زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۲۰۶۱
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۰۵ ب.ظ
یاد بازی شاه دزد وزیر افتادم... چقدر سبیل آتشین درد داشت
یاد اون روزها به خیر

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin2020 , M*Gh , azad_ahmadi , sahar salehi , SaMiRa.e
ارسال: #۱۲۰۶۲
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۳۱ ب.ظ
خدا جونم شکرت
الحمد الله رب العالمین
سپردم به خودت تا آخرش
خودت تا اینجا رو درست کردی
اگه چیزی واسم بهتره خودت بهترین رو برام رقم بزن

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , خانه سبز , vesta , **sara** , Menrva , SaMiRa.e , happy07 , fa_shinobi , elham_sh219 , Engineer
ارسال: #۱۲۰۶۳
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۲۱ ب.ظ
فرقی نمی کند اگر؛
زیبا ترین ،
ثروتمند ترین
و یا بالاتربن پست و مقام
را در دنبا داشته باشی مادامی که انسانیت، معرفت، رفتار وکردار درستی نداشته باشی هیچ ارزشی برای دیگران نخواهی داشت و بزودی خواهـی دید که إنسانی تنها و بدون دوستان واقعی خواهـی بود.

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , vesta , sahar salehi , **sara** , Menrva , happy07 , fa_shinobi , atenaa , diligent , elham_sh219
ارسال: #۱۲۰۶۴
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
دختران عزیز سرزمینم... روزتون مبارکHeart

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , tabassomesayna , sahar salehi , **sara** , Menrva , nazanin2020 , SaMiRa.e , banafshe , happy07 , fa_shinobi , diligent , elham_sh219 , olom tahghighat
ارسال: #۱۲۰۶۵
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۳۷ ب.ظ
چرا گوگل کروم اینطوری شده ؟! عنوان فارسیا میاد سمت راست , ایکنش سمت چپه یه جوریه !

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۰۶۶
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۲۴ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۱۸ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  یادش بخیر ! پارسال یا پیرار سال بود که یک بار آمدیم از سر دل تنگی ! هرچه دل تنگمان میخواست گفتیم به والله چیز بدی هم نبود! اصلا مگر کلمه ی هرچه، ناظر بر سور عمومی نمیباشد؟ حالا هر چه هر چه هم نه! یک مشت مهملات یومیه به حساب اینکه خودشان گفتند بگو ! آقا چشمتان روز بد نبیند، رفقای مدیر یک ماه محرومیت توی آستینمان کردند!! از قضای روزگار امروز هم دل تنگمان دوباره افاضاتش گرفته بود که چنان با پشت دست خواباندم توی دهنش که گرسنگی و عاشقی و اینها " کل یوم" از سرش پرید. چیز بدی که عرض نشد؟
خیلی جالب نوشتید خوشمان آمد

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , fa_shinobi , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۲۰۶۷
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ب.ظ
اگر مردی توقع دارد بانویش یک فرشته باشد ابتدا باید برایش یک بهشت بسازد.
اینم به مناسبت روز دخترBig GrinBig Grin
تبریک فراوان

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , atenaa , tabassomesayna , SaMiRa.e , elham_sh219 , aamitis , vesta , **sara** , M*Gh , banafshe , olom tahghighat
ارسال: #۱۲۰۶۸
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ ق.ظ
مترسک عروسک زشتیست که از مزرعه مراقبت میکند
و آدمی مترسک زیباییست که جهان را می ترساند . .

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , نازین , fa_shinobi , **sara** , 112113
ارسال: #۱۲۰۶۹
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۱۵ ق.ظ
با سلام و خسته نباشیید

ابتدا ولادت حضرت معصومه (ع) رو به همه ی شما تبریک عرض میکنم به خصوص اعضای خانم های این سایت که روز دختر هم نامیده می شود.

