زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدوم یکی از نرم افزار های برنامه نویسی بهتره؟

ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۱۷ ق.ظ
سلام دوستان من تصمیم گرفتم به همراه ارشد روی یکی از نرمافزارهای خوب برنامه نویسی هم کار کنم اینجوری حس می کنم ذهنم بیشتر آرامش داره. از شما می خوام یه نرم افزار خوب که بازار کارشم خوبه و حالا حالا‌ها هم ار مد نمیوفته معرفی کنین Smile

ممنون

Heart روزگار غریبیست نازنین عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد Heart
مانشت از این شعر مستثناست!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۱۷ ق.ظ
من که توی آگهی‌ها نگاه میکردم طراحی وب، PHP , Ajax بازار کار خوب و درآمد ماهیانه ۸۰۰۰۰۰ تومان داشت.بعد از اون SQL , #C !
من که بعد از کنکور میرم دوره هاشو میبینم با اینکه تو دانشگاه از این درسها نمره خوب گرفتم ولی اصلا از جنبه کاری هیچی بلد نیستم. Sad

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asemani , Mansoureh
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۹:۱۰ ب.ظ
RE: کدوم یکی از نرم افزار های برنامه نویسی بهتره؟
نظرتون درباره vb.net چیه؟

۰
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۰۶ ب.ظ
فکر کنم اون هم خوب باشه اما اطلاع دقیقی ندارم.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۰۷ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۹:۱۰ ب.ظ)asemani نوشته شده توسط:  نظرتون درباره vb.net چیه؟

فکرشم نکن بدرد نمی خوره میخوای NET. کار کنی برو #C یاد بگیر زبان رسمی NET. تو ایران هم بازارش خیلی خوبه + SQL البته جاوا در حال حاضر محبوب ترین زبان دنیاس برای وب هم ASP و PHP

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۹:۰۴ ق.ظ
اول هدفتونو مشخص کنید، تو چه زمینه ای میخواید برنامه نویسی کنید!

طراحی وب، برنامه های تجاری، اتوماسیون اداری، برنامه های سیستمی و ...

قبل از اینکه روی برنامه خاصی متمرکز بشید، علاقه خودتونو در نظر بگیرید و بعد شروع کنید

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۰۴ ب.ظ
خب بستگی به علاقتون داره‌، اینطور نمیشه که ما بگیم این خوبه شما هم برید سراغش . بهتره با زبانهای برنامه نویسی که الان بیشتر مورد توجه هستند یه آشنایی اولیه در حد کارایی و عملکردشون پیدا کنید .
مثلا کسی که می خواد با ASP وب طراحی کنه باید با C# آشنایی داشته باشه علاوه بر این Html را خوب درک کنه و حداقل یه مختصر آشنایی با جاوا و CSS داشته باشه .

.... Loading
۰
۰
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۱۵ ب.ظ
منم می خوام اول یه آشنایی کلی پیدا کنم با برنامه‌ها بعد یکی رو تخصصیی کار کنم . البته من به برنامه نویسی تجاری و اداری بیشتر علاقه دارم اما طراحی وب هم در کنار اونها دوست دارم یاد بگیرم.

۰
۰
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط admin.)
راستش من اعتقادی به بهتر بودن زبان های مختلف ندارم، هر کدوم بسته به شرایطی که دارین به دردتون می خوره. معیارهای خوبی واسه مقایسه زبان‌ها وجود نداره (مگر دامنه کاری پروژه.)

ببینید توی هر کاری نیازهای خاصی دارید، علامه دهر به معنایی که چند سال قبل وجود داشت دیگه وجود نداره، شما نمی تونید همه چیز رو بلد باشید، و یا بعد از یادگیری استفاده کنید. من خودم یه اصلی دارم که بهش می گم on demand یعنی بر اساس نیاز.

به عنوان نمونه: من هیچ اطلاعی از CSS نداشتم تا زمانی که مجبور شدم واسه سایتم استفاده کنم، و واقعاً اهمیتش رو درک کردم. هیچ اطلاعی از PHP نداشتم تا اینکه مجبور شدم ازش استفاده کنم و ... این نیازها توی پروژه های مختلف متفاوت می شه، هیچ کدام شما به Perl و یا Lisp اشاره نکردین، چرا؟ به نظرتون Ruby به چه دردی می خوره؟ آیا Silverlight الان یه ضرورته؟ چیزی از PL/SQL می دونید؟ آیا واقعاً نیازی به JQuery دارید؟ می دونید که LinQ چه کارایی می تونه بکنه؟ به نظرتون JavaScript بی خودیه؟ و ....
آیا هیچ کدوم شما می تونه توی مدت محدودی همه اینها رو یاد بگیره؟ و تازه بتونه به روز بمونه و مثلاً بتونه XHTML بنویسه، از قالب جدید طراحی فرم مایکروسافت استفاده کنه؟ سرویس های مختلفی رو بنویسه، خودش رو با نسخه های بعدی انطباق بده و ...

