زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدوم یکی از نرم افزار های برنامه نویسی بهتره؟

ارسال: #۱۶
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۴۹ ق.ظ
واقعا یکی از مشکلات کار شرکت های ایرانی همینه وقتی میخوای وارد بشی سریعا میرن سراغ مهارت ادم و مثلا موقع استخدام یه پروژه میدن میگن تو نیم ساعت بنویس
اخه نمیشه اینطوری شاید مثلا من php رو تا حدی بلد باشم حالا در حین کارها چیزهایی رو که لازمه از کتب و سایت های مختلف پیدا میکنم و مثلا برای یک برنامه نویس وب که تازه لیسانس گرفته و میخواد وارد بازار کار بشه HTML،css،javascript
و اشنایی در حد راه اندازی پروژه با پایگاه داده وب با ASP.net یا php کافیه از این به بعد به شرکت بستگی داره چطور از ما کار بکشه و ما هم چطور پشتکار داشته باشیم قرار نیست که ما با تسلط کامل به PHP و تمام ریزه کاری‌ها وارد بازار بشیم بهترین تمرین برای این کار اینه که دانشجویان کامپیوتر ما یاد بگیرند در دوران کارشناسی واقعا خودشون برنامه هار پیاده سازی کنند.
متاسفانه امروزه تو اگهی های استخدام همش از گزینه "مسلط" استفاده میشه و خیلی هم روی سابقه کار تاکید دارند واونطور نیست که کمپانی های ما هم نیروی متخصص پرورش بدهند

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , **sara** , - rasool - , faraaz_mb
ارسال: #۱۷
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط samanium.)
به نظر شما لازمه قهرمان رالی تمام جزئیات طراحی اتومبیلی که باهاش مسابقه میده رو بدونه ؟
پس جایگاه شی گرایی و روشهای مهندسی نرم افزار کجا میره، منطقی نیست که بگن این پروژه رو سریع بنویس بیار
من جایی خوندم که شرکت گوگل( wow) یه سوال میپرسه از کسایی که متقاضی کار روی الگوریتم های جستجو بودن‌، اگه داده های ما چندین برابر الانشون باشن ایده شما چیه واسه اندیس گذاری و مهار رشد داده‌ها ؟
البته کمی متفاوت گوگل با جاهای دیگه من باب نمونه گفتم .

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۵۶ ب.ظ، توسط mosavat.)
RE: کدوم یکی از نرم افزار های برنامه نویسی بهتره؟
(۲۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۹ ب.ظ)samanium نوشته شده توسط:  به نظر شما لازمه قهرمان رالی تمام جزئیات طراحی اتومبیلی که باهاش مسابقه میده رو بدونه ؟
پس جایگاه شی گرایی و روشهای مهندسی نرم افزار کجا میره، منطقی نیست که بگن این پروژه رو سریع بنویس بیار
من جایی خوندم که شرکت گوگل( wow) یه سوال میپرسه از کسایی که متقاضی کار روی الگوریتم های جستجو بودن‌، اگه داده های ما چندین برابر الانشون باشن ایده شما چیه واسه اندیس گذاری و مهار رشد داده‌ها ؟
البته کمی متفاوت گوگل با جاهای دیگه من باب نمونه گفتم .

مساله این نیست که توی این جمع ‌، افرادی با این نظر شما موافقن ‌، مساله اینه که خیلی‌ها برنامه نویس‌ها رو آچار فرانسه به حساب میارن که باید همه چیز بلد باشه از تایپ و دیزاین گرافیکی گرفته تا کدنویسی و تحلیل( آنهم در حد ممتاز و مسلط !!!!!!! )

مساله اینه که بازار کار نرم افزاری ما اصلا توجیه نیست ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال: #۱۹
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۶:۵۹ ب.ظ
مشکل اصلی اینجاست که کلا توی کشور ما خیلی به فرایند تولید نرم افزار توجه نمیشه! توی اکثر شرکتا برنامه نویس باید از اول کار شروع کنه تا برسه به نرم افزار! روش کاری‌: Code and fix
کلا توی بازار کار نرم افزاری ما یه دید کاملا اشتباه وجود داره و شاید کار ما باشه که دید درست رو جا بندازیم. این خانه از پای بست ویران است!!! شدیدا هم ویران است متاسفانه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samanium
ارسال: #۲۰
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۴۳ ب.ظ
برای بانک اطلاعاتی یادگیری c# به همراه sql خوبه-و برای طراحی وب asp.net خوبه- البته اینها برای شروع کاره و بعد که بیشتر وارد بشیم دیگه خودمون میتونیم نرم افزار های لازم دیگه رو پیدا کنیم و یادبگیریم ناسلامتی مهندسیم!
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط -Ali-.)
به نظر من انتخاب نوع زبان در ابتدا اولویت نیست
اول باید مهندس نرم افزار بلد باشید، روش های تجزیه و تحلیل سیستم و روش های مختلف تولید نرم افزار رو بدونیم.
مشکل اساسی ما تو ایران همین نبود تولید نرم افزار به شکل استاندارد و مهندسی هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۳:۱۵ ب.ظ
من میخواستم یکبار دیگه از همه دوستان بابت اطلاعات مفیدی که در مورد بازار کار برنامه نویسی در اختیار ما قرار دادند تشکر کنم ‌، صحبتهاتون رو باید با طلا نوشت ‌، خیلی خوب و مفید نوشته بودین ‌، دست همگی تون درد نکنه ‌،

