زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوال
ایا در این وضعیت فجیع اقتصادی که ادم نمی تونه خودشم اداره کنه ازدواج خوب است یا بد؟ با این توضیح که شاید دوست داشتن واقعی هم در کار نباشه
ایا داشتن دوست دختر یا دوست پسر گزینه مناسب تری نیست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: natanz , younes , parasto , mohammadali1990
ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
رابطه ها رو آزاد کنند تا خودمون انتخاب کنیم

Think
 سپاس‌گزاری شده توسط: parasto , parisa68 , Amir V
ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ ب.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ب.ظ)zaneyar نوشته شده توسط:  سوال
ایا در این وضعیت فجیع اقتصادی که ادم نمی تونه خودشم اداره کنه ازدواج خوب است یا بد؟ با این توضیح که شاید دوست داشتن واقعی هم در کار نباشه
ایا داشتن دوست دختر یا دوست پسر گزینه مناسب تری نیست؟

به نظرم هیچوقت شرایط ایده آل نداریم . اینکه مشکلاتی برای تشکیل زندگی وجود دارن ( حالا هر کسی مشکلات خودشو داره ) خیلی واضح و روشنه .

اما هنر افراد در برخورد با مشکلاته ! من وقتی قصه ازدواج پدر و مادرمو میشنوم و حتی خواهر بزرگترم به خودم میگم اینا با چه توکلی ازدواج کردن ... ! حتی توی همین وضعیت ازدواج خیلی از دوستانم رو دیدم و دوست داشتن های واقعی و پر از عشق رو هم دیدم ... خیلی هاشون مشکل مالی داشتن اما با همدلی و آرامشی که بهم میدادن تلاششون رو مضاعف کردن و این دوره ها رو دارن سپری میکنن .

پس اینکه شما با وضع موجود چطور برخورد کنین کاملا برمیگرده به دیدگاه خودتون و اینکه بخواین فقط کاستی ها رو ببینید یا خیر . در مورد ازدواج هم کاملا برمیگرده به دیدگاه خودتون و انتظارتون از ازدواج

گاهی آدم یه سری نیازها و انتظاراتی داره که اصلا برآورده کردنش وظیفه یه دوست نیست ! به نظرم یه دوست هر چقدددددددددددر هم خوب باشه اما خب یه جایی راهش از زندگیه ما جدا میشه و اهداف خودش رو دنبال میکنه . و اینکه به نظر من آدم وقتی از یه سنی عبور میکنه بیشتر نیاز به یه همراه و همدل همیشگی داره تا یه دوستی که خب گاهی وقتا براش وقت میذاره ! ( اینو اضافه کنم که بنده دوستی رو نه تصدیق کردم و نه رد . این موضوع برمیگرده به فکر و نظرات آدمها که همش در جای خود محترمه و من سعی ندارم چیزی رو نفی کنم )

یه سوالم من دارم : آیا با دوستی اون آرامشی که انتظارش رو دارین بدست میارین ؟؟؟ ( منصفانه جواب بدین )

