زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۵۴۶
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۲ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  دیگ هرکه طاووس خواهد جرهندوستان کشد: ))))) تازشم داماد همینطور که جهیزیه میخواد عروسیه خوبی هم باید بگیره
والا بوخودا
از این گروکشی ها و تلافی کردن ها اصلا خوشم نمیاد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , crevice , Skyrim , mahyamk
ارسال: #۱۵۴۷
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۰۴ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  من اگه بودم بهم بر میخورد، دهه ۶۰ ام این مدلی نبوده.
دهه‌ی ۶۰ عروسی رو با یه بشقاب شامل زبان و خیار و پرتقال سر هم می‌کردند می‌رفت. اون موقع ۵۰۰ نفر رو می‌شد یه جوری هندل کرد.
الان تالار برای ۵۰۰ نفر چند میفته؟ جای معمولی بگیری و از این ۵۰۰ نفر، ۵۰ نفرش هم اشرافی باشند بعد از عروسی لب و لوچه‌شون آویزون میشه که خیارش شل بود، کاردش کند بود.
--------
ینیااا مردم ازخنده : )))))) مثالتون منو کشتههههه Smile)))) جداً چرا خیار حالا چرا گیلاس نه
خیار شل هم داریم مگ ،مگ اصن خیار شل میشه خیار پلاسیده منظورتونه فکرکنمBig Grin
دیگ هرکه طاووس خواهد جرهندوستان کشد: ))))) تازشم داماد همینطور که جهیزیه میخواد عروسیه خوبی هم باید بگیره
والا بوخودا

اقایوووووووون خب توی تالار سخته وسط باغ یا وسط جنگل بگیرین یا داخل کشتی وسط دریا یا لب ساحل خیلی هم خوب عالی و زیباBig Grin

به نظرم وسط جنگل عالیه عالی مجانی هم هست
مسیله اینه که جهیزیه رو خانواده عروس و نه خود عروس میده و هر چی هم بیشتر بدن خب بهتر چون بعدا توی زندگی هر دو نفر میخان با هم استفاده کنن اونم نه فقط واسه ی یک شب عروسی. اما خرج عروسی و ... رو عموما خود داماد میکنه. به علاوه اگه مثلا ۶ مدل غذا یا ۸ نوع دسر سرو نشه ایا داماد یا عروس و مهمونا سیر نمیشن. ب همه چی میشه تعمیمش داد.

به علاوه؛ به نظر شما اگه داماد این خرجهای مازاد و غیر ضروری رو نکرد میخاد پولشو چیکار کنه؟! نمیخاد ک وقف عام کنه پولو میاره توی زندگی و دونفری تصمیم میگیرن چجوری پول رو واسه خودشون دوتایی خرج کنن..
غیر از اینه که بعد از ازدواج این پول میشه سرمایه زندگی هر دو طرف.
پ.ن: من میدونم که شما به شوخی گفتین ها ولی واقعیت اینه که این دید خیلی از دخترهاست که میگن دندش نرم باید خرج کنه.

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Riemann , blx
ارسال: #۱۵۴۸
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ق.ظ، توسط sss.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  پ.ن: من میدونم که شما به شوخی گفتین ها ولی واقعیت اینه که این دید خیلی از دخترهاست که میگن دندش نرم باید خرج کنه.
یه ضرب المثلی هست میگه زنی که خرج نداره، ارج نداره!
خیلی از اونا که ساده گرفتن، به سادگی کنار گذاشته میشن متاسفانه!
تعادل خوبه نه خیلی ساده نه خیلی اشرافی
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , nlp@2015 , targol , Menrva , salam5
ارسال: #۱۵۴۹
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰ ق.ظ، توسط gogooli.)
خب خرج عروسی رو هم خانواده داماد بده دختر که نگفته خرج رو خود داماد بده.
ضمن اینکه بعضی از دخترها هم خودشون کار می کنند جهیزیه شون رو می خرن
(البته من متوجه منظور شما هستم عموما خانواده دختر می ده ولی چنین مواردی هم هست)

از دست شما پسرها، جهیزیه کامل بدین چون به درد زندگی مون می خوره ولی موقعش که می رسه بخوان خونه و ماشین بخرن چنین طرز فکری ندارنBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , Menrva , ماه بانو
ارسال: #۱۵۵۰
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط Menrva.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  از این گروکشی ها و تلافی کردن ها اصلا خوشم نمیاد.
ای بابا اقای بلک گروکشیواین حرفاکجابودDodgy.. دیدتون همش منفی هستاBig Grin
دخترخاله من خانواده دامادخودداماد جهاز کامل خواستن دامادهم خونه ۲۰۰متری داد ینی خودخانواده داماد قشنگ گفتنا..ConfusedUndecided