بیاین به کمک همدیگه معلوماتمون رو در زمینه کار برنامه نویسی افزایش بدیم ‌، در این بازار آشفته و وضعیت اشتغال بد ‌، کورمال کورمال حرکت کردن و پیش رفتن به نظر من اصلا فایده نداره ‌، باید ابزارها رو درست بشناسیم و درست ازشون استفاده کنیم ...
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط lucifer.)
راستش من یه نکته ای به ذهنم رسید و اونم اینه که اینجا بچه‌ها خیلی روی روشهای طراحی و تحلیل نرم افزار و روشهای مهندسی نرم افزار اصرار دارند و عقیده دارن که اول باید اونا رو یاد گرفت. ولی من می خوام بگم که شما تحلیل سیستم و یا طراحی شی گرا رو نمی تونید صرفا با خوندن کتاب پرسمن یا گریدی بوچ یاد بگیرید. متاسفانه الان یه حالتی هست که همه دارن می زنن تو سر کد نویسی و اونو کم اهمیت جلوه می دن ولی نکته اساسی اینه که شما تازمانی که خودتون سابقه کدنویسی نداشته باشین‌، تا زمانی که دستتون رو کثیف نکرده باشین و تا زمانی که یاد نگیرین که کد خوب و قشنگ بنویسین و کدهاتون به اصطلاح برنامه نویس‌ها بد بو نباشه‌، تا زمانی که نتونین مفاهیم مهندسی نرم افزار رو در قالب کد پیاده سازی کنین‌، نمیتونین ادعا کنید که به روش مهندسی کار میکنید.

شما نمی تونید ادعا کنید که طراحی شی گرا را بلد هستید تا زمانی که در ک درستی مثلا از مفهوم پولی مورفیسم نداشته باشید و این درک رو صرفا با خوندن کتاب و پیاده سازی ۲ تا کلاس ساده نمیشه یاد گرفت. من نظر شخصیم اینه که کسی می تونه ادعا کنه که با مفاهیم شی گرایی آشناست که حداقل بتونه یه پروژه ساده رو به صورت سه لایه پیاده سازی کنه و مثلا بین DATA ACCESS LAYER و لایه واسط کاربری خودش ‌، بر طبق اصول Abstracsion ارتباط برقرار کنه. تو این جور حالت‌ها هست که واقعا درک شما از مفاهیم اولیه شی گرایی محک می خوره و متوجه می شین که نه‌، قضیه به این سادگی‌ها هم نیست.....

پس کدنویسی رو دست کم نگیرید‌، سعی کنید تا اونجا که می تونید کد بنویسید و کد خوب بنویسید و کدهای خوب نوشته شده رو بخونید و سعی کنید که مثل اونها کد بنویسید، اصول اولیه خوب کدنوشتن‌، پایه های اصلی طراحی اصولی نرم افزار رو تشکیل میده. از همین قدم های اول هم تجربه شما افزایش پیدا می کنه. راستش شما نباید انتظار داشته باشید که تو شرکتی که شما رو استخدام میکنه‌، بتونید همه چیز رو یاد بگیرید. از سابقه کاری مهم‌تر هم داشتن نمونه کار هست که خوبی کامپیوتر اینه که شما اگه تو خونه هم یه پروژه برای خودتون تعریف کنید و اونو توسعه بدید‌، اگه به هیچ نتیجه ای هم نرسه ؛ حداقلش اینه که شما تجربه کاریتون زیاد شده.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , fatima1537
ارسال: #۲۴
۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ ق.ظ
من یکم با نظر شما مخالفم. تمام این مسایلی که شما گفتید توی تحلیل و طراحی شی گرا وارد میشه. چیزی که ما داریم میگیم اینه که تمام این مسایلی که شما گفتید باید قبل از اینکه وارد فاز پیاده سازی بشیم مشخص شده باشند. باید اصول شی گرایی رو از همون ابتدای ایجاد نرم افزار وارد پروژه کنیم نه اینکه تمام پروژرو پیش ببریم بعد موقع پیاده سازی یادمون بیفته که شی گرا کار کنیم. مثلا همون معماری سه لایه و اصول abstraction و ... تماما می تونن قبل از پیاده سازی مشخص بشند. اتفاقا ما دقیقا داریم میگیم که شاید ایراد کار همین جا باشه که قبل از کد نویسی ما این ملاحظات رو در نظر نمیگیریم و همه کار‌ها رو به کدزن می سپاریم! با دیدگاه شما کسی که کد می زنه کار طراح و تحلیل گر رو هم انجام میده که من به شخصه اسم این فرد رو یه برنامه نویس صرف نمی ذارم.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط lucifer.)
نه‌، بر داشت شما از حرف من اشتباه بود‌، من کاملا با اینکه باید قبل از اینکه وارد فاز پیاده سازی بشیم طراحی مهندسی مساله انجام شده باشه موافقم( اصلا غیر از این حالت که میشه نوشتن برنامه Hello World!)

