زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۵۱۶
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۳ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
به نظر منم توی این زمونه باید واستی حداقل ۳۰ سالت شد بعد ازدواج کنی.اکثر ماها توی ۳۰ سالگی تازه به بلوغ فکری و احساسی میرسیم و میشه زمان مناسبی برای یه انتخاب مناسب.کم چیزی نیست که از هر ۴ تا ازدواج الان توی ایران فقط یکیش سرانجام داره.من که میگم ازدواجای الان همش ریسکه.یعنی باید بری توی زندگی شانسته دیگه یا طرفت خوب از آب درمیاد یا بد.الان دیگه به قولای طرف و تحقیقات محلی نمیشه اعتماد کرد.خداییش نمیشه

تورو خدا آدما رو قضاوت نکنین Sad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۱۵۱۷
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۳ ب.ظ
بلک ازت خوشم نمیاد اصلا
یه بار باهام خیلی بد رفتار کردی...هرجا هم میرم پ باید تحملت کنم فقط ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۵۱۸
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)nima88 نوشته شده توسط:  به نظر منم توی این زمونه باید واستی حداقل ۳۰ سالت شد بعد ازدواج کنی.اکثر ماها توی ۳۰ سالگی تازه به بلوغ فکری و احساسی میرسیم و میشه زمان مناسبی برای یه انتخاب مناسب.کم چیزی نیست که از هر ۴ تا ازدواج الان توی ایران فقط یکیش سرانجام داره.من که میگم ازدواجای الان همش ریسکه.یعنی باید بری توی زندگی شانسته دیگه یا طرفت خوب از آب درمیاد یا بد.الان دیگه به قولای طرف و تحقیقات محلی نمیشه اعتماد کرد.خداییش نمیشه
اخه فکرمیکنین وقتی ۳۰-۳۲ سالتون بشه هرزمان بخواین ازدواج کنین دخترهست برای ازدواج..؟.اشتباه فکرمیکنید..یابرعکس دخترا.
برای ازدواج سن تعیین نکنید هرموقع قسمت باشه خودش جور میشه...
اقایون هم اگه دختر مناسبی دیدند پسندیدند کوتاهی نکنن بگن حالا بزاریم ۳۵سالمون شداونوقت زن میگیریم...
اره واقعا باتحقیقم نمیشه...

(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بلک ازت خوشم نمیاد اصلا[تصویر:  414928_emoji19.png]
اوه!!!!!!!! برای اخرین بار ببخششBig Grin

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۵۱۹
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)nima88 نوشته شده توسط:  به نظر منم توی این زمونه باید واستی حداقل ۳۰ سالت شد بعد ازدواج کنی.اکثر ماها توی ۳۰ سالگی تازه به بلوغ فکری و احساسی میرسیم و میشه زمان مناسبی برای یه انتخاب مناسب.کم چیزی نیست که از هر ۴ تا ازدواج الان توی ایران فقط یکیش سرانجام داره.من که میگم ازدواجای الان همش ریسکه.یعنی باید بری توی زندگی شانسته دیگه یا طرفت خوب از آب درمیاد یا بد.الان دیگه به قولای طرف و تحقیقات محلی نمیشه اعتماد کرد.خداییش نمیشه

