زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۵۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ب.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
چه باحال بعد کنکور گویا همه در گیر مسائل ازدواج شدن .
نتیجه اینکه یکی از موانع ازدواج کنکورهBig Grin
تاپیک های ازدواج که کم رنگ شده بودن دوباره رونق گرفتن
ان شالله که خدا همه جوونا رو خوشبخت کنه .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: omidd1315
ارسال: #۱۵۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۱ ب.ظ، توسط omidd1315.)
معیار ها:

قد
ثروت

این ها حرف من نیست
شاید حدیث ِشم پیدا کردم

هر وقت این معیارها جور شد درنگ نکنید چون اوضاع اقتصادی درش دخیل نیست.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۵۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط eh3an2010.)
من نخاستم یه تاپیک جدا باز کنم ببخشید سوالام شاید بی ربط باشه
من ۲۲ سالمه فقط خواستم یه چیزی یاد بگیرم اومدم تو بحث (ببخشید)

چطور میشه ادم به قول معروف تو ازدواج از بعضی مسایل بگذره
حالا کلی میگم مثلا دختر خانوم همه شرایط رو دارن ولی امروزین
فیس بوک و چت کردن با پسر ، تویتر و هزار تا کل کل و حالا واقعا من نمیدونم این چیزها باید پرسیده بشه؟
حالا باشه چی ؟ درسته؟
من یه حرفی نقل یکی دوستام میگم خواهشا شما بگین درسته یا نه
ایشون میگفتن تو اینطور مسایل که دختر میگه من حواسم هست
حتی ببخشید ببخشید مثلا شخصیم سوار میشن (بر حسب عادت)
یه جا خوشش میاد یه جا دلش میره !!!!!!!!
من تو این سن با این طرز فکرم کلا ترس دارم از ازدواج حالا چن سال دیگه رو نمیدونم!!
ولی خوب ببخشید خیلی چیزها واسه دختر خانوم ها عادی شده باید باهاشون کنار بیایم؟
باید محدود بشن؟
شما بر اساس فرهنگ ما ایرانیا و دینمون اسلام و حدیث و قران قضاوت کنین این چیزها درسته؟
اینا رفتارهای ریز هست که قبل خواستگاری نمیشه فهمید؟
اصلا گیر دادن تو این مسایل کلا گیر دادنه یا باید باشه؟

اینا رو هم که میگم خودم جز اولین کسایی بودم تو فیسبوک عضو شدم
تو تویتر فالوام بیشتر از ۱۰۰۰ تا هست
از ۱۴ سالگی چت کردم

ولی تو این سن دیگه از این چیزها بدم اومده حالا دختر هایی که
تو این سایت ها هستن
چون از همه این چیزا اطلاع دارم میگم!!
کلا بی خیال همه این سایت ها شدم!!

کلا سخت درک کنم تو ازدواجم با این چیزها رو به رو بشم!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط Ahad.mozafari.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۲ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  من نخاستم یه تاپیک جدا باز کنم ببخشید سوالام شاید بی ربط باشه
...
شما بر اساس فرهنگ ما ایرانیا و دینمون اسلام و حدیث و قران قضاوت کنین این چیزها درسته؟

سلام سوالتان کمی گنگه اما اگر درست متوجه شده باشم
آره این مسائل مهم هست حتی برای دختر خانم ها
برای اینکه قسمتی از زندگی شخصی یک فرده که اگر طرف مقابل عقیده مخالف داشته باشد ممکن است با مشکل روبرو شوند.
درست وغلط بودنش بسته به نظر افراد مختلف متفاوت است.
گاهی اوقات امروزی بودن به معنی زیر پا گذاشتن اعتقادات طرف مقابل می باشد که مطمئنا در زندگی مشترک تاثیر می گذارد. شما بنا به فرهنگ و اعتقاد خودتان می توانید مشخص کنید.
یک نفر با چت کردن مخالفه اما آدم هم هست که به نامحرم هم دست می ده.
تا قبل از ازدواج زندگی شخصی اما با ازدواج دیگه شخصی نیست بلکه از از اون به بعد دیگه مشترکه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: eh3an2010
ارسال: #۱۵۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ، توسط eh3an2010.)
""تا قبل از ازدواج زندگی شخصی اما با ازدواج دیگه شخصی نیست.""