بحث من سر اینه که برای این که شما بتونید توانایی و مهارت طراحی مثلا شی گرا رو به دست بیارید‌، مراحلی وجود داره و این توانایی و مهارت پله پله به وجود میاد و صرف کتاب خوندن این توانایی رو ایجاد نمی کنه.

به نظر من یک‌، تحلیل گر و طراح سیستم خوب‌، بایستی توسعه گر خوبی هم باشه،

اینجا هم این دوستمون سوالی رو پرسیدن که با توجه به محتوای اون به نظر من این جور اومد که ایشون در ابتدای راه هستن

و نظر شخصی من اینه که اولین قدم تو این مسیر‌، کد نویسی هست‌، که به نظر من اگه به روش صحیح انجام بشه‌، می تونه پیش زمینه بسیار مناسبی باشه برای اینکه شخص‌، روشهای تحلیل و طراحی رو گام به گام و عملی یاد بگیره و اگه علاقه و توانایی و استعدادشو داشت به طور حرفه ای تبدیل به یه تحلیل گر سیستم بشه.

راستش امروزه دیگر کمتر پروژه ای هست که قبل از شروع به پیاده سازی اون‌، مراحل تحلیل و طراحی اون اعمال نشده باشه ،

ولی مشکل اصلی همین کیفیت به اصطلاح تحلیلی هست که برای این پروژه خاص انجام شده. من تجربه کار زیادی با این به اصطلاح تحلیل گران و طراحان داشتم( بخصوص تو بخش دولتی )و برای همین هم عقیده دارم که صرف داشتن سواد تئوری برای تحلیل گر شدن کفایت نمی کنه.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , arshad91
ارسال: #۲۶
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۴ ق.ظ
بچه‌ها اگه میشه url سایت هایی که فیلم اموزشی#c رو گذاشتن معرفی کنید شدیدا لازم دارم توی عید باید کار کنم چون بعد عید باید پروژه بدم.
مرسی

شکست ها، ستون های موفقیتند
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۵ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۴ ق.ظ)MIT نوشته شده توسط:  بچه‌ها اگه میشه url سایت هایی که فیلم اموزشی#c رو گذاشتن معرفی کنید شدیدا لازم دارم توی عید باید کار کنم چون بعد عید باید پروژه بدم.
مرسی
سلام

اگه اموزش c#.net به دردتون میخوره.‌:

البته باید اشنایی اولیه داشته باشین. چون اصلا معلوم نیست ترتیب جلسه های کلاس کدومه.

ولی کیفیت تصاویر خوبه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MIT
ارسال: #۲۸
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۴ ق.ظ)MIT نوشته شده توسط:  بچه‌ها اگه میشه url سایت هایی که فیلم اموزشی#c رو گذاشتن معرفی کنید شدیدا لازم دارم توی عید باید کار کنم چون بعد عید باید پروژه بدم.
مرسی
این
یه سری فیلم آموزشی داره البته آموزش مفاهیم مقدماتی.

هم یک سری مثال هست.
شما کارتون رو شروع کنید بسته به سوالتون سرچ کنید آموزش زیاده.
این سایتها هم برای نمونه مثال که معرف همه هستند:

موفق باشید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , MIT
ارسال: #۲۹
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ ب.ظ
این اموزش c#.net هم هست که من دانلود نکردم و تازه لینکش رو دیدم‌:

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MIT
ارسال: #۳۰
۲۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۱۸ ق.ظ
از همه دوستان که کامنت گذاشتن ممنونم .
خیلی لطف کردین

شکست ها، ستون های موفقیتند
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۹۹ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۵۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۹۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۱۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close