زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۲۶۶
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۳۷ ب.ظ
(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  حتی یک نفر را نداشتم که با او دردودل کنم...
کسی باشد که بهش بگویم دوستش دارم...
میفهمی؟
میدانی عشق یعنی چی؟
خیال نمی‌کنم بفهمی.هیچکس نمی‌داند من چه حالی دارم،هیچکس ..
دلم از تنهایی می‌پوسید و دردهای ناگفتنی توی دلم تلمبار می‌شد.
آدم عاشق باشد و نتواند به کسی بگوید
غم‌انگیز نیست...؟
.
سالِ بلوا
#عباس_معروفی

خیلی دلم میخاد حرف بزنم...خیلییی...اما اینقدری میدونم که اگه یه زمانی مانشت عجیب برای درد دل کردن بهم میچسبید..الان نمیچسبه دیگه. سکوت خیلی بهتره از حرف زدن و راحت قضاوت شدن...
ولی اونقدری میدونم که دلم میخاد یه گوشه بشینم و زار بزنم از این همه حسی که دارمو دیده نمیشه...
Sad

멈추지 말고

My Dream is to fly
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۲۶۷
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۲۸ ب.ظ
بیشتر دنبال عشق حوس هستند تا ازدواج
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۲۶۸
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۴۱ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸ ب.ظ)zakaria200 نوشته شده توسط:  بیشتر دنبال عشق حوس هستند تا ازدواج

هوس ... شاید.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۲۲۶۹
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط blx.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸ ب.ظ)zakaria200 نوشته شده توسط:  بیشتر دنبال عشق حوس هستند تا ازدواج
!
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۲۲۷۰
۲۵ تیر ۱۳۹۶, ۰۵:۰۰ ب.ظ
ی سوال
چ جوری میشه ادم یکیو ک ندیده تا حالا فقط بر اساس حرف ی سری بره خواستگاری یکی یا قبول کنه بیان خواستگاریش؟؟!
بعد حالا ازدواجم میکنن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , نارین
ارسال: #۲۲۷۱
۲۵ تیر ۱۳۹۶, ۰۵:۰۶ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰ ب.ظ)۳ngineer نوشته شده توسط:  ی سوال
چ جوری میشه ادم یکیو ک ندیده تا حالا فقط بر اساس حرف ی سری بره خواستگاری یکی یا قبول کنه بیان خواستگاریش؟؟!
بعد حالا ازدواجم میکنن.

خب تا حالا ندیده... از این به بعد که می‌تونه ببینه، رفت و آمد کنه، صحبت کنه، اگر تفاهم بود، ازدواج کنه.
شناخت آدما بدون دونستن قلق‌های خاص خودش نیازمند ارتباطات عادی (بدون خواستگاریه)، اما بعد از خواستگاری هم می‌شه طرف مقابل رو محک زد.
ارسال: #۲۲۷۲
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط codin.)
سلام بچه ها

این تاپیک خیلی جلو رفت اما میشه نظرتونو در این باره بگید که هدفتون واقعا از ازدواج یا کلا رابطه بلند مدت چیه؟ به چه چیزهایی میخواین برسید که بدون ازدواج نمیشه بهش رسید. ای کاش میشد یه مقداری بی پرده و رک حرفامونو میزدیم تا به یه نتیجه ای می رسیدیم من این مدت خیلی بهش فکر کردم اما همه چی هنوز برام مبهمه. یعنی به جز ارضای جنسی و عاطفی توی اصالت بقیه هدف های ازدواج یه کمی شک دارم.
برای یک دقیقه هم اگر میشه این بحث بدون ارجاع به دین و خدا انجام بشه. من خودم به شخصه شدیدا معتقدم ولی دوست دارم ببینم بدون در نظر گرفتن این فاکتور چه دلایلی وجود داره برای این موضوع.

ممنون میشم اگر هم آقایون و خانم ها نظرشونو بگن تا بشه از دو جنبه موضوع بهش نگاه کرد.

