زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۵۷۶
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۳۲ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
آدم این چند تا پست قبلی رو می خونه حتی از زندگی مجردی هم می ترسه بابا یه خورده سخت نگیرید درسته شرایط تو تهران اینطوری هست که گفتین ولی دیگه خدایش اون طرز زندگی کردن اصلا به درد نمی خوره خب برید جای پایین شهر تهران خونه بگیرید با همین درآمد ۲ میلیون هم میشه پایین شهر تهران زندگی کرد چرا آدمو از زندگی می ترسونید !!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۱۵۷۷
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷ ب.ظ، توسط codin.)
یک بحثی هم هست که خانم ها زیاد به کار میبرن که اگر بخوایم با شرایط سخت زندگی کنیم در خونه پدرمون که راحت هستیم و ... بله. پسرها هم تا هر سنی باشن میتونن توی خونه باباشون بمونن و راحت زندگی کنن و کسی هم بهشون چیزی نگه. حتی اینجوری میتونن پولی که از کار کردن در میارن بخشیو در مخارج خانوادشون هزینه کنن و حس سربار بودن هم نداشته باشن.
اما نیاز به تشکیل خانواده یک نیاز مستقل از نیاز به رفاه هست و هر نیازی باید پاسخ داده بشه.ربطی بهم ندارن. این که خانم ها این حرف رو میزنن شاید به این دلیله که نیاز به همسر را در وجودشون حس نمیکنن. شاید به این علته که در جامعه ما نیاز به همسر مساوی همون نیاز به غذا و مسکن و حمایت مادی تعبیر میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , khayyam , Saman , Riemann , Masoud05 , pezhman.m-AI , mahyamk , blx
ارسال: #۱۵۷۸
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۳۷ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آدم این چند تا پست قبلی رو می خونه حتی از زندگی مجردی هم می ترسه بابا یه خورده سخت نگیرید درسته شرایط تو تهران اینطوری هست که گفتین ولی دیگه خدایش اون طرز زندگی کردن اصلا به درد نمی خوره خب برید جای پایین شهر تهران خونه بگیرید با همین درآمد ۲ میلیون هم میشه پایین شهر تهران زندگی کرد چرا آدمو از زندگی می ترسونید !!!

نه. نترسید. زندگی با همه بالا و پائین هاش اونقدارم ترسناک نیست. Smile
ارسال: #۱۵۷۹
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  اما نیاز به تشکیل خانواده یک نیاز مستقل از نیاز به رفاه هست و هر نیازی باید پاسخ داده بشه.ربطی بهم ندارن. این که خانم ها این حرف رو میزنن شاید به این دلیله که نیاز به همسر را در وجودشون حس نمیکنن. شاید به این علته که در جامعه ما نیاز به همسر مساوی همون نیاز به غذا و مسکن و حمایت مادی تعبیر میشه.
واقعا. به قول قدیمیا آدم گشنه سنگم میخوره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۱۵۸۰
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  واقعا. به قول قدیمیا آدم گشنه سنگم میخوره.
همون ۳۰ ،‌۳۲ Wink
ارسال: #۱۵۸۱
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۴ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  واقعا. به قول قدیمیا آدم گشنه سنگم میخوره.
همون ۳۰ ،‌۳۲ Wink
اون دیگه گشنه نیست. زامبی شده. Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵۸۲
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب.ظ، توسط sabafarhadi.)
مسبب همه بدبختی های انسان خودش و استفاده نادرست از یک نعمت خدادادی به نام "عقل" است.
تا وقتی که دخترها و پسرها دیدشون نسبت به ازدواج دید مالی و معامله گرانه باشه وضعمون همینه و به هیچ وجه عوض نمیشه و همه مجردها مجرد می مونند و متاهل ها هم بعد یکی دو سال طلاق می گیرند. بیخود نیست ۳۶ درصد ازدواج ها منجر به طلاق میشه. عذرخواهی میکنم که رک و پوست کنده می گم اما "بی عقلی" و "بی ایمانی" بین جوون های جامعه موج میزنه. اگه یک ذره، فقط یک ذره فکر کنند متوجه می شن که نه سرویس طلای بیست میلیونی، نه خونه ۲۰۰ متری، نه مهریه بالا و نه جهیزیه گران قیمت هیچ کدوم خوش بختی نمیاره و وجودش هم آنقدرها که همه فکر می کنند ضروری نیست. به نظرم یک ازدواج موفق نیاز به دو آدم با شعور و با ایمان و قانع و امیدوار به زندگی داره... بقیش جور میشه.