شاید من هم زمان کارشناسی خیلی توی این وادی یادگیری با جزئیات بودم، اما الان سعی می کنم اطلاعات abstract‌ام رو گسترش بدم، کاری به جزئیات نداشته باشم، مثلاً بدونم که واسه طراحی یه فرم چی نیاز دارم، واسه پردازش داده های زیاد چه زبانی خوبه، نقطه ضعف فلان زبان چیه، چه چیز جدیدی وجود داره، در موقع نیاز می شه به راحتی این مفاهیم شکل گرفته را گسترش داد. توی عصر جدید نوشتار خیلی مهم نیست، بخصوص با اومدن کامپایلرهایی که همه کاری براتون می کنن، امروز تنها بحث مهم استفاده درست و منطقی از تکنولوژی مطرح هست.

پیشنهاد من اینه که تا می تونید عنواین رو یاد بگیرید و جزئیات رو فاکتور بگیرید، ذهن شما جا واسه هر چیزی نداره، نیاز نیست هر چیزی رو کامل بدونید( هر چند که کامل هم بدونید باز همیشه یه چیزی رو فراموش می کنید ).

اما نکته جالب‌تر اینه که مقاطع بالاتر (ارشد، دکتری) هدفشون رو به این سمت می برند که دانشجویی تربیت کنند که محقق باشه، دنیا دیگه علامه نمی خواد، براتون جالب نیست که دیگه مثل قدیم‌ها نمی گن علامه فلانی؟

من بخوام چند چیز رو اجبار کنم که یکی خیلی خوب بلد باشه این‌ها رو حتماً سفارش می کنم بدونه:
با نوشتار یکی از زبان‌ها آشنایی داشته باشه( در مایه های C و مشتقات یا جاوا یا ADA و ...).
درک درستی از شی گرایی داشته باشه.
گرامر SQL رو کامل بشناسه.
درک درستی از طراحی پایگاه داده‌ها داشته باشه.
بتونه توی یه تیم کار کنه، این حس که همه کاره است رو کنار بگذاره و توی قالب تیمی بره( این یکی رو من خودم ندارم! چون تنهایی هستمBig Grin )
آشنایی اندک با CSS‌، XML و HTML( در حد خواندن )
و نکاتی که اول مطلب گفتم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdi20 , asemani , ف.ش , ایرسا , Fardad-A , Soheil , - rasool - , aminamini , موج , luna , javadjj , samanium , **sara** , fatima1537 , mosavat , faraaz_mb , fateme66 , saba7 , لهمشد , Mahbanoo313 , kerm
ارسال: #۱۰
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۱۶ ب.ظ
دکتر جان من که از راهنماییتون استفاده بردم ...

.... Loading
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط asemani.)
(۲۳ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  راستش من اعتقادی به بهتر بودن زبان های مختلف ندارم، هر کدوم بسته به شرایطی که دارین به دردتون می خوره. معیارهای خوبی واسه مقایسه زبان‌ها وجود نداره (مگر دامنه کاری پروژه.)

ببینید توی هر کاری نیازهای خاصی دارید، علامه دهر به معنایی که چند سال قبل وجود داشت دیگه وجود نداره، شما نمی تونید همه چیز رو بلد باشید، و یا بعد از یادگیری استفاده کنید. من خودم یه اصلی دارم که بهش می گم on demand یعنی بر اساس نیاز.

به عنوان نمونه: من هیچ اطلاعی از CSS نداشتم تا زمانی که مجبور شدم واسه سایتم استفاده کنم، و واقعاً اهمیتش رو درک کردم. هیچ اطلاعی از PHP نداشتم تا اینکه مجبور شدم ازش استفاده کنم و ... این نیازها توی پروژه های مختلف متفاوت می شه، هیچ کدام شما به Perl و یا Lisp اشاره نکردین، چرا؟ به نظرتون Ruby به چه دردی می خوره؟ آیا Silverlight الان یه ضرورته؟ چیزی از PL/SQL می دونید؟ آیا واقعاً نیازی به JQuery دارید؟ می دونید که LinQ چه کارایی می تونه بکنه؟ به نظرتون JavaScript بی خودیه؟ و ....
آیا هیچ کدوم شما می تونه توی مدت محدودی همه اینها رو یاد بگیره؟ و تازه بتونه به روز بمونه و مثلاً بتونه XHTML بنویسه، از قالب جدید طراحی فرم مایکروسافت استفاده کنه؟ سرویس های مختلفی رو بنویسه، خودش رو با نسخه های بعدی انطباق بده و ...

شاید من هم زمان کارشناسی خیلی توی این وادی یادگیری با جزئیات بودم، اما الان سعی می کنم اطلاعات abstract‌ام رو گسترش بدم، کاری به جزئیات نداشته باشم، مثلاً بدونم که واسه طراحی یه فرم چی نیاز دارم، واسه پردازش داده های زیاد چه زبانی خوبه، نقطه ضعف فلان زبان چیه، چه چیز جدیدی وجود داره، در موقع نیاز می شه به راحتی این مفاهیم شکل گرفته را گسترش داد. توی عصر جدید نوشتار خیلی مهم نیست، بخصوص با اومدن کامپایلرهایی که همه کاری براتون می کنن، امروز تنها بحث مهم استفاده درست و منطقی از تکنولوژی مطرح هست.