چیزهایی که من بهش رسیدم تا الان:

-ارضای جنسی ( بهداشتی و سالم) و همچنین ارضای عاطفی
- به دست آوردن یک پشتیبان در مسائل و موضوعات زندگی. فردی که بشه باهاش همفکری کرد و از کمکش بهره برد. همچنین کمک یک فرد دوم برای رشد فردی و پیشرفت در زندگی کاری و ...
- تفریح ها و سرگرمی های دو نفره

باز موردی من در حال حاضر به ذهنم نمیرسه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , sss , ele
ارسال: #۲۲۷۳
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰ ق.ظ، توسط vazoupresin.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  سلام بچه ها

این تاپیک خیلی جلو رفت اما میشه نظرتونو در این باره بگید که هدفتون واقعا از ازدواج یا کلا رابطه بلند مدت چیه؟ به چه چیزهایی میخواین برسید که بدون ازدواج نمیشه بهش رسید. ای کاش میشد یه مقداری بی پرده و رک حرفامونو میزدیم تا به یه نتیجه ای می رسیدیم من این مدت خیلی بهش فکر کردم اما همه چی هنوز برام مبهمه. یعنی به جز ارضای جنسی و عاطفی توی اصالت بقیه هدف های ازدواج یه کمی شک دارم.
برای یک دقیقه هم اگر میشه این بحث بدون ارجاع به دین و خدا انجام بشه. من خودم به شخصه شدیدا معتقدم ولی دوست دارم ببینم بدون در نظر گرفتن این فاکتور چه دلایلی وجود داره برای این موضوع.

ممنون میشم اگر هم آقایون و خانم ها نظرشونو بگن تا بشه از دو جنبه موضوع بهش نگاه کرد.

چیزهایی که من بهش رسیدم تا الان:

-ارضای جنسی ( بهداشتی و سالم) و همچنین ارضای عاطفی
- به دست آوردن یک پشتیبان در مسائل و موضوعات زندگی. فردی که بشه باهاش همفکری کرد و از کمکش بهره برد. همچنین کمک یک فرد دوم برای رشد فردی و پیشرفت در زندگی کاری و ...
- تفریح ها و سرگرمی های دو نفره

با اجازه! چون من تازه واردم Big Grin
دلایل برای عدم ازدواج از نظر من:
۱)اینکه خواه بخواین یا نه باید بیخیال خانوادتون بشین. حتی کسانی که خیلی ادعای وابستگی به خانواده میکردن، بعد ازدواج بینهایت عوض شدن
۲)سر و کله زدن با کسی که تا به حال نمیشناختین> در حقیقت شما دوباره انگار متولد میشین و با ذوق و علاقه شخضی جدید رشد میکنین
۳)اینکه خیلی از رفتاری که تا بحال داشتین باید کنار بذارین، به مثبت و منفیش کاری ندارم.
۴)به نظرم این حرف که شما که بخواین دنبال شخصی به عنوان تکیه گاه بگردین اشتباهه. انسانها در نهایت خسته میشن و در نهایت برمیگردین به جای اولتون
این نظر شخصی من بود، امید است دوستان محترم دلگیر نشن

باز موردی من در حال حاضر به ذهنم نمیرسه.

با اجازه! چون من تازه واردم Big Grin
دلایل برای عدم ازدواج از نظر من:
۱)اینکه خواه بخواین یا نه باید بیخیال خانوادتون بشین. حتی کسانی که خیلی ادعای وابستگی به خانواده میکردن، بعد ازدواج بینهایت عوض شدن
۲)سر و کله زدن با کسی که تا به حال نمیشناختین> در حقیقت شما دوباره انگار متولد میشین و با ذوق و علاقه شخضی جدید رشد میکنین
۳)اینکه خیلی از رفتاری که تا بحال داشتین باید کنار بذارین، به مثبت و منفیش کاری ندارم.
۴)به نظرم این حرف که شما که بخواین دنبال شخصی به عنوان تکیه گاه بگردین اشتباهه. انسانها در نهایت خسته میشن و در نهایت برمیگردین به جای اولتون
این نظر شخصی من بود، امید است دوستان محترم دلگیر نشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , khayyam
ارسال: #۲۲۷۴
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط WILL.)
ازدواج موجب رشد و آرامش میشه که دو تا شرط داره
۱/ انتخاب درست با شناخت نسبی از خود و چیزی که می‌خوای و اهداف
۲/ شناخت ازدواج و خانواده و جنس مخالف و یادگیری مهارت‌های زندگی مشترک و کار روی اخلاق و گفتار