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  مسیله اینه که جهیزیه رو خانواده عروس و نه خود عروس میده و هر چی هم بیشتر بدن خب بهتر چون بعدا توی زندگی هر دو نفر میخان با هم استفاده کنن اونم نه فقط واسه ی یک شب عروسی. اما خرج عروسی و ... رو عموما خود داماد می ..............
نه من منطورم همون خانواده دامادوعروسه وگرنه دامادوعروس کجامیتونن ... بله درسته.. حالا شما چ ۱۰نوع غذاودسربدی چ ۲نوع بازم حرف وسخن بسیاراست...
اره حرف شمادرسته ااما ینی خودداماددوست نداره خودشم جشن عروسی داشته باشه ذوق وشوق عروسی نداره؟الان بعضیی دختراعروسی انچنانی نمیخوان همین درحدمتعادل خوبه..نه ساده نه تجملاتی...
اون دختره ک میگ دندش نرم خرج کنه به نظرم داماد بکل قیدش رو بزنه بهتره: ))

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  خیلی از اونا که ساده گرفتن، به سادگی کنار گذاشته میشن متاسفانه!
دقیقا گل گفتی...

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۵۵۱
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۴ ق.ظ
اگه در رابطه با ازدواج دخترها پسرها رو مقصر بدونن و پسرها هم دخترها رو نه تنها مشکل ازدواج حل نمیشه بلکه بی اعتمادی و حس تنفر از هم دیگر بیشتر میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , blackhalo1989 , Skyrim , blx
ارسال: #۱۵۵۲
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۸ ق.ظ
اصننن اقایون خانومااااااااا هیچکیی ازدوااااااج نکنه هیچکییییییییییییییBig Grin همه مجرد بمونن Big Grin

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۱۵۵۳
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۴ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  اصننن اقایون خانومااااااااا هیچکیی ازدوااااااج نکنه هیچکییییییییییییییBig Grin همه مجرد بمونن Big Grin
مجرد موندن دیگه مگه غیر اینه

وقتی که ما نمی تونیم ازدواج کنیم برای اینکه خودمون رو قانع کنیم می گیم فعلا برای ازدواج زوده درس دارم !!!

پسرها هم می گن هنوز سربازیم مونده سربازی رو تموم می کنن می گن ارشدم مونده ارشد هم تموم میشه می گن کار ندارم کار پیدا کنن می گن با این درآمد نمیشه ازدواج کرد به فکر خارج رفتن می افتن و این حلقه فور بی نهایت ادامه دارد ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۵۵۴
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  یه ضرب المثلی هست میگه زنی که خرج نداره، ارج نداره!
خیلی از اونا که ساده گرفتن، به سادگی کنار گذاشته میشن متاسفانه!
تعادل خوبه نه خیلی ساده نه خیلی اشرافی
دقیقا گل گفتی...
واقعا گل گفتی

به قول مهران مدیری، دیدم که میگم

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۱۵۵۵
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۱ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  دخترخاله من خانواده دامادخودداماد جهاز کامل خواستن دامادهم خونه ۲۰۰متری داد ینی خودخانواده داماد قشنگ گفتنا..[تصویر:  confused.gif][تصویر:  undecided.gif]
اره، دقیقا این مورد برای یکی از دوستای منم پیش اومده بود که قشنگ سفارش داده بودن جهاز مورد نظرشونو!
یه دلیلش اینه که هنوز بعضیا رسم نشون دادن جهاز دارن، که خدا کنه زودتر منقرض شه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , mahyamk
ارسال: #۱۵۵۶
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  دخترخاله من خانواده دامادخودداماد جهاز کامل خواستن دامادهم خونه ۲۰۰متری داد ینی خودخانواده داماد قشنگ گفتنا..[تصویر:  confused.gif][تصویر:  undecided.gif]
اره، دقیقا این مورد برای یکی از دوستای منم پیش اومده بود که قشنگ سفارش داده بودن جهاز مورد نظرشونو!
یه دلیلش اینه که هنوز بعضیا رسم نشون دادن جهاز دارن، که خدا کنه زودتر منقرض شه

من فکر می کردم این رسم لعنتی نشون دادن جهاز عروس فقط اینورا هست اونورا هم بوده چه جالب خیلی مسخره است واقعا کی می خواییم ما تغییر کنیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۱۵۵۷
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  از دست شما پسرها، جهیزیه کامل بدین چون به درد زندگی مون می خوره ولی موقعش که می رسه بخوان خونه و ماشین بخرن چنین طرز فکری ندارن[تصویر:  biggrin.gif]
نه انصافاً من به جهاز هم اعتقاد ندارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Pure Liveliness , mahyamk
ارسال: #۱۵۵۸
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۰ ب.ظ، توسط crevice.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  نه انصافاً من به جهاز هم اعتقاد ندارم...
من برعکس؛ من اعتقاد دارم :| Big Grin