حداقل ۳۰ دیره برادر من...
دلیلتون درسته که میگین به بلوغ نرسیدن . ماشالا نمیدونم خانواده ها چطور بچه ها رو تربیت میکنن که تا ۳۰ سالگی قرار نیست به بلوغ برسن، استیوجابز تو کمتر از ۲۵ سال سن چه کارهایی که نکرده!!!
خب اگر خانواده هم نساخته خود آدما باید خودشون رو بسازن . حس مسئولیت پذیری و داشتن اعتماد به نفس خیلی مهمه. اما همه ترسو شدن جرات ندارن، چرا !!!! ؟
اینکه کسی تا ۳۰ سالگی نتونه به بلوغ فکری برسه واقعا عجیبه برام! البته میدونم که خیلیا نمیرسن!
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۵۲۰
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)nima88 نوشته شده توسط:  به نظر منم توی این زمونه باید واستی حداقل ۳۰ سالت شد بعد ازدواج کنی.اکثر ماها توی ۳۰ سالگی تازه به بلوغ فکری و احساسی میرسیم و میشه زمان مناسبی برای یه انتخاب مناسب.کم چیزی نیست که از هر ۴ تا ازدواج الان توی ایران فقط یکیش سرانجام داره.من که میگم ازدواجای الان همش ریسکه.یعنی باید بری توی زندگی شانسته دیگه یا طرفت خوب از آب درمیاد یا بد.الان دیگه به قولای طرف و تحقیقات محلی نمیشه اعتماد کرد.خداییش نمیشه
اخه فکرمیکنین وقتی ۳۰-۳۲ سالتون بشه هرزمان بخواین ازدواج کنین دخترهست برای ازدواج..؟.اشتباه فکرمیکنید..یابرعکس دخترا.
برای ازدواج سن تعیین نکنید هرموقع قسمت باشه خودش جور میشه...
اقایون هم اگه دختر مناسبی دیدند پسندیدند کوتاهی نکنن بگن حالا بزاریم ۳۵سالمون شداونوقت زن میگیریم...
اره واقعا باتحقیقم نمیشه...

(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بلک ازت خوشم نمیاد اصلا[تصویر:  414928_emoji19.png]
اوه!!!!!!!! برای اخرین بار ببخششBig Grin
نه نمیشه این حرف دوساله تو دلم مونده.. ..آخرش گفتم ....آخیش خالی شدم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۱۵۲۱
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۴ ب.ظ

دمت گرم؛ مشکل همه رو حل کردی با نظرت.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال: #۱۵۲۲
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۲ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بلک ازت خوشم نمیاد اصلا
طلب حلالیت

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵۲۳
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط Menrva.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دل آدم ، چه ساده گرم می شود گاهی
به یک دلخوشی کوچک، به یک احوالپرسی ساده ..
به یک همراه شدن کوچک ..
به حتا یک همراهی کردن ممتد آرام ..
به یک پرسش : ر
وزگارت چگونه است
به یک دعوت کوچک، به صرف یک فنجان قهوه
به یک وقت گذاشتن برای تو ..
به شنیدن یک ؛ من کنارت هستم
به یک دوستت دارم بی دلیل ..
به یک غافلگیری،
به یک خوشحال کردن کوچک ..
به یک نگاه ..
به یک شاخه گل ..

دل آدم گاهی چه شاد است
به یک فهمیده شدن .. درست
به یک لبخند ! به یک سلام
به یک تبریک..

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۵۲۴
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  حداقل ۳۰ دیره برادر من...
دلیلتون درسته که میگین به بلوغ نرسیدن . ماشالا نمیدونم خانواده ها چطور بچه ها رو تربیت میکنن که تا ۳۰ سالگی قرار نیست به بلوغ برسن، استیوجابز تو کمتر از ۲۵ سال سن چه کارهایی که نکرده!!!
خب اگر خانواده هم نساخته خود آدما باید خودشون رو بسازن . حس مسئولیت پذیری و داشتن اعتماد به نفس خیلی مهمه. اما همه ترسو شدن جرات ندارن، چرا !!!! ؟
اینکه کسی تا ۳۰ سالگی نتونه به بلوغ فکری برسه واقعا عجیبه برام! البته میدونم که خیلیا نمیرسن!

یه سوال !
شما الان خودتون چند سالتونه؟ من که ۲۵ سالمه
آیا سربازی رفتید؟ نه؟ خب یه جمع بزنیم میشه ۲۷ سالمون.
دانشجوی ارشد هستید؟ هنوز ارشد تموم نشده؟ نه؟ ارشد چند ترمه تمومه؟ ۵؟ ۴؟
سر کار رفتی؟ شهرستان هستی یا تهران؟
توی شهرستان میخوای کار کنی یا تهران؟ اصلا توی شهرتون کار هست واستون؟
چقدر تا الان پول تونستی جمع کنی؟
وضعیت مالی خانواده چطوره؟ آیا پدرت۴۰ تا ۵۰ ملیون پول واسه شما داری جیرینگی بریزه به حسابت؟
فرض کن میخوای بیای تهران زندگی کنی ،‌۶۰ ملیون پول داری که یه جای خوب تهران در شان خانواده خونه رهن کنی؟؟