کسی که عادت کنه و یه چیزهایی هم واسش جا بیفته به فرض این که بخاطر شما قبول کنه باز نمیره طرف این چیزها؟
کلا این چیز ها رو تو خاستگاری باید پرسید؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۴۱ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  کسی که عادت کنه و یه چیزهایی هم واسش جا بیفته به فرض این که بخاطر شما قبول کنه باز نمیره طرف این چیزها؟
کلا این چیز ها رو تو خاستگاری باید پرسید؟
این عادات را هم جزو اعتیاد به اینترنت می دانند.
جواب قطعی وجود ندارد. بسته به نوع عادت طرف دارد. البته در این مورد بیشتر برای تفریح این کارهای را انجام می دهند و یا برای نیاز به صحبت دیگری است(و مخصوصا جنس مخالف).
توی خواستگاری که زوده شما یک ذوره آشنایی تا ازدواج دارید که می توانید با طرف مقابل بیشتر آشنا شوید،خواستگاری جای مطرح کردن نکات مهمتر می باشد،شاید کار به این حرف ها نرسدWink.اگر برای شما مهمه حتما در دوران آشنایی در مورد این مسائل صحبت کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: eh3an2010
ارسال: #۱۵۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۲ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  من نخاستم یه تاپیک جدا باز کنم ببخشید سوالام شاید بی ربط باشه

چطور میشه ادم به قول معروف تو ازدواج از بعضی مسایل بگذره
حالا کلی میگم مثلا دختر خانوم همه شرایط رو دارن ولی امروزین
فیس بوک و چت کردن با پسر ، تویتر و هزار تا کل کل و حالا واقعا من نمیدونم این چیزها باید پرسیده بشه؟
حالا باشه چی ؟ درسته؟
من یه حرفی نقل یکی دوستام میگم خواهشا شما بگین درسته یا نه
ایشون میگفتن تو اینطور مسایل که دختر میگه من حواسم هست
حتی ببخشید ببخشید مثلا شخصیم سوار میشن (بر حسب عادت)
یه جا خوشش میاد یه جا دلش میره !!!!!!!!
من تو این سن با این طرز فکرم کلا ترس دارم از ازدواج حالا چن سال دیگه رو نمیدونم!!
ولی خوب ببخشید خیلی چیزها واسه دختر خانوم ها عادی شده باید باهاشون کنار بیایم؟
باید محدود بشن؟

اینا رو هم که میگم خودم جز اولین کسایی بودم تو فیسبوک عضو شدم
تو تویتر فالوام بیشتر از ۱۰۰۰ تا هست
از ۱۴ سالگی چت کردم

ولی تو این سن دیگه از این چیزها بدم اومده حالا دختر هایی که
تو این سایت ها هستن
چون از همه این چیزا اطلاع دارم میگم!!
کلا بی خیال همه این سایت ها شدم!!

کلا سخت درک کنم تو ازدواجم با این چیزها رو به رو بشم!!!