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  از دست شما پسرها، جهیزیه کامل بدین چون به درد زندگی مون می خوره ولی موقعش که می رسه بخوان خونه و ماشین بخرن چنین طرز فکری ندارنBig Grin
خب ماشین رو میشه توقع داشت. اما خونه رو نه! الان میانگین حقوق کارمندی چقدره؟ مبلغ یک خونه ی متوسط رو تقسیم بر اون کنین و بعدش عدد حاصله رو تقسیم بر ۱۲/ ببینین اگه اون جوون نه بخوره و نه بپوشه و به بخره، چند سال باید کل حقوقشو پس انداز کنه تا بتونه خونه بگیره..
تبصره اول: تازه این محاصبه در صورتی درسته که تورم هم صفر در نظر گرفته بشه؛ فرضیه ای که جکی بیش نیست Smile
ارسال: #۱۵۵۹
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۵ ب.ظ
من خودم توقعی تو جهیزیه ندارم اما قیمت یه خونه با جهیزیه و ماشین قابل مقایسه نیست حتی تو شهرستان. قیمت یه واحد آپارتمان تو شهرستان لااقل ۶۰ تامنه و قیمت یه ماشین لااقل ۲۰ تامن. تازه اینایی که من میگم تقریبا حداقل قیمته.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵۶۰
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۰۰ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  از دست شما پسرها، جهیزیه کامل بدین چون به درد زندگی مون می خوره ولی موقعش که می رسه بخوان خونه و ماشین بخرن چنین طرز فکری ندارنBig Grin
خب ماشین رو میشه توقع داشت. اما خونه رو نه! الان میانگین حقوق کارمندی چقدره؟ مبلغ یک خونه ی متوسط رو تقسیم بر اون کنین و بعدش عدد حاصله رو تقسیم بر ۱۲/ ببینین اگه اون جوون نه بخوره و نه بپوشه و به بخره، چند سال باید کل حقوقشو پس انداز کنه تا بتونه خونه بگیره..
تبصره اول: تازه این محاصبه در صورتی درسته که تورم هم صفر در نظر گرفته بشه؛ فرضیه ای که جکی بیش نیست Smile
منظورم این بود که به هرحال با این طرز فکر اون ها هم به درد زندگی تون می خورهSmile
بحثم توقع خریدش نبود ولی حالا که حرفش شد بستگی به شهرش داره در بعضی از شهرها با ۶۰ میلیون می شه در بهترین نقطه شهر خونه خرید. اگر تهران منظورتونه من قبول دارم خریدش خیلی سخته و زمان بر ولی نه غیر ممکن. الان شما یک سایت بزنین هزینه اش ۸ میلیون باشد برای این فرض کنیم ۱ ماه هم زمان گذاشتی در سال حدود ۱۰۰ میلیون داری بسته به این که در کدوم نقطه شهر می خواهی خونه بگیری ضرب می شه تا تعداد سال بدست بیاید. البته بازاریابی خوبی باید داشته باشی که هر ماه حداقل یک سایت بهت پیشنهاد بشهSmile کلا اگر سراغ کارآفرینی برین خیلی زودتر به نتیجه می رسین شاید همین طوری به یک فرد تازه کار ۸ تومن ندن اینکه ببینن یک اسم شرکت یا گروه خورده روش بیشتر اعتماد کنن. یا مبلغ رو کم کنی رو سرعتت رو بالاتر ببری مثلا دو تا سایت ۴میلیونی درست کنی. خلاصه می شه کافی است بخواین راهش بهتون نشون داده می شه.
یا اینکه ما در شرکتمون یک پسره یک سال بود برنامه نویس اونجا بود گفت می خوام برم چون دیگه رسما کسی نمی موند گفتن بمون مدیر پروژه شو پروژه ای کار کن موند ۴۰ درصد از پول پروژه ها رو می گرفت با این البته باید حقوق نیروهاش رو هم می داد درست است اولش تا راه بیفته چند ماه طول می کشه ولی بعدش اوضاع بهتر می شه.
حداقل اجاره رو راحت می شه توقع داشت بعضی ها می گفتن نمی شه.
نمی گم سخت نیست ولی این که فکر کنین هم نمی شه باعث می شه براش تلاشی نکنین. من شماها رو نمی دونم ولی پسرهای شرکت ما حتی دخترامون (به جز من چون از شرکت می اومدم خسته بودم حسش نبودSmile) علاوه بر کار در شرکت برای جاهای دیگه هم پروژه انجام می دادن این باعث می شد درآمد ماهیانه شون بالاتر بره. ولی بله اگه ماهی ۱میلیون در آمد داشته باشی کلی طول می کشه تا بتونی در تهران خونه بگیری البته با اون هم بعد از دو-سه سال می شه پول پیش خونه رو برای اجاره بدست آورد.
برای ازدواج توانایی اجاره اش کافی است ولی کلا بهتره تلاشتون برای خرید باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۲,۹۷۲,۹۷۴ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۹۹۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۱۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۵۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۸۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۲۶ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۵۴ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۱۰ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close