پیامبر اکرم(ص):
إِنَّ لِکُلِّ امْرِئٍ رِزْقاً هُوَ یَأْتِیهِ لَا مُحَالَةَ فَمَنْ رَضِیَ بِهِ بُورِکَ لَهُ فِیهِ وَ وَسِعَهُ وَ مَنْ لَمْ یَرْضَ لَمْ یُبَارَکْ لَهُ فِیهِ وَ لَمْ یَسَعْهُ إِنَّ الرِّزْقَ لَیَطْلُبُ الرَّجُلَ کَمَا یَطْلُبُهُ أَجَلُه‏

هر کس روزى اى دارد که حتما به او خواهد رسید. پس هر کس به آن راضى شود، برایش پُر برکت خواهد شد و او را بس خواهد بود و هر کس به آن راضى نباشد، نه برکت خواهد یافت و نه او را بس خواهد بود. روزى در پى انسان است، آن گونه که اجلش در پى اوست.
اعلام الدین ص ۳۴۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , sss , pezhman.m-AI , blx
ارسال: #۱۵۸۳
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  پایین شهر تهران خونه بگیرید با همین درآمد ۲ میلیون هم میشه پایین شهر تهران زندگی کرد چرا آدمو از زندگی می ترسونید !!!
پایین شهر تهران رفتی؟؟؟

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  حلقه فور بی نهایت ادامه دارد ..
حلقه‌ی فور که خوبه ! همش رو به جلو هست Big Grin
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  خلاصه می شه کافی است بخواین راهش بهتون نشون داده می شه.
جمله تو حلقم

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  بستگی به شرایط داره. اما اگر هرکسی کیس مناسبش رو پیدا کنه نه تنها مانع هایی رو که گفتی هزار تا دیگه هم که باشه واسش فرقی نداره
کافیه قدرت تصمیم گیری و اعتماد به نفس داشته باشه
نه ۵۰ میلیون میخاد نه ۶۰ میلیون . من ۶ هزار تومنم از بابام پول نمیگیرم ...
من با ۵ تمن میخام زن بگیرم. نگو نمیشه که میشه
اگر کیس مناسب پیدا بشه !
توی کل پستای این تاپیک یه سری نمونه های موفق دیده شد که همه‌ی اونا اشنایی از دوران کارشناسی یا ارشد بوده که طرفین تونستن با حداقل ها زندگیشون رو بسازن وگرنه من ندیدم یکی بیاد بگه که آره فلانی رفت خاستگاری و مثلا خانواده ها با هم راه اومدن و اینا هم با ماهی n تومن رفتن سر خونه زندگیشون.

توی مورد اول هم من معتقدم که مخ دختر به طور کامل توی اون دوره زده شده و یه جورایی مطیع اون شخص شده و دختر عملا از لحاظ مغزی ضربه فنی شده که حتی اگه پسر معتاد به شیشه هم باشه باز راضی میشه و میگه که آره ترک میکنه و خانوادشم راضی میکنه و این چیزا ... که توی هر ورودی معمولا کمتر از ۱ دونه از این مورد ها هست و همه هم وقتی میخوان مثال بزنن ، اونا رو یاد میکنن...

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  دامادوعروس
دامادوعروس کلمه‌ی جدید هست؟
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  خیلی از اونا که ساده گرفتن، به سادگی کنار گذاشته میشن متاسفانه!
یعنی چی کنار گذاشته میشن؟ مگه یه قل‌ دو قل هست؟
ارسال: #۱۵۸۴
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ ب.ظ
پایین شهر تهران حتی می تونه تهرانسر باشه !!! یا سمت خیابان جیحون به پایین !!! اون سمت های آذری اینا هم باشه ....
ارسال: #۱۵۸۵
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ق.ظ، توسط sss.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  یعنی چی کنار گذاشته میشن؟ مگه یه قل‌ دو قل هست؟
واضحه دیگه، چیزی که آسون به دست بیاد، برا نگه داشتنش کمتر تلاش میکنی

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اون دیگه گشنه نیست. زامبی شده. [تصویر:  biggrin.gif]
جمله تون از نظر من توهین آمیزه
ارسال: #۱۵۸۶
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۳ ق.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اون دیگه گشنه نیست. زامبی شده. [تصویر:  biggrin.gif]
جمله تون از نظر من توهین آمیزه
برداشتتون چی بوده که تصور کردید توهینه؟