این اولین پستی که در اینجا میزارم امروز داشتم با مادرم صحبت میکردم گفتم که چرا دایی هام که (برادران مادرم) هستند درس خوندن شما(منظورم مادرم) و یک خاله ای درس نخوندید ولی برادرانت همه دبیر و رئیس شدند . گفت داغ دلم رو تازه نکن پسرم گفتم چرا؟ چون پشیمونم .بعدش گفت به خاطر راحتی برادرانم و خواهرم (مادرم خواهر بزرگ بود ولی از دو تا برادرانش کوچک بود ۴ تا برادر داشت) گفت خوب که چی ؟ گفت اون قدیمها من(مادرم ) به خاظر اینکه به پدر و مادرم کمک کنم و به تنهایی در شالیزار و کارهای خونه و دامداری کنم تا برادرانم راحت باشند. خوب گفتم حالا که کمک کردی جون تر بودی درس میخوندی ؟ گفت آآره . گفتم الان راضی هستی از رندگی ؟ گفت آره همین قدر که مادرم (مادربزرگم و خدا رحمتش کنه پدر بزرگم رو ) و برادرانم قدر مو می دونند و پسرام کافیه ؟ گفتم درس بخونم وقت داری ؟ گفت من کاری واجبتر از درس خوندن دارم ؟ گفت بعدا بزرگتر فهمیدی متوجه میشی ؟ گفتم من که بزرگم گفت بعدا گفتم چشم هر چی شما بگویید. این داستان رو گفتم که در پایین این شعر رسیدم

از قدیم تا الان گفتن بهمون که درس بخونید . گفتیم درس برای چی به درد میخوره .
در دوران کودکی ۶ سالگی وقت مهدکودک یا بعضی ها به امادگی هم مشهور بوده بریم درس بخونیم
از این بعد در دوران ابتدایی پدر و مادر گفتن درس بخون . بازی نرید تفریح نکنید. ما شیطنت میکردیم میفرفیتم بازی میکردیم
در دوران راهنمای زسیدم بازم از دوست و آشنا گفتن معدلتون چنده ؟ درس میخونی ؟ این جا ها بازی میکنی ؟
در دوران دبیرستان رسیدیم گفتیم که کدوم رشته بریم با کلاس باشه یا افراد یا اشناها از چشم و هم چشمی بهمون افتخار کنند بهممون بگن مهندس یا دکتر یا تعمیرکار یا ............بدون هیچ علاقه ای به رشته ای منظورم رشته ی ریاضی فیزیک و تجربی و انسانی و..... بود
در دوران پیش دانشگاهی رسیدیم گفتن درس بخونید نذر و نیاز میکردیم و مادر مون و ....... قران میخوندند یا دعا میخوندند کنکور جایی خوبی قبول شیم فقط گفتند درس بخونید درس بخونید
در دوران دانشگاه قبول شدیم در ترمهای اول گفتیم مثل دبیرستان هستش یک کتاب و ......... و شب امتحان میخونیم و تموم و به خاطر چیزهای دیگه می اومدند و در این ترم مشروط می شدند
در ترمهای بعدی گفتیم که بیاییم پروژه های که استاد میده از دوستانمون میگیریم یا میدهیم بیرون انجام می دهیم
در ترم های بالاتر دنبال چیزهای میرفتند میگفتند از این رشته خوشم نمیاد برای چی این رشته بخونم اصلا من این رشته رو دوست ندارم انصراف می دهم میرم جای دیگه و رشته ی دیگه میخوند ( اینجا بگم منظورم به همه نیست بعضی از افراد از قبل رشته ی و..... شون مشخص هستش )
در ترم های های که دروس تخصصی شدند یا بهش علاقه پیدا کردی یا با صحبت با استاد یا با افراد یا با تلنگری از این رشته مون خوشمون میاد و درس میخوندیم
در ترمهای آخر میگفتیم که کار اموزی کجا بریم که بدون اینکه بریم اون شرکت یا ........سرهمش بیاریم با یک مهر و امضا و یا برای تهیه پایان نامه میگفتیم بیاییم یک موضوع اماده یا اینکه به افرادی بسپاریم برامون انجام بدهند.
بعد از فارغ التحصیلی هم به فکر ارشد و ....... هستیم و یا در ترم های اخر به فکرش افتادیم بازم گفتن درس بخونید ولی آیا تابه حال می دونید دنبال چی هستیید فکر کردید ؟ در زندگی همینطور میخواهید پیش برید ؟ بیایید یک کم فکر کنید اصلا چرا اینجوری هستش ؟ چرا افراد به خاطر چشم و هم چشمی و مدرک گرایی دنبال درس خوندن هستن . واقعا چرا ؟

