده حالم بد گرفتس
خیلی خیلی بد
و حسابی پشیومونSad

خواستم بگم
اون بچه هایی که مث فکر میکنن
مث من عمل نکنن
که تهش اینجوری میشنIdea
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , Parva , Aurora
ارسال: #۴۳۹۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ ب.ظ
این روزها انگار آدم‌ها “به دست هم” پیر مى‌شوند نه “به پاى هم”…

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , mohammad_13690 , SaMiRa.e , Parva , Aurora , **sara** , uniquegirl , diligent , hiva_msh , mamat , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۹۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ب.ظ
خدایا شـــــــــــــکرت

تا اینجاش ممنونتم.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال: #۴۳۹۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ب.ظ
دوستان مانشتی
یه چیزی میگم...ولی فقط خواهشا ً امتحان کنید بعد قضاوت کنید...
این مسئله به خیلی ها اثبات شده...از جمله خودم...!
اونم اینه که :

انسان به هر کاری تواناست...به هر کاری
یه جمله ی معروفه که میگه : فقط غیر ممکن غیر ممکنه....واین جمله به من اثبات شده
کافیه به ۳ چیز ایمان داشته باشید :
به خود خدا ایمان داشته باشید...چون صد در صد کمکمون میکنه تا موفق بشیم
به افکارتون ایمان داشته باشید...چون هر چیزی از یه اندیشه یا یه جرقه ی فکری شروع میشه...وقتی میشه بهش فکر کرد پس مطمئنن میشه بهش رسید !!!!
و در آخر به خودتون ایمان داشته باشید...اگه ایمان داشته باشید که میتوانید ، پس حتما ً می توانید

خواهش میکنم قوه ی تخیلتون رو قوی کنید...چون تمام اختراعات بزرگ ، تمام موفقیت ها از رویا ها و تخیلات ساخته شدند...!!! (مثل پرواز)
پس هدفتون رو تصور کنید و مثل تیر به سمتش برید...!!!

به امید بزرگترین موفقیت ها

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , انرژی مثبت , Aurora , Belissima , Parva , **sara** , goldoonehkhanoom , fatima1537 , aminamini , M.H.P , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۹۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ ب.ظ
مهمون داشتیم ، میخاستم تعارف کنم که
" اولویه میخوری؟ "
گفتم :
" اولویت میخوری؟ "

پ.ن ( توجیه ) : از بس این روزا مشاوره انتخاب رشته دادم ، قاطی کردم همه چیو حتی اولویه رو با اولویت ، یعنی در این حد Big Grin

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , a.hooshmand , **sara** , nmusavi , reyhaneh64
ارسال: #۴۳۹۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۲ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  مهمون داشتیم ، میخاستم تعارف کنم که
" اولویه میخوری؟ "
گفتم :
" اولویت میخوری؟ "

پ.ن ( توجیه ) : از بس این روزا مشاوره انتخاب رشته دادم ، قاطی کردم همه چیو حتی اولویه رو با اولویت ، یعنی در این حد Big Grin
بیچاره از مهمانتان!
نه بخاطر اشتباه گفتن!
منظورتان این نبوده که الویه دانشگاه را بدهید مهمان؟!
اگه اینطور هست: دل درد نگرفت؟Big Grin
ارسال: #۴۳۹۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ب.ظ
نمیدونم دلم دیگه چی میگه توی این هیررررر و ویررررر!
البته طفلک حق داره ها! توی این ترافیک امتحانا و پروژه و...، بد جوری ازش غافل شدم...
طفلک آرزوهام...

سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , mohammad_13690

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۹۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close