چیزی که از دست می‌دیم نقطه‌ضعف‌های گذشته است و ورود به مرحله جدید از رشد و جدا شدن از وابستگی‌های محدودکننده قبلی(که باعث ارتقای رابطه با دیگران مانند پدر و مادر و بقیه می‌شود)

بی شک ازدواج در ۹۹ درصد موارد تنها راه رشد است که بعضی مواقع ممکنه با درد و ناراحتی همراه باشه که مفیده...

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , codin , pioneer01
ارسال: #۲۲۷۵
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۴۳ ب.ظ

این تاپیک خیلی جلو رفت اما میشه نظرتونو در این .....

codin شما که رفتی خارج فعلا نمی تونی ازدواج کنی Big GrinBig Grin می خوای خارجی بگیری SmileSmile

و اما مسئله ازدواج !

اگه مسئله ارضای جنسی ( هوای نفس ) رو کنار بذاریم تقریبا میشه گفت به بقیه چیزا میشه رسید و ازدواج دخیلی در آن نیست !

خیلی از بزرگان تاریخ ازدواج نکردن نمونش همون خیام Smile

ولی ما نمی تونیم مثل اونا باشیم اونا هوای نفس خودشون رو کشتن آیا ما می تونیم
سوال چند درصد از آقایون تو خیابان به خانم ها نگاه نمی کنند !؟

و اما ازدواج سخت نیست سختش کردن و درست بشو هم نیست !

تو االان مجردی و دغدغه دیگه ای جز درس و تحصیلات نداری ولی اگه ازدواج کنی هزار تا فکر میاد سراغت چه خودت بخوای چه نخوای چون جامعه ما دچار یه بیماری به اسم خودنمایی و زندگی کردن برای دیگران شده و باید اینو قبول کرد .

هیچ دلیل منطقی نمی بینم زندگی در این زمانه با این تفکراتی که در جامعه حاکم هست اینم بگم ۹۰ درصد ارزش یه پسر رو با پولش می سنجن
تو پول نداشته باش ولی بگو دکتری دارم بهت می گن برو همون دکتری رو بخون Big GrinBig Grin

فکرت رو خراب نکن و خودت باش
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , moslem73421 , نارین , codin , vazoupresin , hun73r.9h0s7
ارسال: #۲۲۷۶
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط Saman.)

سلام
هر چند کمی سخته اینجا بی پرده حرف زد اما با ارجاع به منابع معتبر در صورت درخواست دوستان میشه اوضاع رو تعدیل کردExclamation
--------
اولا دوستان یه عده دانشمند که ازدواج نکردن رو سر لوحه کارشون قرار ندن چرا که اونا نیاز جنسیشون رو تامین کردن!! و ازدواج نکردن.
اوضاع جنسی ابن سینا رو در کتاب و زندگینامه ش یه نگاه بندازید!!
-------
سینوحه از زبان خودش!، خیام از منابع معتبر بچه های بالا و غیره . . .
----------
شوپنهاور توی قایقی که انگور به دختر ۱۷ ساله تعارف میکنه!!حالا هر چی از دهنش در میاد به زن ها و جنس مخالف میگه بماند. رابطه مادر شوپنهاور با گوته عزیزBig Grin
-----
عشق نافرجام گوته به توصیف در کتاب رنج های ورتر جوان که برگرفته از واقعیته!! کتاب مورد علاقه ناپلئون هم بوده
-----
نیچه با افتضاح عاشقیش!!(ارتباطات نامشروع با زنان متاهل)
-------
روابط پنهانی انیشتین.(دلیل جدایی از زن اولش بماند)
--------
اروین شرودینگر (شیمی دان).تقریبا همه شون.
--------
خلاصه اینکه اینا به هر دری زدن که نیاز جنسیشون تامین و تضمین بشه اما هرگز موفق نشدن کسی رو در کنارشون داشته باشن به خاطر رفتار های خاصشون. یه نمونه ش صادق هدایت که رفتارش کاملا دو قطبی بوده
-----------
بنا بر تجربه و شناخت نسبی از سایت به جرات میشه گفت هیچکدام از بچه های اینجا تجربه جنسی روابط رو نداشتن ، پس چطور میتونن مطمئن باشن که اصلِ نیاز تجربه جنسی واقعه هست؟!!
از کجا معلوم که صرفا ناشناخته بودنِ رابطه ذهنیت آدم رو به مزه ی خوبِ این موضوع سوق نداده؟!