آهان کیس ازدواج پیدا کردی؟ یا میخوای از توی لپ لپ یه دونه در بیاری و ازدواج کنی ...
حالا این کیسه مثلا پیدا شد شما کی وقت داری که طرفت رو بشناسی؟ اصلا این آشنایی کی اتفاق میفته؟ همسر خانم شهرستان هستن و شما تهران و میخواید تلفنی مثلا همو بشناسید؟ یا نه هر چند گاهی دو روز از کار مرخصی بگیری و بری شهرستان طرف رو ببینی ...
اصلا طرفت میخواد تهران زندگی کنه؟

فرض کن مثلا ما توی همین سن بخوایم ازدواج کنیم ، به نظرت میشه همه‌ی اینا رو با هم جلو برد؟
یا مثلا میخوای وسط سربازی بری سراغ این مسئله؟
ارسال: #۱۵۲۵
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  یه سوال !
شما الان خودتون چند سالتونه؟ من که ۲۵ سالمه
آیا سربازی رفتید؟ نه؟ خب یه جمع بزنیم میشه ۲۷ سالمون.
دانشجوی ارشد هستید؟ هنوز ارشد تموم نشده؟ نه؟ ارشد چند ترمه تمومه؟ ۵؟ ۴؟
سر کار رفتی؟ شهرستان هستی یا تهران؟
توی شهرستان میخوای کار کنی یا تهران؟ اصلا توی شهرتون کار هست واستون؟
چقدر تا الان پول تونستی جمع کنی؟
وضعیت مالی خانواده چطوره؟ آیا پدرت۴۰ تا ۵۰ ملیون پول واسه شما داری جیرینگی بریزه به حسابت؟
فرض کن میخوای بیای تهران زندگی کنی ،‌۶۰ ملیون پول داری که یه جای خوب تهران در شان خانواده خونه رهن کنی؟؟

آهان کیس ازدواج پیدا کردی؟ یا میخوای از توی لپ لپ یه دونه در بیاری و ازدواج کنی ...
حالا این کیسه مثلا پیدا شد شما کی وقت داری که طرفت رو بشناسی؟ اصلا این آشنایی کی اتفاق میفته؟ همسر خانم شهرستان هستن و شما تهران و میخواید تلفنی مثلا همو بشناسید؟ یا نه هر چند گاهی دو روز از کار مرخصی بگیری و بری شهرستان طرف رو ببینی ...
اصلا طرفت میخواد تهران زندگی کنه؟

فرض کن مثلا ما توی همین سن بخوایم ازدواج کنیم ، به نظرت میشه همه‌ی اینا رو با هم جلو برد؟
یا مثلا میخوای وسط سربازی بری سراغ این مسئله؟
حالا یه سوال دیگه: شما میتونی بذاری تا سی سالگی؟ میدونی تا اون موقع قراره چجوری باشه اوضاعت؟ میدونی وقتی رسیدی به سن من اصلا دیگه به ازدواج فکر می کنی یا شده اولویت دسته دوم؟
این چیزایی که شما نوشتی همه مصنوعیه. خیلیاش هم راه داره.
بعضی وقت ها باید بین چند راه که هر کدوم مزیت ها و معایب خودش رو داره انتخاب کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , pezhman.m-AI
ارسال: #۱۵۲۶
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط Skyrim.)
من نمی دونم بعضی از ما میخایم تا کی منتظر بمونیم تا همه شرایط جور بشه؟ یا یه نفر همه چی تموم پیدا بشه؟
یکی میاد میگه ازدواج قبل ۳۰ سال زوده. رو چه حسابی آخه؟ اصلا شما از کجا مطمئنی ۳۰ سالگی شرایطش رو داری؟
اصلا تا اون موقع شاید ازدواج دیگه اولویت نباشه برات.

