زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۹۵۱
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۶ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۲۹۵۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط samane .gh.)
نادر از هند نبرد

آنچه تو بردی زدلم

اخوان ثالث

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۵۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۴۴ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۸ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  مهم نیست که فیلم یه تصور باشه و یا واقعیت نداشته باشه مهم اینه که از فیلم یه چیز خوب یاد بگیری.

همیشه هم اینطور نیست، شاید در کوتاه مدت اینطور باشه و شما نتیجه ی خوبی بگیرید، اما یه چیزی در ناخودآگاه شما شکل می گیره که مثلا خداوند نعوذ بالله برای اثبات بزرگ بودن و پادشاه بودن خودش به هیچ کس حتی به اولیای خودش هم رحم نمیکنه. در حالی که اصلا این چنین نیست.

زندگی عقیده است و جهاد
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , kora , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۵۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۲۴ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)Petal نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  حتما کلیپ زیرو درباره روز قیامت ببینید من خودم چندین بار دیدم و هر بار اشک ریختم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این چی بود دیگه! خیلی ترسیدم، اصلا خوب نبود چقدر دروغ بود
ازخودشون الکی فیلم میسازن تصور میکنن آخه مگه اونا دیدن قیامت را؟! ستارگان میوفتند زمین اقیانوس ها اتشفشان میشوند خدا به فرشته مرگ میگه تو را هم میکشم همه را نابود میکنم فقط خودم میمانم مثل این فیلمای ادم بداهستنا که همه را میکشند و خودشون فقط میمونن.یعنی خدا اینقدر ظالم میشود؟.....اینا چیه اخه به مردم نشون میدن

چرا میگید دروغ؟؟؟ اصلا نیازی هم نداره رجوع کنیم به احادیث و روایات! مگه غیر اینه که آخر هر سوره ی قرآن میگیم راست گفت خداوند والا و بلندمرتبه؟ خب بیشتر آیات قرآن هم همین مبنی بر معاد و کیفیت وقوع آن هستش و چند ویژگی هم از ویژگیهای قیامت تو قرآن ذکر شده مثل :برچیده شدن کوهاو از خارج شدن همه انسانها ازقبرو... یعنی کلا قیامت همراه با اتفاقات وحشتناکی خواهد بود .
طبق گفته قرآن سوره حج آیه ۱۰"اون روز چنان وحشت سرتا پای انسان را فرامیگیرد که مادر شیرده کودک شیرخواره اش را رها میکند,هر بارداری جنین خود را بر زمین می نهد و مردم رو مست میبنی درحالیکه مست نیستند و عذاب خداوند شدید است" و این اصلا ربطی به ظالم بودن خدا نداره در واقع صحنه قیامت صحنه ظهور و تجلی هیبت و عظمت خداوند هستش. و علت ترس بسیاری از ما ها هم ریشه در اعمال و کردار خودمون داره. از اون طرف خدا تو یه جای دیگه قرآن هم میگه:اهل تقوا و ایمان از هول و هراس اون روز ترسی ندارند و ایمنند.
من جزییات این فیلمو دقیق نمیدونم راسته یا نه فقط به این جمله اطمینان قلبی دارم که: اهل زمین میمیرند و اهل آسمان باقی نمیمانند. همه چیز نابود و فنا میشود جز ذات مقدس خداوند متعال.
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , fatemeh87 , pezhman.m-AI , آرتیستونه , ziba_090 , SHAMAYELSMILE
ارسال: #۲۲۹۵۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط Petal.)
حرف های شما دوستان صحیح و محترم اما من قبول ندارم چون شما دارین روی چند تا معنی و نوشته قضاوت میکنید درصورتی که همین ترجمه قران و احادیث و ... هزاران نفرترجمش کردند و تغییرات دادند که معلوم نیست کدوم ترجمه درسته
یکسری از مردم خرافاتی میشینن ازین فیلمها میسازند شاید اصلا قیامت اینجوری نباشه کسی که ندیده نمیدونه
مگه توی قران نگفته خداوند ارحم‌الرّاحمین پس چرا اینقدر ظالمانه زمین و موجودات رو نابود میکنه

(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۸ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  مهم نیست که فیلم یه تصور باشه و یا واقعیت نداشته باشه مهم اینه که از فیلم یه چیز خوب یاد بگیری.
منکه چیز خوبی ازین فیلم یاد نگرفتم بدتر ترسیدمBig Grin(مثل سبک فیلم وحشتناک بودBig Grin)
ارسال: #۲۲۹۵۶
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  حتما کلیپ زیرو درباره روز قیامت ببینید من خودم چندین بار دیدم و هر بار اشک ریختم.