به هیچ عنوان نمیشه برای موضوع ازدواج از بیرون هدف رو تعیین کرد دلیل اصلی اینکه دو نفر بعد و قبل از ازدواج نمیتونن توصیف درستی از رابطه ی به وجود اومده بدن همینه!
پایه ی اصلی موضوع ارضای نیاز هست اما نه صرفا نیاز جنسی.
نظر من اینه :
نیاز در کلام و داشتن هم صحبت خیلی فراتر از نیاز جنسیه.(این مورد رو خانم های بالای۲۸ و آقایان بالای ۳۰ تجربه میکنن)_نقاشی های دوره های باستانی در غار ها تاییدی برای نیاز به هم صحبت داشتن در گونه ی انسان هست.
گذر از مرحله بلوغِ فکری هرگز در ایران اتفاق نمیفته چرا که محدودیت ناشی از قوانینِ بی اساس شیطنت های دوره های کودکی رو که در هر دو جنس میتونه رخ بده در نطفه خفه میکنن.و نتیجه میشه ۵۰ ساله های عاشق و ۲۵ ساله های دلزده از عشق!!
-------------
توی ایران به دلیل عدم ارضای غریزه جنسی در دو جنس دو حالت همیشه رخ میده : (حالات غالب)

۱)عدم ازدواج تا سنین بالا و ازدواج های با حساب کتاب بدون تجربه عشقی(این موارد همیشه و تا ابد حس بدی دارند به زندگی و در جستجوی عشقند)

۲)ازدواج در سنین پایین و ترجمه غریزه جنسی به عشق!(که منجر به تولید مثل میشه و غیره . . .)
------
متاسفانه ذهن اکثریت مردها به گونه ای طراحی شده که زیبایی رو بر هر مزیت دیگری ترجح بدهند، و خانم ها پول و نیاز های مادی(مگر در موارد نادر که اینطور نباشه){از لحاظ تاریخی ثابت شده،کسی نیاد تز بده!!}{منم مغز ملت رو واکاوی نکردم تک به تک،کاملا کلی میگم}
اما چطور میشه این موضوع رو در دو جنس حل کرد :