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , berkeley , Maryam-X , 851571004
ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
این یک مسئله کاملاشخصی هست،به نظرم هر کس باید هدف داشته باشد وهدف از ایمان میادوایمان داشتن به خود وهرچیزی از ایمان به خدامیاد،هر کاری راهی داره وزمان بخصوص خودش.هرکسی خودش باید تشخیص بده که درچه زمانی باید ازدواج کنه ولی ازدواج یک عمل کاملا خداپسندانه هست درصورتی که عنوان دوست پسریادوست دختریک عنوان دوراز عرف جامعه ودین ماست.
انشاالله همه دوستان همیشه با خدا وزیرسایه خداوند خوشبخت وموفق باشند.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , farhud , natanz , good arman
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
خدا خودش گفته نگران روزیتون نباشید که روزی بندگان با منه... ما باید تلاشمونو بکنیم و به خدا توکل داشته باشیم درسته که وضعیت اقتصادی کشور مساعد نیست اما این دلیل نمیشه که با داشتن دوست دختر یا پسر از زیر بار مسئولیت، شونه خالی کنیم و به سمت گناه بریم...
جدا از گناهش اصلا هدف از این دوست دختر یا دوست پسر داشتن چیه؟آخرش این رابطه قراره به کجا برسه.....؟
هرگز این رابطه قابل قیاس با ازدواج نیست و نمی تونه جای ازدواج رو بگیره درواقع من فکر میکنم کساییکه می خوان به بهانه شرایط بد جامعه از ازدواج که یک سنت پسندیده الهی است فرار کنن هدفشون فقط برطرف کردن یکسری نیازهاشون بدون پذیرفتن هیچگونه مسئولیتی است ....
شرایط بد اقتصادی با تلاش هردو (زن و مرد) قابل برطرف شدنه بعلاوه آرامشی که با ازدواج بوجود میاد قابل مقایسه با حسی که بین پسر و دختر هست نیست...
وقتی خدا به پیامبر تاکید امر ازدواجو ابلاغ کرد شرط نذاشت که اگه شرایط خوب بود ازدواج کنید و اگه بد بود ازدواج نکنید Smile حتی تو روایات اومده که هرگز بخاطر ترس از مشکلات مادی امر ازدواج رو به تعویق نندازین چون خود خدا ضامن روزی بندگان هست...
من خودم کسایی رو دیدم که اول ازدواجشون وضع مادی خیلی بدی داشتن حتی مخارج لازم برای یک جشن معمولی رو هم نداشتن اما الان بعد از یکی دو سال از ازدواجشون الحمد الله وضع اقتصادی خوبی دارن و خیلی هم خوشبختن درمقابل کسایی هم هستن که دایم از شرایط کنونی اعتراض دارن و به زمین و زمان ناسزا میگن اما زمان ازدواجشون میلیونی خرج میکنن یکی نیست بهشون بگه اگه شما واقعا وضع مالی بدی دارین پس این همه بریز و بپاش و اصراف برای چیه؟؟ به فرض قرض کردن ادم عاقل به اندازه گلیمش پاشو دراز میکنه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: kmn209 , dana12 , farhud , sohrablou , 851571004 , nymph1367 , good arman
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ق.ظ
چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidjan , natanz , arixooo , Amir V , مورتن , sliversoft , SEVES
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ق.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ب.ظ)zaneyar نوشته شده توسط:  ایا در این وضعیت فجیع اقتصادی که ادم نمی تونه خودشم اداره کنه ازدواج خوب است یا بد؟
صورت نظرسنجی جهت داره!
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , farazin , sepid , 851571004
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  صورت نظرسنجی جهت داره!
اره ۱۰۰ درصد فکر می کنم ایشون احتمالا منافق و برانداز باشن..
از لحاظ علم آمار مشکل داره. اصلا کاری به مسائل سیاسی ندارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , 851571004 , sss
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ ق.ظ
این طور که به نظر میاد معیار خوب یا بد بودن هر چیز به نظر شما شرایط هست! یعنی مثلا تو زمونه الان که همه دروغ میگن پس دروغ خوبه. چون سخته راست بگیم. ببینید این که ما راست میگیم یا نه یه بحثه این که خوبه یا بد یه بخث دیگه اس. اکثر ما تو زندگی خیلی دروغ میگیم ولی پاش که می افته میگیم انتظار نداشتم بهم دروغ بگی!! این یعنی دروغ خوب نیست!!! به نظرم این مساله در همه موارد صدق می کنه. مثلا دو نفر میرن دزدی اموال یکی رو می دزدن خب در موقع دزدیدن به این فکر نمی کنن که عدالت هست یا نه ولی وقت تقسیم که می رسه نصف نصف! یعنی عدالت! پس خوبه در ذاتش ولی خب ما رعایت نمی کنیم.

از طرف دیگه خیلی مواقع ما کارهامون رو فقط توجیه می کنیم. مثلا من امروز قرار بود کاری رو انجام بدم ولی انجام ندادم خب دلیل میارم که به فلان دلیل انجام ندادم. بجاش یه کار دیگه کردم و ... خودم واقعا می دونم که این یه دلیل درست و معقول نیست ولی توجیه ما رو از شر فکر کردن به این که چرا همچین کاری کردم و این موارد راحتمون می کنه. یعین رد خیلی موارد شرایط فقط ابزاری واسه توجیه هست همین.یه کم فکر کنید ببینید اونچه که گفتید توجیه نیست؟!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , farhud , nomad:D , Ali-B , hnarghani , Masoud05 , شاپری , ۸۵۱۵۷۱۰۰۴ , sss
ارسال: #۱۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۵ ق.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

به هزار و یک دلیل
کدوم آدمی را دیدین که با یک لیوان شیری که گفتین خوش بخت شده ؟
آیا واقعا به آرامش رسیده ؟
البته فک کنم دید شما از آرامش چیز دیگه ای باشه