واقعا ممنون، عالی بود. جای تعجبه که برداشت بعضی از دوستان از این کلیپ ظالم بودن خداستCool در صورتی که این اتفاقات قدرت بی نهایت خداوند رو نشون میده. البته میتونستن بیشتر روش کار کنن و مطلب رو بهتر جا بندازن. [صبر کن؛ وعده خداوند راست است. کسانی که یقین ندارند، تو را سست نکنند. (آیه آخر سوره روم)]

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , Parisa-SH , fatemeh87
ارسال: #۲۲۹۵۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۷ ب.ظ
خدایا!
آدم‌های خوب سر راهم بگذار ... .
حس بسیار خوبیست هنگامی که در لحظه‌ هجوم غم یا ناامیدی یا پریشانی؛
بی هوا کسی سر راه آدم سبز بشود...
کلامش؛ نگاهش؛ حتی نوشته‌اش آرامش و شادی و امید بپاشد به زندگی.
فقط از دستِ خودِ خدا برمی‌آمده که آن آدم را،
یا کلام و نگاه و نوشته‌اش را برای آن لحظه‌ خاص‌ سرِ راه زندگی ما بگذارد.
شاید یکی دیگر از دعاهای روزانه هم بتواند این باشد که خدایا:
من را هم از واسطه‌ها‌ی خوب‌کردنِ حالِ بنده‌هایت قرار بده...

و اینک ای دلا خو کن به تنهایی که از تن ها بلا خیزد
سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد
خداوندا Heart تو می دانی که انسان بودن و ماندن در ابن دنیا چه دشوار است
چه رنجی می بردSleepy آنکس که انسان است و از احساس سرشار است
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng , so@ , Aurora , soheila-zd , fatemesoleimani , **sara** , kader , ziba_090 , SHAMAYELSMILE , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۵۸
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۷ ب.ظ
من حوصلم سررفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemesoleimani , termeh93
ارسال: #۲۲۹۵۹
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۳ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۱۵ ب.ظ)Petal نوشته شده توسط:  حرف های شما دوستان صحیح و محترم اما من قبول ندارم چون شما دارین روی چند تا معنی و نوشته قضاوت میکنید درصورتی که همین ترجمه قران و احادیث و ... هزاران نفرترجمش کردند و تغییرات دادند که معلوم نیست کدوم ترجمه درسته
یکسری از مردم خرافاتی میشینن ازین فیلمها میسازند شاید اصلا قیامت اینجوری نباشه کسی که ندیده نمیدونه
مگه توی قران نگفته خداوند ارحم‌الرّاحمین پس چرا اینقدر ظالمانه زمین و موجودات رو نابود میکنه

منکه چیز خوبی ازین فیلم یاد نگرفتم بدتر ترسیدمBig Grin(مثل سبک فیلم وحشتناک بودBig Grin)
دوست عزیزم قصد بحث یا کل کل کردن باهات رو ندارم ها فقط لازمه بگم که قرآن رو نمیشه گفت چند تا نوشته و ترجمه!!! قران کلام خود خداست و اصلا هم نمیذاره تحریفی انجام بشه.
و این که بگیم چون خدا همه چی رو تو روز قیامت نابود میکنه تا یه زندگی جدیدی رو شروع کنیم و.... پس خدا ظالمه اصلا درست و منطقی نیست. خداوند چه نیازی به ظلم کردن به بنده اش داره؟اصلا چه سودی عاید خدا میشه؟ظلم به مخلوقاتی که خودش خالقشونه از ساحت الهی خیلی دوره.. اون ترسی هم که میگین,جز حیاتی ترین ویژگی های انسانه و لازمه یه وقتایی به انسان دست بده چون باعث میشه ادم هوشیارتر بشه.
فکر کنم اگه یکم منطقی تر فکر کنی میتونی خودتو قانع کنی.HeartHeartHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: شفق قطبی , fatemeh87 , pezhman.m-AI
ارسال: #۲۲۹۶۰
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۱ ب.ظ
بعضی روزا هست که دلتنگی همچین سربه سر آدم میزاره که هیچ جوره حریفش نمیشی....

این روزا چقدر هوس پنجره فولاد آقا رو کردم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora , soheila-zd , Pure Liveliness , ziba_090 , شفق قطبی , afrooz-OMD , fatemeh87 , RASPINA , SHAMAYELSMILE , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۶۱
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۹ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۱ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  راستو بخواین من خیر سرم یه کلیپ گذاشتم فکر نمیکردم این همه ماجرا دنباش داشته باشه منم که مجتهد یا خیلی درباره این موضوعات آگاهی لازم ندارم که بتونم سوال شما رو جواب بدم برای همین زنگ زدم به مرکز پاسخگویی دینی(۰۹۶۴۰۰رایگان هم هستBig GrinTongue)
بعد اون آقا منو اینطوری توجیج کرد.
به هر حال پایان دنیا هممون مرگه اگه خدا این کارو نمیکرد دیگه زمین گنجایش این همه آدمو نداشت.
در انتها هر چه غیر خدا باشه تموم میشه .خدا این طور تدبیر کرده و تدبیرشم حکیمانه هست.
و تو قرآن اومده که فرشته اسرافیل وقتی در صور میدمد هر موجودی در آسمان و زمین الا گروهی که مستثنی شدند
(حالا ممکنه اون گروه خاص فرشته ها باشند یا ائمه دین ما باشند ویا...)
همه یک سر مدهوش مرگ می شوند. (آیه ۶۸ زمر)
و این مرگ به معنای انهدام و نابودی نیست بلکه از جایی به جای دیگه منتقل میشیم.
و همینطور درباره حدیث ابوهریره پرسیدم و گفتند که منطبق با آیات قرآن هست.
و چندتا کتاب هم بهم معرفی کرد:
-معادشناسی(آیت الله حسینی تهرانی)
-معاد(قرائتی)
انشالله به جوابت رسیده باشیSmile
این که در مورد یه چیزی بحث میشه و ماجرا دار میشه دلیل بد بودن موضوع نیست ، اتفاقا این خیلی خوبه که در مورد یه چیزی بحث کنیم و اطلاعاتمون اضافه بشه تا اینکه هر از گاهی یه نفر بیاد و یه بیت شعر بنویسه و بره...
ما هم نظرمون رو گفتیم ، که تا حدودی هم همین ها بود. ولی خب سپاس به خاطر تحقیقتون و ارائه مطلب درست تر