اولین و آخرین موضوع این هست که آدم نیاز به همصحبت داره : همصحبتی برای حرف های کلیدی که اهداف کوتاه مدتِ بودن رو ترجمه و تفسیر کنه باهاش!!و داشتنِ اهداف تعالی تفکر رو در حدود نهایی کلیت و ارزش ببخشه!! نقطه ای اوجی که آدم تووش احساس تنهایی نکنه!!(ارجاع میدهم به تراژدی فاوست). متــــــاسفانه تعداد کمی از خانم ها برای این موضوع اهمیت قائلند و تعداد کمی از پسر ها سردرگمِ این موضوع هستند که همچین خانمی پیدا کنند و انتظار دارن نیاز غالب که جنسی هست رو ارضا کنند!
پس اگر فکر کنیم سوال ما راجع به این موضوع سوال همه ست این بزرگترین اشتباه آدم هستش!!
-------
سوالِ اینکه چرا ازدواج کنیم رو باید خودمون پاسخ بدیم : تضمینی هم نیست که پاسخ درست در بیاد.
در برهه های زمانی مختلف تکامل ذهن آدم باعث میشه نگرشش نسبت به همه چیز تغییر کنه، داشتن نگرش ثابت به هر موضوع امری خنده داره،مگر اینکه ذهن انسان رو ثابت فرض کنیم.علاقه انسان به ثبات معموملا در عشق به ریاضیات و علوم طبیعی نمود پیدا میکنه که اگر ذهن قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعات حاصل از ثبات ریاضی رو نداشته باشه فشار ناشی از عدم ثبات اونو مثله ابن سینا و امثالهم میکنه.Big Grin
--------
اینا نظر من بود . . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , نارین , sss , codin , Riemann , pioneer01 , hun73r.9h0s7 , mahyamk
ارسال: #۲۲۷۷
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۵۵ ب.ظ
آقای codin رفتی خارج هوس ازدواج کردی؟ اول بفرمایید دختر خوشگل ها چطورن تا بعد جواب سوالهاتون بدیم ؟ خخخخخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۲۲۷۸
۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  این تاپیک خیلی جلو رفت اما میشه نظرتونو در این باره بگید که هدفتون واقعا از ازدواج یا کلا رابطه بلند مدت چیه؟ به چه چیزهایی میخواین برسید که بدون ازدواج نمیشه بهش رسید. ای کاش میشد یه مقداری بی پرده و رک حرفامونو میزدیم تا به یه نتیجه ای می رسیدیم من این مدت خیلی بهش فکر کردم اما همه چی هنوز برام مبهمه. یعنی به جز ارضای جنسی و عاطفی توی اصالت بقیه هدف های ازدواج یه کمی شک دارم.

یه فرق جدی ازدواج و رابطه عاطفی، قرارداد بودن ازدواج هست. چیزی که خیلی ها با هم اشتباه میگیرن و فک میکنن ازدواج همون ادامه ی عشق و عاشقیه که فقط دو طرف زیر یه سقف زندگی میکنن. در حالی که ازدواج یه قرارداد اجتماعی و حقوقی هست مثل هر معامله حقوقی دیگه و یه دنیا مسئولیت به همراه داره.
البته من خودم که نظری در مورد بهتر بودن یا بدتر بودن هیچ کدوم ندارم فقط فرقی که به نظرم رسید رو گفتم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , codin , hun73r.9h0s7
ارسال: #۲۲۷۹
۱۵ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط sss.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ب.ظ)SamanBeigmiri نوشته شده توسط:  هر چند کمی سخته اینجا بی پرده حرف زد اما با ارجاع به منابع معتبر در صورت درخواست دوستان میشه اوضاع رو تعدیل کرد[تصویر:  exclamation.gif]
--------
اولا دوستان یه عده دانشمند که ازدواج نکردن رو سر لوحه کارشون قرار ندن چرا که اونا نیاز جنسیشون رو تامین کردن!! و ازدواج نکردن.
اوضاع جنسی ابن سینا رو در کتاب و زندگینامه ش یه نگاه بندازید!!
....
بله، تاریخ ادبیات ویل دورانت رو بخونین، آندره ژید که درس اخلاق ازش تو کتاب های درسیمون خوندیم تا...
منم هم موافقم که اینجا همه بچه مثبت هستیم، جاهای دیگه که همچین بحثی پیش بیاد طرف مقابل رو به فساد و خیانت متهم میکنن ولی اینجا همه از سختگیریها دلگیرن.
--------------
یه دلیل مهم ولی بد خیلی ها برای ازدواج، رسیدن به استقلاله، نظام خانوادگی در ایران فرد مجرد رو انسان کاملی نمیدونه، خیلی از ازدواجها برای خروج از سلطه پدر و مادره
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , vazoupresin , pioneer01 , hun73r.9h0s7
ارسال: #۲۲۸۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۶, ۰۶:۴۳ ق.ظ
(۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  آقای codin رفتی خارج هوس ازدواج کردی؟ اول بفرمایید دختر خوشگل ها چطورن تا بعد جواب سوالهاتون بدیم ؟ خخخخخ

آقا من از اولش توی این تاپیک فعال بودم شایعه سازی نکنیدBig Grin صفحه اول تاپیکو باز کنید پست من هستشCool
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , hun73r.9h0s7

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۲,۹۵۶,۶۴۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۹۷۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۷۰۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۵۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۶۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۲۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۴۹ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۹۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close