پیشنهاد من اینه که تا می تونید عنواین رو یاد بگیرید و جزئیات رو فاکتور بگیرید، ذهن شما جا واسه هر چیزی نداره، نیاز نیست هر چیزی رو کامل بدونید( هر چند که کامل هم بدونید باز همیشه یه چیزی رو فراموش می کنید ).

اما نکته جالب‌تر اینه که مقاطع بالاتر (ارشد، دکتری) هدفشون رو به این سمت می برند که دانشجویی تربیت کنند که محقق باشه، دنیا دیگه علامه نمی خواد، براتون جالب نیست که دیگه مثل قدیم‌ها نمی گن علامه فلانی؟

من بخوام چند چیز رو اجبار کنم که یکی خیلی خوب بلد باشه این‌ها رو حتماً سفارش می کنم بدونه:
با نوشتار یکی از زبان‌ها آشنایی داشته باشه( در مایه های C و مشتقات یا جاوا یا ADA و ...).
بتونه توی یه تیم کار کنه، این حس که همه کاره است رو کنار بگذاره و توی قالب تیمی بره( این یکی رو من خودم ندارم! چون تنهایی هستمBig Grin )

خیلی ممنونم دکتر ولی راستش چون یکم گفته هاتون بالای لیسانس بود تو عملی کردن مفاهیمش گیر دارم . منم موافقم که اگه آدم به چیزی نیار داشته باشه بهتر یاد میگیره اما برای پیدا کردن کار مثلا تو آگهی‌ها یه c# کاره حر فه ای می خوان‌! در این زمینه چه نظری دارین؟
دوست دارم نظر همرو بدونم ممنونSmile قله رو هم فتح کردم به خودم تبریک می گم.

۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۱۶ ق.ظ
به نظر من که آدم باید دوره ببینه چون مثلا شخصا با اینکه پایگاه داده رو با ۱۹ پاس کردم و پروژه خوبی هم نوشتم واسه این درس ولی وقتی واسه مصاحبه رفته بودم یه سوالایی بالاتر از سطح کتاب ازم پرسیدن.البته من اون روز بدون آمادگی رفته بودم ولی با این حال فکر میکنم نیازه که دوره های تخصصی رو بگذرونیم!

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۴۲ ق.ظ
من خیلی موافق آموزش به اون صورتی که شما اعتقاد دارید نیستم، می تونید از کتاب های مرجع استفاده کنید. دوستان شما بالاخره می رید توی یه شرکت، شرکت که تا آخر از شما #C که نمی خواد، یه روزی هم می رسه که چیز جدیدتری بخواد( و یا شما رو اخراج کنه ). شرکت هایی که سوالهای خیلی ریز می پرسند و خیلی واسشون مهمه این چیزها به نظرم اصلاً شرکت های سالمی نیستند. بیشتر توی مصاحبه‌ها مطالب مفهومی و چیزهایی که گفتم رو می پرسند، می خوان بدونن که بلدین خودتون رو وفق بدین. بعید می دونم یه شرکت خوب خیلی مته به خشخاش بگذاره که مثلاً چون فلان چیز رو توی PHP بلد نیستی استخدام نمی شی. این چیزهای جزئی ارزشی محسوب نمی شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samanium , **sara** , faraaz_mb , fateme66
ارسال: #۱۴
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۰۱ ق.ظ
واسه منم سوالات جزئی نپرسیده بودن.مفهومی بود اما ما توی کلاس نخونده بودیم.مثلا یه سوالش یه چیزی تو مایه این بود که بگه تا هر سطحی که خواستیم اجداد طرفو بهمون بده (خوب ما سطح محدود رو خونده بودیم توی دانشگاه مثلا پدر و پدربزرگ )ولی نمیدونستم چه جوری باید بهش بفهمونم که تا سطح نامحدودی بره.شایدم میشد یه شرط واسش بگذاریم که بگه تا جایی برو که دیگه پدری نباشه ولی ساختارشو بلد نبودم Sad

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ ق.ظ
(۲۳ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  راستش من اعتقادی به بهتر بودن زبان های مختلف ندارم، هر کدوم بسته به شرایطی که دارین به دردتون می خوره. معیارهای خوبی واسه مقایسه زبان‌ها وجود نداره (مگر دامنه کاری پروژه.)

استاد سلامSmile

واقعا که خوب صحبت میکنید

من که لذت بردم

یه چیزی بگم:خدائیش به یه سایت مثل مانشت نیاز داشتم،آلانم خوشحالم که در جمع مانشتیهای عزیز هستم و دارم ازشون چیز یاد میگیرم

ببخشید اگه حرفم بی ربط از موضوع بود
خواستم تشکری کرده باشمHeart
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۹۹ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۵۴ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۹۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۰۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close