اونی که زود میرنجه
زود میره، زود هم برمیگرده.
اما اونی که دیر میرنجه
دیر میره، اما دیگه برنمیگرده.Blush
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , narges_r , 851571004 , عسل شیرین , zohour , mahua
ارسال: #۱۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ق.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ق.ظ)zes zes zes نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

به هزار و یک دلیل
کدوم آدمی را دیدین که با یک لیوان شیری که گفتین خوش بخت شده ؟
آیا واقعا به آرامش رسیده ؟
البته فک کنم دید شما از آرامش چیز دیگه ای باشه
آرامش و خوش بختی رو برا من تعریف کنید تا من بدونم چیه.
البته هر دوش نسبی هست.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidjan , Amir V , abbas91 , SEVES
ارسال: #۱۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۳ ق.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

کسی که این شکلی فکر می کنه ازدواج نکنه خوشبختره
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸۵۱۵۷۱۰۰۴ , zohour , sss
ارسال: #۱۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ ق.ظ

اگر شیر فروشی های شهر پر باشه از شیرهای فاسد من برای یه لیوان شیر گاو میخرم

تا فرهنگ خوردن شیر سالم دوباره بین مردم اون شهر جا بیفته
تا دیگه گاوها شیرشون فاسد نشه
تا بوی فساد شیر شهر رو برنداره
و ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , farhud , masoud69 , zes zes zes , nomad:D , inteligentium , majidjan , younes , kerm , saba1000 , kpour2001 , fatemeh85 , marzieh_s , HighVoltage , hnarghani , Masoud05 , اولدوز , - rasool - , Andrew S.Tanenbaum , 851571004 , egm1176 , shahram_sharifnia , SarahArshad , lili91 , عسل شیرین , diligent , annmary , zohour , mahua , reyhaneh64 , mkiani , sara_13686868 , fateme_asra , sss , mmdsharifi , good arman , blx , Skyrim
ارسال: #۱۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ ق.ظ

ببخشید اما اینقدر از دیدن این نظر در میان قشر تحصیل کرده جا خوردم که نتونستم عنوانش نکنم !!! باورم نمیشه از کسی که درس خونده و خب بیشتر در محیط های فرهنگی جامعه حضور داشته ... بالاخره با یه سری آدم های تحصیل کرده در ارتباط بوده چیزیو بشنوم که ...

نمیدونم واقعا اگر این چیزی که من دیدم اعتقادتونه ، به عنوان یه دوست بهتون پیشنهاد میکنم که هیچوووووووووووقت ازدواج نکنین چون مطمئنا طرف مقابلتونم همین دید رو راجع به شما داره !!!

فکر میکردم توی قشر فرهنگی کشور حداقل از نگاه های عامیانه به ازدواج و ارتباط دختر و پسر خبری نباشه ... اما خب ظاهرا اشتباه کردم !!!

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , zeinab , mosaferkuchulu , menrabb , 851571004 , Ahad.mozafari , zohour , مهندس زهره , mkiani , sss , good arman
ارسال: #۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۶ ق.ظ
بچه ها حرف همتون درسته هیچکی هم مخالف ازدواج نیست و برعکس هر کسی به نحوی خیلی مشتاقه که زودتر ازدواج کنه. اما خدایش شرایط امروز آدمو می ترسونه و این ترس خیلی خیلی خیلی در مورد آقایون بیشتره. این خانوم های که نظراتشونو گفتن خیلی راحت حرف می زنن و می گن ازدواج باید با عشق باشه و این حرفا ولی اگه شرایط ازدواج برای خودتون پیش بیاد چند تا سکه برا مهریه پیشنهاد می دین. ۶۰۰ تا یا ۱۰۰۰ تا . آره واقعا توقع اکثر اکثر اکثر خانم ها خیلی خیلی خیلی بالاست و این توقع بالا عشق رو کم رنگ کرده و من می ترسم که از ازدواج پشیمون بشم و هستن کسایی که واقعا پشیمونن.

اما منظور ایشونو در مورد دوست پسر و دوست دختر نفهمیدم اصلا یعنی چی. چه ربطی بهم دارن. من فکر می کنم این سوال از بیخ مشکل داره

الگو یعنی: Andres Hejlsberg طراح و توسعه دهنده Pascal , Delphi , J++ , C Sharp
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidjan , xani , MR_KH

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۰۹۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۱۷۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۰۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۶۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۶۶۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۰۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۱۰ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۶۵۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close