اگه هنوزم از دلت دوست داری مثلا چت کردن با خانوما و فیس بوک رفتنو برای کارای بد بدBig Grin یا هر چیز دیگه نباید انتظار داشته باشی خانومی غیر این بگیری اگه که دوست نداری که بحثش جداست.
اول سعی کن زندگی رو بفهمی بهت پیشنهاد میکنم از همین الان زیاد سراغ راههای شناخت و کتابهای از این مسائل برو زیادم درگیر مدرنیته کاذب نشو
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , eh3an2010
ارسال: #۱۵۸
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۵ ق.ظ
من نرسیدم کل پست ها رو بخونم . تا صفحه ۴ خوندم . بحث جالبیه .
امروزه ما دو تا نسل داریم ، مادر و پدر ها و ما که فرزندان اونها هستیم . مادر پدر های اکثر ما ازدواج سنتی داشتن و عقیده شون هم همینه که ازدواج باید به شکل سنتی انجام بشه . یعنی مادر یه دختر انتخاب کنه یا اینکه باید با دختر عموت ازدواج کنی ،‌و اعتقاد دارن ما جوون ها که کسی رو انتخاب میکنیم بی تجربه هستیم و به دردمون نمیخوره .
البته تا حدودی هم حق دارند . انقدر اینجور رابطه ها به جاهای نادرستی رفته و اخرش جدایی و شکست عشقی ! بوده که بدبین شدن و بی اعتمادن .
پس شما حتی اگه یه دختر خانوم پیدا کنی که خودش تو رو اونطور که هستی قبول داشته باشه پدر و مادرش تو رو قبول ندارن!
و هرچی هم دخترشون بگه من این پسر رو میخوام ( البته اگه روش بشه که بگه و باباش و داداشش دندوناش رو نریزن تو حلقش مثل تام و جری!) گوش نمی کنن و میگن دختر این پسر درسته با شخصیته و سالم اما هیچی از خودش نداره ، تو الان تو رویایی فکر میکنی همه چی خوب پیش میره . باید این پسر از خودش حداقل یه خونه داشته باشه ! ببین فلان خواستگارت رو ... چرا میخوای اینده خودت رو خراب کنی ؟ ( یکی نیست بگه پدر بیامرز خودت اول ازدواج جز یه زیر شلواری چی از خودت داشتی حالا از من خونه میخوای ؟)
دوست خود من ۳ سال پای یه دختر خانوم موند ( رابطه پاک بدون حتی کوچکترین گناهی و زیر نظر خانواده هر دو طرف) ولی اخرش پدرش گفت نه !‌ گرچه خود دختره میمرد برای این دوست ما .
تا دید این جامعه اینه که خونه و ماشین شرط لازم برای ازدواجه ، خیلی ها در ارزوی ازدواج میمونن و میرن سراغ همون لیوان شیر که دوستمون تو پست های اول اشاره کردن!
از طرف دیگه : اکثر جوون های ما اولین دلیلشون برای ازدواج خارج شدن از فشار جنسیه به صورت حلال. نگید که اینطور نیست که قبول نمیکنم .این موضوع داد میزنه تو جامعه (نمیگم همه اینطورن گفتم اکثرن . این هم طبیعیه همه جوونیم و نیاز جنسی داریم. اصلا اگه این کشش جنسی نبود ازدواجی شکل نمیگرفت و این نعمت خداست) بر عکس جوامع غربی که چون ازادی جنسی دارند معیارشون برای ازدواج چیزهای دیگه هست . به خاطر همین چند سال با هم زندگی میکنن بعد ازدواج میکنن . میخوان حسابی اون شور و هیجان جنسی بخوابه تا ببینند که حالا که این پرده کنار رفته و دیگه در اولویت نیست ، چه چیزهایی جایگزینش میتونه بشه . مثل تفاهم ، و ....
اما خیلی ها رو دیدید که بعد از ازدواج پشیمون میشن و به ما ها که مجرد هستیم میگن تو اشتباه منو تکرار نکنی ها !
واسه همینه که بعد از چند وقت اون شور و هیجان جنسی از بین میره و میبینه که نه بابا این دختر یا پسر اونی نیست که اون دلش میخواست . ( بعضی وقت ها دیدید که به شوخی میگن ازدواج ۶ ماه اولش خوشه ! )
به این مشکلات ، عوامل اقتصادی و صد البته تحریم ها رو اضافه کنید که انصافا تاثیر خودش رو گذاشته . اما مهم نیست ... مهم اینه که :‌انرژی هسته ای حق مسلم ماست :-)

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ahad.mozafari , svk7
ارسال: #۱۵۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۱۶ ق.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۵ ق.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  مادر پدر های اکثر ما ازدواج سنتی داشتن و عقیده شون هم همینه که ازدواج باید به شکل سنتی انجام بشه . یعنی مادر یه دختر انتخاب کنه یا اینکه باید با دختر عموت ازدواج کنی ،‌و اعتقاد دارن ما جوون ها که کسی رو انتخاب میکنیم بی تجربه هستیم و به دردمون نمیخوره .
تا دید این جامعه اینه که خونه و ماشین شرط لازم برای ازدواجه ، خیلی ها در ارزوی ازدواج میمونن و میرن سراغ همون لیوان شیر که دوستمون تو پست های اول اشاره کردن!
از طرف دیگه : اکثر جوون های ما اولین دلیلشون برای ازدواج خارج شدن از فشار جنسیه به صورت حلال...
به این مشکلات ، عوامل اقتصادی و صد البته تحریم ها رو اضافه کنید که انصافا تاثیر خودش رو گذاشته .

