زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج فامیلی

ارسال: #۱۶
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط maryam.raz.)
RE: ازدواج فامیلی
(۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)Eternal نوشته شده توسط:  واقعا مساله فرزند خیلی مهمه , ولی خب دیگه همیشه هم اونجوری نیس.
ولی یه چیز مهم دیگه اینه, فکرشو کنید اگه خدایی نکرده شما دوتا حرفتون بشه در آینده , از اونجایی که فامیل هستین امکان داره خونواده هاتون هم با هم حرفشون بشه.Exclamation
یعنی ازدواج فامیلی خوب نیس چون ممکنه بین خانواده ها اختلاف بندازه!؟!
بنظر من زندگی ایشون مهمتر از رابطه دوتا خونواده است
ایشون باید تمرکزش روی شناخت این فرد باشه نه این چیزا
اگر بخوایم به این جزییات توجه کنیم که دیگه ....

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b
ارسال: #۱۷
۰۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ق.ظ
ازدواج فامیلی
(۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  یعنی ازدواج فامیلی خوب نیس چون ممکنه بین خانواده ها اختلاف بندازه!؟!
بنظر من زندگی ایشون مهمتر از رابطه دوتا خونواده است
ایشون باید تمرکزش روی شناخت این فرد باشه نه این چیزا
اگر بخوایم به این جزییات توجه کنیم که دیگه ....
خب اینجا هرکسی نظر خودشو میده ، و من و شما نمیدونیم خونواده اونا چجور خونواده ای هستن پس همه جوانبو باید بهش گوش زد کنیم ، مثلا مامان من با خواهر و برادراش خیلی صمیمی هستش و حاضر نیست یکی از ما با اعضای خونوادش ازدواج کنه چون دوست نداره این صمیمیت از دست بره.
بنظر من ، هر چی باشه هر چقدر هم که دو نفر همو بشناسن ، بازم ممکنه بعد عروسی بحث و جدلی پیش بیاد.زن و شوهر اگه باهم بحثشون بشه ، کمی بگذره یادشون میره و دلخوری برطرف میشه ، ولی ممکنه این وسط حرمت دوتا خونواده شکسته بشه.
این نظر منه و برام مهمه ، شاید شما فکر کنید نظر من درست نیست. Smile

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , sss , f.b , Mänu
ارسال: #۱۸
۰۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۴۷ ب.ظ
ازدواج فامیلی
بنظ من همه چی برمیگرده به خود دو طرف و البته خانواده هاشون
مسلما چون دو خانواده همو میشناسن ی جورایی راحت تره و البته از اون طرف هم باید دو طرف خیلی حواسشون جمع باشه ک خانواده ها قاطی مسایل شخصی شون نشن... بنظر من با حفظ حریم ها و احترام بهش مشکلی پیش نمیاد در این مورد
اما مورد شناخت و تفاهم ک بنظر من خیلی مهمه تو ازدواج فامیلی خیلی عالیه...چون طرف از قبل در موقعیت های مختلف دیدی و شناختی
موضوع ژنتیک و اینها هم به گفته دوستان الان کاری نداره رفتن پیش ی دکتر متخصص ژنتیک خوب و مشاوره ازش قبل ازدواج . اجیانا اگ آزمایشی پیشنهاد میده و تحت نظر بودن خانم در زمان بارداری کفایت میکنه
ی مقدار توکل و اعتماد به خدا و خودت و طرف هم ک دیگه تو هر ازدواجی باید باشه فامیلی و غیر فامیلی نداره... البته گفتم مقداری!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b
ارسال: #۱۹
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط eh3an2010.)
ازدواج فامیلی
مثل مورد شما تو اقوام ما هست که طرف هم پسرخاله و هم پسر عمو بوده
بچه هاشون از لحاظ هوش واقعا تو سطح پایینی هستن البته ۲ تای اولی
بچه سوم هم الان چن ساله داره میره کلاس اول ! یعنی چیزی یاد نمیگیره و عقلش مثل بچه ۴ ساله هست و رشد نکرده و مادرش نمیتونه قبول کنه و زندگیش و جونیش پای اون رفته!
البته اینم که ربطش دادم به ازدواج فامیلی چون همه میگن بخاطر این قضیه هست!!
من خودم به عینه دیدم بدبختیاشو و خودم به شدت دوس دارم سعی کنم ازدواج فامیلی نکنم!! ولی شاید ما هم تو موقعیتش قرار گرفتیم همه چی یادمون بره!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۰
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۴۲ ب.ظ
ازدواج فامیلی
دوست خوبم ازت میخوام قبل از اینکه به این ازدواج فکر کنی این فایل رو از دقیقه ۱۳ به بعد گوش بده... خیلی وقتت رو نمیگیره در حد ۱۰-۲۰ دقیقه:

حتی به نظر من دلیل دومی که میاره رو چند بار گوش بده چون شما هم از طرف مادر و هم از طرف پدر با ایشون نسبت خیلی نزدیک داری! (در اصل از همه اونایی که با ازدواج فامیلی موافقن میخوام دلیل دوم رو گوش کنن، نه اینکه تا اولش رو شنیدید بگید ااااووووه این که براش راه حل علمی هست، نه نیست!! اگه تا آخر گوش بدید میبینید که فقط برای ۲۰۰ تاش علم جواب و راه حل داره، برای ۷۸۰۰ تاش نداره! البته تو ایران)

بعد خودت به این نتیج میرسی که ازدواج فامیلی ممنوع ممنوع ممنوع ممنوع ممنوع!
به هیچ وجه...

گوش بدیاااااااا Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b , diligent
ارسال: #۲۱
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۰۸ ب.ظ، توسط *farnaz*.)
ازدواج فامیلی
سلام دوست خوبم
سخنرانی های دکتر شاهین فرهنگ در مورد ازدواج موفق رو گوش بدید. تو نت واسه دانلود هست. ایشون با این ازدواج شدیدا مخالفه چون میگه بیماریهایی هست که تو آزمایش ژنتیک توسط ایران قابل تشخیص نیست. ایران آزمایش هایی رو که امکاناتشو داره میگیره و مجوز میده. البته با پزشکا هم راجب این قضیه حتما مشورت کن
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b , ITgirl
ارسال: #۲۲
۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط f.b.)
RE: ازدواج فامیلی
سلام
بعد از شنیدن حرف های دکتر فرهنگ که گفتن نمیشه به آزمایش ژنتیک تو ایران اعتماد کامل کرد که دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد به جواب منفی خودم مطمئن شدم و به خانوادم گفتم و اون ها هم برخلاف میل خودشون جواب رد دادن

برا دعا کنید اصلا حالم خوب نیست

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , Eternal , mhd3
ارسال: #۲۳
۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۰۲ ب.ظ
ازدواج فامیلی
حتما دعا میکنیم. ببین بقیه سخنرانی هاشو هم از اینجا دانلود کن:

اینو یه بار همینجا تو مانشت یکی از بچه ها گذاشته بود. من اول میگفتم برو بابا هرچی قسمته همون میشه اما وقتی سخنرانی هاشو گوش دادم! (تو ماه رمضون بیکار بودم Big Grin ) دیدم نه اصلا اینطوری نیست. تو سرنوشت همه ما صدها راه وجود داره که ما یکیشو انتخاب میکنیم. ما خودمون انتخاب میکنیم کی سر راهمون قرار بگیره، خودمون با رفتارمون افراد خاصی رو جذب میکنیم...
بقول دکتر فرهنگ مگه میشه تو دنیایی که سراسر شعور و حسه، دو تا آدم الکی الکی سر راه هم قرار بگیرن و ازدواج کنن؟؟؟
امکان نداره... خودت انتخاب میکنی کیا بیان سر راهت...
اینو گوش کن، خیلی وقتتو نمیگیره...