من این سوال رو از دایی بزرگم پرسیدم گفتم برای چی شما اون موقع درس خوندید ولی مادرم کارهایی خودتون و دیگران رو انجام می داد. گفت ما هم کار میکردیم گفتم چه کاری ؟ گفتش صبح تا ظهر کارگری میکردیم اون زمان ما روستا بودیم و دیگه ماشین نبود و ساعت ۳ بایستی بیدار می شدیم پیاده بایستی میومدیم در شهر تا به مدرسه برویم . بعدش برای اینکه بتونیم خرجی خودمون رو در بیاریم کار میکردی موقتی خونه میرسیدیم اینقدر خسته بودیم که خوابمون میگرفت گفت برای اینکه خوابمون نگیره زیر صورتمون یک چیز سرد میزاشتیم که وقتی خوابمون گرفت سرمون به این جسم سرد بخوره بیدار شیم درس بخونیم . گفتم اینکه دلیل نمیشه دوباره سوال مو پرسیدم گفت اگه بفمهمی درس چه لذتی داره دیگه هر چیزی رو به خاطرش از دست بدهی می دهی.
ااینو گفتم که بدونید به بعضی میگن از اول تولدمون تا انتهای عمرمون باید درس بخونیم این رو خودمومون تعیین نمیکنیم بهمون میگن به همین خاطر همینطور پیش میریم اما یک کم در این وسط راه درنگ کنید واقعا چرا درس میخونیم ؟
بعضی هم هستند مثل مادرم پشیمونن از درس خوندن بهش میگی چرا درس نخوندی ؟ میگن تنبلی و کارهای دیگه وقتی گذر عمر میگذره میگن پشیمونیم ای کاش درس میخوندیم ای کاش فلان چیز رو یاد میگرفتیم بله من از این پندی که مادرم و دایی ام دادند هزار مرتبه شکر میکنم از ایشون و خدا که چه چیزی هایی وجود داره که ما خبر نداریم
در پایان بگم اگه جنلاتم خرابه یا جملات بندی ام خسته بودم و دلی پر داشتم از نگفته ها گفتم اینجا خالی کنم اشکالی داشت شرمنده ام که برای فردا صبح با جدیت و تلاش بیشتری برای رسیدن به اهدافم تلاش کنم . بازم متشکر

موفقیت برای کسی که باور دارد می تواند موفق شود و آرزوی خویشتن را مبنای عمل قرار داده، به سادگی قابل دسترسی است و اسرار پیچیده ای ندارد/انسانهای موفق دنیا همیشه رویای خود را در ذهن دارند./ .اگر یک نفر می تواند کاری انجام دهد تو هم میتوانی آن را انجام دهی اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد تو باید آن را انجام دهی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , fa_shinobi , fatemeh69 , vesta
ارسال: #۱۲۰۷۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ق.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  این اولین پستی که در اینجا میزارم امروز داشتم با مادرم صحبت میکردم گفتم که چرا دایی هام که (برادران مادرم) هستند درس خوندن شما(منظورم مادرم) و یک خاله ای درس نخوندید ولی برادرانت همه دبیر و رئیس شدند...
من که تهش نفهمیدم کی درس خوند، کی درس نخوند، کی دوس داشت درس بخونه ولی نتونست، کی دوس داشت درس نخونه ولی مجبور شد بخونه، کی چیکار کرد، کی چیکاره شد، کی چیکار میکرده قدیما...Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , sahar salehi , **sara** , banafshe , bahman2000 , olom tahghighat
ارسال: #۱۲۰۷۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ق.ظ
می خواهم برای یک دقیقه هم شده برای خودم زندگی کنم.دیگر نه بخاطر کسی ون برای کسی ........................

رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , vesta , tabassomesayna , **sara** , banafshe , olom tahghighat
ارسال: #۱۲۰۷۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ
از همون اولای شروع برای ارشد خوندن دلم میخواست یا تهران قبول شم و یا شهر آقا... ( مشهد)
شکر خدا الان خدا بهم رضا داده، اونم ۲ تا رضا Smile
یکیش که آقامون که همیشه دلتنگشون بودم و الان فردوسی مشهد قبول شدم
یکی هم آقامون! که جدیدا دلتنگشم... Smile

حالا موندم دست این دو تا رضا...
هر کدومشون میگن بیا پیش من باش...
ولی من هر دو تا شم میخوام
شاید همون مثل " هم خدا و خرما"ست ولی خوب من میخوام دیگه...

خدایا شکرت...
راضی ام به رضای تو
حالا هر کدوم از رضاهاتو که قسمتمون کردی، شکرت Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: elham_sh219 , fatemeh69 , vesta , **sara** , Ametrine , olom tahghighat
ارسال: #۱۲۰۷۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۱۸ ق.ظ
در زندگی بارون نباش که فکرکنن بامنت خودتو به شیشه میکوبی.ابر باش تا منتظرت باشن که بباری...

" وَ عَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَ هُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَ عَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَ هُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَ اللّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ "

" و چه بسا چیزی را خوش نمی دارید، حال آنکه خیر شما در آن است، و چه بسا چیزی را دوست می دارید حال آنکه شر شما در آن است،و خدا می داند و شما نمی دانید. " بقره، ۲۱۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , vesta , **sara** , banafshe , olom tahghighat , ashena1
ارسال: #۱۲۰۷۴
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۲۱ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ ق.ظ)v-e نوشته شده توسط:  از همون اولای شروع برای ارشد خوندن دلم میخواست یا تهران قبول شم و یا شهر آقا... ( مشهد)
شکر خدا الان خدا بهم رضا داده، اونم ۲ تا رضا Smile
یکیش که آقامون که همیشه دلتنگشون بودم و الان فردوسی مشهد قبول شدم
یکی هم آقامون! که جدیدا دلتنگشم... Smile

حالا موندم دست این دو تا رضا...
هر کدومشون میگن بیا پیش من باش...
ولی من هر دو تا شم میخوام
شاید همون مثل " هم خدا و خرما"ست ولی خوب من میخوام دیگه...

خدایا شکرت...
راضی ام به رضای تو
حالا هر کدوم از رضاهاتو که قسمتمون کردی، شکرت Smile

هر دوشون مبارکهSmile

رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , **sara** , v-e
ارسال: #۱۲۰۷۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ق.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  گفت اگه بفمهمی درس چه لذتی داره دیگه هر چیزی رو به خاطرش از دست بدهی می دهی.

خود علم آموزی لذت بخشه
و ما بعضی وقت ها این لذتو حس می کنیم چون علم آموزی یه کماله . خودش یه هدفه . نوره

علم نوری است که خدا اونو تو دل هر کسی که بخواد هدایتش کنه قرار میده . پس اگر طالب علمی اول حقیقت بندگی رو طلب کن و علم را با عمل کردن طالب شو و از خدا طلب فهم کن تا به تو بفهماند.

انا هو نور یقع فی قلب من یرید الله تبارک و تعالی ان یهدیه. فان اردت العلم فالطلب اولا فی نفسک حقیقه العبودیه، و اطلب العلم باستعماله . وایتفهم الله یفهمک.

حدیث عنوان بصری از امام صادق (ع)

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , vesta

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۸۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close