جوانهای امروزی به دلیل افزایش سن ازدواج تجربه بیشتری دارند اما همیجور که گفتید معیار انتخاب اولیه تحت تاثیر یکسری عوامل قرار می گیره و باعث ناموفق بودن انتخاب می شود.
شاید پدر و مادرها بهتر بتوانند تصمیم بگیرند اما متاسفانه این احساسات در آنها هم وجود دارد مثل همان مثل دختر عمو که بدون در نظر گرفتن روحیات و خصوصیات افراد براساس روابط فامیلی پیشنهاد می دهند.
من فکر می کنم اگر پدر و مادرها این روابط را نادیده بگیرند و فقط معیار انتخاب روحیات و خصوصیات فرزندشان باشد بتوانند بهتر از جوانها انتخاب کنند.
فشارها اقتصادی در سالهایی نه چندان دور تاثیر خودش را بر بنیان خانواده و ازدواج می گذارد که امیدوارم آن روز را نبینم جای بزرگانی مانند استاد مطهری و شریعتی خالی که داد بزنند و به گوش مسئولین و خانواده ها برسانند که چه اتفاقی در راه است...
یادشان بخیر و روحشان شاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix , انرژی مثبت
ارسال: #۱۶۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۵ ب.ظ
سلام. منم نخواستم یه تایپیک جدید باز کنم/
اگه میشه راهنمایی کنید هر چه سریییییییییییع چون همه هم سن و سال و یکمم شرایط مشابه داریم از لحاظ اجتماعی و تحصیلی. تا حدودی هم میتونیم به هم کمک کنیم.
دختره: ترم ۱ ارشد کامپیوتر (غیر انتفاعی)- ۲۵ ساله .تو یه شرکت خصوصی هم مشغول به کاره موقتا- -خانواده خوب و همه هم کارمند و همه هم بااخلاق و تحصیلات خوب.میشناسمش دقیق

پسره: دیپلم-۲۸ ساله- تعمیرگاه ماشین های سنگین داره- اخلاق و خانواده و شخصیتو فکرشو نمیدونیم ما خدایی

حالا یه سوال اینجاست :با این شرایط گفته شده به دور از اخلاق و سطح فرهنگ و رفتار که باید صحبت شه بین ۲ طرف تا بفهمند همدیگه رو ، دختره اجازه خواستگاری برای آشنایی واس اخلاق و رفتارو رو بده؟؟؟ یا نه به درد نمیخورن از الان و بگذره؟؟؟
شنیدیم تو جشناشون پسره خیلی ببخشید ،مصرف داره!!

ارسال: #۱۶۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ب.ظ
والله جوابتون تابلوه به نظرم :|
اخه تفاوت سطخ تحصیلات، تفاوت خانوادگی از این نظر که یکی کارمنده یکی شغل ازاد، دیگه اون قضیه جشن هم که... البته به معیارهای دختر حانم واسه ازدواج بستگی داره!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال: #۱۶۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط skygirl_00.)
تفاوت تحصیلی ارشد با دیپلم خدایی بالاست!!!
میدونم تحصیلات ملاک اخلاق و رفتار و فرهنگ به طور مطلق نیست. یعنی میشه پیدا کرد کسی رو که تحصیلاتش کم باشه اما فرهنگ و رفتارش واقعا بالا باشه و یا برعکس تحصیلات داشته باشه اخلاقش یه مثقالم ارزش نداشته باشه و یا نه کسی که هم تحصیلات داشته باشه هم اخلاق و کردار اجتماعی بالا!! اینا همه جوره پیدا میشه.
ازین لحاظ تحصیلات ملاک کاملی نیست. ولی یکی از ملاکها هست.
اما در کل میتونه یه زنگ خطری باشه برای تفاوت های اجتماعی توی آینده و طرز فکر! این دختره میگه از لیسانس تاره کار و یا بیکار که پهتره!!! از خودش تعمیرگاه داره!!نه اینکه جوایش مثبت باشه .تو فکر کردن تو بالا پایین کردن این شرایط این سوال به ذهنش اومده.
و تا فردام باید جواب بده!!!

ارسال: #۱۶۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۰ ب.ظ
ببخشید
این قضیه مصرف داره
چیه؟
خوب اگه واقعا چیزی مصرف میکنه دیگ نیازی به فکر کردن نداره
جواب قطعا منفی
لبته

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۶۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ
منظور مصرف مواد مخدر نیست .برای شادی و پایکوبی تو مراسم و جشن هاشون مصرف میکنه..

ارسال: #۱۶۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۴۸ ب.ظ
به نظر شماها اینکه این فرد مناسب نیست فقط دلیلیش اون مصرف (شراب) تو جشن هاست!یا چیز دیگه ای هم هست؟؟؟ حالا اگه این مورد نبود یعنی میشد case مناسب به نظرتون؟ کلا نظراتتون با توجه به این چند خط توضیح که من یکی میدونم بگید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۱۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۱۲ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۱ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۷۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۴۹ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۶۹ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۳۲ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۶ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close