خیلی هم شاده سخنرانیش. کلی میخندی Big Grin
وقتی که گوش دادی واقعا این حسی که الان داری رو دیگه نداری...
ناراحتم نباش :*
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , ITgirl , f.b
ارسال: #۲۴
۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۴۴ ب.ظ
ازدواج فامیلی
شدیدا با mhd3 موافقم
ازدواج هدف زندگی ما آدمها نیست که نگران این باشی بعدا از نه گفتنت پشیمون میشی یا نه!
از خدا بخواه, مطمین باش بهترینها رو میگذاره سر راهت

I will win
not Immediateley
but Definitely
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b , mhd3
ارسال: #۲۵
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۵:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۲۷ ب.ظ، توسط codin.)
ازدواج فامیلی
در مورد بحث ژنتیکی موضوع اگر آزمایش های رایج را دادین انشاالله میتونید خوشبین باشید و نگرانی نداشته باشید. اما در مورد علت این که ازدواج های فامیلی با بیماری ژنتیکی رابطه داره شاید براتون جالب باشه.
یک فرد میتونه حامل یک بیماری مثل A باشه ولی خودش آن بیماری را نداشته باشه و سالم سالم باشه. اگر یک مرد و زن هر دو حامل یک بیماری باشند ممکنه فرزند اون بیماری را بگیره. ولی اگر فقط یکی از اون ها حامل باشه و دیگی حامل نباشه بچه قطعا بیماری را نمیگیره.
خب حالا فرض کنیم شما که حامل ویژگی مربوط به بیماری A هستید بخواهید ازدواج کنید. اگر با فامیل نزدیک ازدواج کنید چون از نظر ژنتیکی شما به فامیلتون شبیه هستید احتمال زیاد اونم حامل ویژگی مربوط به بیماری A هست و به این ترتیب چون هم شما و هم همسرتون هردو حامل هستید فرزند "ممکنه" بیمار متولد بشه. ولی خب اگر با غریبه ازدواج کنید جتی اگر شما حامل بیماری A باشید اون فرد غریبه لزومی نداره اونم حامل باشه پس احتمال بیمار شدن فرزند خیلی کمتر میشه.
ارسال: #۲۶
۰۶ دى ۱۳۹۶, ۱۲:۴۹ ق.ظ
ازدواج فامیلی
جدا از بحثای ژنتیکی و پزشکی ،
ازدواج فامیلی از این بابت که خانواده ها شناخت بهتر/بیشتری نسبت به هم دارن خوبه ولی از اون طرفم اگه به مشکل بخورین تا آخر عمر چشم تو چشمین(فامیلُ نمیشه انداخت دور!)
به نظر من الویت تعهد دختر و پسر به همه ،حالا چه فامیل چه غیرفامیل
متاسفانه چیزی که این روزها زیاد دیده میشه ،ناسازگاری و عدم تعهد به هم دیگس
کافیه بگی بالای چشمت ابروعه و تمام! طلاق!
درکنار این همه پیشرفت ،یکی از کمبودهای نسل ما عدم سازش/خودخواهیِ
عبارت "باهم درستش میکنیم" خیلی کمیاب و حتی رو به انقراضه
تنوع طلبی/بی بندوباری/دیدگاه سرگرمی به ازدواج...

+به امید معجزه ای برای عاقبت بخیری همگان

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۲۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۸, ۰۵:۲۹ ب.ظ
ازدواج فامیلی
ازدواج فامیلی که اشتباهه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۰۹۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۰۸۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۶۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۵۹۷ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۶۵۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  اگر خانم بودید با خودتون ازدواج می کردید؟ hajar2261 ۱۳۹ ۸۹,۰۴۴ ۲۴ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Menrva
  در باب ازدواج یا عدم ازدواج zaneyar ۱۷۹ ۱۱۴,۹۹۲ ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Rouzbeh.M
  نظرتون راجع به ازدواج یه مهندس با یه نظامی mariy ۲۱ ۱۴,۵۶۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر mcse2010 ۳۳ ۲۸,۶۴۳ ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close