زندگی عقیده است و جهاد
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , Parisa-SH , fatemeh87 , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۶۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط Petal.)
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ ب.ظ)پریسا۹۱ نوشته شده توسط:  دوست عزیزم قصد بحث یا کل کل کردن باهات رو ندارم ها فقط لازمه بگم که قرآن رو نمیشه گفت چند تا نوشته و ترجمه!!! قران کلام خود خداست و اصلا هم نمیذاره تحریفی انجام بشه.
و این که بگیم چون خدا همه چی رو تو روز قیامت نابود میکنه تا یه زندگی جدیدی رو شروع کنیم و.... پس خدا ظالمه اصلا درست و منطقی نیست. خداوند چه نیازی به ظلم کردن به بنده اش داره؟اصلا چه سودی عاید خدا میشه؟ظلم به مخلوقاتی که خودش خالقشونه از ساحت الهی خیلی دوره.. اون ترسی هم که میگین,جز حیاتی ترین ویژگی های انسانه و لازمه یه وقتایی به انسان دست بده چون باعث میشه ادم هوشیارتر بشه.
فکر کنم اگه یکم منطقی تر فکر کنی میتونی خودتو قانع کنی.HeartHeartHeart
من هم حوصله کل کل کردن با کسانی که جا نمار آب میکشن ندارم عزیزم.
حرف منُ درست و با دقت بخونید از "نوشته" منظورم *ترجمه* قرآن یا ترجمه احادیث و ازین امثال بود، نه خود ایات قرآن
احتیاجی به قانع کردن خودم ندارم عزیزم
پیروز باشید

(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹ ب.ظ)captain نوشته شده توسط:  این که در مورد یه چیزی بحث میشه و ماجرا دار میشه دلیل بد بودن موضوع نیست ، اتفاقا این خیلی خوبه که در مورد یه چیزی بحث کنیم و اطلاعاتمون اضافه بشه تا اینکه هر از گاهی یه نفر بیاد و یه بیت شعر بنویسه و بره...
اینجا هرچه می خواهد دل تنگت بگو هست اطلاعات عمومی که نیست!
ارسال: #۲۲۹۶۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۸ ب.ظ
خب ما هم اون چیزی که تو دل تنگمون بود گفتیم دیگه!

زندگی عقیده است و جهاد
ارسال: #۲۲۹۶۴
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۸ ق.ظ
تنها زمانی صبور خواهی شدکه صبر را یک قدرت بدانی نه یک ضعف،!
انچه ویرانمان می کند روز گارنیست:!حوصله کوچک و ارزوهای بزرگ است

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , soheila-zd , kader , RASPINA , dr.a_AI , Bahar_HS
ارسال: #۲۲۹۶۵
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ)Petal نوشته شده توسط:  من هم حوصله کل کل کردن با کسانی که جا نمار آب میکشن ندارم عزیزم.
حرف منُ درست و با دقت بخونید از "نوشته" منظورم *ترجمه* قرآن یا ترجمه احادیث و ازین امثال بود، نه خود ایات قرآن
احتیاجی به قانع کردن خودم ندارم عزیزم
پیروز باشید

شما هر طور دوست داری میتونی قضاوت کنی ولی اینکه فکر کنی من دارم جا نماز آب میکشم و... سخت در اشتباهی!!!
چون من خودم ازین جور ادما به شدت بدم میاد چه برسه که حالا بخوام خودمو به این شکل در بیارم.
من واقعا قصدم کمک بود اولشم بهت گفتم قصدم کل کل کردن و بحث الکی نیس. فقط فکر کردم که چون هردومون مهندسیم و قدرت تحلیلمون میتونه بالا باشه, بحثمون میتونه سازنده و مفید باشه.همین!
به نظر من بهتره که دیگه اینجا ادامه ندیم تا بقیه دلخور نشن. خواستی بیا خصوصی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۱۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۱۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close