------------------------------------------------------------
بعضی وقتا ما حواسمون به اطرافمون نیست. خودم رو دارم میگم ها. یعنی حضور بعضی ها اینقدر برامون عادی شده و اینقدر در دسترس مون بودن که اصلا بهشون فکر نمیکردیم و اهمیت نمی دادیم. یعنی حتی نشده یه بار بیایم ویژگی های مثبتش رو ببینیم. ولی وقتی پای یه شخص ثالث وسط میاد تازه انگار برق بگیرتمون به خودمون میایم. تمام سعی خودت رو میکنی که یه ایراد ازش بگیری ولی نمیشه، نمیتونی. نمیدونم یه حس گنگی هست که تا حالا تجربه نکرده بودم. یه دلشوره عجیب.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , pezhman.m-AI
ارسال: #۱۵۲۷
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  و اندر احوالات این آشنامون پدرم نصیحت کرد ک از پسر مردم توقع نداشته باش...تو اینجور مباش..ولی سوالی که برام مطرح شد اینه: پسری ک تا ۳۰ سالگی خونه پدرش از پدرش پول تو جیبی میگیره ...من موندم روی چ حسابی میرن براش خواستگاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته منظور پدرتون چنین آدمی نبوده بلکه پسری بوده که پول داره و کار می کنه اما خیلی پول نداره.

سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۵۲۸
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  تاسف خوردم از توقعات دخترا...واقعا لازمه خونواده دختر ۵۰۰ نفر دعوتی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟ :|.....

۵۰۰ نفر بعضی جاها واقعا تعداد زیادی نیست؛ بستگی داره به خانواده ,ما در آشنایانمون عروسی هایی داشتیم که بعلت تعداد زیاد مهمونا و اینکه هیچ سالنی پیدا نکردن گنجایش داشته باشه قرار شد ۲ روز پی در پی عروسی بگیرن Big Grin در واقع دو شب, Big Grin ولی خب باز بخاطر مشکلات دیگه عروسیشون دو نوبت شد, بصرف ناهار و شام, یکسری مهمون ها ناهار دعوت بودن یکسری شام Big Grin البته هر سری حدود ۹۰۰ نفر بود Big Grin :|
ارسال: #۱۵۲۹
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  ۵۰۰ نفر بعضی جاها واقعا تعداد زیادی نیست؛ بستگی داره به خانواده ,ما در آشنایانمون عروسی هایی داشتیم که بعلت تعداد زیاد مهمونا و اینکه هیچ سالنی پیدا نکردن گنجایش داشته باشه قرار شد ۲ روز پی در پی عروسی بگیرن Big Grin در واقع دو شب, Big Grin ولی خب باز بخاطر مشکلات دیگه عروسیشون دو نوبت شد, بصرف ناهار و شام, یکسری مهمون ها ناهار دعوت بودن یکسری شام Big Grin البته هر سری حدود ۹۰۰ نفر بود Big Grin :|
خانواده مادری من هم زیاد هستن اما میشه برای عروسی ها فقط بزرگ تر ها رو دعوت کرد که رو هم شاید ۵۰ نفر بیشتر نشن.

ارسال: #۱۵۳۰
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  ۵۰۰ نفر بعضی جاها واقعا تعداد زیادی نیست؛ بستگی داره به خانواده ,ما در آشنایانمون عروسی هایی داشتیم که بعلت تعداد زیاد مهمونا و اینکه هیچ سالنی پیدا نکردن گنجایش داشته باشه قرار شد ۲ روز پی در پی عروسی بگیرن Big Grin در واقع دو شب, Big Grin ولی خب باز بخاطر مشکلات دیگه عروسیشون دو نوبت شد, بصرف ناهار و شام, یکسری مهمون ها ناهار دعوت بودن یکسری شام Big Grin البته هر سری حدود ۹۰۰ نفر بود Big Grin :|
خانواده مادری من هم زیاد هستن اما میشه برای عروسی ها فقط بزرگ تر ها رو دعوت کرد که رو هم شاید ۵۰ نفر بیشتر نشن.

توصیه میکنم در آینده این حرف رو به همسرتون نگید, اینکه بگید کمی از اقوام دور رو حذف کنه بهتر از این جمله هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۳,۷۳۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۷۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۸۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close