ارسال: #۱۵۸۷
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۴ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  مسبب همه بدبختی های انسان خودش و استفاده نادرست از یک نعمت خدادادی به نام "عقل" است.
تا وقتی که دخترها و پسرها دیدشون نسبت به ازدواج دید مالی و معامله گرانه باشه وضعمون همینه و به هیچ وجه عوض نمیشه و همه مجردها مجرد می مونند و متاهل ها هم بعد یکی دو سال طلاق می گیرند. بیخود نیست ۳۶ درصد ازدواج ها منجر به طلاق میشه. عذرخواهی میکنم که رک و پوست کنده می گم اما "بی عقلی" و "بی ایمانی" بین جوون های جامعه موج میزنه. اگه یک ذره، فقط یک ذره فکر کنند متوجه می شن که نه سرویس طلای بیست میلیونی، نه خونه ۲۰۰ متری، نه مهریه بالا و نه جهیزیه گران قیمت هیچ کدوم خوش بختی نمیاره و وجودش هم آنقدرها که همه فکر می کنند ضروری نیست. به نظرم یک ازدواج موفق نیاز به دو آدم با شعور و با ایمان و قانع و امیدوار به زندگی داره... بقیش جور میشه.

پیامبر اکرم(ص):
إِنَّ لِکُلِّ امْرِئٍ رِزْقاً هُوَ یَأْتِیهِ لَا مُحَالَةَ فَمَنْ رَضِیَ بِهِ بُورِکَ لَهُ فِیهِ وَ وَسِعَهُ وَ مَنْ لَمْ یَرْضَ لَمْ یُبَارَکْ لَهُ فِیهِ وَ لَمْ یَسَعْهُ إِنَّ الرِّزْقَ لَیَطْلُبُ الرَّجُلَ کَمَا یَطْلُبُهُ أَجَلُه‏

هر کس روزى اى دارد که حتما به او خواهد رسید. پس هر کس به آن راضى شود، برایش پُر برکت خواهد شد و او را بس خواهد بود و هر کس به آن راضى نباشد، نه برکت خواهد یافت و نه او را بس خواهد بود. روزى در پى انسان است، آن گونه که اجلش در پى اوست.
اعلام الدین ص ۳۴۲

خودتونو اذیت نکنید، این حرفا دیگه خریدار نداره. متاسفانه اینا همش حرفه و در عمل اینطوری که میگید نیست. تک تک حرفاتون رو من بهش ایمان دارم، ولی وقتی پسر میخاد اقدام کنه و دختر هم میخاد شرایط رو بسنجه و جواب بده این حرفا فراموش میشه. تازه اگه دختر و پسر اینطوری فک کنن، خونواده ها در عمل اینطوری فکر نمیکنن. همین حدیث پیامبر در مورد روزی که گفتید رو اگه بهش واقعا ایمان داشتیم حتی یک دقیقه هم به مسائل مالی ازدواج فکر نمیکردیم. وقتی حدیث رو میخونیم، میگیم به به چقد قشنگه، اما واقعا چقد بهش عمل میکنیم؟

حرف زیاده و مشکلات زیادتر. یه مورد مناسب واسه من پیدا شده، که از نظر خودم خوبه و با معیارهای من میتونه کنار بیاد. به مامانم گفتم، فک میکنید چه جوابی بهم داد؟ مامانم میگه تو بابات مهندسه، خودتم مهندسی، پدر دختره هم باید مهندسی دکتری چیزی باشه. آخه شغل پدر دخترخانم آزادهUndecided این فرهنگ ها و رسم های غلط کاملا تو خونواده ها نفوذ کرده و نمیشه کاریش کرد. الان من خودم اوکی باشم، دختر و خونوادشم اوکی باشن، پدر و مادر خودم رو چیکار کنم؟!

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , codin , khayyam , blx
ارسال: #۱۵۸۸
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۳۸ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برداشتتون چی بوده که تصور کردید توهینه؟
شاید دارم سخت میگیرم ولی با توجه به چیزایی که قبلا گفته شده نتیجه گیری خوشایندی از این جمله نمی کنم.
ارسال: #۱۵۸۹
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(26 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برداشتتون چی بوده که تصور کردید توهینه؟
شاید دارم سخت میگیرم ولی با توجه به چیزایی که قبلا گفته شده نتیجه گیری خوشایندی از این جمله نمی کنم.

کلا خانم ها سنسور توهین یابشون خیلی از اقایون قوی تره. اینو توی موقعیت های خیلی متفاوت دیدم. یا مثلا توی اقوام ایرانی ترک ها خیلی سریع همه چیزو به خودشون میگیرن در صورتی که مثلا چند برابر بیشتر از اون توی تلویزیون با شمالی ها شوخی میشه و چیزی نمیگن. باید یه مطالعه ای روش بشه علتش باید جالب باشه
ارسال: #۱۵۹۰
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۴ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(26 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برداشتتون چی بوده که تصور کردید توهینه؟
من برداشت بدی ازش ندارم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۰,۸۷۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۶۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۶۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۵۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close